• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Tapasztalat híján, egyelőre én is "lájkember" vagyok, nem sok mindent tudok hozzátenni a tetszik gomb nyomogatásán kívül. Mindenesetre lenyűgöz az a precizitás és tervezettség ahogy végigviszitek az egészet. Kitartást nem kívánok, úgy látom abból van bőven, inkább egy kis szerencsét, hogy mindig a legjobb pillanatokat tudjátok megfogni a versenyfotók születésekor. (y)
 
Sziasztok!

A hétvégén kipróbálunk több távolságot és magasságot a fényképezéshez.
Még be kell szerezni egy 2x54W-os előtétet és 2db 120-as fényterelőt, meg két T5-ös 6500K-es 54W-os csövet a versenyfotózáshoz.
Az egyikkel a hátteret fogjuk megvilágítani, a másikkal pedig az előteret 45 fokos szögben.
Szerencsére a kifolyó egy mozdulattal kivehető!

Ez most világosabb (az összes cső világított), sok a :
SAM_02921.jpg

A kiégett növénylevelekkel mit lehet kezdeni (Hetheranthera, Hydrocotile, Murdannia, Ranunculus), csak az olló segíthet @viktorlantos ?

AmegA
 
Sziasztok!

Ma este vége kavicsokra került a Láng moha is (10 adag lett), kicsit már megviselődött, de most már jó helyen vannak..

Vágjátok le a leveleket esetleg lightroomban vagy camera raw-ban ha rawban fotózol adjustment brush és levenni a highlights-ot a pontokról.
Ezt majd megmutatom Annamarinak, mert ebből nem sokat értek a "vágjátok le a leveleket esetleg, fotózol, levenni, pontokról" kívül (A.ttila).

AmegA
 
Az anubias még a jobb minőségű fotóval is nagyon zavaró. Biztosan ott akarjátok hagyni???:cautious:
Teljesen kirí, elüt a képtől! Könyörgöm, csak egy fotót csináljatok nélküle, hátha meggyőzne Benneteket is, hogy jobb nélküle!
 
@eMZé nagy vagy! Minimum 10 helyet javít a versenyen egy jobb fotó! Nem tudom, hogyan csináltad, de király lett!(y)

Esetleg csak engem zavar, hogy az oldalsó üvegeken visszatükröződik minden? Lehet úgy szűkíteni, árnyékolni, hogy ez ne látszódjon?:snaphappy:
Nem tudom @eMZé mit csinalt, de en nem latok semmilyen fotot.
 
Sziasztok!


Esetleg csak engem zavar, hogy az oldalsó üvegeken visszatükröződik minden? Lehet úgy szűkíteni, árnyékolni, hogy ez ne látszódjon?
Köszönjük Csilla az észrevételt!
Az oldalüvegek kicsit algásak, ezért olyan homályos és zavaró a tükröződés, amikor tiszta akkor jobban néz ki.

Az anubias még a jobb minőségű fotóval is nagyon zavaró.
Az Anubiasoknak a végleges helyét még keressük, de bent maradnak mert a "petitek" így érvényesülnek a jobb oldali és hátsó szektorban.

AmegA
 
A következő fotózás előtt valami fekete kartont is vághatnátok köré, és az alul takarná a front üvegnél a mulmos talajt.
Egy próbát megér!

Rengeteg munkátok van benne, őrült jól néz ki, tuti befutó egy jó helyre, de sajnos a szigorú, szőrszálhasogató bírák pont az ilyen apróságokon pontozzák le az összhatást.
Egy jó fotó pedig csodákra képes, noha az élő látvány szépségét semmi nem képes visszaadni.
Én nagyon drukkolok Nektek!(y)
 
A következő fotózás előtt valami fekete kartont is vághatnátok köré, és az alul takarná a front üvegnél a mulmos talajt.
Egy pillanatra A.ttila helyébe képzeltem magam. Körbeépítettem az akváriumot egy házzal és most vágjak köré még egy kartont is? Kizárt! :D
Minden fotószerkesztő program teljesen alkalmas erre a műveletre. Versenyfotónál meg gondolom elég lesz pár mm friss homok oszt' jónapot :)

Könyörgöm, csak egy fotót csináljatok nélküle
Erre is jó a szoftver :) ;)
 

Attachments

  • without anubias.jpg
    without anubias.jpg
    123.7 KB · Megtekintések: 4
Egy pillanatra A.ttila helyébe képzeltem magam. Körbeépítettem az akváriumot egy házzal és most vágjak köré még egy kartont is? Kizárt! :D
Minden fotószerkesztő program teljesen alkalmas erre a műveletre. Versenyfotónál meg gondolom elég lesz pár mm friss homok oszt' jónapot :)

Nem Attit akartam dolgoztatni, csak emlékszem, hogy láttam valakinél, és mennyire jó ötlet volt!

Erre is jó a szoftver :) ;)

Köszi!
Ha jól értem, egy szuper képszerkesztővel még nekem is lehet egyszer nyertes akváriumom!
És most mondjad, hogy nem jobb anubias nélkül! Bírom én a savazást, csak nyugodtan!:banghead:
 
Sziasztok !
Ati,Annamari,szerintem is az anubias rontja az arányokat,sokkal jobb nélküle vagy ha még is bent akarjátok hagyni mert szeretitek [emoji16] akkor dugjátok el valamelyik hátsó fa tövébe.
Egyre jobban alakul [emoji106] csak egyre figyeljetek majd hogy a sok növény ne masszásodjon be és megmaradjanak a konturok az erdőben.
Ja meg nekem továbbra sem szimpi az a három ágú vasvilla a bal oldalon.[emoji28]
 
Sziasztok!


a színeken lenne mit tekergetni

Minden fotószerkesztő program teljesen alkalmas erre a műveletre.
Zoli, Gergő köszönjük a fotó varázslást, nekünk ez még fehér folt (leginkább nekem (A.ttila))

A következő fotózás előtt valami fekete kartont is vághatnátok köré, és az alul takarná a front üvegnél a mulmos talajt.
Örülünk Csilla hogy figyelemmel kíséred az akváriumunk alakulását!
Az üvegek a széleken direkt látszanak, a homok kevesebb lesz elől és tisztább :cool:, de az még odébb van.

Ha van eladó anubias petite amit kiszedtek, én vevő vagyok bármennyire (szinte ).
Ati valamit félre értettél, SEMILYEN ANUBIAST NEM SZEDÜNK KI!!! Bárki bármi ezzel ellenkezőt sugall!

Sziasztok !
Ati,Annamari,szerintem is az anubias rontja az arányokat,sokkal jobb nélküle vagy ha még is bent akarjátok hagyni mert szeretitek [emoji16] akkor dugjátok el valamelyik hátsó fa tövébe.
Egyre jobban alakul [emoji106] csak egyre figyeljetek majd hogy a sok növény ne masszásodjon be és megmaradjanak a konturok az erdőben.
Ja meg nekem továbbra sem szimpi az a három ágú vasvilla a bal oldalon.[emoji28]
Köszönjük Viktor a kritikát és jó tanácsot! Az Anubiasok nem lesznek ennyire direkt helyen (érzékeljük az ellenállást). Mostantól leginkább a ritkítás, átültetés, átcsoportosítás, újraültetés lesz hangsúlyos. A Heterandhera helyet cserél a Murdanniával, a Ranunculus balrább kerül, a parvulát újra ültetjük mert túl sűrű és elnyomja a M. crenatát. Sok már a moha is az elülső fákon. A bal oldali nagy kidőlt fa mellől kiszedjük a növényeket. Kicsi bazaltokra kötöztük a szétszedett Plagiochila sp. "Cameroon"-t, holnap vízcserekor a jobb oldali függőleges sziklára ragasztjuk őket, mintha a "falból" kinövő páfrányok lennének.
Kell még bazalt az előtér kialakításához.
A három ágú villa érik (levelesedik), meg kell neki adni az esélyt .

AmegA
 
Bírom hogy mindenki az anubiason és az "ágason" lovagol. Persze ez csak azért van mert izgulnak, hogy a legjobbat hozzátok ki. A természetben bármi előfordulhat. Hol vannak az indák? Kíváncsi lennék mekkorát dob rajta. Nameg a majmoknak kell valami szórakozás ha már pálesz nincs:cool:
 
Sziasztok!

A hétvégén sikerült megint pár órát a medencében tölteni.
Megkezdtük a ritkítást és néhány növény is kikerült, az Anubiasokat is áthelyeztük.
Viszont Wepping mohára még szükségünk lesz a liánok mohásításához, mert abból elég kevés van (többre emlékeztem (A.ttila))
A vízcsere viszont holnapra csúszik.

Kicsit rendezetlen, a holnapi vízcserénél tisztább képet mutatunk:
SAM_02941.jpg

AmegA
 
Sziasztok!

A vízcserével együtt átöblítettük az előtéri homokot (leszívás, akvárium vízzel átmosás).
A Jávai moha ritkításán régebb óta gondolkoztunk, végül a leszívócsővel oldottuk meg, a nagyobb szálakat leszakította az áramlás, a kicsik a fán maradtak, így a maradék is tiszta lett.
A Fissidens atombiztosan tapad, arra más módszert kell majd kitalálni, de egyenlőre az még nem túl hosszú.
Holnap visszaültetjük a parvula egy részét és a M. crenatát a jobb előtérbe.
Az Anubias nanákat átraktuk.
Képet csak holnap csinálunk, késő lett a művelet végére.

AmegA
 
Back
Oldal tetejére