• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The little rock

bzsolt

Kertész szaki
Hosszas várakozás után elérkezettnek láttam az időt hogy elindítsam újdonsült akváriumom!

Technikai paraméterek:

Akvárium: GA opti 60x30x36cm
Bútor: DIY ADA Style bútor 60x40x70cm
Szűrés: Chihiros CAS-600
Világítás: Chihiros Aquasky 602 (dimmerelhető)
CO2: ISTA reduktor + CO2 palack
CO2 beoldás: Sera CO2 reactor 500
Sterilizálás: Chihiros Doctor Mini
Vízszűrő: Aqua Pro RO készülék


Layout paraméterek:


Dekoráció: kb 10kg megkövesedett fa
Aljat: ADA Amazonia, ADA Amazonia Powder
Táptalaj: Tropica Substrate
Aljazt adalék: Penac P, Penac W,ADA Bacter 100, ADA Clear Super, ADA Tourmaline BC

Növények:
Eleocharis parvula mini
Eleocharis acicularis



Layout:
20469593761_f39a8025b0_c.jpgDSC03696 by Zsolt1983, on Flickr

Bútor:
19840704934_35cf21c41e_c.jpgDSC03683 by Zsolt1983, on Flickr


1. nap:
20513845429_430a9cec41_c.jpgDSC03711 by Zsolt1983, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Tervben van még egy kis Fissidens mohával megbolondítani a nagy szikla üregét.

Az élővilág pedig a karbantartó akváriumban várja a költözést, ami a következő lesz:

4db Ottocinclus
20db Amano garnéla
34db Boraras brigittae
3 db Corydoras Pygmaeus
 
Nem írnál pár szót a szűrőről? Mennyire hangos, milyen pumpa van rajta? Mennyire tűnik masszívank? Ránézésre a kep alapján igényes "másolatnak" tűnik.
 
Nem írnál pár szót a szűrőről? Mennyire hangos, milyen pumpa van rajta? Mennyire tűnik masszívnak? Ránézésre a kép alapján igényes "másolatnak" tűnik.

Igazából nem tudom, mi az amire kíváncsi vagy, de a szűrő bika erős max flow 15/16l/perc átlagos flow 8/9l/perc

Tele van tömve szűrőanyaggal, rá van kötve a reaktor de így is nagyon tolja a vizet. Ha nem lenne rákötve a reaktor akkor kitolná a vizet az akváriumból.
Nem zajos, de vagy egy jellegzetes mély búgó hangja, ami igazából érthető is, hiszen 3000/perc fordulatot tesz a motor.

Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. :)
 
+ a világításról! ;)

A világítással is nagyon meg vagyok elégedve. A világítás nem volt zsákbamacska, hiszen a korábbi akváriumom felett is egy ilyen típusú led (451-es) fényforrás tette a dolgát.
A növények szépen bubiztak alatta, úgyhogy biztosan ez is jó lesz! :)
 
Meglehetősen egyszerű a kompozíció, nekem mégis nagyon tetszik. Nagyon dekoratív főkövet találtál, kár hogy alig látszik valami a textúrájából. Én a helyedben megpróbálnék rajta dönteni egy picit hátrafelé és/vagy előrébb húzni a lámpát, hogy ne legyen teljes árnyékban a kő front oldala (de tényleg csak egy picit) . A fissi jó ötlet volt a kő lábához. A sejtelmesen "izzó" kráter nagyon egyedivé teszi a berendezést, azt mindenképp hagyd szabadon, de szerintem még egy kevés mohát elbírna a layout (y)
( és óvatosan a vízhőmérséklettel ;) )
 
Meglehetősen egyszerű a kompozíció, nekem mégis nagyon tetszik. Nagyon dekoratív főkövet találtál, kár hogy alig látszik valami a textúrájából. Én a helyedben megpróbálnék rajta dönteni egy picit hátrafelé és/vagy előrébb húzni a lámpát, hogy ne legyen teljes árnyékban a kő front oldala (de tényleg csak egy picit) . A fissi jó ötlet volt a kő lábához. A sejtelmesen "izzó" kráter nagyon egyedivé teszi a berendezést, azt mindenképp hagyd szabadon, de szerintem még egy kevés mohát elbírna a layout (y)
( és óvatosan a vízhőmérséklettel ;) )

A layout azért lett ilyen egyszerű, mert a kevés szabadiőm miatt egy könnyen karbantartható akváriumot szerettem volna. Így tudtam kompromisszumot kötni, no meg egyébként is szeretem az egyszerű dolgokat :)
a követ már nem nagyon tudom mozgatni,mert félek akkor instabillá válna. Igazából szerintem nem a kővel van a hiba, hanem ahogy írtad, a világítást kellett volna előrébb húznom, no meg persze jó lenne érteni a fotózáshoz is! :)
Ha fissi megindul akkor még ragasztok.

és igen, a vízhőmérséklet... kint 17 fok van a lakásban meg még mindig 28, pedig egész nap nyitva az ablak. :S
Mindjárt fel is dobom az akvára a ventit.
 
szerintem nem kell több moha (persze azt sem látom a sötétben, ami most benne van :) -- inkább azon a három jobb oldali kis kövön töprengenék el még egy kicsit.
 
Hali!

Üzemel még az akva? Kíváncsi lennék hova fejlődött!
Szűrő mennyire vált be?

Szia!

Igen üzemel, vasárnap majd lövök egy képet róla!
A szűrő kiválóan teszi a dolgát, a flow sem csökkent pedig szarásig van töltettel! :)
Nem zajos, nem búg, nem csöpög, egyszóval nem bántam meg, hogy megvettem!
 
Back
Oldal tetejére