• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shinsui shima 浸水島

Pecás

Legenda
Eljött ez a nap is, egy héttel a GA-s banzáj után nekiestünk vasárnap délelőtt és szétkaptuk a Tuskó Hopkins néven másfél évet megért és sok viszontagságot megélt akvámat.

@Evereka Laci sajnos egyéb elfoglaltsága miatt nem tudott eljönni, így @stanci , @T.Tamás és @xspirit , no meg jómagam voltunk az elkövetők.
Azt gyorsan kitaláltuk, hogy mivel egyikünk sem tudott eljutni a 29.-i eseményre, elnevezzük after partynak ezt a napot.

Már elég régen készültem a bontásra. A scape is már rég túl volt azon az állapotán, amit érdemes lett volna tovább pátyolgatni és helyileg sem a legszerencsésebb helyen töltötte el ezt a másfél évet (ablak, radiátor hogy csak kettőt említsek).

Az új állványt eleve úgy terveztem meg, hogy az új helyén az akva valahol szemmagasság körül legyen, ezért az alatta lévő fölött is maradt annyi tér, hogy a világítás magassága is némiképpen állítható legyen és kényelmesen lehessen matatni is benne.

A száraz adatok:
akva: 60x52 cm-es, 28 cm "magas" 6 mm sima üvegből, DIY, vagyis én ragasztottam
szűrő: maradt a 3 rekeszes oldalpolcos ülepítő - mattenfilter+siporax+JBL MicroMec - szivacs+Seachem Purigen+perlon+szivacs összeállítással 650 l/h-ás kertitó szivattyúval meghajtva
világítás: a jó öreg 4x24W-os Quad
CO2 is lesz nemsokára terveim szerint nagynyomású rendszerről (5 kg palack, hegesztéstechnikai reduktor, difis beoldás)

táptalaj: http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-deponitmix-professional-9in1-noveny-taptalaj-4-8kg.html
általános talaj: használt amazonia és environment keveréke
kövek: fekete lávakő
dekor: vékony faágak (felénk zsidómeggynek mondják, de a google nem ezt a fát mutatja ezen a néven...:()

Dióhéjban kb ennyi, folytatása következik:)
Egy indító kép, itt még semmit nem rontottunk el:
DSC_0558.JPG
 
Az eredeti elképzelés egy fás-köves scape volt, aminek a hátsó-középső részén egy magas rész lett volna kialakítva, amin csak pár centis víz van.

Ment a legózás, @xspirit Tamás össze is rakott egy jó kis építményt: úgy összeépítette a lávaköveket a vasfákkal, mintha világ életben összetartoztak volna. Csak a "sziget" hibádzott: az eredeti koncepcióm szerint nem tudtuk kialakítani.
Ezután a három Tamás elkezdett legózni a fákkal, miközben én sikáltam hol a szűrőt, hol a köveket, hol az időközben kiürült akvát, aminek a vége újabb teljesen jó és ötletes formációk lettek, de még mindig nem tudtuk megvalósítani az eredeti elképzelést, így fájó szívvel de a vége az lett, hogy a fák kimaradtak és már csak a kövekkel folytatódott a legózás.
Ez már az akvában történt, ekkor még a talaj nem volt betöltve.

No de ne szaladjak előre, először a szűrőt "raktam össze", ami már rutin munka, ebben nincs sok varia:
DSC_0536.JPG
jöhetett a perlon:
DSC_0537.JPG
...és rá a szivacs:
DSC_0538.JPG
...és a matten szivacsa mellé a siporax és a MicroMec keveréke, a maradék meg a szivattyú fölötti szivacsra, hogy azt se lepje a por;):
DSC_0542.JPG
...és ha már ilyen szépen megtelt, ment is a helyére:
DSC_0547.JPG
Mellette az MC látható lebegő üzemmódban, később majd sorra fog kerülni még;)
Lenne egy kérdésem: ki találja el, hogy hány liter siporax + MicroMec van ebben a szűrőben? (a vasárnapi csapatnak nem sportszerű ha válaszolnak:D)
 
Az eredeti elképzelés egy fás-köves scape volt, aminek a hátsó-középső részén egy magas rész lett volna kialakítva, amin csak pár centis víz van.

Ment a legózás, @xspirit Tamás össze is rakott egy jó kis építményt: úgy összeépítette a lávaköveket a vasfákkal, mintha világ életben összetartoztak volna. Csak a "sziget" hibádzott: az eredeti koncepcióm szerint nem tudtuk kialakítani.
Ezután a három Tamás elkezdett legózni a fákkal, miközben én sikáltam hol a szűrőt, hol a köveket, hol az időközben kiürült akvát, aminek a vége újabb teljesen jó és ötletes formációk lettek, de még mindig nem tudtuk megvalósítani az eredeti elképzelést, így fájó szívvel de a vége az lett, hogy a fák kimaradtak és már csak a kövekkel folytatódott a legózás.
Ez már az akvában történt, ekkor még a talaj nem volt betöltve.

No de ne szaladjak előre, először a szűrőt "raktam össze", ami már rutin munka, ebben nincs sok varia:
View attachment 30896
jöhetett a perlon:
View attachment 30897
...és rá a szivacs:
View attachment 30898
...és a matten szivacsa mellé a siporax és a MicroMec keveréke, a maradék meg a szivattyú fölötti szivacsra, hogy azt se lepje a por;):
View attachment 30899
...és ha már ilyen szépen megtelt, ment is a helyére:
View attachment 30900
Mellette az MC látható lebegő üzemmódban, később majd sorra fog kerülni még;)
Lenne egy kérdésem: ki találja el, hogy hány liter siporax + MicroMec van ebben a szűrőben? (a vasárnapi csapatnak nem sportszerű ha válaszolnak:D)
Vegre egy ujabb naplo, amit követhetek.
En ugy 5-6 Liter Siporaxra es 1,5-2 liter MicroMecre tippelnek.
 
:)
Probaltama terfogatat a kis szüröakvanak megtippelni, legyen 4,5 es 3.

matek: 28 cm magas az akva... 3 cm a kék szivacs benne, annál nem sokkal vastagabb a rekesz előtte. A rekesz szélessége kb 50% a szélességnek, tehát 28*5*0,50*52 = ~ 3,6 l, és még itt-ott pár dl anyag megtalálható :)
 
matek: 28 cm magas az akva... 3 cm a kék szivacs benne, annál nem sokkal vastagabb a rekesz előtte. A rekesz szélessége kb 50% a szélességnek, tehát 28*5*0,50*52 = ~ 3,6 l, és még itt-ott pár dl anyag megtalálható :)
Majdnem tökéletes(y) Valójában kb a cucc 90%-a van a szivacs mellé betöltve:)
 
Ez egy új napló, vagy az idei matek érettségi?
ez olyan kinek mi aktuális;), amúgy egy új naplónak szántam:)
Folytatom a magas matematikai kitérő után egy igazán elrettentő képpel, kb 21-es karika kellene hozzá.
Ez van, ha az embernek hónapokig nincs sem ideje, sem lelki ereje egy lefutott scape-et karbantartani és csak némi vízcserére és tápozásra marad energia:
DSC_0551.JPG
nemsokára azért már vállalható arcát mutatta az akva:
DSC_0558.JPG
...a világítás is felkerült:
DSC_0562.JPG
...a legózás elindult:
DSC_0563.JPG
...aztán természetesen jócskán átalakult:
DSC_0564.JPG
folyt köv estefele:)
 
De szép feketének tűnnek a lávakövek (y) Ritka az ilyen, ami nem barnás színű. Hova valósiak - ha szabad tudni?
 
De szép feketének tűnnek a lávakövek (y) Ritka az ilyen, ami nem barnás színű. Hova valósiak - ha szabad tudni?
Szépek ám és @Molroth Lacinak köszönhetően kerültek hozzám bő egy éve. Mostanáig várták a méltó felhasználásukat. Ami a jó hír -nekem-, hogy maradt belőle, tehát még egy akvába díszelegnek majd:)
 
Back
Oldal tetejére