• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Természetes közeg.

Kapalyag László

Kertész szaki
Sziasztok. Nagyon rég jártam itt bizonyos okok miatt. De végre ideértem. :) Sokminden nem történt nagyon az ellső akim alakulgat lassan befejezett akiba lehet felrakom. Na de a mostaniról. Garnélákba már nagyon beleszerettem de biz. okok miatt nembirtam az első akiba nem rakhatam gurámik miatt. Most viszont lett egy kis 40x25x20-as akim amit ugy gondotlam hogy legyen garnélás de azonban egy egyszerü pár nap alatt összerakható aki mégpedig Biotop. Remélem igy egy olyan régi stilusu képet kapunk tavakrol folyokrol patakokrol mikor még a természetes magyar vizekben nagyobb számba előfordultak rákok stb. és egy olyan nosztalgikus kép lenne. :)

Szerintetek mennyire meredek az ötlet?

Élölény: Nem döntöttem el milyen garnélákat tegyek bele amik megvannak egymás mellet azonban békések és nem igényesek szóval ebben segitségetek kérem.

Növényre egy kis vizikalász talán meg egy két szál átokhinrra némi mohára gondoltam.
Aljzat az aqubasis meg némi áptalajom és zuzott kö lesz . Némi szölő tökével füszerezve.
Világitás nemtudom kető felé áll a dolog. Arra gondoltam meleg fehér fénnyel megvilágitnám ammi kissé sárgás ez milyen érzést váltana ki a növényekből állatokbol és ugye hogy hogyan is nézne ki ezt a célt egy 50W-os halogn spot izzo lenne vagy egy pár W-os smd ledes spot izzo ami joval erősebb de ez hideg fehér lenne.
Szürásem az elég lehet olyan 100L/H körüli? :d egyenlőre nagyábol enny holnap este elkezdem a talaj kiépitését:)
 
jrag6h.jpg

Még némi szölő gyökér dekor meg növény és kész:D ja meg háttér valami:D
 
Szia szép lesz én is most munkálkodok egy 100l-es akvárium építésében(CO2 meg stb) és abban is lesz szőlő tő ha van valami tapasztalatod légy szíves megosztanád velem ?
 
huh::D mint sok más okos ügyes ember mondta énis probálom tovább adni a hasznosakat:D szölötökét jo szárazat probálj meg kiválasztani ami ha lehetséges olat hogy soha nem volt permetezve vagy legalább jopár éve nemvolt :D nehogy valami káros anyag kerüljön a vizbe áztasd nemtudom egy-két honapig közben vizet cserélj rajta me taknyosodni fog illetve fözd meg jopárszor szo szerint fözd meg:D Sajátomat elsönek egy megyfa ágát aztatam két honapig egyszer föztem meg és egyszer vagy kétszer cseréltem rajta vizet tökéletes let nem let baj sem és gyönyörüen lesüllyedt a viz aljára . :D szölötökét azt meg csak 2-3 hétig áztattam és föztem meg 1x és jolett. De óvatosan mert a baj nagylehet! én ezeket elsönek a kisérletezös akimba raktam nem olyan komoly célra használta fel:) Remélem sokat segitettem és olvasgasd sokat a forumot nagyon sokat lehet tanulni. :D majd valami naplot nyithastz és mutasd:D
 
Természetesen fogok naplót nyitni úgy durván 2 hónap múlva mert most az akim nem olyan szép csak sima kavicsos és most tervezek egy nagyobb lélegzetvételű felújítást(30.000FT durván) . A szőlőt nem régen vágtam ki de már ki volt száradva több mint 20 éve nem volt permetezve nem is látta még most egy kisebb darabot gyorsan a sütőben kiszárítottam és most áztatom meg vagyok lepődve hogy 1 nap után ilyen kevés nyálkát és ködöt ereszt ki magából remélem jó lesz kb 60cm-es darabot akarok az akim-ba! tudsz valami gyepet ajánlani mert most kezdem beszerezni a cuccokat hozzá!
 
Jajj és veszek bele úgy 10-15 db Red Cherry garnélát szerinted jó ötlet?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Huh a gyepnél figyelj arra oda hogy milyen a világitásod a talajod a plusz makro mikro tápozásod ja és van e co2 mert az nem egyszerü dolog most igy fejböl nemtudok irni sokat erről azt ajánlom már vmeik topikban raktam fel kérdést a gyep témárol ugy ahogyan sokan ugyhogy a legtöbb amit mondani tudok keresgélj. Nekem ami van benne pici gyep ezekhez az adotságokhoz az két kb olyan 5cmx20cm -es háló közé bekötözött jáwai moha ami talán azért lesz jo mert igénytelen és a felsö háló réteg lyukjaiban szépen kinö majd és könnyü lesz vágni meg ha minen igaz szépis lesz de ez nekem sincs még kész:D a garnéla az jóötlet csak arra figyelj ha lesznek benne halak akkor olyat tegyél bele ami nem bántja illyet yellow garnélával ne tartsd eggyüt me összepároznak ami azért baj mert ilyen átetszö garnélá születnek ami nem olyan fajin:D
 
Back
Oldal tetejére