• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás TB-s

E

Endre

Vendég
Sziasztok,

ez az első rendes garnélás nekifutásom. Pár napja raktam össze ezekből:

akvárium: 80x35x40-es 112l
szűrés: Eheim 2073 full biorio
CO2: palackos
világítás: Quad 4x24W
táp: GA kombó + carbo
víz: RO visszasózva
talaj: 9 liter használt Knott + 3 új amazónia
dekor: red moor, riolit tufa - (remélem)

flóra:

Staurogyne repens
Micranthemum Monte Carlo
Hydrocotyle tripartita 'Japan'
Hydrocotyle verticillata
Altheranthea reinickii
Anubias barteri v. nana Petite
Microsorum pteropus
Parvula mini
Ludwigia sp.
Didiplis diandra
Bacopa caroliniana

a stemek csak indítónak vannak, később ki fognak kerülni.

fauna:

2 db oto :)


Pár dolgot jól elszúrtam az indításnál, így az amanok jobblétre szenderültek még beköltözés előtt, illetve az mc is többet volt akin kívül a kelleténél, így most a pici zöld hajtásokat vadászom a rothadó szálacskákon, de úgy fest van remény. Másik gondom a hardscape összerakása volt. Az előkészületek után a berendezésre 1-2 órám maradt, így gyorsan egymásra hánytam a dolgokat, mondván nem növényes lesz ez, majd alakítom közben :)

Kavicsokból keveset vettem, a jobb oldalra még szeretnék egy platnit lefektetni, hogy azon tudjanak kotorni a rákok. Remélem holnap be tudom szerezni. A képen látszik, hogy világosakat tettem be, talán ez szebben fog zöldülni a későbbiekben. Képek. Hm. Egy SX510-el próbálom az örökkévalóságnak megörökíteni a dolgot, de nagyon nem megy. Sokat olvastam utána a beállításoknak, hogy hogyan kéne, csináltam sokféleképp sokfélét, mégis mikor megnézzem őket valahogy úgy érzem magam, mint kezdő b*zi a gőzben... No de majdcsak lesz valahogy:

912371705_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mire a még úszó ágak lesüllyednek, a jobb oldali 2 fekete helyett lesz rendes "világító" kövem is, azok most csak azért vannak benn, mert szépek (rábiztosítok a ragasztott hungarocellre)
 
Jó kis garnitanya lesz ez, az már látszik..:) Oton kívül más halat nem is tervezel bele?
 
Jó kis garnitanya lesz ez, az már látszik..:) Oton kívül más halat nem is tervezel bele?

Egyelőre csak még néhány fajtársukat.


Elővettem megkopott tudásomat, s bár érezhető, hogy utoljára 10+ éve foglalkoztam ilyennel, csavargattam kicsit a PhotoScape-ben:

IMG_0881_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


09melyitesesFENYERO10telitettsegKevesebb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt pár terület, leginkább szívóág előtti rész üvege, és a világító kő elől, amivel egyelőre nem tudok mit kezdeni. Még olvasok a dologról. A másik gond, hogy nem tudom a képet részekre szedni, így javarészt túl kontrasztos, másutt pedig túl telített lett.

A gép a 1/40s F5.0 ISO 200-as beállításokat preferálja, egyelőre maradok ennél, s próbálok utólag javítani. A WB-al úgy néz ki nincs gond, nem kellett utómunkálkodni rajta.

Amiket piszkáltam:

1. megvágás

2. keretezés – a max vonal is csak ilyen vékony :(

3. auto képjavítás - nem mutatott változást.. ?

4. élesítés 12

5. kontraszt erősítés – közepes alatti

6. mélyítés – jobb oldal nagyon elmegy 25 felett - első kő világít

7. fényerő 10

8. telítettség hajlítás
 
Volt újra egy kis molyolás egy fotóval, ami bár nem akvárium, nem áll messze tőle. Térben :) Nézegetek sok versenyfotót, hogy szokja a szemem a célt, de még nem érzem. Most egy telefonost babráltam. Ez így sok?

Dekor: Oázisban találtam príma kavicsot jobbra, a hét második részében be is fog kerülni. 4. napi vízcserét tudok csak csinálni, ezért <6 hr megy a lámpa, vagy elkerül az alga, vagy nem. Kéthetesen el fogom kezdeni a teszteket is csinálni. Az mc marha lassan kezd újraéledni, a többi köszöni, OK. Mivel előbbi nagy területen van, így turbózni kellene, de T.bálint messze, Bp-en meg egyelőre nem találtam. Ha van valakinek szívesen vennék egy ritkításnyi adagot.

22120063_d58c2a483ade4ca8ea01532a10fd2699_xl.jpg


22120065_4c4e7090c7cf43c163134fca025c4f41_xl.jpg
 
A helyzet fokozódik. Az mc elkezdett komoly jeleket mutatni az irányba, hogy életben fog maradni. Már van 20-25 legalább 2 mm-es levélke (y) lehet, hogy következő Karácsonyra már gyep is lesz belőle. Persze beindul majd, ha elkezd beindulni. A többi gaz is kezd kupálódni, a hidro.japan pl. rendesen elstartolt. Algám már most többféle van, ahogy nézem régi is meg új is, de a domboldalakon még semmi növény, így amano sincs, ami annyira nem vagány. Lehet meg kell erőszakolnom magam és kimenni a GA-ba mc-ért. Meg garniért. Ha van.

Tudom kissé fura lesz, de figyelte már valaki, hogy mennyit :poop:-ik 1 oto? Ugye nálam kettő van. Meg 2 helena, + talán néhány rejtőzködő tányércsigusz. Negyedik napon nézem, hogy a köveken sok a kaka szerű darabka, majd a takarítás napján nem győztem a jobb oldalról szívni a matériát. Ennyi nem lehet ott. Mégis van. Rejtély.

PH kérdés az, ami most nagy kérdés. Elkezdtem ugyanis mérni. KH 4, pH 6.6, ami ugye teljesen rendben van növényesben, de nekem igen-igen magas. Ha ez így marad, akkor rendesen neki kell állnom tőzegezni. Reméltem, hogy BioRio - CO2 - frissített talaj - tufa kvartett megoldja majd ezt, de egyelőre úgy néz ki nem. Pörgetem még az agyam, hogy van-e valami a rendszerben, ami emeli a pH-t, remélem rájövök. Ha nem, jövő hét barkácsáruház.

Aki tol CO2-t is, az hogy hozza össze a KH-val a bulit, hogy 6 körül legyen a pH?
 
Üdv szaktársak,

GERONIMO esett a palacsintába! Jelesül több is.

Történt, hogy oldalfal algátlanítás közben némi gyerekjáték került a lában alá, s ettől kissé megilletődött a bal kezem, aminek kárát a dombom bal oldala bánta, az ugyanis megindult a vízszintes kiegyenlítődés irányába. 2-3 Miatyánk után azért sikerült rendbe tenni.

Mértem pH-t. 7.2. Az a kő, ami tufaként bekerült nem tufa. Vagy az, csak szennyezett, s tolja felfelé a pH-t, nem kicsit. A hibát ott követtem el, hogy bekerülés előtt csak azt mértem, hogy a TDS-t tolja-e fel. Nos azt nem tolta :( Ezzel gyakorlatilag az egész projekt veszélybe került, ugyanis a köveket csak kis eséllyel tudom úgy kicserélni, hogy ne kavarjak fel mindent alaposan. Talán megérne egy próbát, hogy csak a szélsőket kapom ki, s pótlom Fujival, a többit meg tőzeggel orvosolom, de nincs kedvem a jövőben folyamatosan ezzel molyolni, így lehet kockáztatni kellene... elvileg legalább nincs a táptalajon, s túl nagy dzsua még nincs a tankban. Rábeszélem magam.

Ami jó, az a karácsonyi skim. Eddig nem használtam, ezentúl fogom. 0-24-ben megy minimálon, s remekül kiegészíti az áramlást is. Úgy sejtem, hogy ezzel ki lehet váltani az oxydatort, így ennek beszerzése egyelőre elnapolva.

A lakók beszerzés értelemszerűen csúszik, talán január közepén, második felében lehet esedékes.
 
Back
Oldal tetejére