• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The rocky wooded spider

BZ1977

Főkertész
16492539825_2a4f0ef131_b.jpg
 
Sziasztok, az irodai akváriumot, a Monto Rompo-t szétszedtem, maga az akvárium és a felszerelés haza került, az otthoni akváriumot, bútort eladtam, lámpa, szűrő maradt, és ide az irodába került egy picit nagyobb akvárium, az otthoni technikával. Otthon kellett a hely, ezért került sor erre a kis "körforgásra".

Egy köves fás elrendezést szerettem volna úgy, hogy igazából a meglévő dekorációkat használom fel, és az otthoni akváriumból kijött növényeket. Nem akartam nagy költségeket, ez sikerült is, igazából egy 9 literes amazóniát vettem csak az újraindításhoz.

Az építkezéshez és az ültetéshez szakszerű segítséget kaptam, igazából a nagyobb érdem és elismerés őt illeti fenti kialakítás miatt, szóval még egyszer köszönöm szépen @Matyi -nak a segítséget.

A részletek

Akvárium
: 80x35x40, 112l sima üveg, fekete háttérrel
Szűrő: Atmann CF1200, siporax és bioceramax töltettel
Világítás: QUAD T5 4x24 W osram csövekkel
Co2: nagynyomású Co2 rendszer (tűzoltó palack+difi)
Talaj: JBL Aquabasic plus táptalaj, kb 18 liter ada amazónia, ebből 9 liter új
Tápozás: Green Aqua Micro macro carbo
Dekor: lávakő és redmoore
Növények: ezt majd késöbb, mert össze kell rendesen írni
Fauna: 30 db. neon, 4 oto, 4 repülő róka, 4 amano, és sok-sok rc, plusz otthonról hozok még bele 2 algázó gébet, mert az nem fog beleilleni az otthoniba

Pár kép készült az építkezésről, valamint a feltöltésről , azokat is nemsokára felteszem ide.
 
Az akvárium február 6-án indult, nem sok kép készült az építésről, de azért felteszem :)

Szóval az akvárium 80*35*40 cm-es, talajjal épphogy jók lettünk a végére, de úgy, hogy bal hátul azért 4 harisnyába töltött apró, fekete hengerelt bazalttal emeltünk, hogy ne kelljen annyi.
16642272262_b550354fa9_b.jpg

16020978084_2e1f8c57a4_b.jpg


aztán mentek köré a kövek szépen

16455913130_de277a22c9_b.jpg


és rá a fák

16296343547_784caef3ff_b.jpg
 
Aztán egy hétig ment a két naponta 50%-os vízcsere, és utána mivel szabira jöttem, visszatelepítettem a halakat és garnélákat. Addigra a fákon, (pedig nem új fák voltak és folyamatosan áztattam is őket) megjelentek kis szőr szerű, penészféleségek, de nem sokáig, hamar lelegelték őket.

egy hetesen:

16492539825_2a4f0ef131_b.jpg


az egy hetes szabadságom alatt nem volt vízcsere, azt most kezdtem el megint, de mivel a tápozás még nem indult be (fel kell töltenem a co palackot), ezért szerencsémre alga eddig nincsen, kivéve a front üvegen minimális zöld pont, amit letöröltem. A világítás a kezdetek óta 6 órát megy még csak, majd ha meglesz a co, akkor emelek rajta. A lámpatest most az aki tetején van, még azt meg kell oldanom, hogy fellógassam valahogy magasabbra, és akkor szerintem a pont alga is eltűnik.

Most így néz ki, (telefonos mai kép):

16019974754_eb86e2a7ff_b.jpg
 
És akkor a növények:


Microsorum pteropus,
Vallisneria nana,
Bacopa caroliniana,
Hydrocotyle Tripartita Japan,
Anubias barteri,
Ludwigia repens Rubin,
Cryptocoryne wendtii brown,
Cryptocoryne parva,
Eleocharis acicularis,
Eleocharis parvula mini,
Hemianthus callitrichoides Cuba,
Fissidens fontanus,
Marsilea hirsuta,
Riccardia,
Pinnatifida,
Bbolbitis,
Staurogyne


talán ennyi :)
 
Frankó háromszöget szerkesztettetek. A bal eleje csak a fotón sötét?
Megkérdezhetem, jobb hátul a magas "fű" micsoda? - Nekem az a növénycsoport kicsit kilóg a képből.
 
csak a fotón sötét,
az ott hátul vallisneria, most még tényleg kilóg. ott mellette van egy kis "luk", ott a kövekhez ültettünk hc-t, és japant, úgy gondolván, hogy feljebb fog nőni, és akkor a vallisneriat úgy formázom és nem lesz ez a "luk"
majd meglátjuk, ha nem olyan lesz amire gondoltunk akkor kiszedem onnan és másban gondolkodunk.
 
csak a fotón sötét,
az ott hátul vallisneria, most még tényleg kilóg. ott mellette van egy kis "luk", ott a kövekhez ültettünk hc-t, és japant, úgy gondolván, hogy feljebb fog nőni, és akkor a vallisneriat úgy formázom és nem lesz ez a "luk"
majd meglátjuk, ha nem olyan lesz amire gondoltunk akkor kiszedem onnan és másban gondolkodunk.

Némi helyesbítés.
Hemianthus micranthemoides (HM) került balra a vallisneria mellé amit majd ívre lehet nyesni ;) kicsivel elé pedig Hydrocotyle Tripartita Japan hogy legyen némi átmenet.
 
Sziasztok. Ma sajnos éjjel kell dolgoznom, szóval volt egy kis időm, megvolt a heti vízcsere, és lőttem egy képet a mai állapotról. Az akvárium ma 3 hetes. Sajnos a fontos dolgokra nem volt időm, így hétfőn tudom megtöltetni a co palackot és akkor indul a co és a tápozás, valamint hétfőn lesz felfúrva a lámpa tartója is hogy feljebb tudjam lógatni.

Egy két fán a ragasztott moha magára talált, volt amelyik már így is nőtt, egy két anubias és stau levél lyukas lett :( de egyébként minden rendben (kop-kop-kop) :)

16662248261_f07dd77ae7_b.jpg
 
Szia. Canon eos 600d, ezzel nincs is baj, de még csak sajnos alap kit obi van hozzá, 18-55.
Plusz próbálgatom a lightroomot, kisebb nagyobb sikerrel, de ezt is tanulni kellene, de nagyon :)
 
Szia. Canon eos 600d, ezzel nincs is baj, de még csak sajnos alap kit obi van hozzá, 18-55.
Plusz próbálgatom a lightroomot, kisebb nagyobb sikerrel, de ezt is tanulni kellene, de nagyon :)
Szia,én is ilyen géppel tolom,vettem hozzá egy Tamron AF 17-50 F2,8-as obit(Cecska ajänläsära). Most már csak meg kéne tanulnom kezelni.
 
Szia. Canon eos 600d, ezzel nincs is baj, de még csak sajnos alap kit obi van hozzá, 18-55.
Plusz próbálgatom a lightroomot, kisebb nagyobb sikerrel, de ezt is tanulni kellene, de nagyon :)
Nem gondoltál esetleg arra hogy a makrózáshoz veszel egy hosszabbító cső gyűrűt (macro extension tube) ?
 

Hasonló topikok

Válaszok
40
Megtekintések
2K
Válaszok
67
Megtekintések
2K
Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
65
Megtekintések
4K
Back
Oldal tetejére