• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szürkület (stanci 300 literese)

stanci

Főkertész
Sziasztok!

Sajnos nem tudok annyit foglalkozni az akvakertészkedéssel mint eddig, ezért egy viszonylag könnyen karbantartható akváriumot szerettem volna építeni, főként lassan növő növényekkel, jobban előtérbe helyezve a halakat.

Akvárium:
120 x 50 x 50 300l

Szekrény: saját gyártmány, csoki bükk bútorlapból

Világítás:
T5 4 x 54W/865 +Aqua Medic reflektorok, függesztett, saját gyártmányú armatúra

Szűrés:
Eheim Skim350
Atman CF-1200 1550 l/h
Tetratec EX 1200 1200 l/h
Szűrőanyag: Szivacs, Sera Siporax, Eheim Substrat Pro, ADA Bio Rio, Seachem Purigen, vatelin.

Fűtés:

Hydor ETH 300W

Aljzat:

Tropica Aquarium Soil talaj
Tropica Substrate táptalaj

Dekoráció:

Akácfa
Bazalt kövek
JBL Sansibar River dekorhomok

Növények:

Anubias barteri v. nana Petite
Anubias sp. nangi
Bolbitis heudelotii
Bucephalandra motleyana "sintang"
Bucephalandra sp. Copper
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne petchii pink
Cryptocoryne tonkinensis
Eleocharis parvula mini
Fissidens fontanus
Hydrocotyle verticillata
Hygrophila pinnatifida
Lilaeopsis brasiliensis
Microsorum narrow
Microsorum pteropus trident
Microsorum pteropus 'Windelov'
Monosolenium tenerum
Taxiphyllum sp. Flame
Taxiphyllum sp. Spiky
Vesicularia ferriei Weeping

Tápozás:
EI alapján
CO2 rendszer: 10 kg-os palack, Papillon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep, külső reaktor

Vízcsere:
Ozmó víz és SaltyShrimp Mineral GH+ heti 30%

Halak:
Thayeria boehlkei
Corydoras pygmaeus
Stiphodon sp.
Otocinclus sp.

Indítás, 2015.03.28
DSC_0059_zpsnqkfacmd.jpg

DSC_0213_zpsissnj34m.jpg

Volt egy kis algásodás is..
DSC_0285_zps2zlenwai.jpg

Jelenleg így néz ki, a mohák még nincsenek betelepítve, de hamarosan sort kerítek rá:
DSC_0549_zpshsn6ygaj.jpg~original


Szép lassan finomítgatom még, a halak listája is bővülni fog.

Minden észrevételt szívesen fogadok! (Ne kíméljetek..:))
 
Ez áll leesős, agyam eldobós cucc lett, le a kalappal. ;) Egyetlen dolog van, ami zavar, hogy az összes vezeték és randa technika látszik hátul. Tervezel hátteret?
 
Köszi a hozzászólásokat! :)

Akácágak mennyire színezik a vizet? Seachem Purigen bír vele?

Az első egy-két hétben nagyon durván színeztek, most már nem annyira vészes. A purit még be se raktam, nem akartam terhelni az elején, de hamarosan bekerül!

Az ágakat milyen formában kezelted le? Háncs nincs rajta sehol?

Csak sterimóval lecsapattam, semmi egyéb előkészítés nem volt. Háncs nincs rajta.

Meg kérdezhetem azt a tetemes mennyiségű algát hogyan tüntetted el?

Volt egy egyhetes sötétkúra, aminek a végén még maradt egy kis fonal alga, de utána az magától eltűnt.

Tervezel hátteret?

Igen, a lámpatartó vasak le lesznek cserélve, lesz kb 10 cm az akvárium és a lámpatartók közt, és azokra lesz felrakva egy fehér háttér.
 
Na kérem!Egy újabb remekmű!A 3-ik képen már egy kicsit elidőztem,van benne räcio!Követni fogom!
 
Megkérdezhetném, hogy miért kellett visszatenni a súlyozó köveket?

Először zavartak a kövek, akkor kicseréltem őket a lécekre, de most már a lécek zavartak, így visszakerültek a kövek.
Egyébként még nem maradnának lent a fák!
 
Először zavartak a kövek, akkor kicseréltem őket a lécekre, de most már a lécek zavartak, így visszakerültek a kövek.
Egyébként még nem maradnának lent a fák!
Miért, ezek a fák nem a Krómszínben áztak ezelőtt?
 
Nem, ott meggyfát használtam:


Ezek most akác tuskók:

(Elöl középen az a függőleges kisebb darab kikerült közben..)

Bocs, figyelmetlen voltam! Így már tényleg szembetűnő a különbség! (Tök jók ezek a fotók, amiken még a növények nem nőtték be a hardscapet)
 
Nem, ott meggyfát használtam:


Ezek most akác tuskók:
DSC_0608_zps5q5vqltr.jpg

(Elöl középen az a függőleges kisebb darab kikerült közben..)
Nagyon faja ez scape.Próbáltad már esetleg a bal oldali tusó nélkül?Nagyon vaskosnak és függőnek tűnik a többi ütősen iranybaált ághoz képest szerintem.:)(y)
 
Bocsi, ha türelmetlen lennék, de hogy áll az akvád? Elég régen mutattad meg...

Látványra kb. ugyan az, mint az utolsó képen, de eléggé ellepett az ecset alga. Most mintha kezdene visszaszorulni.
Majd ha látványosabb lesz a változás, dobok róla képet.
A mohákat még nem telepítettem be, szóval nem kapkodok, ez egy lassú akvárium.. :D

Nagyon faja ez scape.Próbáltad már esetleg a bal oldali tusó nélkül?Nagyon vaskosnak és függőnek tűnik a többi ütősen iranybaált ághoz képest szerintem.:)(y)

Köszi! @tibicuk ugyanezt mondta, jogos, nekem nem tűnt fel, de nem kivehető. A növényekkel fogom takargatni azt a "méhkaptárat"! :)
 
Nagyon szép és érdekes virágai vannak-lesznek.Elég jól sikerült összeraknod ezt a "kis" akváriumot,egy darabka beemelve az erdőből.(y)
Probléma mentes folytatást ! ;)
 
Back
Oldal tetejére