• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes South of Heaven

A ja, azt tudom, hogy működik full lágy vízzel. :)
Azt hittem Norbi, hogy zavarnak ezek az értékek, ezért írtam a csapvizes dolgot. Én - ha lesz addig ROm - tuti csapvizez i fogok az első hónapban/ hetekben, de én a spórolás miatt. Ha nem lesz addig RO, akkor meg azért. :D


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A ja, azt tudom, hogy működik full lágy vízzel. :)
Azt hittem Norbi, hogy zavarnak ezek az értékek, ezért írtam a csapvizes dolgot. Én - ha lesz addig ROm - tuti csapvizez i fogok az első hónapban/ hetekben, de én a spórolás miatt. Ha nem lesz addig RO, akkor meg azért. :Dl

Egyelőre nem sokat mondanak ezek az értékek, mivel csak egy hetes az aki. Még kell pár hét, hogy beálljon az aki, utána látom majd, min kell változatni, ha kell.
A pH és KH jelenlegi állása csak olyan mértékben zavar, hogy szeretnék majd kényesebb garnélákat is betelepíteni, és nekik jó lenne kicsit magasabb értékeket belőni.
 
Kezdünk zöldülni, a frontüveget nagyon vékonyan belepte a poralga. Rámértem a foszfátra, 0,1 ppm. Gyorsan bekevertem 0,5l RO vízbe 6g KH2PO4-et, belőttem a tápadagolót napi 5ml-re, egy pár napig napi foszfát mérés lesz.
 
2 hetes az akvárium.

A héten átálltam a háromnaponkénti vízcserére. Kicsit változtattam a tápozáson, mert a nitrát és a foszfát még mindig 0 közelében van, kevertem egy új macro tápot, és ebből és a microból adagolok 7ml-t naponta. A fény még marad napi 6 órában és 40%-on, a zöld poralga miatt.

A hét elején beköltözött 5 otocinclus, láthatólag jól érzik magukat, lassan jöhetnek a többiek.

Növényesítés terén történt egy kis upgrade, @Molnár Béla jóvoltából bekerült néhány tő hygrophila pinnatifida, rotala indica, myriophyllum matogrossense és vallisneria nana.

Este rakok majd fel képeket.
 
Utoljára módosított:
2 hetes az akvárium.

A héten átálltam a háromnaponkénti vízcserére. Kicsit változtattam a tápozáson, mert a nitrát és a foszfát még mindig 0 közelében van, kevertem egy új macro tápot, és ebből és a microból adagolok 7ml-t naponta. A fény még marad napi 6 órában és 40%-on, a zöld poralga miatt.

A hét elején beköltözött 5 otocinclus, láthatólag jól érzik magukat, lassan jöhetnek a többiek.

Növényesítés terén történt egy kis upgrade, @Molnár Béla jóvoltából bekerült néhány tő hygrophila pinnatifida, rotala indica, myriophyllum matogrossense és vallisneria nana.

Este rakok majd fel képeket.
Estéből reggel lett Norbi,hol vannak a képek [emoji2]
Nagyon tettszik a lefinomúlt forma,látom már Te sem törekszel minnél kacifántosabb akváriumok összerakására.Legyen egy olyan hogy könnyen végezz vele de csodaszépen mutasson,na ez pont ilyen lett ! [emoji106]
 
Estéből reggel lett Norbi,hol vannak a képek [emoji2]
Nagyon tettszik a lefinomúlt forma,látom már Te sem törekszel minnél kacifántosabb akváriumok összerakására.Legyen egy olyan hogy könnyen végezz vele de csodaszépen mutasson,na ez pont ilyen lett ! [emoji106]

Este egy kicsit elhúzódott a vízcsere, utána menni kellett lefektetni a gyerekeket, emiatt elmaradt a fotózás. Ma estére nem ígérem, mert vidéken vagyok, talán majd holnap. Egyébként nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a következő összeállítás is ilyen minimál lesz, azért bennem is sokszor ott bújkál a kisördög, hogy valami agyas scape-t rakjak össze. Most féléves kihagyás után erre volt szükségem, hogy ne kelljen vele sokat molyolni, de azért jól mutasson. Bár, ahogy most beraktam a stemeket, azért lesz majd nyírni való, de legalább az akvakertész vérem ki lesz elégítve...:D
 
Ez a 40%-os világítás lehet kicsit veszélyes is. Mármint a zöld poralga szempontjából. Aki 1 lumen/Watt környékéhez van szokva, annak nem egyszerű visszaállni erre a visszafogott tempóra. Én már fél éve szenvedek a kevés fény és a tápanyag megfelelő adagolása kombó megtalálásával. Máig nem jött össze.
 
Ez a 40%-os világítás lehet kicsit veszélyes is. Mármint a zöld poralga szempontjából. Aki 1 lumen/Watt környékéhez van szokva, annak nem egyszerű visszaállni erre a visszafogott tempóra. Én már fél éve szenvedek a kevés fény és a tápanyag megfelelő adagolása kombó megtalálásával. Máig nem jött össze.

Ez a visszafogott világítás csak a kezdetekben lesz így, amíg sikerül belőnöm a megfelelő tápanyag szintet. Most a foszfát 0 közelében van, ahogy a nitrát is. Ezért emelgetem lassan a heti macro adagot. Amikor már beállt az akvárium, 100%-on fog pörögni az ATI lámpa, ahogy eddig is használtam, teljes pompájukat csak így fogják megmutatni a növények.
 
Attól tartok, hogy arányok, amik jók 40%-nál, nem lesznek jók a 100%-ra. De ne legyen igazam.
Bár most, hogy már stemek is vannak, én pirítanék;)
 
Mai történés: az 5 otocinclus mellé még érkezett öt, beköltözött 25 amano, és 6 albínó cory pygmeaus. Alga szerencsére nem sok van, az üvegen zöld por, ezt intézik az otok, az amanok meg a fákról legelik a fehér lepedék maradványait. @Luigi13 technikáját alkalmazva, az akváriumot egy pár napra letakartam folpack-kal, amíg beszoknak.

A cory-k nagyon jópofák, egyfolytában fel-alá cikáznak a frontüvegnél. Kis termetük ellenére egyáltalán nem félősek, belőlük még fogok szerezni, hogy legyen egy nagyobb csapat.
 
Ma 1 hónapos az akvárium.

A növények szépen fejlődnek, kivéve a brasiliensis néz ki úgy, mintha stagnálna. Múlt héten megnyírtam, és @Evereka naplójában lévő ötletet alapul véve tegnap nyomkodtam a tövekhez apróra tört JBL tápgolyókból. Remélhetőleg ettől majd beindulnak.
Az induláskor kimaradt a szűrőből a Seachem Purigen, a legutóbbi tasakokat költözéskor kukáztam. Meg is látszott a hiánya, az első három hétben nem volt kristálytiszta a víz, eléggé zöldes-sárgás árnyalatú volt vízcserék előtt. Múlt héten rendeltem a GA-ból egy 500ml-s dobozzal, ennek a felét be is raktam a szűrőbe. A zöldes szín eltűnt, így már jobb érzés ránézni az aksira.
A világítás erősségét emeltem 75%-ra, napi 6,5 órában megy a pilács. Mic/Mac/EC : 7ml/7ml/5ml.
A halállomány is bővült, fél éves kis akváriumban lévő "rabság" után végre beköltözött a Danio Choprai raj. Egyből birtokba vették a középső fa körüli területet.

Azt lehet mondani, hogy problémamentesen üzemel az akvárium, a köveken lévő pontalgát leszámítva algának nyoma sincs.

Tegnap kattintottam néhány képet:

31696346662_f89be86f48_h.jpg

31470762070_de5dc27e3c_h.jpg

31470765350_e62f6a1329_o.jpg

31696345042_8a753560f1_o.jpg

31696348712_163f0cf9b8_h.jpg

31727347871_b91e013bce_h.jpg


Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)
 
Ma 1 hónapos az akvárium.
A növények szépen fejlődnek, kivéve a brasiliensis néz ki úgy, mintha stagnálna. [...]
Azt lehet mondani, hogy problémamentesen üzemel az akvárium, a köveken lévő pontalgát leszámítva algának nyoma sincs.

Visszanézve az indítási képet, jól benőtték a növények már 1 hónap alatt is, gyakorlatilag kész a 'scape?

Szerintem jól néz ki a köveken az alga, de ha nem, egy kis fogkefézés biztos megoldja.
 
Visszanézve az indítási képet, jól benőtték a növények már 1 hónap alatt is, gyakorlatilag kész a 'scape?

Szerintem jól néz ki a köveken az alga, de ha nem, egy kis fogkefézés biztos megoldja.

Igen, elég szépen fejlődnek a növények, a korábbi indításokkal összehasonlítva most talán a leggyorsabban. Gondolom, a lágyvíz és a Twinstar használata miatt van ez a látványos növekedés. Azért még kész nincs az akvárium, ahhoz még kell egy pár hónap. Bal hátul még sűrűsödnie kell a vivipara-valisneria függönynek, a fa mögött pedig egy szép indica-ludwigia bokrot képzelek el. Elől a brasiliensis gyepnek kellene beindulnia, meg a staurogyne is fog bokrosodni még.

Az elülső köveken lévő algát nem bántom, az így néz ki jól. A bal hátsó megkövesedett fákon akarom megtartani a textúrát, ha az elkezd zöldülni, akkor fogom bevetni majd a fogkefét.
 
Nagyon szép és részletgazdag a kép,(y) távolabbról nézve enyhén, mintha az ideálistól eltérne a súlypontja, kicsit szerintem közép fele esik, betennék még egy kisebb ágat bal oldalra a két megkövesedett fa közé. Élőben lehet egészen más a látvány, akkor nem szóltam.:)
 
Nagyon szép és részletgazdag a kép,(y) távolabbról nézve enyhén, mintha az ideálistól eltérne a súlypontja, kicsit szerintem közép fele esik, betennék még egy kisebb ágat bal oldalra a két megkövesedett fa közé. Élőben lehet egészen más a látvány, akkor nem szóltam.:)

Ha úgy nézem, hogy a legfelső (és az alatta lévő többi kisebb) ág kiindulópontja van az aranymetszésben, akkor jó helyen van a scape súlypontja. Ha pedig úgy, hogy az egész fa törzs, akkor valóban kicsit középre tolódik a súlypont. Élőben amúgy egyáltalán nem zavaró. Meg ha bedúsul majd a bal oldal, inkább arra a részre fogja vinni a szemet.
 
Szép, érdekes, hogy mostanában mindenki a kicsit minimálabb irányba indul el. :) Én is azt rakok majd össze...

Ezekről az albínó corykról lősz egy képet majd?
Nálam van 20 "sima" de ritka fostos banda, sose látom őket. :(
 
Szép, érdekes, hogy mostanában mindenki a kicsit minimálabb irányba indul el. :) Én is azt rakok majd össze...

Ezekről az albínó corykról lősz egy képet majd?
Nálam van 20 "sima" de ritka fostos banda, sose látom őket. :(

Ahogy a napló elején is írtam, én a féléves kihagyás miatt döntöttem a minimál mellett, most ez így elég kényelmes... Nem mondom, hogy a következő nem egy agymenéses scape lesz...:)

A coryk nálam nagyon jófejek, csak hatan vannak, de legalàbb négyet mindig látok legelől grasszálni... majd lövök róluk képet. Egyébként a legutóbbi Terraplazán vettem őket, nem olcsó halak (kb. törpesügér árban vannak), az eladó szerint nagyon ritkaságnak számítanak, kereskedésben nem is lehet hozzájutni.
 
Jaja, olvastam és gondoltam is a munkásságod ismeretében, hogy mi az hogy LEHET hogy agymenéses scape lesz?!!! Biztos!!! :D :D

A mostani 20 törpe corymat átmentem a köv. scape-be, kevesebb búvóhellyel, de tényleg sokkal-sokkal kevesebbel kell számolniuk, meglátjuk hogy megjön-e a bátorságuk. :D Nagy kedvencek, de mit ér az egész ha soha nem látom őket... :(

Corydoras hastatust vagy habrosust akarok majd még (most is van 8 habrosus, brutál jó kis halak), de azokat per pillanat sehol nem tudják beszerezni sajna.
 
Holnap lesz 6 hetes az akvárium.

Különösebb történés nincs, a brasiliensist leszámítva szépen fejlődnek a növények. A tápgolyók még nem hozták meg a hatásukat, a két héttel előtti állapothoz képest nem lett sokkal dúsabb az aljnövényzet. A lassú növekedés miatt sajnos az ecsetalga meg is támadta, főleg a sarokban, ahol erősebb az áramlás. Az otok lelkesen tisztogatják, amennyire tudják, de a menthetetlen szálakat kénytelen vagyok levagdosni.
A dániókkal viszont nem tudom, mit történt, egyfolytában a sűrűben bújkálnak, nem sokat látni őket. Sajnos kénytelen vagyok lecserélni a csapatot, pedig nagyon megszerettem őket, mivel hamarosan pár CRS fog beköltözni, és félek, hogy a nagyobb hímek rámennek majd a szaporulatra. Gondolkodom, milyen kisebb méretű halat lehetne betenni, ami nem pusztítja a garnéla állományt. A Rubin tetra szimpatikus lenne, igaz élőben még nem láttam, de a vöröses színe miatt illene a scape-be.

A jelenlegi állapotról pár kép:

31998523892_0219d6ab25_o.jpg

31305717964_988aa6e360_o.jpg

31998549542_8f1e500ed3_o.jpg

32028690431_a515e3528d_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére