• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Riki

CsTom

Főkertész
Sziasztok,
Soha nem gondoltam volna hogy ez az akva elobb el fog indulni mint a novenyes, de igy tortent. RC es CRS /igaz az mar maholnap 10 eve volt/ utan, Taiwan garnikat szeretnek tartani, az o szallashelyuk kerult a mai nap beuzemelesre. Igy a "jezuska" mar remelem garnikat hoz bele :).
Akkor a szaraz adatok:

30x30x30 GA opti-white
Tetra EX600 plus
1 liter ADA bio rio
1 liter Seachem Martix
Gyari tetra eloszuro szivacs, perlon
100g Seachem Purigen
Dennerle Shrimp King Active soil
dekor: lavako, xs redmoor
Uveg csovezes, spin kifolyo, a szivo oldalon sajat keszitesu garnela vedo
Chihiros A301 led vilagitas kb 50% ra dimmelve elsore 6 ora vilagitasi idovel.

Novenyek:
Limnobium laevigatum
Pistia stratiotes
Bucephalandra Theia
Bucephalandra Brownie Helena
Bucephalandra Brownie Brown
Fissidens Fontanus
Riccardia chamedryfolia / sajnos mivel a kiralyi posta is hibazhat ez csak hetfon erkezik/

Kiegeszitok:
Seachem prime
Seachem stability
SaltyShrimp Mineral GH+

Tapozas heti 1-1ml Green Aqua Micro Macro napi 0.5ml Seachem Excel
A viz 120 TDS-re visszasozott RO.
A PH-val meg egyenlore nem foglalkozok, arra meg van par hetem.

A fenykepek szinte vallalhatatlanok, de igerem eloszedem vegre a jo oreg D60-at(y)
Kozvetlen feltoltes utani kep:
30x30x30.jpg

Es egy kis diy. A vezelo ami ez mellett a 60 as novenyest is viszi majd :

vezerlo.jpg

Minden otletet kritikat szivesen fogadok!
Egy kerdesem azert lenne:
Mivel ez a talaj nem tartalmaz olyan tapanyagokat mint pl. az Amazonia, igy is napi vizcserek kellenek???
Koszi hogy szantal ram idot!
 
1 nap utan nem igazan tudok velemenyt mondani 7 fokozatban lehet dimmelni ez most 40% korul van /3as fokozat/ amit a kepen latsz. De vannak akik regota hasznaljak mar ezt a tipust.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
1. Nap
Tudom nem sok ertelme van egyenlore de a fo parameterekre ramertem TDS 102 Ph 6,2.
A 26 os probabol tettem at 1 to Hygrophilia pinnatifidat. Meglatom hogy viseli a low korulmenyeket nalam. Holnap jon a riccardia kisebb lavakore fogom rakni elozetes tervek szerint 2 darabra, es ezzel befejezettnek is nyilvanitom a novemyesitest. Bar a Buce-k 1 nap alatt levettek a labamrol lehet meg nezek par fajtat beloluk.

A viz meg kicsit opalos de me meg igy uresen is orakat tudok elotte ulni [emoji3]
02b805529ba72426e0b007d4a0129c00.jpg
Theia
0ff20ad04cf21ff32d1de90e0649af96.jpg
Brownie Brown
93b7cb2420eb47127e72968a18adceff.jpg
Brownie Helena
081b3a0c6c57be05f5c0e4874bc6336b.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Buce nagyon jó kis növény. És ha jól érzi magát nő is rendesen. Majd ha lesz időm a nagy akvából csinálok egy ilyen volt/ilyen lett képet a frontüvegnél terpeszkedő buce fajról.
 
Ma volt az elso vizcsere 30% ro val visszasozva TDS100 ra. Amit negativumkent el tudok eddig mondani az az, hogy a shrimp king iszonyatosan poros ha ujra csinalnam atmosnam joparszor. Igy marad a koppanasig letolt porszivo meg legalabb a kovetkezo cseren. Tegnap megjott a ricardia. Raktam par kore kivancsosagbol halozva ( eddig ez a meggyozobb modszer ) es ragasztva is. Az Ista ragaszto valoban nem varazsolja az egesz akvat feherre de nagyon csunyan kifeheredik ez is. Remelem hamar benovi a riccardia mert igy nem tul szep latvany. Atraktam meg 1 to crypto amicorumot amirol leszedtem minden ecsetes levelet (igy egesz pontosan 1db level maradt).
Igy all jelenleg a project:
634157067216369e35b84acf5c47c768.jpg
Es meg ultettem egesz pontosan 4 szal parvula minit is ennyi maradt a p60 ultetesebol. Ha barmilyen fejlodest latok rajt kap majd tarsat maga melle.
Koszi hogy beneztel!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Jaja jobban porol mint az Amazonia, de szerintem ezt sem szabad kimosni... bár lehet ezt kifejezetten nem tiltja a dennerle...

Ista ragasztó meg szerintem ugyanaz mint a zselés itthon kapható pillanatragasztók, annyival jobb, hogy egy tubusban brutál adag van. :) A fehéredéssel ne foglalkozz, pár hét és zöldalgás lesz. :D
 
Ha már ilyen jó kis vezérlőt raktál össze, javaslom vegyél hozzá még egy IRF540 modult is! Én ebből egy négy csatornással dimmelem a chihirosok napi ciklusát, de neked elég lenne egy single is, hogy ne hozd a garnélákra a frászt. ;)
 
Ha már ilyen jó kis vezérlőt raktál össze, javaslom vegyél hozzá még egy IRF540 modult is! Én ebből egy négy csatornással dimmelem a chihirosok napi ciklusát, de neked elég lenne egy single is, hogy ne hozd a garnélákra a frászt. ;)
Sajnos a vezerlo egyenlore esik-kel de dolgozunk rajt a megfelelo topikban. De mindenkepp beletuszkolom meg a dobozba az ajanlasod [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Ujabb ket buce erkezett, most karantenba uszkalnak mert ugy nez ki mar sokan lesznek kicsit. Megprobalom szetszedegetni oket es teszek majd a p60-ba is. Kivancsi vagyok a kulonbsegekre low es high akvaba. Az ujdonsult szerzemenyek: arrogant blue, brownie phantom. Viszont hatul uresen all egy kovem amire eredetileg buce-t terveztem. Tudtok ajanlani olyat ami nagyobbra nol. Eddig a legnagyobbnak tuno a Theia, de azt pont nem tudom osztani. A tobbibol 2-2 to van de azok kicsik hatra. Szoval akinek van veluk tapasztalata kerem adjon tanacsot.
Az akva amugy teljesen rendben van szep tiszta a viz, stability es excel megy naponta 0.5-0.5ml. A redmoor befeheredett, de az normalis. Legalabb lesz mit ennie a otoknak. Holnap cserelek vizet elotte merek parat, remelem hamarosn johetnek is az otok. Uszonoveny fronton azt hiszem eldolt a vita a fejembe. A nyertes a pistia a limnobium laevigatummal szemben, az utobbi a hatalmas gyokereivel golyozta ki magat, egy het alatt a 0-rol elerte az aljaztot a gyokerzet a 26 literesben. A lowban is mar csak 5cm hianyzik neki. Meg kapnak majd egy feladatot a 60 as inditasanal nem is olyan sokara, de utana elvalnak utjaink. A pistia szerencsere szaporodik rendesen szoval lesz beloluk utanpotlas.
Koszi hogy idot szantal ram!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Belenyultal nagyon, az Achilles dark-ot nezegetm mar egy ideje. Iszonyat tetszik a levelek erezet!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Bizony-bizony, én is beleszerettem, viszont 20L-be már túl nagy lenne.:D
 
Csinaltam egy tesztet:
No3 - 0
No2 - 0
GH - 3
KH - 0
PH - 6.2
TDS - 99
Homerseklet 21.5

Jo ez a Taiwanoknak ugye jol sejtem?
 
tds-t told fel 130 környékére valami ilyesmivel http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-230g.html és ne hanyagold el úgy, mint én, akkor rendben lesz majd;)
Direkt 100-ra soztam vissza, de mielott kerul bele eloleny felviszem 120-ra a tervek szerint. Ma osszereszeltem az auto shut szelepet a ro-ra mar telik is a vodor. Egy szivatyu kell meg a vizcserekhez es azt hiszem mindenem megvan a technikai oldalon.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
8. Nap
Ma volt a masodik vizcsere mondjuk 90%. Nem volt semi gond csak ujra kelett csinalnom a hatter foliat mer fel levegesodott. A gond az hogy ujra kezd foltos lenni, pedig ugyan ez van a 60ason ott tokeletes. Most mar igy marad az biztos. A felso agrol leszedtem a mohat fekotoztem helyette az arrogant blue bucet. Mar csak varnim kell amig beall a dolog. Jovo heten jon bele nehany oto. Addig bamulom a nyalkat a redmooron.
Igy all most az akva:
671105c157c6fb8b62e5fefd57c5fc04.jpg
Koszi hogy olvastad!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére