• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Türelem, rózsát...

Kerül víz a szűrőfejbe? Mert ha igen, esélyes, hogy a pumpa hibás. Mi a szűrők szériaszáma? Ez a 2010 előttiekre jellemző leginkább. Próbáld meg tesztelni a szűrőt a fej burkolata nélkül, úgy könnyen kiderül, ha a légtelenítő pumpa ereszt-e. Ha ez a gond, akkor én egyből az importőrhöz küldeném (Fisch Kft.), ha nem, akkor esetleg lehet próbálkozni a többi tömítéssel, de megfontolandó amúgy is egy nagygenerál.
Igen, a szűrőfejnél csöpög - levettem a burkolatot - a víz a pumpa részen és 20 perc alatt megtelik a fej teljesen. Lehet ki kellene iktatnom, ahogy olvasom, ritkán kell és nagy hibalehetőség a nem kívánt áztatásra.
A szériaszám: 2071 -12203, 2075 -10033.
Mennyibe kerül egy nagy generál kb.? én is gondolkodom benne, mivel a többi rész jó és a motor is hibátlannak látszik.
 
Ma végre annyira ráértem annyira, hogy készítettem egy klasszikus elrendezést, a végleges nem ez lesz, már csak az új aki mérete miatt sem, ami 5-5 cm-el hosszabb, szélesebb és alacsonyabb.
A jelenlegi "rudacskákból" peig fákat akarok készíteni - laza, szellős jellegű lombkoronának, főként a bal oldalon.
A gyökerek is finomítva lesznek, vagdosva, ragasztva, csavarozva, hogy természetesebb hatása legyen. A feleslegeket levágom de csak a végleges elrendezéskor.
Az egész teljesen elrendezés még nyers, nem kidolgozott, csak érdekel a véleményetek!
Lehet hideg, meleg, mindenből tanulok. :)
Az első látkép_01.JPG Az első látkép_02.JPG Az első látkép_03.JPG Az első látkép_04.JPG

Előre is köszönöm a megtiszteltetést, aki egyáltalán megnézi és segítő tanácsokat ad!
Talán még annyit, hogy nem kívánom fullosra gyömöszölni növényekkel, szeretném természetes hatásúnak kialakítani, ahol egy kicsit látszanak a részletek. A jelenlegi középső részt még alakítom, mert annak egy tisztás jellegnek kell lennie. :)
Az egész csak homokágyban lett megépítve, természetesen nem ez a végleges "táptalaj".
 
Utoljára módosított:
Köszönöm, minden észrevételt szívesen veszek. Még elég képlékeny a dolog, mert még nem azt mutatja, amit szeretnék.
Ma végre megérkezett az új akim, az opti white 75x45x45.
Abban lesz a végső kép, de még gyakorlatozom egy kicsit. :)
 
Szia!
Nekem bejön ez az elképzelés! Viszont egyetértek az előttem szólóval abban, hogy a bal oldali "gallyakon" próbálj mozdítani egy kicsit befelé.
Úgy természetesebb lenne a "kép" ha az ágacskák nem párhuzamosan állnának.;)(y)
A szűrő javítása sikerült?
 
Jó kis fákat találtál, ezekből össze lehet hozni egy ütős erdős scape-t. Ha van rá mód, az aljzatot lehetne még hátrafelé emelni, és a köveket inkább véletlenszerűen kellene elhelyezni, nem így körkörösen, az úgy természetesebb. Növényesítésre van már terved? Erdős scape-be illő növényekre találhatsz ötleteket az aláírásomban lévő első kép alatti naplóban, vagy pl. @keszalvo Aokigahara naplójában.
Kíváncsian várom a fejleményeket ;).
 
Igen, a szűrőfejnél csöpög - levettem a burkolatot - a víz a pumpa részen és 20 perc alatt megtelik a fej teljesen. Lehet ki kellene iktatnom, ahogy olvasom, ritkán kell és nagy hibalehetőség a nem kívánt áztatásra.
A szériaszám: 2071 -12203, 2075 -10033.
Mennyibe kerül egy nagy generál kb.? én is gondolkodom benne, mivel a többi rész jó és a motor is hibátlannak látszik.
Nekem is volt egy 2010-es 2075-ösöm, aminél már jóval garanciaidőn túl, tavaly jött ki a szériahiba. Hivatkozva a szériahibára elküldtem a fejet a Fisch Kft.-nek. A szerviz gyorsan megjavította a pumpát, postaköltséggel együtt talán ha 5000 Ft volt oda-vissza, de lehet kevesebb is, már nem emlékszem pontosan.
 
Szia!
Nekem bejön ez az elképzelés! Viszont egyetértek az előttem szólóval abban, hogy a bal oldali "gallyakon" próbálj mozdítani egy kicsit befelé.
Úgy természetesebb lenne a "kép" ha az ágacskák nem párhuzamosan állnának.;)(y)
A szűrő javítása sikerült?
Igen, még próbálgatom az összeállítást, remélem jó lesz, figyelembe veszem az észrevételeiteket.
A szűrő javítása úgy ment, hogy kicserélgettem a tömítéseket, a pumpa részt leragasztottam. Lekopogjam, így jól szállít és nem szivárog.
 
Jó kis fákat találtál, ezekből össze lehet hozni egy ütős erdős scape-t. Ha van rá mód, az aljzatot lehetne még hátrafelé emelni, és a köveket inkább véletlenszerűen kellene elhelyezni, nem így körkörösen, az úgy természetesebb. Növényesítésre van már terved? Erdős scape-be illő növényekre találhatsz ötleteket az aláírásomban lévő első kép alatti naplóban, vagy pl. @keszalvo Aokigahara naplójában.
Kíváncsian várom a fejleményeket ;).
Köszönöm a biztatást. Még van aljzatom, jobban megemelem hátrafelé a tanácsod alapján és a köveket tényleg nagyon szabályosan raktam le, de még teszek mellé ide-oda, közéjük pedig kis fácskákat, az megtöri ezt a szabályosságot. Ez homokban van, a másik akiba már "élesbe" próbálom behelyezni.
Megnézem a naplódat holnap, ma még késő éjszakáig dolgoznom kell.
Gyorsan bele néztem a naplódba: Elsőre igen komolyan sikerült összehoznod, gratulálok! Nekem éppen ez tetszik, ha nincs agyon zsúfolva növényekkel, de a kevesebb növényt nagyon meg kell válogatni, hogy milyet, mennyit és hova teszel. Neked sikerült! Irigykedem, de majd tanulok én is, remélem márciusra már nekem is látszik belőle valami. Lassan haladok, kevés az időm és a őénzecske is több lett, mint gondoltam, amikor belevágtam az egészbe. :)
 
Utoljára módosított:
Nekem is volt egy 2010-es 2075-ösöm, aminél már jóval garanciaidőn túl, tavaly jött ki a szériahiba. Hivatkozva a szériahibára elküldtem a fejet a Fisch Kft.-nek. A szerviz gyorsan megjavította a pumpát, postaköltséggel együtt talán ha 5000 Ft volt oda-vissza, de lehet kevesebb is, már nem emlékszem pontosan.
Szerencséd volt és le a kalappal a szerviz előtt!
Nekem ez már szóba sem jöhetett, mivel a használt szűrőimet az előző tulaja igen csak kókányolta, mert lusta volt gariban javíttatni.
Ezért áltam neki én is, igyekeztem hosszútávra rendbe tenni, remélem jól fognak szuperálni az új tömítésekkel és a leragasztott pumpával.
A pumpa ragasztást azért választottam, mert a gumimembrán már eléggé el van érve, kiszáradt, hiszen több, mint egy évet ált a szivattyú..
 
Azt sem tudom, hol tartok, lehet már írtam, de tegnap este végre meglett az opti white 75x45x45 akim!
Lassan kezdeni kellene az eredeti összeállítást, de még kell 2-3 hét, mire ráérek, ettől ez a naplóm címe... :D
 
Hááááát, ez tényleg lassú projekt, de így is szántam rá az időt és pénzt, tudtam, hogy egyszerre nem megy minden.
Bármilyen meglepő, így is gyorsabban haladok, mint terveztem. ;)

Nagyon sok időmbe telt, míg a régi szekrényt megerősítgettem, kifurkáltam a szellőző csőátvezetés lyukakat. Szépen le is vertem a bütykeimet, amikor a lehetetlenül szűk helyen fúrogatva a gép időnkét "odaverte" a kezem fejét a bútorzathoz, amikor egy kicsit megszorult. Tehát a véremet is adom az akiért!
Már olyan lettem az elmúlt három hét alatt, mint egy szabadulóművész. Bármikor bemegyek két mp alatt az 53x44x53 cm-es szekrény rész hátuljába: világítok, fogom a porszívót és fúrok a fúrógéppel. Ez így leírva nem sokat mond, de olvassátok csak el, hogy mekkora helyre. Két hete begyulladtak az ízületeim és folyamatosan görcsöl a hátam, de mindent az akiért!

- Végre összeraktam a külső CO2 reaktort, a Ti segítségetekkel, leírásaitok alapján.
- Karbantartottam a CO2 nyomáscsökkentőjét - ripityává szedve - és kapott a mágnesszelep után egy finom szabályzó szelepet.
- Elkülönítve kezdtem beszerelni a vizes és elektromos cuccosokat a szekrénybe, hát ez is sok időt elrabolt, de ezért vannak a hétvégék és éjszakák.
- Közben már tíz napja áztatom a gyökereket, hogy felkészüljenek a vízalatti életre.
- Tegnap sikerült vennem egy Hydor 200W-os 16/22-es külső fűtőt, Egy hónapos, garis és csak 8000 Ft-ért, mert rájött a gazdija, hogy 26-27Co-os panel lakásba nincs rá szüksége, most a hűtésen gondolkodik, hogy mi lesz vele nyáron. :)

Jelenleg ennyi röviden, mert olyan sokat lehetne írni, hogy mikkel ment el az idő, milyen apró kis akadályokkal szembesültem és mit, hogyan oldottam meg,

Néhány kép a fentiekről:

Az OptiWhite Akvárium megérkezett
Az OptiWhite Akvárium megérkezett.JPG

Külső Reaktor felső része
Külső Reaktor felső része.jpg

Külső Reaktor és CO2 a helyén

Külső Reaktor és CO2 a helyén.jpg

A szűrő csövezése is elkezdődött
A szűrő telepítés kezdete.JPG

Az elektromos tápelosztás alapjai is elkészültek
Az elektromos rész kezdete.JPG

Hát, köszönöm, ha végig olvastátok.
Nemsoká jelentkezem a Scape telepítéssel, addig is mindenkinek sok gyönyörködést a saját akijához!
 
Utoljára módosított:
Arányos, mutatós az elképzelés. Azért talajjal is jó lenne látni, az még sokat számít. Javasolnám a meredek emelkedést. Bár a rálátás annyira nem is kívánná, szempont az is hogy a hátsó részek se legyenek nagyon alacsonyak az akvárium magasságához képest. Ha van növényesítési terved és lesznek benne stemek, hátul akár hagyhatnál is "árkot" azok szárainak.
Legközelebb próbálj szemből fotózni, ne fentről. Ha a későbbiekben is fotózod az akváriumot (remélem), úgyis az lesz a mérvadó.
Sok sikert, jó lesz.
 
Arányos, mutatós az elképzelés. Azért talajjal is jó lenne látni, az még sokat számít. Javasolnám a meredek emelkedést. Bár a rálátás annyira nem is kívánná, szempont az is hogy a hátsó részek se legyenek nagyon alacsonyak az akvárium magasságához képest. Ha van növényesítési terved és lesznek benne stemek, hátul akár hagyhatnál is "árkot" azok szárainak.
Legközelebb próbálj szemből fotózni, ne fentről. Ha a későbbiekben is fotózod az akváriumot (remélem), úgyis az lesz a mérvadó.
Sok sikert, jó lesz.

Köszönöm az észrevételed. Készítettem szembe képet is, de nem sikerült, már késő este volt, fáradtan remegett a kezem. :)
Középen árkot akarok hagyni, a hátsó rész emelkedni fog kb 5 cm-et, úgy talán arányos lesz a látkép. Igen talajjal másképpen fog kinézni, de az még kb. 2 hét, addig a köveket és fákat igazítom nagyobb harmóniában, "össze simítom" őket. Csak akkor készítem a véglegeset, ha meglesznek a növényeim.
 
Az 5 centi az nudli :) Szorozd be hárommal, az a 45 cm-en még mindig csak 15°-os emelkedés. Ha jól emlékszem, Tropica talajod lesz, azzal akár ennek duplája sem lenne kihívás. Ha meg kevés a talajod, rakj alá lávakőzúzalékot, azzal jobb lesz a szűrésed is. Ha ezt sem akarod, akkor még esetleg nikecellel is emelhetsz, csak azt érdemes leragasztani.
Az árkot nem úgy értettem, hanem van egy olyan módszer, hogy a hátsó stem növényeket mélyebb pontokra ülteted, mert idővel fel fog kopaszodni a száruk (meg amúgy is a felső részük a szép) és úgy szemből ez nem látszódik majd - a meredekség ellenére sem.
 
Az 5 centi az nudli :) Szorozd be hárommal, az a 45 cm-en még mindig csak 15°-os emelkedés. Ha jól emlékszem, Tropica talajod lesz, azzal akár ennek duplája sem lenne kihívás. Ha meg kevés a talajod, rakj alá lávakőzúzalékot, azzal jobb lesz a szűrésed is. Ha ezt sem akarod, akkor még esetleg nikecellel is emelhetsz, csak azt érdemes leragasztani.
Az árkot nem úgy értettem, hanem van egy olyan módszer, hogy a hátsó stem növényeket mélyebb pontokra ülteted, mert idővel fel fog kopaszodni a száruk (meg amúgy is a felső részük a szép) és úgy szemből ez nem látszódik majd - a meredekség ellenére sem.

Mindig tanul az ember. Így sorjában jönnek elő a kérdések, illetve a tanácsok.
Köszönöm!
Biztos igazad van az emeléssel, megfogom próbálni, van még lávakövem, tudok alá tenni és talajom is van hozzá. Az ültetési módszerek, lehetőségek számomra még elég nyitottak, erről szinte semmit nem beszéltem eddig senkivel.
 
Ígéretes a hardscape terv. Ha eltalálod az emelést szerintem szép lesz és akkor jöhet a következő nagyobb falat a növényesítéssel.(y) Kíváncsi vagyok a folytatásra.
 
Back
Oldal tetejére