• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Azt hiszem én is rászánom magam és beszerzek egy ilyen kütyüt, sajnos nehezen bírok a sok Riccardia-val és kevés steam-el versenyezni a fonál alga ellen, ami feltehetően a tds emelkedés miatt van. Most még kipróbálok pár trükköt amit évek alatt szereztem, de megnyugtató lenne, egy ilyen cucc itthon. Szóval ha megjön a cucc, akkor 1db mini s-re vevő lennék.;)
Ezekből a régi trükkökből azért csepegtethettnél a kopaszoknak! :D
Limnobium nem jó stem helyett?
 
Ezekből a régi trükkökből azért csepegtethettnél a kopaszoknak! :D
Limnobium nem jó stem helyett?
A régi trükköket évek alatt lehet elsajátítani pff.:p
Igen az úszó növények is sokat segíthetnek. S az is benne van, hogy még fiatal az akvárium, s még nincs meg az az egyensúly ami nélkül nincs szép akvárium.
Nincs több off, most már várjuk a csodafegyvert, kíváncsi vagyok mit tudna nálam alkotni.:cool:
 
Ok új megfigyelés.

A seryiru kő ami legközelebb van a porlasztóhoz kifehéredett egy részen. Olyan mintha kicsapódott volna rajta valami kalcium vagy valami. Kézzel kaparva lejön.
Reggelre megnézzük mi lesz belőle.

Elvileg a seryiru kő keményíti a vizet mint a mészkő. Szóval lehet a kütyü reakcióba lépett vele. Egyébként vízparamétereket mértek közben? Valami elmozdul esetleg? TDS, KH/GH vagy PH? O2 szintről volt szó múlt héten. Ezt többen valószínűsítik, hogy O2 bubik is keletkeznek vagyis elvileg lehet a vízben több O2 is tőle.
 
A régi trükköket évek alatt lehet elsajátítani pff.:p
Igen az úszó növények is sokat segíthetnek. S az is benne van, hogy még fiatal az akvárium, s még nincs meg az az egyensúly ami nélkül nincs szép akvárium.
Nincs több off, most már várjuk a csodafegyvert, kíváncsi vagyok mit tudna nálam alkotni.:cool:
Egy plusz kütyü lenne az akvádban, mert algát én még nem láttam nálad. Ha még ezt is berakod a tankodba akkor nyithatsz egy topikot a keres/kínál fórumba és ott várhatod az alga felajánlásokat nehogy éhen haljanak a garniaid.
 
A mostani tesztalany egy 3 hetes friss akvárium. Zöldülnek a kövek. Kevés alga a homokon. A talajban BGA kezdi felütni a fejét.
Karbantartással leszedhetnénk a kövekről az algát és porszívózhatnánk a homokot. De kipróbáljuk mit tud a cucc ha betesszük.

Mai első 2 óra után


TWINSTAR TEST 2 - 90x45x45 - Day 1
by viktorlantos, on Flickr


TWINSTAR TEST 2 - 90x45x45 - Day 1
by viktorlantos, on Flickr
Csak én akarom azt látni, vagy tényleg jóval kevesebb az alga?
 
Csak én akarom azt látni, vagy tényleg jóval kevesebb az alga?

Ne tudd meg. Ott nézem és érzem hogy tisztább, de nem akarom elhinni. Ugyanez a feeling votl a másik akváriumban is.
Aztán ahogy egyre jobban tisztul minden kezded elhinni.

Azt hozzá kell tennem, hogy ebben az aksiban nem akartam jobbra a difi mellé tenni. Itt viszont nincs akkora áramlás. Nem viszi el ezeket a mikrobubikat körbe az akváriumba ahogy a másiknál tette.
De azért meglátjuk mit lesz a következő napokban. Én tuti nem sikálom la a köveket :)
 
Ne tudd meg. Ott nézem és érzem hogy tisztább, de nem akarom elhinni. Ugyanez a feeling votl a másik akváriumban is.
Aztán ahogy egyre jobban tisztul minden kezded elhinni.

Azt hozzá kell tennem, hogy ebben az aksiban nem akartam jobbra a difi mellé tenni. Itt viszont nincs akkora áramlás. Nem viszi el ezeket a mikrobubikat körbe az akváriumba ahogy a másiknál tette.
De azért meglátjuk mit lesz a következő napokban. Én tuti nem sikálom la a köveket :)
Igazából alga problémám sosem volt túl nagy, de ha a köveket nem kell sikálnom lehet beruházok egyre én is
 
Az utolsó fotó erről a motyóról. Aztán 1 hét kampánycsend :) Mert már én is unom :)
Csak itt látszik hogy működik. Eredetileg lejjebb volt a porlasztó. Még lejjebb nem tudtam tenni mert ott vannak a kövek.
A fenti fotókon már felmozgattam kicsit


TWINSTAR TEST 2
by viktorlantos, on Flickr
 
EI, nagy fény, nagynyomású co2, algamentes indtás...így egy hónap alatt össze lehet dobni a kész akvát. De akkor áprilisban meg törhetem a fejem, hogy a 10-12 scape közül melyiket küldjem az IAPLC-re :)
 
Jöhet info kukac greenaqua pont hura

kb 2 hét múlva jön az első kör.

A GA Magyarországon kívül Horvátországban, Romániában és Szlovákiában is megkapta a Twinstar képviseletet :)

Minden létező típusból rendeltek, vagy csak abból, amit teszteltetek? Ha az első pakkot elviszik az előrendelők, akkor milyen gyors az utánpótlás? Ez is hajón jön, mint az ADA, vagy pár hét csak az utánpótlás?
 
Minden létező típusból rendeltek, vagy csak abból, amit teszteltetek? Ha az első pakkot elviszik az előrendelők, akkor milyen gyors az utánpótlás? Ez is hajón jön, mint az ADA, vagy pár hét csak az utánpótlás?

Légi úton kapjuk így gyorsabban jön.

Jön most Mini és Nano is (amit teszteltünk) nagyobb számban.
Rendeltünk néhány Shrimp verziót és kipróbáljuk a sterilizátorokat is ami halas akiba való. Utóbbiból most tesztre jön.
 
Köszi! Jó az, hogy így fel vagytok készülve, nem csak 1-2 darabot hoztok be, és rendes utánpótlást biztosítotok, ha szükség van rá! :)

A garnélás verzióról tudtok valami "extra" infót? Erről elég kevés van, kb. csak annyi, hogy segít azáltal, hogy megakadályozza a garnéla betegségek kialakulását. Mindenki most az algaölő verziót hypeolja. :) A leírások alapján a garnélás csak a kórságok kialakulása ellen küzd, de a technológia ugyan annak tűnik. Tehát akkor mégis csak írtja az algákat is? Mondjuk kérdéses, hogy egy garnélás akváriumból mennyire hasznos, ha teljesen kiírtunk minden algát... (Bár a kényesebb garnélák inkább a spec. kaján nőnek, mint az algán... :) )
 
Köszi! Jó az, hogy így fel vagytok készülve, nem csak 1-2 darabot hoztok be, és rendes utánpótlást biztosítotok, ha szükség van rá! :)

A garnélás verzióról tudtok valami "extra" infót? Erről elég kevés van, kb. csak annyi, hogy segít azáltal, hogy megakadályozza a garnéla betegségek kialakulását. Mindenki most az algaölő verziót hypeolja. :) A leírások alapján a garnélás csak a kórságok kialakulása ellen küzd, de a technológia ugyan annak tűnik. Tehát akkor mégis csak írtja az algákat is? Mondjuk kérdéses, hogy egy garnélás akváriumból mennyire hasznos, ha teljesen kiírtunk minden algát... (Bár a kényesebb garnélák inkább a spec. kaján nőnek, mint az algán... :) )

Amennyire én értelmezni tudom a garnélás csak sterilizáló. Nem növeszt növényeket.
Lehet egyszerűen cska más dózist adagol ugyanaz az eszköz ami így kevesebb vagy több dologra jó.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére