• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Türelem, rózsát...

A szűrőanyag jó. A talajok is jók amiket vettél.
A fényt én azért tolnám 6-7 órát simán pláne hogy nem sok. A tápozást a növények függvényében határoznám meg később.
Igen, valójában alacsony és közepes fényigényű növényekkel szeretnék kezdeni és 8-10 órát világítani.
Tápozásban még nem gondolkodtam, először szeretném végre felépíteni a belső részt és induljon be az aki rendesen.
 
A fény tényleg nem sok, DE igy is nagyon szépet lehet alkotni. Annyi hogy nagyon összekell válogatni. A GA honlapján nagyon babán le vannak irva a növények igényei igy az elég jó támpont a tervezéshez.
Sok sikert hozzá!
Várjuk majd a képeket :)
Köszönöm a biztatást!
Lassan fogok haladni, még az új aki is csak két hét, mire megjön. Ja, és a vártnál már több apróba kerül, mint gondoltam, pedig még az elején vagyok és semmi extra.
 
Szervusz!
Jó kezdésnek ígérkezik.
Szerintem elég lesz a 2075-öst egyedül üzemeltetni. (Bár túlszűrt akvárium nincs) Nagyon jó szűrő, ajánlom.
(Esetleg nézz be hozzám, találsz növénylistát is kevés fényhez)
Várom a folytatást!;)(y)
 
A próba aki jelenlegi helye: éppen ideális, sarokban, ahol nem látszik teljesen és közel az ablakhoz.
Mentségére legyen mondva, hogy É-Ny tájolás, ide aztán nem süt a nap egész évben, nyáron meg a nagy fák teljesen beárnyékolnak, sötétebb van, mint télen.

J4peowucIfqL-SinBGVc2O_K_hkBsoG06RGGwjf6z9tqGm_eog-5BEWVx4Z5cI8eYsGrLsEPfQ4LIeGvzA=w1136-h638-no.jpg
 
Szervusz!
Jó kezdésnek ígérkezik.
Szerintem elég lesz a 2075-öst egyedül üzemeltetni. (Bár túlszűrt akvárium nincs) Nagyon jó szűrő, ajánlom.
(Esetleg nézz be hozzám, találsz növénylistát is kevés fényhez)
Várom a folytatást!;)(y)
A nézz be hozzám, azt hol tudom megtenni? - bocs, de még nem ismerek mindenkit.
 
Erős technika lesz alatta az biztos! Mivel nincs tapasztalatom ezzel a lámpával így félve teszem a feltételezést, hogy az 50 cm vízoszlop sok lehet, de emeléssel kompenzálható. Milyen elrendezést várhatunk? Azon kívül, hogy fás-köves?
 
Erős technika lesz alatta az biztos! Mivel nincs tapasztalatom ezzel a lámpával így félve teszem a feltételezést, hogy az 50 cm vízoszlop sok lehet, de emeléssel kompenzálható. Milyen elrendezést várhatunk? Azon kívül, hogy fás-köves?
A fényt érted soknak, vagy a vízoszlopot?
A végleges aki csak 45 cm magas lesz.
Szeretnék egy Amazonaszi - Dél-Amerikai jelegű őserdő szélét az előtérnek az egész pedig kétoldalas, bal oldalt magasabb, középen egy kis tisztás jelleggel, a fák gyökerei pedig a kövek között, illetve a köveken lefolyva. Még képlékeny, de ez a lényege.
A "tisztás" szegélye is kőből lenne, úgy szeretném, mintha kimosta volna a víz a köveket és fák gyökereit.
 
A bejegyzés mellett klikk a happy pool-ra és meg nyílik a naplóm. Másoknál is így van, esetleg elég kattintani az akvárium képére vagy a linkjére.
Jó "csemegézést" olvasást kívánok!:);)
Köszönöm, körbe nézek.
Kipróbáltam a használt 2075-öt, de nem nyom szinte semmit, kb. 60 cm vízoszlopot. Valahol levegős lehet, mert dugulást nem találok. Elképzelhető, hogy a tömítéseket cserélnem kell?
 
Köszönöm, körbe nézek.
Kipróbáltam a használt 2075-öt, de nem nyom szinte semmit, kb. 60 cm vízoszlopot. Valahol levegős lehet, mert dugulást nem találok. Elképzelhető, hogy a tömítéseket cserélnem kell?
Tomitest csak akkor ha ereszt vagy levegot sziv. Fontos hogy a rotor ne lifegjen a tengelyen. Ne is szoruljon. Ha megporgeted a kezedbe olyan lazan szaladjon hogy szinte alig al meg.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Tomitest csak akkor ha ereszt vagy levegot sziv. Fontos hogy a rotor ne lifegjen a tengelyen. Ne is szoruljon. Ha megporgeted a kezedbe olyan lazan szaladjon hogy szinte alig al meg.

Szabó Henrik 70/883-4940
Holnap szétszedem, bár még csak olvastam, hogy kell, nem tűnk bonyolultnak, de óvatosnak kell lennem, azt látom, nehogy a tengely eltörjön.
Ha lifeg a tengelyen, akkor hogyan tovább, mit kell cserélni?
 
Fejtömítés elképzelhető, hogy elérett, megkeményedett. Valamint a légteleítő pumpát sem érdemes használni ennél a típusnál.
Itt olvashatsz a típus gondjairól:https://akvakertesz.hu/threads/eheim-professionel-3-2075-teljesitmeny-hang.6581/
https://akvakertesz.hu/threads/eheim-professional-3e-szeria.3328/
A pumpa működött, de nem elég hatásosan.
Holnap elolvasom a linkedet, sokat kell még tanulnom, tapasztanom, meg attól tartok szívnom is. :)
 
Holnap szétszedem, bár még csak olvastam, hogy kell, nem tűnk bonyolultnak, de óvatosnak kell lennem, azt látom, nehogy a tengely eltörjön.
Ha lifeg a tengelyen, akkor hogyan tovább, mit kell cserélni?
Ha a tengelyen latsz vekonyodast akkor tengelyt. Ha szep sik a felulete de kotyog rajta akkor rotort.. Azt is ellenorizd le hogy a rotor magnese nem e ert bele a rotor huvely falaba mert akkor viszont gumi gyam vagy gumi persely kopott vagy hianyzik.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
A CO2 cső biztosan CO2 cső? Furcsa hogy fehér és meglehetősen merevnek is tűnik. Lehet rosszul látom, de a mágnesszelep(?) is mintha fordítva lenne bekötve.
 
Ha a tengelyen latsz vekonyodast akkor tengelyt. Ha szep sik a felulete de kotyog rajta akkor rotort.. Azt is ellenorizd le hogy a rotor magnese nem e ert bele a rotor huvely falaba mert akkor viszont gumi gyam vagy gumi persely kopott vagy hianyzik.

Szabó Henrik 70/883-4940
Köszönöm a tanávsod, megnézem ma este és írok.
 
Back
Oldal tetejére