• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Old Tree...

Dreamretoucher

Tapasztalt kertész
Üdv Mindenkinek !

Szeretném nektek megmutatni a kis 50literes akváriumot ;)

Feleségem legnagyobb örömére egy újabb akváriumot indítottam de szerencsére szereti ő is és a kis Szemünk fénye a Kislányunk is imádja a jó kis növényes aksikat és így nem kellet sokáig puhítani(y)

Jöjjön az akvárium:

Elmélet: Mindenhol a természetben előfordul , hogy egy szép helyen egy lombjától megfosztott fa magányosan van egy tisztás szélén ,de az élet körülötte megy tovább él és virul ,körbenövik a növények virágok stb... (egyszerű példa nagyobb folyók környéke , az árterek tele vannak félbetört fákkal , kövekkel) Mi ezt próbáltuk meg tartani és természetességet...

Indítás : 2013/01/09
Méret: 60x28x30
Világítás: 2xT5 HO F24W 865-ös csövek ( víz felszín 13-14 ezer lumen )
Szűrő: Eheim eco pro 300 ( 2236 )
Táp:Nagynyomású co rendszer,Green Aqua Micro/macro & carbo
Hardscape: Red moor fa, Seryu kő & Manado ( tudodm manado így meg úgy )
Növények:
-Hydrocotyle Tripartita Japan
-Cuba
-Eleocharis Parvula mini
-Ammania Bonsai
-Christmas TC

Jöhetnek a képek: nem tudok sok képet mutatni nektek csak amit közbe lőttem azokat tudom mutatom...

Ga-ból haza érve

2hs3h49.jpg


Itt már a tropica substrate el van rejtve

2ika7n6.jpg


Az "öreg"fát majd körbe növő palánták

34qskyp.jpg


Felül nézet

121trar.jpg


Muszáj volt letakarni mert kislányom a fénycsőbe nézet mindig:love:

1z4bchw.jpg


Sery kövek szemből és a cuba már bubizik is...

wlvvr8.jpg


Bacter 100-at használtam a szűrőben és a Bio szűrő anyagokra csepegtettem Seachem Stability és a tropica substrate is természetesen bacter 100...

Eslső 5 napig 4 órás volt a világítás napi 50%-os víz csere mellet és mivel a Manadóban nincs táp ezért tápoztam első naptól kezdve! ( persze szép lassan állítottam be 1 hét alatt EI-hez a megfelelő tápozást! )

6.naptól emeltem fél órát a világításon.
kb 8.naptól megjelent a barna alga szóval jól alakul a dolog majd eltűnik...( 8 napig ment a napi 50% vízcsere )
Nemrég fel emeltem a világítást 5 és fél órára kicsit sok volt talán még nem fejlett a szűrő az 5 és fél órához.
A cél 6 és fél óra lesz majd!

Ma felhívtam Ga-t mert kicsit keveselltem a szűrő erejét és mondták kicsit vegyek ki a szűrő anyagokból ez mai nap meg is történt talán némi változás van de hozzá tetszem ki vettem a eheim gyári szén korongot is! ( 2hetet írt eheim addig nem szabad kivenni hát majd kiderül)
Mai nap indúlt volna az első 2 napi vízcsere és ehez a tápozás de mivel szét szedtem a szűrőt ezért csúszik...

Nem akartam ismét meg állítani a szűrőt egy fél napon alatt 2x ezért meg várom a reggelt és akkor gyors víz csere így meg volt a 24 óra kb
Szűrővel kapcsolatban nem tudom még de ajánlották hogy kb 2 hónap múlva vegyem ki a perlon vattát és csak a bio szűrő és valószínű ezt az utat választom majd:rolleyes:

Kb ennyi nem akarok sok rizsát írni majd ahogy fejlődik az akvárium :) , Ja de még egy dolog fent a postban írtam a lument de még az ajzatnál nem tudtam le mérni az 50 literest majd ha megyünk GA-ba Ammanókért akkor vissza kerül a fénymérő és majd azt is leírom érdekességből ( Viktoréknak üzenem sehol nem találtam az újabb lumen mérésükről adatokat ,és minden segítséget ismét köszönünk nekik;) )

Szép estét Mindenkinek!
 
Azért érzed kevésnek a 750l/h-t mert lilyvel használod. Én tetra ex700-ast használok és esőztetőről váltottam lilyre, váltás után én is megmértem stopperrel és vödörrel, hogy mennyit tud. De hozta majdnem az előírtat. ha nem bízol benne, fogj egy 20l-es vödröt rakd bele a lilyt inditsd a szűrőt és stopperrel mérd meg mennyi idő neki 10litert áttolni.
 
Azért érzed kevésnek a 750l/h-t mert lilyvel használod. Én tetra ex700-ast használok és esőztetőről váltottam lilyre, váltás után én is megmértem stopperrel és vödörrel, hogy mennyit tud. De hozta majdnem az előírtat. ha nem bízol benne, fogj egy 20l-es vödröt rakd bele a lilyt inditsd a szűrőt és stopperrel mérd meg mennyi idő neki 10litert áttolni.

Hmmm nagyon szépen köszönöm a tippet ;)
 
Azért érzed kevésnek a 750l/h-t mert lilyvel használod. Én tetra ex700-ast használok és esőztetőről váltottam lilyre, váltás után én is megmértem stopperrel és vödörrel, hogy mennyit tud. De hozta majdnem az előírtat. ha nem bízol benne, fogj egy 20l-es vödröt rakd bele a lilyt inditsd a szűrőt és stopperrel mérd meg mennyi idő neki 10litert áttolni.
Elvileg nem szabad, hogy a lily csökkentse a vízhozamot, hacsak nem szűkíted a cső keresztmetszetét. Az esöztetőre is ezért kell annyi területű lyuk, mint amekkora a cső területe. Elvileg csak máshogy forgatja a vizet... DE azért egyet már kipróbálnék! :)
 
Elvileg nem szabad, hogy a lily csökkentse a vízhozamot, hacsak nem szűkíted a cső keresztmetszetét. Az esöztetőre is ezért kell annyi területű lyuk, mint amekkora a cső területe. Elvileg csak máshogy forgatja a vizet... D

Nem szűkítettem a keresztmetszetet pont eheimhez való lily-t vettem...a másik aksiban ( 230 liter ) ott esőztetők vannak de az látványosan tolja a vízet...de szerintem csak túl aggódom a dolgot , de minden kép le mérem majd menyi vizet forgat már csak kíváncsiságból is...
Köszi a hozzá szólásodat ;)
 
Elvileg nem szabad, hogy a lily csökkentse a vízhozamot, hacsak nem szűkíted a cső keresztmetszetét. Az esöztetőre is ezért kell annyi területű lyuk, mint amekkora a cső területe. Elvileg csak máshogy forgatja a vizet... DE azért egyet már kipróbálnék! :)
Nem a hozamot csökkenti, csak nem olyan látványosan forgatja. Én is azért javasoltam neki, hogy mérjen rá, mert szerintem csak azért tűnik kevésnek, mert lily van rajta.;)
 
Nem a hozamot csökkenti, csak nem olyan látványosan forgatja. Én is azért javasoltam neki, hogy mérjen rá, mert szerintem csak azért tűnik kevésnek, mert lily van rajta.;)
Nem is kötözködni akartam, bocsi, ha úgy sikerült! Csak kiegészítésképpen.
 
Jól néz ki, jó lesz, ha majd beindulnak a növények. Én a HC-t kicsit jobban szétszedtem volna, mondjuk biztos türelmetlenebb vagyok, hogy mikor lesz már belőle gyep....:) Még egy észrevétel, lehet, hogy az "öreg" fát kicsit lehetne még jobbra mozgatni, hogy jobban fókuszban legyen, meg így nekem eléggé rátapad az üvegre. Egyébként tetszetős az aki.
 
Jól néz ki, jó lesz, ha majd beindulnak a növények. Én a HC-t kicsit jobban szétszedtem volna, mondjuk biztos türelmetlenebb vagyok, hogy mikor lesz már belőle gyep....:) Még egy észrevétel, lehet, hogy az "öreg" fát kicsit lehetne még jobbra mozgatni, hogy jobban fókuszban legyen, meg így nekem eléggé rátapad az üvegre. Egyébként tetszetős az aki.
Köszi az észre vételedet de csak abba gondolj bele hogy ha még jobbra hoztam volna a fát akkor az már természet ellenes... igaz az is ha a másik oldalát nézem ha egy ilyen tisztáson álsz és le akarod lőni akkor lehet te a fára fókuszálsz ( és persze sokan mások is ami persze nem baj mert van akinek az tetszik) de viszont vannak azok akiknek nem elég csak a fa hanem a fa mellet kialakult életett is bele akarják vinni a képbe mert ez az akvárium pont erról szól ( ezt írtam is a post elején ) (y)
A fókusz meg szakmám alapja ;)
De ne hogy sértésnek ved ,mert nem írtál hülyeséget csak nézd a másik oldalát is:)
 
Please Please S.O.S
Ma van a 11. nap az indulásnak és soha az életben nem találkoztam ilyennel főleg egy 11napos akváriumnál!
Nem tudom le fotózni mert nagyon pici:mad:

A lényeg több hajszálvékony kis féreg kb 5mm-er a leghosszabb de hajszál vékony és mászik az akvárium üveg falán !!! Megörülök:banghead:
Itt van az akvárium mellet egy 3 méterre egy 230 literes ő több mint 1 éves és soha nem volt ilyen gondom...

Olyan esetleg létezne hogy az akvárium az indítást követően kapott baktériumok túl fejlődése? Áhh ez baromság :)
Tehát fagy van hideg van semmilyen repülő rovar ami le tudna petézni ...elképzelni se tudom honnan...
 
Szia!

Please Please S.O.S
Ma van a 11. nap az indulásnak és soha az életben nem találkoztam ilyennel főleg egy 11napos akváriumnál!
Nem tudom le fotózni mert nagyon pici:mad:

A lényeg több hajszálvékony kis féreg kb 5mm-er a leghosszabb de hajszál vékony és mászik az akvárium üveg falán !!! Megörülök:banghead:
Itt van az akvárium mellet egy 3 méterre egy 230 literes ő több mint 1 éves és soha nem volt ilyen gondom...

Olyan esetleg létezne hogy az akvárium az indítást követően kapott baktériumok túl fejlődése? Áhh ez baromság :)
Tehát fagy van hideg van semmilyen repülő rovar ami le tudna petézni ...elképzelni se tudom honnan...

Semmi pánik!
Jó úton jársz (árgus szemekkel figyeled az akváriumot)!
Majd a halak elintézik!
Kárt nem okoznak!
Bármivel bekerülhetett (állítólag a csapvízen kívül, de én ebben sem vagyok teljesen biztos)!

A.ttila
 
Szia!



Semmi pánik!
Jó úton jársz (árgus szemekkel figyeled az akváriumot)!
Majd a halak elintézik!
Kárt nem okoznak!
Bármivel bekerülhetett (állítólag a csapvízen kívül, de én ebben sem vagyok teljesen biztos)!

A.ttila
Szerintem is a csapvíz a ludas! Nálam is előfordult indításkor mindkét akimban, ne törődj velük, eltűnnek maguktól. ;)
 
Szia!



Semmi pánik!
Jó úton jársz (árgus szemekkel figyeled az akváriumot)!
Majd a halak elintézik!
Kárt nem okoznak!
Bármivel bekerülhetett (állítólag a csapvízen kívül, de én ebben sem vagyok teljesen biztos)!

A.ttila

Hát furcsának is tartom hogy egy 11 napos aksiban ez előfordul de nem ijednék meg ha a másik aksim tele lenne ezekkel a kis rohadékokkal és át vittem volna a kicsibe...:cool:
Csak engem nagyon frusztrál hogy féreg van a lakásban...főleg azért mert a kislányunkat féltem ,hogy még véletlenül se nyúljon bele...szét fogom fertőtleníteni a kezem ha akármikor víz csere lesz...
Valami megoldás csak van hogy ki irtsam...
 
Szerintem is a csapvíz a ludas! Nálam is előfordult indításkor mindkét akimban, ne törődj velük, eltűnnek maguktól. ;)
csap víz??? de hogy? mit keresnek ezek a kis szemetek a csapvízben? most ledöbbentem:eek:
De remélem is hogy minél hamarabb éltűnek:mad:
 
Szia Dreamretoucer (bocs nincs valami rövidebb neved?)!

Semmi veszély!
Világ életemben csapvizet ittam és idén már 38 éves leszek!
Mondom hogy ne izgulj!

A.ttila
 
Szia Dreamretoucer (bocs nincs valami rövidebb neved?)!

Semmi veszély!
Világ életemben csapvizet ittam és idén már 38 éves leszek!
Mondom hogy ne izgulj!

A.ttila

Hali bocsi de a rövidebb névre itt nehéz válaszolnom előre is köszi a megértésedet!
jó-jó csak amikor megláttam a kis genyókat vérnyomásom az egekbe szökött:confused:
Örülök , hogy elmúlik magától és köszönöm a segítségeteket (y)
 
Back
Oldal tetejére