• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Túltelepített akviba milyen szűrőt?

andrey

Nézelődő
Sziasztok!
Viszonylag új akvarista vagyok. Túl vagyok már 1-2 "szuper jó" bolti eladós tanácson, ebből kifolyólag sok mínuszon is, ezt szeretném elkerülni a jövőben és reménykedem nehány jó tanácsban tőletek.
40 literes, túltelepített akvimban muszáj kicserélnem a szűrőt.
Olvasgattam mindenfélét már, ami csak még jobban elbizonytalanított, hogy mit vegyek.
Külső szűrő nem nagyon férne el és tartok tőle h zajos, plusz drága is most nekem.
Eheim 2411 biopower 160-ra gondoltam.
Amíg meg nem oldom a halak új otthonát.
Sok a növény, meg heti rendszeres vízcserével egyébként tiszta a víz, csak a mulm gyűlik fel nagyon 1 hét alatt és ha valamiért nem tudom időben takarítani elszabadul a pokol és kezdhetek mindent újra.
Bármi egyéb hasznos tanácsot szívesen veszek.
 
Sziasztok!
Viszonylag új akvarista vagyok. Túl vagyok már 1-2 "szuper jó" bolti eladós tanácson, ebből kifolyólag sok mínuszon is, ezt szeretném elkerülni a jövőben és reménykedem nehány jó tanácsban tőletek.
40 literes, túltelepített akvimban muszáj kicserélnem a szűrőt.
Olvasgattam mindenfélét már, ami csak még jobban elbizonytalanított, hogy mit vegyek.
Külső szűrő nem nagyon férne el és tartok tőle h zajos, plusz drága is most nekem.
Eheim 2411 biopower 160-ra gondoltam.
Amíg meg nem oldom a halak új otthonát.
Sok a növény, meg heti rendszeres vízcserével egyébként tiszta a víz, csak a mulm gyűlik fel nagyon 1 hét alatt és ha valamiért nem tudom időben takarítani elszabadul a pokol és kezdhetek mindent újra.
Bármi egyéb hasznos tanácsot szívesen veszek.
Szia.
A kulsoszuro halkabb mint a belso es van olcso is. Ha mas okbol nem tudod megoldani az mas kerdes. Ha belsoszurozol a megoldas a mulmra az eroteljes motor ami benne van. Ne a tetejere tedd a szurot hanem az alja ahol sziv a leg kozelebb legyen az aljzathoz, annyira hogy ne szivja fel a talajt. A kifolyod legyen annyira eros hogy a vizet erovel tolja a falnak ott a viz lefordulva uton a szivoresz fele soporje az aljat egyenesen be a szivo garatba. Olyan belsok amik csak csobognak erre a celra alkalmatlanok. Eheim pick up csalad lesz a megoldasod a mereteit az akvarium magassaga alapjan valaszd ki. Remelem sikeres lesz a projekt.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Köszi! Utána olvasok a Pick Up-nak.
Ha a külső tényleg halkabb, akkor melyiket ajánlanád? (Elég közel van az ágyamhoz, ezért fontos) Az is szívja, tolja annyira a vizet mint az általad javasolt áramlat beállítás?
Plusz mivel túltelepített, nem lenne baj ha több hely marad a halaknak. Csak az ár és zaj... kérdéses
 
Eheim pick up csalad lesz a megoldasod a mereteit az akvarium magassaga alapjan valaszd ki.
Szabó Henrik 70/883-4940
Az altala kinezett eheim biopower miert is nem jo? Az meg bovitheto is, ha tul kicsi lenne, szemben a pick-uppal...
 
Az altala kinezett eheim biopower miert is nem jo? Az meg bovitheto is, ha tul kicsi lenne, szemben a pick-uppal...
Gondolom nekem szegezted a kerdest ha engem ideztel.
Nem mondtam hogy nem jo. Nagyon is jo.
En azt vettem figyelembe hogy egy atmeneti megoldashoz keres szurot amig nem talal ki nagyobb helyet. Ebbol kiindulva a biopower kozel 11ezer bovites nelkul. Ha boviti tovabbi 2-4ezer. Ennyiert akar hasznalt kulsoszurot is kap itt a forumon, de azt nem szeretne. Egy pick up 160 ugyanannyit tud mint a biopover csak 6000ft az uj ara. Szukseg megoldaskent szerintem megalja a helyet. Nyilvan tobb helyen erdeklodik a lehetosegekrol es abbol merit. [emoji111]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok!
SOS szükségem lenne valamiféle életeket mentő tanácsra. Akviba a víz ma estére egyszer csak homályos lett, előtte szép tiszta volt és a halak kopoltyúi mint a franc úgy mozognak, kapkodnak levegő után. Levegő megy be nekik, de feljebb vettem most. Mi lehet a baj? Mit csináljak hogy holnap délutánig legalább kibírják, addig nem tudok beszerezni semmit.(a szűrő csere nagyon érik) Sok lehet a nitrát, ammónia?
Eddig egyszer volt ilyen, akkor leállt a levegő befújás, de időben észre vettem. Most nem ez történt.
 
Mindenképpen kezd egy vízcserével. Ha nagy a gond nyugodtan akár nyolcvan százalékot is mehet.
De kapkodni nem kell, mert az is csak árt a halaknak, és legalább a hőmérsékletre mindenképpen ügyelj.
Ha van vízelőkészítőd, ilyenkor nem tilos többet adagolni.
Közben gondolkodj el, hogy mi lehet az ok, bár a leírtak alapján elsőre túletetésre tippelnék...
 
Mindenképpen kezd egy vízcserével. Ha nagy a gond nyugodtan akár nyolcvan százalékot is mehet.
De kapkodni nem kell, mert az is csak árt a halaknak, és legalább a hőmérsékletre mindenképpen ügyelj.
Ha van vízelőkészítőd, ilyenkor nem tilos többet adagolni.
Közben gondolkodj el, hogy mi lehet az ok, bár a leírtak alapján elsőre túletetésre tippelnék...

Köszönöm Trappista! Túlélték a tegnapi malőrt a halacskáim. Elképzelhető, hogy túletetés volt, a lányom is adott nekik egy adagot amiről nem tudtam, dupla vacsi. 10% vizet azért cseréltem még este, és levegőztettem. Ma kristály tiszta vízre jöttem haza és virul mindegyik halacskánk. Elég furcsa volt, de legalább már ezt is tudom, hogyan reagálnak a túletetésre :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Örülök, de hosszú távon azért igyekezz megoldani a helyzetet. ;)
(Ja, és nézz bele a szűrőbe is, mert ha bekapott egy csomó kaját, akkor ennek lesznek még utóhatásai. Esetleg egy talajporszívózás is lehetne...)

Alapvetően az a mondás, hogy 1cm/liternyi hal mindenkinek jobb. :)
Ha külső szűrőt nem szeretnél, jó egy minél több bacinak helyet adó bármilyen belső szűrő, vagy mattenfilter is, bár utóbbi nem túl halk, ha levegőztető hajtja.
Sok sikert!
 
Örülök, de hosszú távon azért igyekezz megoldani a helyzetet. ;)
(Ja, és nézz bele a szűrőbe is, mert ha bekapott egy csomó kaját, akkor ennek lesznek még utóhatásai. Esetleg egy talajporszívózás is lehetne...)

Alapvetően az a mondás, hogy 1cm/liternyi hal mindenkinek jobb. :)
Ha külső szűrőt nem szeretnél, jó egy minél több bacinak helyet adó bármilyen belső szűrő, vagy mattenfilter is, bár utóbbi nem túl halk, ha levegőztető hajtja.
Sok sikert!

Egyre több szűrőről olvasgatva már lassan hajlanék is a külső szűrőre, mivel hamarosan egy nagyobb akvit is be kell szereznem, nincs mese. Nem mehetnek sehova a halacskák, mindegyiknek neve van [emoji846]lányom frászt kapna. Szóval először egy szűrő, aztán majd a nagyobb akvi. De ha külső akkor te melyiket ajánlod?
Tetra ex 600-at néztem, az milyen? Hangja nagyon fontos, h szinte ne legyen.
Kereskedésben meg lehet ezeket hallgatni pl, milyen hangos?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A Tetrák éppen jó választások hang szempontjából, vagy ott vannak drágábban az EHEIM Experience szűrői.
Nekem ez utóbbi van, de lehet ár-érték arányban ma már én is Tetrát vennék.
Hogy melyiket, azt az új akvárium méret, és a halaid mennyisége mutatja meg.
Pl. a 600 60-120 literbe lesz jó. :)
Meghallgatni meg mindenképpen érdemes, mert én ugye nem tudhatom, mi neked a halk... :p
 
Back
Oldal tetejére