• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tigrincs-hegy

pepe0419

VIP kertész
P1030444_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
2015. június 25-én elindítottam a @garaijozsef Józsitól vett 225l-es akváriumot. A terv egy lejtő kialakítása volt, alacsonyabban tartható növényekkel, fő célcsoport @Evereka Lackótól hamarosan átvett Tigris csapat lesz. A növények nagy része a régiből került át, csak pár doboz zselés és @ilk.balazs Balázstól kapott növényekkel egészítettem ki.
Adatok:
Akvárium: 225l, 100*45*50cm méretek, 10mm üveg, színtelen szilóval, (már) merevítés nélkül ;)
Szűrő: ATMAN AT-3338 1200l/h 1 réteg szivacs, siporax, 1l matrix trop, 100ml Seachem Purigen és perlon
Szkimmer: Eheim Skim 350 (még nincs beüzemelve)
Világítás: 150w DIY HQI, OSRAM 6500K izzó. Tervben van kiegészítése kék ledekkel és 2*39W neonnal, de még félkész a lámpa
Talaj: 3,5 kg Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj, némi maradék Aquabasis plus és JBL Florapol, tetejére 18l ADA Africana. Emelés: 30kg lávakő és lávakő zúzalék
Tápozás: egyelőre 10-10ml MIC/MAC, később emelem 20-20ml-re, és még később, ha elfogy, akkor porokból keverem legalább a macrot.
CO2: nagynyomású CO2 DIY külső reaktorral beoldva
Növények:
Alternanthera reineckii mini
Ammania bonsai
Anubias barteri ’Nana’
Bacopa caroliniana
Blyxa japonica
Cryptocoryne petchii pink
Eleocharis acicularis
Egeria densa
Fissidens fontanus
Hemianthus micranthemoides
Hydrocotyle tripartita japan
Hygrophyla pinnatifida
Lilaeopsis brasiliensis
Ludwigia arcuata
Ludwigia palustris
Ludwigia repens
Marsilea hirsuta
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Myriophyllum mattogrossense
Pogostemon helferi
Ranunculus inundatus
Riccardia chamedryfolia
Rotala rotundfolia
Rotala wallichi
Staurogyne repens

Halak: 20-25 db neon kerül át, 4 db pici sziámi ormányos márna, 10-15 db oto
Garnélák: Tigris garnélák, 15-20 db amano, RC

Első vízcsere megvolt, ma lesz a második.

Néhány kép az építésről:
Tisztítás, merevítés eltávolítása. Én már itt elvágtam az ujjam, Balázs csak egy óra múlva ment az ügyeletre, mert a körfűrész élességét az ujján tesztelte. :wtf:
P1030357_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Világítás felkapcsolva. Nagyon félkész még, a tartók azóta egyenesen állnak, a lámpa még nem kapott búrát, egy hónapig így megy, ha elég a 150W, akkor csak kisebb lámpabúra lesz.
P1030364_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Átszitáltam 9l africanat tésztaszűrőn és kaptam 4l aprószemű talajt, amit a tetejére tettem, könnyebb volt ültetni. SOHA TÖBBET MANADO :)
P1030379_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Építkezés. Táptalaj betöltve, alatta van egy réteg geotextília és alatt lávakő zúzalék
P1030382_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ültetésre kész.
P1030384_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Első feltöltés.
P1030393_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egy közelebbi:
P1030406_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egy jobb oldali:
P1030457_res_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Köszönöm Balázs a segítséged, véredet adtad az akváriumért :D

Várom az észrevételeket, esetleg mit kellene módosítani. A növények 2-3 hét múlva kapnak egy alapos metszést, illetve szeretnék már bele Bucephalandra-t. A Riccardia még nincs beültetve, azt kisebb lávakövekre fogom ragasztani és a sziklák oldalára rögzíteni.

Köszi, hogy benéztél.
 
7 napos az akvárium. Ma megejtettem egy újabb 50%-os vízcserét a tropica ajánlása szerint. Néhány csiga és RC beköltözött, jól el vannak. Hétvégén készítek szúnyoghálóból fedést és akkor bekerülnek az amanok is a régiből, már amennyit sikerül megfognom.
A növények szépen elkezdtek nőni, a Ranucculus és a Bonsai hozott új leveleket, és a HM is nagyon nő, lehet, hogy a hétvégén vágnom is kell, mást is. A többiek egyelőre gyökereznek. Vízparamétereket még nem mértem. Világítás napi 6 óra, táp 10-10 ml MICMAC.
Telefonos fotó kézből :)
20150701_195446_resized_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi, hogy benéztél.
 
Ma két hetes az akvárium. Reggel bekerült 7 amano és felkerült a baldachin :)
IMG_20150709_091810_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ez pedig egy totál. A hqi mellett nem egyszerű dolog lesz ez a fényképezés...
P1030496_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A HM-et meg kell nyírnom és a stemeket is a tetején. Algát egyelőre nem láttam, zöldet sem a falakon (najó, az anubiasokon van némi ecset és zöld pont nyom, de az még áthozott, lehet, hogy le kellett volna vágnom, szednem) de tartok tőle, hogy ami késik... Este vízcsere és szedek még ki amanokat, otokat a régiből és be is kerülnek ma.

Köszi, hogy benéztél.
 
Este megvolt a vízcsere, bekerült 10 db oto és 12 db amano a régiből (még maradt pár benne, nem tudtam a növényektől kipecázni). Az amanok éjjel meg is kezdték munkájukat, reggelre pár szál növény úszott a víz tetején, valószínűleg nem gyökeresedtek meg rendesen, de nem vészes mennyiség. Sajnos találtam egy maláj tornyos gyerkőcöt is, kivettem és bedobtam a helyére 10 helenát. A nyírás elmaradt, a baldachin megnehezítette a dolgom, így az a jövő hétfői v. keddi vízcserekor esedékes. Még lesz két 4 napos vízcsere, és utána beáll a heti, hacsak az algák másképp nem gondolják. A világítást felemeltem 6,5 órára, a hqi kb. 40 cm-el van a víz felett.
@Evereka , a Tigrincs-hegy izgatottan várja lakóit ;)
 
Gondolkodom rajta, hogy nem a neonokat teszem vissza. Olyan hal kéne, ami nem eszi meg a Tigrincs ifjoncokat, vagy legalábbis nem mindet (Spárta rulez! ;) ). Piros vagy zöldes színű halaknak jó a fekete háttér? Én a pirosas felé hajlok.
Amik tetszenének:
Törpe Razbóra
Kolibrihal
Amanda
Ékfoltos razbóra
Vélemény?
 
Utoljára módosított:
Nekem az ékfoltos razbórák nagy kedvenceim. Jófejek, az RC-ket sem bántják (bár van bőven búvóhelyük) és nagyon látványosak is. Szinte mindig csapatban úszkálnak a középső és felső vízrétegben.
 
Back
Oldal tetejére