• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tree of Souls

Zoli83

Főkertész
A nanóm az előző formában befejezte pályafutását. Iwaguminak indult, de be kell vallani nem sok köze volt hozzá.
Kezdésnek viszont jó móka volt, sok mindent tanított, ami tudást most a másik akimon kamatoztatok.

Viszont GA iwagumi versenyen megláttam egy új szerzeményt, miközben disco kolléga épp ihletelt egy fa darabbal szabad pillanataiban rám kacsintott a sarokban "vmi". Amit akkor még nem vittem magammal, de mivel -ilyen sokáig- megvárt, gondoltam minket az isten is egymásnak teremtett.

Technika változatlan:
Akvárium: Ada cube Garden Mini - 20L
Talaj: florapol + Amazónia
Szűrés: EHEIM 2032 (500 l/h)
Világítás: ADA Solar Mini S

CO2 rendszer - 95g palack , upAqua reduktor, Do'auqa music diffi
Fűtés: nincs, Hűtés: útban, addig nem indul amíg ide nem ér
Tápozás: Elos Fase 1+2
Dekoráció: beszéljenek a képek
Növények: alakulóban

és akkor az ötlet..... ( az üvegért, meg ezért az illúzió romboló kék förmedvényért elnézést, ez volt kéznél ) :)
IMG_0751.JPG
 
Vege van az iwagumi stilusu elrendezesnek??Es most belevägsz egy fäsba??Kiväncsi vagyok,hogy mit hozol ki belöle!!
 
verzió 1.

- erre jön még powder, előtte nyomok bele bottom-ot, meg szórok rá bacter 100-at..

IMG_0752.JPG
 
Nem ér hozzá sehol, de úgy csináltam hogy kivehető, ha takarítok kikapom, sika, visszarak :)
ne legyen igazam, de szűkös eddigi tapasztalataim alapján ez egy idő után úgy nézhet majd ki a gyakorlatban, hogy kikapod, sika, visszateszed, kipiszkálod a növényeknek azt a felét ami alászorult, visszaülteted a növények másik felét, amit az elején kirántottál a fával együtt.
 
ne legyen igazam, de szűkös eddigi tapasztalataim alapján ez egy idő után úgy nézhet majd ki a gyakorlatban, hogy kikapod, sika, visszateszed, kipiszkálod a növényeknek azt a felét ami alászorult, visszaülteted a növények másik felét, amit az elején kirántottál a fával együtt.

abban bìzom, hogy a növènyválasztas megoldja.

- a fára moha, petite lesz kötözve
- hc jobb elől
- staugoryne jobb hátul

A többi "veszèlytelen zóna" mèg nincs kitalálva, de ez ìgy remèlem nem lesz túl bajos, talán mèg pogo megy ide-oda.

De vègső esetben akkor sincs gáz ha nem szedem ki a fát, sehol nem èr üveghez, sikálható.
 
ezt láttad már?

Azzal vagyok csak bajban, hogy jelenleg az aki feltöltve táptalaj, rajta amazonia normál, rajta powder.

Hogy a karikába szedjem ki úgy, hogy ne keveredjenek?

Vagy Disco, szerinted menne ez a scape homok nélkül is?
 
Szerintem simán, nekem talán még jobban tetszik mint a fent linkelt kép. Ha meg akarod akkor esetleg egy részéről leszívod teljesen a talajt és csak ott töltöd fel dekorhomokkal. Az megoldható szerintem.
 
ezt a leszívom a talajt már egyszer eljátszottam szárazon, imádta a porszívó :D

és az amazonia is megmaradt, viszont most már benne van a tropica táptalaj is..úgyhogy ezt buktam
 
Back
Oldal tetejére