• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tomb of the ancient beast

Molroth

Kertész bálvány
Új év, új napló... új lakás? :D
Imádott japán szörnyetegemnek lassan lejár az ideje. Már amúgy is csak növénytárolóként működik, de a héten elvileg meglesz az új üveg, ebben fogom kicsit újragondolni a mostani hardscape-et, mert júniusban - ha minden igaz - új házba költözünk. :) De addig már nem szeretném nézni a mostani akva haláltáncát nézni, de az új elképzelést sem szeretném összerakni, hogy aztán költözés közben csak a gond legyen vele, ezért úgy döntöttem, hogy a mostani hardscape elemek felhazsnálásával csinálok egy újra gondolt elrendezést.
Az akva 60x30x36 Opti, átlátszó ragasztással, gépi élcsiszolt! :D
A technika marad változatlan egyelőre:
Szűrés: Atman AT-3335 600 L/h névleges vítzhozam, 1L Seachem Matrix és 1L Matrix Trop, alul a gyári szivacs, felül a perlon, ja meg a zöld fagyis kanál. :D
Világítás: Odyssea Quad 2x24W T5 6500K-s GE HO csövekkel, napi 8 órában.
CO2: nagynomású rendszer (2kg tűzoltó palack, Celli reduktor, ipari mágnesszelep, Camozzi tűszelep, Aquario NEO nano difivel beoldva)
Tápozés: Green Aqua Micro/macro, igény szerint TF foszfáttal és Neptun Liqui carboval kiegészítve.
Fűtés: Juwel 100W, ha nagyon indokolt.

Hardscape:
Red moor gyökér, bazalt kövek

Aljzat (terv): Tropica substrate, rajta fehérvárcsurgói dekorhomok, mert régi agyagos aljzatom nincs, az új akvát a költözés után pedig nem szeretném használt aljzattal indítani, ezért ezen most spórolok, de pl @Molnár Béla Béci sem szokott agyagos aljzatot használni, szóval nem egy ördögtől való gondolat, hogy ezen spóroljak. :D

Növények:
A fán: microsorum trident, petite és needle leaf, nagyon viszafogottan (mert a fa toldásait takarni kell valahogy :D) fissidens, flame, esetleg riccardia, bár utóbbiból csak körömnyi áll rendelkezésemre... :(

A kövek között: anubias petite-ből jó sok, bucephalandra wavy leaf-ből szintén jó sok, esetleg némi cladophora is szóba jöhet, meg egy kis stau.

Előtér: montecarlo gyep

Háttér: a sarkokban hátul ludwigia palustris, körülötte rotala indica, előtte esetleg egy kis hm

Ezekből ami hiányzik egyelőre: riccardia, ludwigia, hm, gömbmoha, montecarlo.

Az elképzelés: A dekorfát és a köveket szeretném a lehető legnagyobb felületen tisztán hagyni, tehát most nem lesz mohásítva, csak ott, ahol nagyon szükséges.
A fa alatti alagutat teljesen szabadon hagyom, tehát ott át lehet majd látni a hátfalig. A hátsó rész minimálisan emelkedni fog a szélek felé, és a sarkokba kerülnek majd a stem bokrok, az előtér pedig kap majd egy montecarlo gyepet. :) Elvileg legkésőbb április elején kerül sor a berendezésre, addig még be kellene szereznem a növényeket. Ha valakinek van fölösben ezekből, akkor szívesen elfogadom, vagy akár csere is szóba jöhet microsorumra, esetleg petite-re, vagy bucére, karácsomnymohára, vitorláshalra, ancira, zöld neonra. :D

Szóval üdv az új naplómban, köszi, ha mindezt elolvastad, remélhetőleg hamarosan képekkel is szolgálhatok. ;)
 
Utoljára módosított:
be4e3687ca2a144449dbd8a853fc3dd0.jpg

Az új üveg. [emoji7]

A hétvégén voltam a GA-ban is egy rövid látogatáson (A böszme nagyon nagy formában van! Szerintem Balázsnak ez az eddigi legjobb munkája.), két nagy cserép mc-vel, egy jó tömött gratiolával és a mini rotalával tértem haza. A hét végén elvileg rescape következik! ;)
 
be4e3687ca2a144449dbd8a853fc3dd0.jpg

Az új üveg. [emoji7]

A hétvégén voltam a GA-ban is egy rövid látogatáson (A böszme nagyon nagy formában van! Szerintem Balázsnak ez az eddigi legjobb munkája.), két nagy cserép mc-vel, egy jó tömött gratiolával és a mini rotalával tértem haza. A hét végén elvileg rescape következik! ;)
Gratu az új akihoz!Mekkora?Végre nem lesz fekete szilos akid!(y)(y)(y)(y)
 
Dryadsnál én is elkövettem azt a hibát, hogy túlnövényesítettem, és nem látszott semmi a dekorokból. :)

Jól teszed ha hagyod érvényesülni a hardscape-et!
 
Dryadsnál én is elkövettem azt a hibát, hogy túlnövényesítettem, és nem látszott semmi a dekorokból. :)

Jól teszed ha hagyod érvényesülni a hardscape-et!

Hát, azért ha megnézed a naplót, akkor láthatod, hogy sokáig majdnem minimalban ment, csak olyan egy éves kora körül rákapcsolt a trident és úgy döntött, hogy kinövi a medencét. :D
 
Csütörtökön nekiálltam, hogy péntekre előkészüljek nagyjából. Pénteken, mire befejeztem már 39 volt a lázam... :(
Erre futotta:
21654ac9b438012b7300b021550ce4e6.jpg

A megmaradt növényeket vödörbe tettem, de a fiam miatt ki kellett vinnem a sufniba, mert minden áron pacsálni akart benne. Reggelre tönkre is ment minden. Sírni tudnék... :(
 
Lassan kezd elmúlni a dögvész, úgyhogy írok is egy kicsit. :)

Szóval aljzatnak 08-1,4-es fehérvárcsurgói kvarchomok került be, amit egy doboz tropica táptabival tuningoltam meg két oldalt. A hátsó sarkokba rotala indica került, elé gratiola viscidula és rotala macrandra red mini. A mini rotala elég ratyón nézett ki, ahogy azt @viktorlantos és @inadsz is írta, de egy hétig még maradt a zselés dobozban, semmit sem romlott az állapota, szóval aggodalomra semmi ok, bár nem is paráztam, elfogadtam, hogy zselében ilyen szerencsétlenül néz ki ez a kis növényke. :) Semmit nem kellett belőle kidobnom, életképesnek ítéltem a teljes adagot. :) Egyelőre nem kezdett el olvadni, remélem ez így is marad, és hamarosan erőre kap. Lehet bebeszélem magamnak, de mintha a színe kezdene megjönni. :) A gratiola a folyadékos 1-2 grow verzió volt a Tropicától. A pici kis csomagolás ellenére, talán ez a növény volt a leg bőségesebb adag, pedig a többiből is szép nagy adagokat kaptam. Már szinte púposodott a fedő fólia a dobozon, olyan kirobbanó kondiban volt a növényke, és ez a folyadékos dolog tényleg igazi innováció, nagyon kényelmes volt, hogy csak át kellett öblítenem. :) Az előtérbe két oldalra GA-s montecarlo került. Lehet, hogy egy kicsit ritkásan ültettem, de két cseréppel megoldottam a dolgot, bízok benne, hogy hamar összefüggő gyep lesz belőle.
A kövek közé anubias nana petite és bucephalandra velvet leaf 4 került, a kövek tövébe pedig némi staurogyne repens, és még egy kevéske parvula megy majd (még el kell ültetnem, de tényleg csak pár csipeszni mennyiség.), a fára pedig microsorum trident. Sajnos sikerült a moháimat is kinyírnom a sufniban.. A vödörben lévő víz is elszivárgott és hideg is volt. :( Úgyhogy kell majd kerítenem egy kevés fissit és riccardiát, vagy gömbmohát. Egyedül egy kevés flame mohát sikerült megmentenem, úgyhogy most gyönyörűen látszódnak a gyorskötözők. :S

Az utolsó héten az egyik vitorlásomnak nyoma veszett... nem is lett meg, hiába kerestem... Gondolom az anci, a csigák és a garnélák eltüntették, vagy az ufók rabolták el. Az amano állományból is csak egy maradt. :( A zöldikék megvannak, és az anci is örül a nagy fa felületnek. Bedobtam pár csiguszt, és egy marék rc garnélát, köztük volt vagy 4-5 petés kismama.

Most a co2-t finomhangolom, mert egy kicsit soknak tűnik a DC alapján. Bubizás egyelőre nincsen, de azért remélem hamarosan majd beindul az is.
Egyelőre nem jött meg senkinek sem a kapálási kedve, minimális növény úszott fel.

Maga az akvárium nagyon szokatlan a nagy dzsungelharc után, de a családnak nagyon tetszik, nekem is bejön azért, csak nagyon szokatlan, hogy mennyivel nagyobb lett az akvárium a 36-os magassággal. Már alig várom, hogy július környékén belekezdhessek egy fullos hardscape-nek. :)

Amit még meg kell ejtenem, ha már teljesen meggyógyultam, az a szűrő kitakarítása lesz, mert az viszont durván tele lehet szarral, mert még idén nem takarítottam, perlont sem cseréltem február eleje óta, és hát az előző akva szétszedése közben is folyamatosan üzemelt....

Ha egy kicsit kezdik majd kirúgni magukat a növények, akkor dobok pár képet, köszi hogy benéztél! :)
 
Sajnálom a kipusztított élővilágot. Főleg az anubiast ;) :) Fissit tudok adni ha kell.
Az új telepítésben nagyon furcsának találom, hogy a homokba ültettél MC-t. Nem ismerem ezt a fehérvácsurgóit, de ez nem olyan, mint a többi, hogy kis mozgatásra azonnal elengedi a növényt? Mert akkor ez szívás lesz :)
 
Sajnálom a kipusztított élővilágot. Főleg az anubiast ;) :) Fissit tudok adni ha kell.
Az új telepítésben nagyon furcsának találom, hogy a homokba ültettél MC-t. Nem ismerem ezt a fehérvácsurgóit, de ez nem olyan, mint a többi, hogy kis mozgatásra azonnal elengedi a növényt? Mert akkor ez szívás lesz :)

Hát még én hogy sajnálom! :( Ha legalább a felét sikerül értékesítenem, akkor már meg is van egy zsák amazonia lightra való... Tényleg sok és szép növény volt. :(
A homokos részt majd meglátjuk. Asszem @eMZé Zolinak is volt hasonló körülmények között montecarlo, ha jól emlékszem. Szerintem működőképes lesz, nem olyan apró szemű ez a homok, és nem is túl könnyű, majd az idő megadja rá a választ. :)
A fissi felajánlást köszi, megpróbálok élni vele, de még nem tudom, hogy és mire lesz időm, mert most aztán teljesen el vagyok havazva minden fronton.
 
Asszem @eMZé Zolinak is volt hasonló körülmények között montecarlo, ha jól emlékszem. Szerintem működőképes lesz, nem olyan apró szemű ez a homok, és nem is túl könnyű, majd az idő megadja rá a választ.
Ha a Graylandre gondolsz, szerintem ott agyagos talajra húztak vékony homokréteget (anno sokat nézegettem azt az akváriumot). Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem működik. Sőt, szurkolok hogy működjön. Csak azért vetettem fel, mert én szívtam vele mindig, mármint az apró ADA homokokkal. Bár ahogy én használtam, ott ez a tulajdonság inkább előny volt mint hátrány, de az átrendezések után alul maradt homok okozta a bosszúságot. Neked is kár lenne egy kifejlett mezőt felúsztatni, de csak intő szándékkal jeleztem, nem merem állítani hogy így lesz és főleg nem kívánom.
Jah, és gratu az új üveghez (y)
 
Ha a Graylandre gondolsz, szerintem ott agyagos talajra húztak vékony homokréteget (anno sokat nézegettem azt az akváriumot). Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem működik. Sőt, szurkolok hogy működjön. Csak azért vetettem fel, mert én szívtam vele mindig, mármint az apró ADA homokokkal. Bár ahogy én használtam, ott ez a tulajdonság inkább előny volt mint hátrány, de az átrendezések után alul maradt homok okozta a bosszúságot. Neked is kár lenne egy kifejlett mezőt felúsztatni, de csak intő szándékkal jeleztem, nem merem állítani hogy így lesz és főleg nem kívánom.
Jah, és gratu az új üveghez (y)

Köszi! Azért mertem belevágni, mert láttam már több helyen, pl Molnár Béci, Veréb Gábor, csak hogy ismert kertészeket mondjak.
De ha nem megy, akkor van B tervem is. :)
Hangulatra amúgy jobban bejön ez a világos szín, mint az amazonia sötét színe, de már várom, hogy újra amazoniába ültessek, rendes táptalajjal, mindennel. :)
 
Nálam nem volt a homok alatt semmi sem és még is működött. Ültetni csak a mélyebb részekre sikerült (2 centinél mélyebb homok), de idővel lekúszott a pár milliméteres részekre is. Na ott viszont óvatosan kellett bánni az ollóval, mert hamar fel lehetett tépni egy adagot. Amit persze nem lehetett visszaültetni.
 
Lassan kezd elmúlni a dögvész, úgyhogy írok is egy kicsit. :)

Szóval aljzatnak 08-1,4-es fehérvárcsurgói kvarchomok került be, amit egy doboz tropica táptabival tuningoltam meg két oldalt. A hátsó sarkokba rotala indica került, elé gratiola viscidula és rotala macrandra red mini. A mini rotala elég ratyón nézett ki, ahogy azt @viktorlantos és @inadsz is írta, de egy hétig még maradt a zselés dobozban, semmit sem romlott az állapota, szóval aggodalomra semmi ok, bár nem is paráztam, elfogadtam, hogy zselében ilyen szerencsétlenül néz ki ez a kis növényke. :) Semmit nem kellett belőle kidobnom, életképesnek ítéltem a teljes adagot. :) Egyelőre nem kezdett el olvadni, remélem ez így is marad, és hamarosan erőre kap. Lehet bebeszélem magamnak, de mintha a színe kezdene megjönni. :) A gratiola a folyadékos 1-2 grow verzió volt a Tropicától. A pici kis csomagolás ellenére, talán ez a növény volt a leg bőségesebb adag, pedig a többiből is szép nagy adagokat kaptam. Már szinte púposodott a fedő fólia a dobozon, olyan kirobbanó kondiban volt a növényke, és ez a folyadékos dolog tényleg igazi innováció, nagyon kényelmes volt, hogy csak át kellett öblítenem. :) Az előtérbe két oldalra GA-s montecarlo került. Lehet, hogy egy kicsit ritkásan ültettem, de két cseréppel megoldottam a dolgot, bízok benne, hogy hamar összefüggő gyep lesz belőle.
A kövek közé anubias nana petite és bucephalandra velvet leaf 4 került, a kövek tövébe pedig némi staurogyne repens, és még egy kevéske parvula megy majd (még el kell ültetnem, de tényleg csak pár csipeszni mennyiség.), a fára pedig microsorum trident. Sajnos sikerült a moháimat is kinyírnom a sufniban.. A vödörben lévő víz is elszivárgott és hideg is volt. :( Úgyhogy kell majd kerítenem egy kevés fissit és riccardiát, vagy gömbmohát. Egyedül egy kevés flame mohát sikerült megmentenem, úgyhogy most gyönyörűen látszódnak a gyorskötözők. :S

Az utolsó héten az egyik vitorlásomnak nyoma veszett... nem is lett meg, hiába kerestem... Gondolom az anci, a csigák és a garnélák eltüntették, vagy az ufók rabolták el. Az amano állományból is csak egy maradt. :( A zöldikék megvannak, és az anci is örül a nagy fa felületnek. Bedobtam pár csiguszt, és egy marék rc garnélát, köztük volt vagy 4-5 petés kismama.

Most a co2-t finomhangolom, mert egy kicsit soknak tűnik a DC alapján. Bubizás egyelőre nincsen, de azért remélem hamarosan majd beindul az is.
Egyelőre nem jött meg senkinek sem a kapálási kedve, minimális növény úszott fel.

Maga az akvárium nagyon szokatlan a nagy dzsungelharc után, de a családnak nagyon tetszik, nekem is bejön azért, csak nagyon szokatlan, hogy mennyivel nagyobb lett az akvárium a 36-os magassággal. Már alig várom, hogy július környékén belekezdhessek egy fullos hardscape-nek. :)

Amit még meg kell ejtenem, ha már teljesen meggyógyultam, az a szűrő kitakarítása lesz, mert az viszont durván tele lehet szarral, mert még idén nem takarítottam, perlont sem cseréltem február eleje óta, és hát az előző akva szétszedése közben is folyamatosan üzemelt....

Ha egy kicsit kezdik majd kirúgni magukat a növények, akkor dobok pár képet, köszi hogy benéztél! :)
Jo lesz ez @Molroth kollega!:)
Nekem nem is egy halam tünt el a dzsungelben, gondolom valami miatt feladtak a harcot...:( Legutobb egy szep albino Ancistrusom tünt el nyomtalanul...
Ha jol ertettem ez a mostani csak ideiglenes akva, es nyaron keszülsz egy ütös scape-el?
 
Jo lesz ez @Molroth kollega!:)
Nekem nem is egy halam tünt el a dzsungelben, gondolom valami miatt feladtak a harcot...:( Legutobb egy szep albino Ancistrusom tünt el nyomtalanul...
Ha jol ertettem ez a mostani csak ideiglenes akva, es nyaron keszülsz egy ütös scape-el?
Köszi szépen!

Igen, ez csak egy ideiglenes scape. Majd a költözés után jön az igazi rescape. Hogy nagy dobás lesz-e azt nem tudom, de mindenképpen valami más - már ami a dekorokat illeti.
 
Köszi szépen!

Igen, ez csak egy ideiglenes scape. Majd a költözés után jön az igazi rescape. Hogy nagy dobás lesz-e azt nem tudom, de mindenképpen valami más - már ami a dekorokat illeti.
Költözés? Jobb vagy nagyobb helyre, vagy csak szimplán máshová, ha nem vagyok indiszkrét?
 
Back
Oldal tetejére