• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tree of Life

Cheesee

Főkertész
Sziasztok!

Hosszas bátorság gyűjtés és gondolkodás után úgy határoztam elindítom a saját naplómat és nem csak olvasom a gyönyörűbbnél gyönyörűbb akváriumaitok bemutatóit. Jelen felállás megszületését leginkább a fórumon látottak és olvasottak inspirálták, ugyanis egy teljesen átlagos halas medencével léptem be az akvarisztika világába, azt is teljesen spontán, egy ajándék akvárium miatt.

Medence: 50x30x30 br.45L
Világítás: 1x10 W T5 tetővilágítás
Szűrés: Tetra EX600 gyári töltettel, annyi módosítással, hogy a műanyag BioBall-t ADA BioRio-ra cseréltem.
Fűtés: egy számomra ismeretlen márka 50W-os melegítője
Táptalaj: JBL Aqua Basis Plus
Általános talaj: JBL Manado
Növények: Eleocharis Pusilla, Taxiphyllum Barbieri, pár megmaradt szál hemianthus callitrichoides
Dekor: közepes méretű fekete bazalt kövek, egy fa.

Jelenlegi formájában kb. 2 hete üzemel az akvárium, ami az első héten lakók nélkül sima csapvízzel indult vízelőkészítő nélkül (bár ezt nem tudom, hogy jó ötlet volt-e). A hét közepén került bele 3db oto és ma 4db red cherry (bár tapasztalat hiányában ezt csak az alapján mondom ami ki volt írva a boltban). Megpróbálok képet is beszúrni, de ez még lehet, hogy nem fog menni: :)

Mivel totál low-tech így nagynyomású co2 nincs, viszont a GA-s tápok mennek bele a hét közepe óta 2 naponta 1-1 ml, és 2ml seachem Flourish Excel folyékony co2.

Egyenlőre alga problémával nem kűzdök túlságosan, a mohán tegnap észleltem valamit, de kezelhető.

Szeretnélek megkérni Titeket, hogy nyugodt szívvel bombázzatok szét észrevételekkel. Minden tippet tanácsot szívesen fogadok. Mivel ez az első növényes projectem így rengeteg tanulnivalóm akad.

Köszi, hogy elolvastad.

https://www.dropbox.com/sc/je2hdma9eyt364o/AAC0di8j48wSN384i50BzLB-a
 
Üdvözlet a fedélzeten!
Jó szelet, kevés algát, kitartást!
Várjuk a képeket, beszámolót.
 
Sziasztok!

Hosszas bátorság gyűjtés és gondolkodás után úgy határoztam elindítom a saját naplómat és nem csak olvasom a gyönyörűbbnél gyönyörűbb akváriumaitok bemutatóit. Jelen felállás megszületését leginkább a fórumon látottak és olvasottak inspirálták, ugyanis egy teljesen átlagos halas medencével léptem be az akvarisztika világába, azt is teljesen spontán, egy ajándék akvárium miatt.

Medence: 50x30x30 br.45L
Világítás: 1x10 W T5 tetővilágítás
Szűrés: Tetra EX600 gyári töltettel, annyi módosítással, hogy a műanyag BioBall-t ADA BioRio-ra cseréltem.
Fűtés: egy számomra ismeretlen márka 50W-os melegítője
Táptalaj: JBL Aqua Basis Plus
Általános talaj: JBL Manado
Növények: Eleocharis Pusilla, Taxiphyllum Barbieri, pár megmaradt szál hemianthus callitrichoides
Dekor: közepes méretű fekete bazalt kövek, egy fa.

Jelenlegi formájában kb. 2 hete üzemel az akvárium, ami az első héten lakók nélkül sima csapvízzel indult vízelőkészítő nélkül (bár ezt nem tudom, hogy jó ötlet volt-e). A hét közepén került bele 3db oto és ma 4db red cherry (bár tapasztalat hiányában ezt csak az alapján mondom ami ki volt írva a boltban). Megpróbálok képet is beszúrni, de ez még lehet, hogy nem fog menni: :)

Mivel totál low-tech így nagynyomású co2 nincs, viszont a GA-s tápok mennek bele a hét közepe óta 2 naponta 1-1 ml, és 2ml seachem Flourish Excel folyékony co2.

Egyenlőre alga problémával nem kűzdök túlságosan, a mohán tegnap észleltem valamit, de kezelhető.

Szeretnélek megkérni Titeket, hogy nyugodt szívvel bombázzatok szét észrevételekkel. Minden tippet tanácsot szívesen fogadok. Mivel ez az első növényes projectem így rengeteg tanulnivalóm akad.

Köszi, hogy elolvastad.

https://www.dropbox.com/sc/je2hdma9eyt364o/AAC0di8j48wSN384i50BzLB-a
Szép kis formája van a fádnak :)
 
Szia:
Üdv a fórumon,és sok sikert kívánok a projektedhez. Várjuk a fejleményeket.Elsőnek megjegyezném,hogy a világítás + hc párost gondold át.
@Barnapl megelőztelek ;)

Igen a HC még a fórum felfedezése előtt került bele az előző összeállításba és akkor még semmit nem tudtam ezekről a dolgokról. De nem volt szívem kidobni azt a keveset se ami megmaradt belőle, így bedugdostam a sarokba. Világítás téren egyébként tervben van a fejlesztés (DIY megoldáson agyalok) :)
 
Üdvözlet a fedélzeten!
Jó szelet, kevés algát, kitartást!
Várjuk a képeket, beszámolót.

Köszönöm! Remélhetőleg hamarosan tudok majd beágyazott képeket is feltenni nem csak így linkelve! Ahogy időm engedi úgy fogom tudósítani a történéseket, de babaszoba kialakítás is folyik a vizikertészet mellett uh nem ígérem, hogy minden nap jelentkezem :D
 
Köszönöm! Remélhetőleg hamarosan tudok majd beágyazott képeket is feltenni nem csak így linkelve! Ahogy időm engedi úgy fogom tudósítani a történéseket, de babaszoba kialakítás is folyik a vizikertészet mellett uh nem ígérem, hogy minden nap jelentkezem :D
Intézd csak nyugodtan fontossági sorrendben.Az akvakertészt türelméről ismerik meg legelőször. És ez itt rajtam kívül mindenkiben megvan.
 
Nekem sem a türelem a legfőbb erényem, de azt hamar észrevettem, hogy itt nem mennek olyan gyorsan a dolgok, mint szeretném. Így már nem is próbálok küzdeni ellene! :)
Felgyorsulnak majd ne izgulj.Kitartással eljön az ideje annak,hogy már megint nyírni kell,már megint vízcsere,ahh nincs rá időm.
Kitartás :)
 
Azért had legyünk kicsit türelmetlenek is néha. :)
Tényleg jó kis szavanna fa kerekedett.

Köszi, bár az ötletet az Avatar című filmben látható fa adta. Csak azokat a hosszan lelógó ágakat nem tudom mivel tudnám imitálni. De ez a szavanna elgondolás is jópofa! Most, hogy írtad nekem is inkább az jut eszembe róla! :)
 
Köszi, bár az ötletet az Avatar című filmben látható fa adta. Csak azokat a hosszan lelógó ágakat nem tudom mivel tudnám imitálni. De ez a szavanna elgondolás is jópofa! Most, hogy írtad nekem is inkább az jut eszembe róla! :)
Hydrocotyle tripartita japan hagyod ráfutni később letéped az összes levelét.Inda megvan :)
 
Hydrocotyle tripartita japan hagyod ráfutni később letéped az összes levelét.Inda megvan :)

Lehetséges, hogy megpróbálom, de növényesítés szempontjából még nincs teljes képem. Keresem azokat a növényeket, amik nem törik meg ezt a "miniatűr világot". A fűtő előtt lévő kő mögé terveztem egy kis csokor Staurogyne Repens-et, a másik oldali kőhöz esetleg egy kis adag Pogostemon Helferi-t, de még képlékeny, egyenlőre várom, hogy a parvula beinduljon.
 
Lehetséges, hogy megpróbálom, de növényesítés szempontjából még nincs teljes képem. Keresem azokat a növényeket, amik nem törik meg ezt a "miniatűr világot". A fűtő előtt lévő kő mögé terveztem egy kis csokor Staurogyne Repens-et, a másik oldali kőhöz esetleg egy kis adag Pogostemon Helferi-t, de még képlékeny, egyenlőre várom, hogy a parvula beinduljon.
Menet közben mindenre megkapod a választ. Én is ma hoztam egy döntést egy kedvenc növényemmel kapcsolatban, aminek mennie kell mert túl nagy a berendezéshez.Sajna ez benne van,de rengeteg növény létezik,úgy hogy a lehetőség szinte korlátlan:)
 
Menet közben mindenre megkapod a választ. Én is ma hoztam egy döntést egy kedvenc növényemmel kapcsolatban, aminek mennie kell mert túl nagy a berendezéshez.Sajna ez benne van,de rengeteg növény létezik,úgy hogy a lehetőség szinte korlátlan:)

Az a baj, hogy ez csak egy kérdés a sok közül, amivel szenvedek mióta megszületett a növényes akvárium ötlete! :)
 
Az a baj, hogy ez csak egy kérdés a sok közül, amivel szenvedek mióta megszületett a növényes akvárium ötlete! :)
Ha komolyan eltökélted magad erre akkor szívod magadba majd az infókat.Mindenkinek akad olyasmi amit menet közben csak bonyolultabbnak lát,de az is egyszerűbb lesz nekem elhiheted. Sokszor láttam kilátástalannak a helyzetet de mindig akadt valaki itt a fórumon aki a legjobb időben rávezetett a megoldásra.És azért ennek a fórumnak az adminjai is segítenek bőségesen akár itt, akár a boltban ha bent jársz, vagy rájuk írsz. Ha low-nál maradsz arra is meg vannak itt a megfelelő szakértők, de high-ba is mindig megkapod a megfelelő választ.Ha technikai vagy élettani kérdésed van növénnyel vagy akvával kapcsolatban sokszor jobban jársz ha a megfelelő topikban teszed fel a kérdést mert nem mindenki követ téged aki választ tudna adni a kérdésedre.
 
Üdv!

Szeretném azt írni, jó reggelt, de nem tehetem ugyanis arra ébredtem ma reggel, hogy az egyik Oto élettelenül fekszik a hátsó üvegnél.:( Nem tudom mi történhetett,mert tegnap lámpaoltás előtt még vígan úszkált és bombázta befele a fán található fehér szőrös valamit (ezt még nem tudtam azonosítani). Szerencsére a többieknek látszólag semmi baja és ez remélem így is marad. A garnélák a tegnapi bekerülés óta folyamatosan dolgoznak és ez reggelre a köveken látható eredményt mutat. Ennek viszont nagyon örülök, ahogy annak is h a 4-ből kettő biztosan petés uh hamarosan bővülni is fog a személyzet. Arra viszont szeretnék ötletet, tapasztalatot, hogy milyen gyorsan rakják le a petéiket és, hogy kb mennyit? Illetve, hogy mi az a garnéla mennyiség ami sok ebbe a kis akváriumba.
 
Az mennyire lehetséges, hogy a tegnap vásárolt és betelepített garnéla mára levedlett? Találtam egy zselés állagú áttetsző valamit aminek nagyvonalakban garnéla formája van...o_O
 
Back
Oldal tetejére