• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Ma kevés idő volt az akváriummal foglalkozni, csak a szűrőházat készítettük elő.
Bevagdostuk a szivacsokat (5l) az első rekeszbe, a két következőbe beraktuk a korábbról megmaradt biológiai szűrőanyagokat (összesen 18 liter fér be).
Az utolsóba bekerült a porlasztó és fölé a pumpa, az átfolyáshoz pedig perlont helyeztünk el .


A beömlő nyílások, felülről még hiányzik a fésű (bocs üvegen keresztül készült a kép!):
IMG_3296.JPG

... és belülről:
IMG_3299.JPG IMG_3300.JPG IMG_3301.JPG IMG_3302.JPG

@Matyi szaktárstól kaptunk Hygrophila pinnatifidát ,amit ezúton is köszönünk (volt két szökevény is köztük, két szál Glosso, meg egy kis Hydrocotyle - Ők is beültetve), főleg a kidőlt fák dekorálására terveztük, de nagy részük egyenlőre talajba került.

Már megszülettek a kis Fekete neonjaink, biztos nagyon aranyosak lesznek egy hónap múlva.

Terv szerint feltöltéskor a növények nagy részét megnyírjuk, hogy gyorsabb legyen az átalakulás.
Úszónövényeket és Najas guadalupensist teszünk bele, az első halak pedig Black mollik lesznek és megelőzési céllal beköltözik 5-6 Helena (csigaevő csiga).

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma végre sikerült elültetni a montecarlót (gyönyörű, egészséges, erős hajtások) kb. 3 óra alatt.
Pár növénnyel ismét gyarapodott a készlet és az ültetni valók listája.
Köszönet a C. parváért, Reineckiiért @Staki szaktársnak és a sok stemért, Blixáért, Hydrocotilért @pomogacs kollégának!
Egyenlőre csak a Cryptóból ültettünk be 7 tövet.
A többi holnap kerül a helyére (részben egy másik medencébe, mert Annamari is átrendezte a kis 100 literest az eddigi növény-, hal és garnélatárolót, amihez a belső szűrő helyett egy Tetra 600-ast vettünk @Rollia -tól).

Alakul a medence. Még ki szeretném (A.ttila) próbálni azt hogy a madzagokba rozsdamentes acélszálat húzok be hogy alakíthatóak, hajlíthatóak legyenek, ne csak lógjanak.

Képek majd holnap!

AmegA
 
Sziasztok! Eddig lemaradtam erről a naplóról, de most végig nyálaztam. Nagyon szép munka és kimagaslóan részletes napló. Köszönet érte.:)
 
Sziasztok!

Ma ráeresztettük a 6x54W-ot (5db 865, 1db 880).
Kellemesen felmelegítette a lámpa a környezetét, úgy néz ki ez tetszett a növényeknek is, a ventilátorokat 4.5V-al hajtottuk, de valószínű emelünk egy egységnyit rajta mert kicsit meleg lett az alu test is.
Láthatóan megugrottak a mohák.

Időközben elkészült az oldalsó kémlelőnyílás borítása is (borovi fenyő, paliszander vizes páccal kétszer lekenve).
IMG_3303.JPG IMG_3304.JPG

Felülről a jobb oldal (a kövek jó indikátorok, mutatják mikor kell spriccelni):
IMG_3307.JPG

... és a bal:
IMG_3308.JPG

Szőrösödik a fissidens: IMG_3309.JPG
A jávai már egész komoly:
IMG_3310.JPG

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Akkor kell nekik a 4 het?
Lehet hogy már szombaton feltöltjük (28.-án).

Tetszik mindennek az extra fény.
Lehet hogy a hétvégén beállítjuk a CO2 rendszert is a világítási időben egy minimális bubiszámmal, had szokják a növények (meg hát a kíváncsiság is hajt, hogy vajon jobban nőnek-e).

A háttér még elég csupasz, de ott forrásmohák, Bolbitisek lesznek amiket kőre-fára kötözve rögzítünk:
IMG_3311.JPG


AmegA
 
Sziasztok!


Lehet hogy már szombaton feltöltjük (28.-án).

Tetszik mindennek az extra fény.
Lehet hogy a hétvégén beállítjuk a CO2 rendszert is a világítási időben egy minimális bubiszámmal, had szokják a növények (meg hát a kíváncsiság is hajt, hogy vajon jobban nőnek-e).

A háttér még elég csupasz, de ott forrásmohák, Bolbitisek lesznek amiket kőre-fára kötözve rögzítünk:
View attachment 24502


AmegA
Már most mutatós,Én a kép alapján egy dolgon változtatnák,a bal oldalon az a három ágú "vasvilla" nem nagon jön be,valamelyik ágát talán a jobb oldalit letörném és mellé tüzném vagy hátrébb egy kicsit.A liánnak szánt dolgog mikor kerülnek majd be ?

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Már most mutatós,Én a kép alapján egy dolgon változtatnák,a bal oldalon az a három ágú "vasvilla" nem nagon jön be,valamelyik ágát talán a jobb oldalit letörném és mellé tüzném vagy hátrébb egy kicsit.A liánnak szánt dolgog mikor kerülnek majd be ?

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Lian kerdesben csatlakozom Viktorhoz. Ez tenyleg nagyon jo kep, eddig is tetszettek, de ez most az elsö ami igazan izgalmassa teszi. Szerintem mi jobban varjuk a feltöltest, mint ti.:D
Tenyleg jo lett, tetszik ez az erdös scape.
Azt nem is kerdeztem, ha beallt es mar müködik a rendszer, felkeszititek versenyre (remelem), meddig tervezitek müködtetni? Ugy ertem csak 1 "versenyszezon" erejeig vagy hosszu tavon 2-3 ev is esetleg?
 
Sziasztok!

Már most mutatós,Én a kép alapján egy dolgon változtatnák,a bal oldalon az a három ágú "vasvilla" nem nagon jön be,valamelyik ágát talán a jobb oldalit letörném és mellé tüzném vagy hátrébb egy kicsit.A liánnak szánt dolgog mikor kerülnek majd be ?
Köszönjük Viktor hogy leírtad a meglátásod! Az ágakra Microsorum pteropus "needle leaf" kerül elöl, hátul -mini. Talán a hétvégén sikerül liánosítani.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Lian kerdesben csatlakozom Viktorhoz. Ez tenyleg nagyon jo kep, eddig is tetszettek, de ez most az elsö ami igazan izgalmassa teszi. Szerintem mi jobban varjuk a feltöltest, mint ti.:D
Tenyleg jo lett, tetszik ez az erdös scape.
Azt nem is kerdeztem, ha beallt es mar müködik a rendszer, felkeszititek versenyre (remelem), meddig tervezitek müködtetni? Ugy ertem csak 1 "versenyszezon" erejeig vagy hosszu tavon 2-3 ev is esetleg?

@Molnár Béla fórumtárs nyomdokaiba lépve, kimondottan versenyre építjük ezt a kompozíciót egy szezonra, többszöri alakítással (növényesítési szinten), fotózással.
Több versenyen szeretnénk megmérettetni.
Valószínű, hogy az elkövetkező években hasonlóan erős berendezést nem tudunk létrehozni, ezért ezt kell nagyon ütősre finomítani.
Ehhez viszont szükségünk van az építő jellegű kritikákra!

Sajnos az A. bonsai-k egy része elolvadt, meglátjuk lesz-e hasonló probléma még valamelyik növénnyel.

Elkészült a beömlő, nem pont olyan lett mint az eredeti elképzelésünk, de majd meglátjuk működés közben:

IMG_3322.JPG IMG_3323.JPG IMG_3324.JPG


AmegA
 
A lily pipe ami nem az, funkcióban semmilyen szerepet nem lát el. A vízsugár ütközés nélkül fog továbbmenni egyenesen, ugyanúgy ahogy a bal oldali sima csövön. Mi célból lett ilyen elosztott befolyó a megoldás?
 
Sziasztok!

A lily pipe ami nem az, funkcióban semmilyen szerepet nem lát el. A vízsugár ütközés nélkül fog továbbmenni egyenesen, ugyanúgy ahogy a bal oldali sima csövön. Mi célból lett ilyen elosztott befolyó a megoldás?
Köszönjük Dani az észrevételt!

nem pont olyan lett mint az eredeti elképzelésünk
Most más csinálta, mint az előző pipánkat, nem az lett mint amit vártunk, lehet hogy kijavíttatjuk, ha lesz rá még idő.

A dupla cső nem saját ötlet, ázsiai akváriumoknál láttuk hogy a lily mellett jetet is használnak, vagy csak azt, vagy abból kettőt, csak nálunk egy pumpa nyomja, nem két szűrő.

Hogy ne csak jó dolgokat mutassunk:

Olvad az A. bonsai egy helyen és a Hc néhány töve:
IMG_3327.JPG IMG_3325.JPG IMG_3326.JPG

De minden más szépen gyarapszik, mohák ma:

IMG_3328.JPG IMG_3329.JPG

Ma @Molnár Béla ajánlására kipróbáltuk egy korábbi ötletünket (amit eddig nem mertünk ):a spriccelővízbe adagolt micro-macro tápanyagot, meglátjuk mi lesz.

AmegA
 
Sziasztok!

Ma Annamarival beállítottuk az időzítőt a lámpához, ventilátor tápjához- egy időzítőhöz két konnektor van kapcsolva, 14-22h-ig üzemel a 6 cső a hűtéssel.

A mai nap nagyrészt a liánok előkészítésével telt, de még így sem sikerült végezni velük.
Befűztem a madzagokba a rozsdamentes szálakat (svéd bútoráruházban zuhanyfüggöny tartó kábel szálakra szedve).


IMG_3331.JPG

IMG_3330.JPG

Ki kellett egyenesíteni minden befűzés előtt álló drót végét, hogy ne akarjon kikanyarodni a kötél oldalán:
IMG_3336.JPG

Fűzőcske:
IMG_3335.JPG

Az eredmény:
IMG_3337.JPG

IMG_3338.JPG

Így bedrótozva természetesebb hatást lehet elérni a szigonykötelek küllemén, plusz még hajlítgatással, egymásba tekeréssel javítva, (de alapvetően maradt a drótban is egy kis hullám) ami sokkal természetesebbnek hat, mint valami igazi futónövény szára.

AmegA
 
Sziasztok!

A világítás rendben kapcsol.
A növények közül a Hm is beállt az olvadók sorába, igaz nem ez volt az elsődleges, hogy a növények topp formában növekedjenek, hanem hogy a mohák megtapadjanak a nekik szánt felületeken- az pedig sikerült.

IMG_3340.JPG

Be Hc-tük a patakpart hátsó részét:
IMG_3339.JPG

Hamar visszapárásodott az üveg, hiába lett letörölve:
IMG_3341.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Ma eldőlt a liánok sorsa, bár már kezdtem letenni (A.ttila) a mohásításukról, de @Rebal kolléga Wepping mohái ideális választásnak tűnnek lecsüngő formájukkal.
Egy kis akváriumban lesznek szintén emersen indítva, mert már kevés az idő a feltöltésig.
Holnaptól elkezdjük nagyobb léptékkel beönteni a vizet (nem csak spriccelve), mert egy hétvége kevés lenne a teljes mennyiségű ozmóvíz elkészítéséhez.
Egy csigaevő Szép Helena is bekerült a vízbe mert néhány Hólyag- és Postakürtcsiga jelent meg az előtérben.

AmegA
 
A liánok is turmixos joghurtos nevelésben részesülnek? Nem tudom, hogy arra gondoltatok-e, hogy a liánokról további vékony szálak lógjanak le!?
 
Kíváncsi vagyok, hogy jól fog-e működni a rendszer. Lehet, hogy írtátok, és én átsiklottam felette, de a szűrők még sterilek, vagy már járatjátok? Milyen szűrők, szűrőanyagok lesznek hadra fogva?
 
Back
Oldal tetejére