• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes totális amatőr egyből a "mély vízbe"...

Egyszer írta Viktor, hogy amikor ADA tápozást kitalálták nem nagyon voltak zselés, nulla gyökérzetű növények. Véleményem szerint ez a tápváltás nem volt okos ötlet.

most már így maradunk, 1-2 hét és meglátjuk mi lesz, mostmár kivárom. egyébként most mértem mindent megint, és a foszfát nagyobb mértékben megmaradt most, mint előtte, most 0.8-at mértem 12órával ezelőtt volt 1.2. talán idővel telítődünk. a zöldet látom most is a takarítás után, de talán nem olyan mértékben gyarapodott mint előtte. mindenesetre sikálni fogok holnap megint, nem akarom hogy elburjánozzon felettem. holnap csinálok egy dekorhomok cserét is, azokon is maradt még zöld.

A fenti táblázatban látom NO2- is szerepel, ez miben van? Látok ott egy 10-es értéket. Én információim szerint 10 mg/liter az nagyon sok, halakra veszélyes érték. (3.5 is)

igen, valamitől fölszaladt, azóta megy le szépen, most mértem, már csak 1.5-öt írt most este. remélem működik a szűrő és bontja szépen.
 
3. hetes az akvárium.

ezt tegnap este fotóztam. a súlyozó kő még mindig bent van, egyelőre marad, jó búvóhely az amanoknak (máshol nem nagyon találnának szegények, erre nem gondoltam, kezdő húzás, hahaha)

o2acear9mb1nzvqfo3al.jpg

a fű szépen terjeszkedik, lassan elsárgul teljesen, és veszíti el a régi szálait, de már van több szép zöld új szál is benne.

a rotala megállíthatatlanul nő, az alsó leveleit elveszíti és mindenféle föld feletti gyökereket ereszt.

a repens elvesztette mostmár minden régi levelét, 3 tő növeszti az új leveleket, a másik 3 is, csak azok sokkal lassabban.

bal oldalon alul történt egy kis baleset, ott most nincs semmi, szerintem ha beáll az akvárium és nyírás lesz, abból fogom beültetni.

most elég zöldek vagyunk, viszont 2 napja bekerült 8 oto haver, ügyesen tisztogatnak, a leveleket már teljesen lepucolták, a köveken is látom néha lakmározni őket.

ysi1muz048hcyllqjq3t.jpg

próbálok lenyugodni és kivárni mostmár, de ma azért csinálok megint vékony slaggal egy nagytakarítást.

úgy veszem észre, hogy a fonal lényegében eltünt, amik lógnak a növényekről, azok inkább elhalt dolgok, slaggal azonnal lejönnek.

a zöld pontalgám is teljesen megszűnt, juhéé!

szép napot
 
Csináltam egy 3 napos blackout-ot, sok jót hallottam róla.

Hát, volt neki hatása szépen.

Még holnap csinálok egy fogkefés takarítást a köveken, de a növényekkel csodát művelt.

Itt egy gif a fűben lévő haj-algáról, előtte és utána. egyszerűen felszívódott :)

7b5pp30pjmen0esxlbuv.gif

itt pedig a növények tisztulása látható előtte, és utána :

mmkj9vfo98qvvu70xa6q.gif

Most már csak be kéne lőnöm, hogy milyen arányban világítsak-tápozzak-co2-zzek.

egyelőre csak 4órát világítok a blackout miatt egy pár napig.

ja és 1 oto elpusztult a 3 nap alatt, nem tudom mi lelte szegényt :(

a levegőztetés csak úgy volt megoldva, hogy felfelé állítottam a kifolyócsövet, amennyire lehet.

szép estét.
 
ezzel a rotalával mit kell csinálni?

az út mellett szerettem volna egy sávot csinálni, viszont úgy nő mint a gomba.

a képen látható, hogy alul egy csomó föld feletti gyökeret eresztett, ez így is marad majd? hol érdemes megmetszeni?

xzlouatkeq0p9v0lmzu0.jpg

ha visszametszem úgy rendesen, alig marad levél és a föld feletti gyökerek virítanak majd ott.

így nézünk ki most 1hónap és 1hetesen :

1ol1zh0h88ox3ykzl7nk.jpg
 
ezzel a rotalával mit kell csinálni?

az út mellett szerettem volna egy sávot csinálni, viszont úgy nő mint a gomba.

a képen látható, hogy alul egy csomó föld feletti gyökeret eresztett, ez így is marad majd? hol érdemes megmetszeni?

View attachment 23099

ha visszametszem úgy rendesen, alig marad levél és a föld feletti gyökerek virítanak majd ott.

így nézünk ki most 1hónap és 1hetesen :

View attachment 23100
Toppolni szokták az ilyen növényeket. Elvágod a föld felett amit levágtál méretre félre teszed, a tövet amiről levágtad kidobod, a helyére vissza ülteted a tetejét amit levágtál :bored: uh. Értetted?
 
Toppolni szokták az ilyen növényeket. Elvágod a föld felett amit levágtál méretre félre teszed, a tövet amiről levágtad kidobod, a helyére vissza ülteted a tetejét amit levágtál :bored: uh. Értetted?

köszönöm a gyors választ, ettől féltem :)

mikor kiszedem a legyökerezett részt, tuti felbolygatok majd mindent, de hát ez van.
 
köszönöm a gyors választ, ettől féltem :)

mikor kiszedem a legyökerezett részt, tuti felbolygatok majd mindent, de hát ez van.
Az a baj, hogy ha csak elvágod bokrosodni fog és ha bokrosodni fog még ha jól is néz ki akkora gyökérzetet növeszt, hogy az üveg ragasztásnál kimegy a gyökere és megkeresi a tápot a polcon. :nailbiting:
Na jó nem. De nagy lesz a gyökere és ha fel kell szedni a köveket, mindent kibillent és felszakít..
 
sokfelé olvastam a túl sok nitrátról, hogy hogyan csökkentsük.

nekem viszont most már 1 hete 0 nitrátot jelez a teszt.

olvastam a GA algás részlegében, hogy a zöld fonal nitrát hiánynál is megjelenhet, gyűlik is a növényeken és köveken...

hogyan kell a nitrátot emelni, amíg nincsenek halak? amanok meg egykét oto van bent, de kaját nem kapnak, egyenek algát :)

j3eh6fujrmf3zfmdlwwo.jpg
 

Attachments

  • j3eh6fujrmf3zfmdlwwo.jpg
    j3eh6fujrmf3zfmdlwwo.jpg
    49.9 KB · Megtekintések: 0
  • j3eh6fujrmf3zfmdlwwo.jpg
    j3eh6fujrmf3zfmdlwwo.jpg
    49.9 KB · Megtekintések: 0
köszönöm. elolvastam.

mivel én is ada step 1-nál járok és arra meg azt írták hogy jó a 0 nitrát, elvileg nem kell aggódnom...

de akkor hogy fog felszívódni a zöld fonalam, ha az meg nitrát hiánytól jön elő? :D

Mi történik, ha a megállíthatatlan ágyúgolyó áthatolhatatlan falnak ütközik?
 
ááááá

1 napra félállásban maradt az befolyócső elzárója, tehát fél flow-on ment a szűrő... :(

hihetetlen, de ennyi elég is volt az aksinak, a parvula tele lett barna vattacukorral és rengeteg zöld szál jelent meg a növényeken, köveken.

mivel flow alig volt, a co2 sem tudott eljutni sok helyre, kék volt a drop checker.

elvileg, ha beáll újra a co2 szint, el kéne hogy tűnjön magától?

amit tudtam lefogkeféztem és kiszedegettem a parvulából, de azért nagyon sok megmaradt még így is.

a növények leveleiről pedig nem is tudom leszedni a zöld szakállt(szerintem az)

blackout nem olyan régen volt, nem kínoznám vele a növényeket újra...

mi a teendő? ? :)

update : 1 nap eltelt, semmi változás, totális káosz uralkodik, van ahol már 3-4cm-es barna és zöld szálak lengedeznek...
 
ááááá

1 napra félállásban maradt az befolyócső elzárója, tehát fél flow-on ment a szűrő... :(

hihetetlen, de ennyi elég is volt az aksinak, a parvula tele lett barna vattacukorral és rengeteg zöld szál jelent meg a növényeken, köveken.

mivel flow alig volt, a co2 sem tudott eljutni sok helyre, kék volt a drop checker.

elvileg, ha beáll újra a co2 szint, el kéne hogy tűnjön magától?

amit tudtam lefogkeféztem és kiszedegettem a parvulából, de azért nagyon sok megmaradt még így is.

a növények leveleiről pedig nem is tudom leszedni a zöld szakállt(szerintem az)

blackout nem olyan régen volt, nem kínoznám vele a növényeket újra...

mi a teendő? ? :)

update : 1 nap eltelt, semmi változás, totális káosz uralkodik, van ahol már 3-4cm-es barna és zöld szálak lengedeznek...

Takaríts ki a nagyját a többit pedig carbozd minden nap ;) idővel visszaáll a rend. Ha mégsem akkor jöhet egy újabb blackuot :mask: Fel a fejjel. Sok feltámadást láttunk már itt :)
 
Takaríts ki a nagyját a többit pedig carbozd minden nap ;) idővel visszaáll a rend. Ha mégsem akkor jöhet egy újabb blackuot :mask: Fel a fejjel. Sok feltámadást láttunk már itt :)

köszi a biztatást.

megpróbálok takarítani, úgy rendesen, sajnos a zöld szálakat szinte lehetetlen leszívni/csipeszelni/takarítani.

attól félek, ha megint blackout-olok, tovább sárgul a parvula, az meg megint bevonzza az algát :)
 
Sajnos nem tudtam elkerülni az újabb blackoutot.

A parvula kicsit be is sárgult foltokban, tud ő még regenerálódni ilyen fiatalon?.

Viszont túlvagyok a rotalák toppolásán, és végre igazi lakók is vannak az akiban ami most 7. hetes.

18 zöld neonhal, 2 algázó géb, 1 oto és kb 10 amano garnéla a lakó.

Egy kis zöld porom és minimális fonalam van per pillanat egyelőre simán leszívhatók co csővel(régen több centis vattacukrok voltak mindenfelé bolyhokban).

Sikerült végre normálisan videóznom, itt egy kis összeállítás az akiról :

 
Back
Oldal tetejére