• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echo Base

nebula

VIP kertész
Ma volt egy kis időm [elment rá az egész nap], így szétszedtem a kockát, majd újraindítottam.
A nagy akváriumnál felmerült névadási hagyományt folytatva kivételesen csak fél napot gondolkodtam az új néven: a tankhoz illő klasszikust igen hamar sikerült megtalálni:


a technika és a medence maradt a régi - 32x32x40cm opti, hátsó polcos szűrő, diy led spotos világítás. a fekete homokot most lecseréltem a témához illő világosra - ugyanarra, amit a nagyban is használok.

reggel fél tízkor kezdtem és hát este kilencre sikerült végezni mindennel - közben ugye törtem-zúztam is, amekkora állat vagyok. ami döbbenet: egyrészt a kis galaxyk, másrészt pedig az, hogy mennyi iszonyat tömegű növény jött ki belőle.

még majd egy része megy a nagyba, de várhatóan lesz egy csomó vihető anubias, pogo erectus, tenellus, myrio, vagy hat-nyolc brutál méretű crypto parva tönk - ja, és a lényeg:
tame_1stday_3.jpg

nem, nem annyival van messzebb a tank. ez a hydro csomó 20-25 centi széles és 40 centi hosszú. :D

néhány kép így hirtelen, telefonnal:
tame_1stday_1.jpg

tame_1stday_2.jpg

tame_1stday_4.jpg


JBL aquabasis táptalajt használtam, maradt egy kevés tropica az előző setupból, azzal összekevertem, az ment alulra. lávakő a magasítás, és ugyanazt a nagy követ használtam, ami az előzőben állt, csak ezúttal fektetve. lesznek majd normális fotók, akkor majd talán értékelhető is lesz a látvány.

sajnos most persze megint izgulás van: a szűrő több, mint hat órát állt, így, ha jól sejtem, nyugodtan vehetem úgy, hogy nulláról indítottam az egészet. viszont a galaxyk és az otok a vödöben nem bírtak volna ki sokat, így vissza kellett tegyem őket. nagyon remélem, hogy nem lesz ebből gond, de azért nem vagyok nyugodt, mit mondjak.
 
Utoljára módosított moderátor által:
tame_1stday_3.jpg

nem, nem annyival van messzebb a tank. ez a hydro csomó 20-25 centi széles és 40 centi hosszú. :D

ez a hydrocotile nagyon komoly!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nekem tettszik,olyan lett amilyet akartál,ha nem lep el az alga akkor könnyen kezelhető kis szolid köves akvárium lett (y)
Ha kellenek fa darabok szólj mert pont ebbe illő lenne most készleten a folyosón várva hogy egy arra méltó akváriumba kerüljön.:D

várhatóan lesz egy csomó vihető anubias, pogo erectus, tenellus, myrio, vagy hat-nyolc brutál méretű crypto parva tönk
Már ide sem merem írni hogy ha odaérnék most már csak húsvét után,akkor ha marad majd csipegethetek belőle :whistle::whistle::rolleyes:
 
Nekem tettszik,olyan lett amilyet akartál,ha nem lep el az alga akkor könnyen kezelhető kis szolid köves akvárium lett (y)
Ha kellenek fa darabok szólj mert pont ebbe illő lenne most készleten a folyosón várva hogy egy arra méltó akváriumba kerüljön.:D


Már ide sem merem írni hogy ha odaérnék most már csak húsvét után,akkor ha marad majd csipegethetek belőle :whistle::whistle::rolleyes:
Hiszem, ha látom:D
 
Jól néz ki! AZ előtérben Glosso van elültetve? A hátsó szűrőrekeszben nem tudtad megoldani a víz keringetését arra a 6 órára?
 
Jól néz ki! AZ előtérben Glosso van elültetve? A hátsó szűrőrekeszben nem tudtad megoldani a víz keringetését arra a 6 órára?

marsilea. az egyetlen doboz tetszhalott marsileából van, amit @viktorlantos ingyé adott - totál be volt barnulva és 5-6 centis fekete szárakon ültek a barna levelek.
ebből kb 3cm szárdarab menekült meg összesen, abból lett ennyi a korábbi setupban szépen suttyomban a parvula alatt.

nem tudtam sehogy, de nem is számítottam ilyen sokra, az az igazság. egy levegős szivacsszűrőt dugtam bele a szivattyúrekeszbe, de kizártnak tartom, hogy eléggé mozgatta volna a vizet sajnos.
amúgyis már problémás volt a vízellátás, annyira sok növény és dzsuva volt már a régi setupban, hogy a szívóág le volt folytódva, és a vízszint kb a rekeszek felénél állt, amikor leállítottam. gondolom ez sem kedvezett a baciknak.
 
egyébként tegnap óta ahogy nézegetem, egyfolytában átnevezés jár a fejemben :)
csak oda aztán végképp nem illene egyetlen darab növény se.
bár ha azt vesszük, Jotunheim is jégvilág, aztán ugyebár... :D

szóval annyira vakító az egész, mintha tiszta jég és hó lenne. úgyhogy adódik az Echo Base név, és nagyon kísért.
 
megvannak, még elvileg heten, de ma hatot bírtam megszámolni. már kb egy centisek farokkal együtt, kb kétszer akkorák, mint amekkorának kihalásztam őket, már színük is van :)
egyébként nem sok minden történt.

még egy oto feladta a harcot, sajnos, és egy rc-t is találtam tegnap szétfolyva. a víz minden része okés, ez talán nem okozhatja, esetleg éhenhaltak...? :)
az otok mondjuk tudom, hogy nagyon érzékenyek, és ezek még iszonyú picik voltak, amikor elhoztam, még most is alig nagyobbak, mint két centi. mármint a maradék kettő.

egyébként ugye a korábban talált két amano-ropi is innen származott, szóval azért az átrendezés megviselte az élővilágot sajnos :( de talán mostmár rendben lesz minden lassan.
alga semmi, némi GDA volt az üvegen csak, de kevés, mindenesetre elimináltam hétvégén vízcserekor.

nagyon rossz képek telóval:
galaxy_breed.jpg

18th_day_2.jpg
 
kb kétszer akkorák, mint amekkorának kihalásztam őket, már színük is van
Hihetetlen hogy akkor szaporodnak mikor nem is várná az ember,nagyon aranyosak így kép alapján is.(y)
Látom az előtéri növény nem kapkodja el a növést.

szóval azért az átrendezés megviselte az élővilágot sajnos
Én is ettől tartok majd mikor átrendezés lesz de remélem mindenki megússza majd.;)
 
ma végre úgy döntöttem, a hat túlélő visszaköltözik a kockába. most kb. másfél centisek, és igazán jó fejek, közel sem olyan beszari banda, mint a négy nagy.
viszont, ehhez előbb vízcserére volt szükség - ezt már két és fél hete halogatom. kissé elhanyagoltam a kockát, sok meló és egy betegség okán - de az eltelt két és fél hét nem hagyott nyomot rajta, alga nincs egy csepp se, csak minimális zöldülés a kövön, ami viszont nem tűnik úgy, hogy nagyon szaporodna [bár ez gondolom a két ökölnyi hólyagcsigának is köszönhető :D].

a növények viszont nagyon durván benőttek, két vágást kellett csináljak pár nap különbséggel, hogy valami akvárium formája legyen. és még ma is szedtem ki stemeket.

namost a nyírás után, miközben rakosgatom át a kicsiket, mozgást látok hátul. hát nem még három újszülött??? úgy látom, rákaptak a töcskölésre a nagyok :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére