• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Dennerle 30nano : The walking RED

Cs. Géza

Főkertész
Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült elindítanom életem második akváriumát, ezúttal egy 30 literes nano-t a Dennerle-től. A szettet a GA-ból vásároltam, akciósan. Köszönet a srácoknak ezúton is. :)(y)
A vásárlás még 05.02-én történt, de a beüzemelés csak jóval később. Pontosan bő egy hete június 20-án. Szekrényre várás, nyaralás és egyéb teendők miatt.

Technika:
a szettben minden megtalálható, ami az indításhoz és működtetéshez szükséges.
Azokat írnám le, amiket én adtam hozzá, vagy változtattam.
  • a sarokszűrőt "megtömtem" a gyári szűrőanyag mellett BioRio-val. Nem nagy mennyiség, de talán segít a szűrésen
Nagyjából ennyi, a világítás (13W) indítás óta 6 órával üzemel.

Dekor:
Növények:
  • Vesicularia dubyana 'Christmas'
  • Riccardia chamedryfolia
  • Anubias nana var. 'Petite'
  • Parvula mini
  • Hottonia Palustris
  • Ludwigia Palustris
  • Rotala Bonsai
  • Blyxa - még nincs telepítve
Ellátmány:

  • Profito - most napi 0.5ml, de heti 3ml a terv
  • Carbo - napi 1ml

Lehet a növények közt van olyan, aminek esélye sincs, de egy próbát megér.

Állatok: :)
Ez még nagy kérdés! Mindenképpen valamilyen élénk színű garnélákat szeretnék. A Taiwanbee-kről letettem. Pláne, hogy tegnap mért pH a medencében 7,3. :wideyed: Ami bizonyára fog változni, de azért meglepődtem egy kicsit rajta.
Szerettem volna két eltérő színű fajt, de ez ugye a féktelen és gátlástalan nemi életüknek köszönhetően nem túl jó ötlet. :D
Gondoltam Sakura-ákra és Blue Velvetre. Mindkettő szép lenne, de valamelyikre esik majd a választásom.
Természetesen Amano-k kerülnek még telepítésre 3-4 darab mindenképp.
Jelenleg csigák lakják, amik a "nagyból" kerültek át. Próbálom őket levadászni. Később egy Helena átköltözik ide.

Szívesen fogadok ötleteket-tanácsokat mind a dekor, a növények és hogy milyen további élőlények kerüljenek bele. (y)

Következzen a szavak helyett néhány kép:

Feltöltés után
IMG_0203_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_0204_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Csendben megjegyzem, remélem nem köveznek meg de 7.3ph mellett még a crs garnélát is beválhatod...
 
Nekem úgy tanították hogy csak szépen sorjában..... Elsőre kis igényű garnélák rc és társai majd Tigris-crs alacsony osztály majd így tovább. Azt mondják a sulawesi garnélák nehezebben tarthatók és szaporíthatók (azszem lágy lúgos íz kell nekik)bár nem vagyok szakértő, ráadásul tényleg ritkán lehet rátalálni
 
Nekem úgy tanították hogy csak szépen sorjában..... Elsőre kis igényű garnélák rc és társai majd Tigris-crs alacsony osztály majd így tovább. Azt mondják a sulawesi garnélák nehezebben tarthatók és szaporíthatók (azszem lágy lúgos íz kell nekik)bár nem vagyok szakértő, ráadásul tényleg ritkán lehet rátalálni

Fura, úgy emlékszem válaszoltam erre már.. (n)
Nekem is úgy "tanították", olvastam, de CRS-ek elvannak a "nagyban", Amanok is vannak, szóval jöhetnek a többiek. :)
A lágy lúgos vízzel nem lenne baj, jelenleg 7.8 körül van a pH..(n):bored:

Hogy írjak is valamit a fejleményekről: növények fejlődgetnek, bekerült 3 Amano és tele van csigával és planáriával. :mad:
Azokat próbálom most irtani, egyenlőre még manuálisan. :) A csigák ellen egy Helena is segít.
Van egy kevés barna alga, de az Amanok szépen eszegetik, ha jól láttam.
 
Azt hiszem nem vállalom be a Dennerli vonalat. Túl kockázatosnak érzem. :)
Továbbra is várnék javaslatokat, milyen jószágokat tegyek ebbe a kádba?! :D
Szeretnék szépeket és kicsit különlegeseket, de kevésbé drágákat, kényeseket. Két faj lenne jó, természetesen keveredés nélkül.
Tudtok nekem segíteni?
Gondoltam pl. Sakura+Tangerine vagy Narancs garnéla (de pl. kár, hogy utóbbi nem szaporodik)
 
Szep az akva.
Latom, felmerult a Tangerine Tiger. Nem lebeszelni akarlak rola, de nekem nagyon nem valtak be. Viselkedesre mar majdnem az agressziv kategoriaba tartoznak. Tarsas akvaban voltak, amanoval es egyeb (sok fajta)
garnival, 18.7 literben. Meg az amanot is szekaltak neha a nagyobbak. El is ajandekoztam oket 2 napja. Ha csak ilyeneket tartanal talan nem lennenek ilyen kis osszeferhetetlenek, de mas fajtaval egyutt nekem csak rossz tapasztalatom van veluk. Persze lehet, hogy nalam volt a bibi, nem ereztek jol magukat. :unsure:
 
Szep az akva.
Latom, felmerult a Tangerine Tiger. Nem lebeszelni akarlak rola, de nekem nagyon nem valtak be. Viselkedesre mar majdnem az agressziv kategoriaba tartoznak. Tarsas akvaban voltak, amanoval es egyeb (sok fajta)
garnival, 18.7 literben. Meg az amanot is szekaltak neha a nagyobbak. El is ajandekoztam oket 2 napja. Ha csak ilyeneket tartanal talan nem lennenek ilyen kis osszeferhetetlenek, de mas fajtaval egyutt nekem csak rossz tapasztalatom van veluk. Persze lehet, hogy nalam volt a bibi, nem ereztek jol magukat. :unsure:
Köszönöm! Azóta már szépült is még, majd teszek képet. :)
Igen én is olvastam sajnos, hogy aggresszívek, szóval az is kilőve. :confused::(
 
Back
Oldal tetejére