• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Ez most is mar nagyon jol fest. Jot tett az a ritkitas elöl..Igazi erdös hangulata van, vagy inkabb folyopart? Algaval, hogyan alltok? Jol latom, hogy a "joghurtos pác", szepen megindult a fatörzseken?
 
Sziasztok!

A bal oldali előtér is kiüresedett, kigyomláltuk.
A Blyxákat áthelyeztük középre az eriocaulonok helyére, mert az eriocaulonok nem hozták a kívánt méretet.
A dzsungelben lévő köveket kivesszük, mert egyáltalán nem látszanak, jók lesznek az elülső szektorban.
A bazalt kiegészítés így részben megoldódott, meg a tegnapi kerti munka közben észrevettem (A.ttila) hogy a lábamnál hever az udvaron az autóbeállóknál az apró szemű bazalt törmelék 3-8cm átmérőben vegyesen.
A hétvégén vízcsere, rendezgetés, újraültetés, ritkítás, stb... .

AmegA
 
Kövezzetek meg, de indulás óta valami nem teljesen kerek nekem: a scape jellemzően aránylag vastag, erre-arra hajló markáns fákból áll. (mint egy erdő öreg, mohás fáinak a törzsei)
Még a bal oldali "ördög vasvillájára" emlékeztető fa is rendben van, még ha kicsit oda is húzza a szemet, de a jobb oldalon az a kesze-kusza vékony ágakból álló valami valahogy kilóg az összképből. Az én szememnek nagyon.
A jobb szélső vastag fa most eltűnőben, de azt nyírással pillanat alatt meg lehet oldani.
Tudom, hogy aránylag nem túl sok idő van a fotózásig, de ha nem bántalak meg Titeket megkérdezném, hogy azok a vékony ágak így fognak maradni, vagy oda terveztek valami cselt, ami eddig elkerülte a figyelmemet?
 
Sziasztok!


a vékony ágak így fognak maradni, vagy oda terveztek valami cselt, ami eddig elkerülte a figyelmemet?
Köszönjük Szabolcs az észrevételt!
A vékony ágak Microsorum levél sarjakat kapnak, cérna liánok lógnak majd rajtuk, kicsit kuszák mert még nem volt idő dolgozni rajtuk, beállítani a megfelelő pozícióba.
Mindez lehet hogy egyáltalán nem fog látszódni a versenyfotón a kiégetett háttér miatt.


Tudom, hogy aránylag nem túl sok idő van a fotózásig
Azért van még idő.

AmegA
 
Sziasztok!

Akkor minden OK. (valamiért valami tavaszi-nyár eleji dologra emlékeztem és hát úgy repülnek a hetek, hónapok...)
6 hét alatt fejlődött a mostani állapotba.
Még ugyanennyi elég lehet a versenyállapot elérésére és akkor is lesz 4 alkalom (hétvége) a legjobb fényképet elkészíteni az első de legfontosabb versenyre.

Szedtem az udvarról apróbb bazaltokat kiegészítésképpen.
Az itt korábban kifejlesztett módszerrel tisztítottam le : https://akvakertesz.hu/threads/alca-kameleon-hatasu-akvarium-berendezo-stilus.1972/ .

Pár garnéla fotó:
SAM_0301.JPG SAM_0307.JPG

Egy teljes:
SAM_03131.jpg

Most még sok a bazalt, csak próbaszerűen lettek beszórva, meg homályos a víz is, no és a növények visszaültetése is még hátra van előre :D.
Az esős idő javára válik a medencének (nem halad a kerti munka).

A.ttila
 
Sziasztok!

Leginkább fogkefés algátlanítás folyt a mai napon, 3 óra alatt egy maréknyit sikerült kitermelni.
A köveken is rendezgettünk, a patakmederben volt pár magasabb amit kivettünk, -áthelyeztünk.
Az úszónövényekből csak egy tenyérnyi maradt a vízfelszínen és az Elodeából is szeretnénk hamarosan egy nagy kiárusítást rendezni.
A köveken lévő mohák nem olyan stabilak, de a fákon lévő Fissidens keményen ragaszkodik, erőteljes fogkefézésre sem enged.
Takarítás közben sokkal aktívabbak a garnélák, van hogy egyszerre 3-4 darabot is látunk a 15-ből.
A legnagyobb kedvencek a Corydoras habrosusok, cuki halacskák, mindig van belőlük pár darab az előtérben, folyamatosan túrják a homokot.

AmegA
 
Sziasztok!

Rég nem írtam a naplónkba.
Nagyon sok a munka és mikor épp nincs, akkor pedig a kertet rendezgetjük, ahol még mindig bőven van mit csinálni.

Azért az akvárium sincs teljesen elhanyagolva, napi szinten van egy kevés algátlanítás, nyirkálás, nyesegetés, igaz vízcsere már másfél hete nem volt.
Érdekesség, hogy a kezdeti mohásításkor sziklákra kent Lomariopsis most kezd kihajtani, miután már azt hittem hogy nem volt sikeres a telepítése.

Az élőlények jól vannak, sőt ha lehet hinni a városi legendáknak akkor a vízminőség hibátlan, mert Hydrát láttam valamelyik este a frontüvegen.
A Fekete neonok szépen kiszínesedtek, teljesen kihasználva a teret úszkálnak.
A B. mollik továbbra is folyamatosan eszik az algát a gébekkel egyetemben.
A táplálkozásuk azért most már változatosabb: fagyasztott tubifex, zöld cyklops, (napi 1 kockát 1perc alatt eltüntet a csapat) száraz granulátum a menü, vitaminozva, forgásban, egy nap koplalással a héten.

Az üres CO2 palackot is kicseréltük, hogyha a másik kiürül akkor rögtön tudjuk váltani.

Holnap talán a vízcserét is sikerül megejteni és akkor este csinálunk képet is.

A.ttila
 
Kertészkedés kint és bent! (y)
Garnélákról nem írtál, ők hogy érzik magukat, nem stresszelik őket a halak? Gondolom molli, neon és hydra mellett szaporulat nincs.:(
A liánok mikor láthatók?
 
Sziasztok!
...
Nagyon sok a munka és mikor épp nincs, akkor pedig a kertet rendezgetjük, ahol még mindig bőven van mit csinálni.
...
Ne is mondd, én a héten be kéne hogy fejezzem a tavaszi munkálatokat a kertben, de sehol nem tartok. :(
Gyümölcsfák kb. kész vannak de a sövények meg a gyep... hát sehogy nem áll.
 
Sziasztok!


Garnélákról nem írtál, ők hogy érzik magukat, nem stresszelik őket a halak? Gondolom molli, neon és hydra mellett szaporulat nincs.
A liánok mikor láthatók?
A garnélák is jól vannak, leginkább sötétben, vagy vízcserekor látjuk őket nagyobb létszámban.
A liánosítás áprilisban kezdődik.


Ne is mondd, én a héten be kéne hogy fejezzem a tavaszi munkálatokat a kertben, de sehol nem tartok.
Gyümölcsfák kb. kész vannak de a sövények meg a gyep... hát sehogy nem áll.
Jó lenne ha már csak ilyen finom dolgokkal kellene foglalkoznunk!
Kerítés oszlop állítás, drót húzás, nádazás, pergola, tűzrakó, vízcsap-óra kiépítés, stb... .

Ma este az első szűrőtakarítás is megvolt.
Kb 70 liter vízzel lettek átöblítve a szivacsok, szűrőanyagok, a perlont most csak szintén átmostuk.
Még a pumpa szétszedése és maximumra állítása van hátra, no meg a beömlő cső pucolása.
Van még alga bőven, de folyamatosan csökkentjük a számukat egyenlőre csak mechanikusan, vegyszert még nem használtunk.

A vízfelszín tiszta.

Hihetetlen az ATi lámpa, még az átokhínár vége is vörösödik!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére