• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech The green pearl

Eldöntöttem! Egyenlőre marad a tető ,majd meglátom ! Múltkor eladtak nekem egy erős fényigényű növényt és semmi baja ! Sikerült megcsinálni a kamerát!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A gyártó megadja a LEDek pontos típusát, akkor ki tudod számolni. Egyéb esetben vagy a termékspecifikációkban ott van, vagy megméred ha már megvetted. :)

Ezeknél az olcsó kínai cuccoknál kb. kideríthetetlen, utána néztem a lámpának.
 
Lehet hogy találtok a nanon kivetni valót de az első aksim semmi baja nincs ! Hal azért nincs benne mert valamiért úgy kimarad és nincs időm elmenni az akvarisztikába ! (Mindent a netről rendeltem!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
fbfa2b82a3f17e6074279a65bb9f5f48.jpg



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Most rájöttem a megoldásra!egy kis barkács be lesz ragasztva a tetőbe pár méter hideg LED csík!Erről nektek mi a véleményetek?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Most rájöttem a megoldásra!egy kis barkács be lesz ragasztva a tetőbe pár méter hideg LED csík!Erről nektek mi a véleményetek?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Az hogy megtalaltad magadtol a megoldast. En a csovet ki is vennem. Mivel zart lesz futeni fog. Amikor megrendeled a led szalagot arra figyelj legyen meg a minimal lumen szamod. Rendelesnel latod hogy mondjuk meterenkent 1800 lument tud, vagy amennyi meg van adva. Ahany literes az akvad annyiszor 35 lumenre lrsz szukseged. 100 liternel 3500 lumen. 6500 kelvinest keress.
 
Most rájöttem a megoldásra!egy kis barkács be lesz ragasztva a tetőbe pár méter hideg LED csík!Erről nektek mi a véleményetek?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Led szalagoknál figyelni kell a hűtésre, ezért többnyire alumínium profilba szokták ragasztani a jó hőelvezetés miatt.

Ha smd ledek vannak a lámpádban itt ki tudod nézni kb hány lumen, ha be tudod lőni a típusát.

https://www.led24.hu/Led-szalag-ismerteto

Nekem pl 48 db 5050-es ami kb 800 lument jelent.
 
Manadóból azért vettem csak enyit mert nem fogja az egészet lefedni csak egy részét



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Led szalagoknál figyelni kell a hűtésre, ezért többnyire alumínium profilba szokták ragasztani a jó hőelvezetés miatt.

Ha smd ledek vannak a lámpádban itt ki tudod nézni kb hány lumen, ha be tudod lőni a típusát.

https://www.led24.hu/Led-szalag-ismerteto

Nekem pl 48 db 5050-es ami kb 800 lument jelent.

Az jó hogya alumínium szalaggal van kibélelve?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az jó hogya alumínium szalaggal van kibélelve?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ez szerintem LED szalagtól függ, de én nem gondolnám hogy az elég. A fólia kb 0,3-0,5 mm vastag, a profil szerintem min 1,0-1,5 mm.
Ráadásul a LED-hez nem kell reflektor, mert az csak egy irányba szór.
Én is nézegettem LED szalagokat, és amelyik méterre vetíteve a legjobb (>2000 lumen) fényerőt (fényáramot) adja, azokhoz mind oda volt írva, hogy a megfelelő hűtésről gondoskodni kell, és hogy min ilyen és olyan led profilba illik ragasztani.
Tehát azok eléggé melegednek...
A rosszabb ledekből meg értelemszerűen több métert kell venni (adott esetben több profil, több szerelvény)
Jó esetben a LED élettartama bánja, rosszabb esetben valami gyulladás is lehet, ha nem megfelelő a hőelvezetés.
Nekem a profilban is melegszik, de kézzel fogható, nem éget.

Én olyan 4-5E Ft körül számoltam csak a lámpát (táp, vezeték, dimmer nélkül) led szalagból 50 centire 2000-2400 lumennel (18-20W).
Alapvetően ez 1 méterből kijön. Meg azt is néztem hogy ezeknek a szalagoknak a sugárzási szöge 120 fok, de a profilba adott esetben mélyebben be van ültetve.
Ha olyan profilt választasz ami túl mély, és keskeny, megtöri a 120 fokot.

Aztán most néztem a helyi boltban lehet van LED fénycső 4k körül.
Annak a fényáram/teljesítmény paramétereit nem ismerem, de utánakérdezek.
Ránézésre elég erős volt a fénye, nem led szalagos megoldás.
Ha az megvan 2000 lumen, azt veszem (ha nem túl sok a teljesítménye).
Igaz az valószínűleg 60 centis, nekem meg csak 50 centis kell (igazából 45). Barkácsolni kell.
Meg kell még hozzá foglalat, kábel és slussz passz.

De ha így alakul lesz a 11,4W 800 lumenes lámpám eladó :D
 
Nem LED csőre akarom cserélni hanem pluszba mellé egy RGT LED szalagot (24w a leírás szerint!)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ahogy én láttam, nem érdemes ledes fénycsőre cserélni a T8-at, nem tud annyi lument. Egy 60 cm-es T8 18W 1300lm, a led cső 8W 800lm.
Nem ismerem a paramétereket egyelőre.
Mellesleg T8-am sincs [emoji16]
Ledet cserélnék nagyobb fényerőre...
 
Ahogy én láttam, nem érdemes ledes fénycsőre cserélni a T8-at, nem tud annyi lument. Egy 60 cm-es T8 18W 1300lm, a led cső 8W 800lm.
Megnéztem. 60 cm, SMD, 1300 lumen, 6500k, és 10W van ráírva. Ha valami durva fényerejű LED, akkor elhiszem, hogy annyi, mivel egy sor volt benne csak. Ahhoz legalább 2500 lumen/méter kell hogy legyen, hogy kiadja az 1300-at.
 
Hát ha van egy kb 1600lm t5 fénycsövem+ egy 2400lm az 4000lm ban a 102 az kb 39 vagy 40 lm per liter!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 

Hasonló topikok

Válaszok
40
Megtekintések
2K
Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
34
Megtekintések
2K
Back
Oldal tetejére