• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Új nano vizeken

outside_agency

Főkertész
Sziasztok!

Mivel a 96literesem olyan stabil, így 9-10 hónap elteltével, mint egy betontömb úgy gondoltam belevágok egy újabb kisérletbe. Egyelőre meg szeretném nézni, hogy ez a fajta környezet milyen kihívásokat nyújt. Elnézve a többi nano akváriumot egy csoda, hogy miket ki lehet hozni 10-20-30 literből. Az inspirációt "mentorom" @Barnapl adta. De @Molroth fórumtársat sem hagyhatom ki, mert az esőztetős belsőszűrő ötletét jól el is loptam :) Remélem nálam is beválik. Természtesen @viktorlantos -t sem lehet kihagyni, hogy ma olyan türelemmel válaszolt és segített nekem a vásárlás során. Nem akart megvetetni velem semmi olyat ami nem kell vagy majd elég lesz rá később gondolni. Pedig én komoly bevásárlólistával érkeztem. :)
Nos ennyi köszönet és hálálkodás után lássuk miről van szó!

medence: 25x25x30 18l
szűrő: powerhead 400l/h, DIY esőztetővel
világítás: 11W compakt cső
emelés: JBL manado (még marad az előző építésből)
táptalaj: tropica substrate növény táptalaj 1L
talaj: Dennerle nano garnéla fekete aljzat 1kg
dekor: seiryu kő
növényzet: 1,5 tégely monte carlo, bacopa + egy tetszetős kis törékeny bordó/zöld növényke aminek sajnos nem tudom a nevét. Úgy került hozzám egy csere során.
táp: micro/macro/carbo
lakók: friss indítás miatt most csak baktériumok, de később, 2 oto, 2 amano és a nagyból átemelek néhány piros garnélát

Néhány fotó:

DSC_0130.jpg

DSC_0133.jpg

DSC_0145.jpg


A bacopa szegény még ki sem látszik a kő mögül, de megnő hamarosan.
Úgy tűnik most így visszanézve, hogy mélységélesség csapnivaló lett. Legközelebb játszok egy kicsit a beállításokkal.

Ha lesz sikerélmény akkor lesz fejlesztés. Világítás duplázás, citromsavas CO2 és persze szűrő terén.

Köszönöm, hogy elolvastad. Ha bármi eszedbe jut, ne tartsd vissza.
 
Egy nanonál az arányok eltalálása jelenti a kihívást. Szerintem egész jó lett de úgy vettem észre a beültetés és feltöltés után a nagy kő mintha elmozdult volna. Az üres akváriumnál mintha fentebb lenne és úgy jobbnak tűnik
.Az a pirosas levelű mintha ludwidia repens rubin lenne, de nem sok látszik belőle. Nálam a montecarlo csak tengődik low techben én inkább HM-t raktam volna, sokat kell nyírni ahhoz hogy gyep legyen de látványos.
 
Sajnos pontosan úgy történt ahogy írod. Maradt egy kis fekete homokom, szórok alá, mert egyre jobban zavar, minnél tovább nézem. A ludwigiában hajlok rá, hogy igazad van. A montecarlot Viktor javasolta. Kiderül mi lesz belőle. Kontrollként került a nagyba is egy pár szál. Ott van fény és CO is.
 
Sziasztok!

Először is sejtettem, hogy nem úszom meg, de titkon reménykedtem, hogy ez a kis low end belső szűrő elég lesz. Nem lett az. A kezdeti opálosodás egyáltalán nem akart javulni. Azért a felkevert manado por is elült/kiszűrődött 2 nap alatt annak idején a belső szűrővel. Itt a tisztulás jele sem mutatkozott. Azonkívül hiába akartam fojtani nem igazán jött össze csak kavarta az aljatot a szűrő. Node sebaj. Arcpirító összegért sikerült vennem egy Eheim Aquacompact 40-et. Tudom sokan az Eheim más külső szűrőjét javasolták volna, padlóra tevős verzióban, de sajnos kalkulálnom kellett a hellyel ami rendelkezésemre áll. Mentségé(m)re legyen szólva Substrat pro szűri a vizet a kis literes vödörben.
Hoztam egy fotót is csak jelzés szinten, hogy a homály parádé oszladozik. A doctor csak az áramlás ellenőrzésére van bent. Úgy tűnik jó lesz a szűrés. A gyakorlat majd igazolja, hogy így lesz-e. Mivel itt most minden csak kisérlet, minden lépést most teszek meg először ilyen kis méretben így bármi előfordulhat és annak az ellenkezője is.
Ami biztató, hogy a bacopa és ludwigia úgy döntött, hogy tetszik nekik a hely és nekiálltak nőni. A montecarlo egyelőre megvan. Megindult a levélváltás. Vagy most rohad szét :D
Természetesen nem bírtam ki és nagy követ még szombat este megigazítottam.
DSC_0165.jpg
 
Sziasztok!

Nekem ilyen, nem izgalmas naplóim vannak. :) Csak hoztam két fényképet. Szerintem jól haladok. Kezdem azt hinni, hogy a szerencse gyermeke vagyok, mert nincs algám. Persze nyilván nem erről van szó csak bolondozok. Gondolom mivel nem hajszolom a növényeket így stabilabb a környezet.
A "pázsit" túlesett az első nyíráson. Egy valami nem tetszik, de lehet, hogy ez természetes. Néhány bacopa levél sárgul, illetve kilyukadt egy hydrocotyle verticillata levele.
Betettem viccből egy kis CO2-t, hogy kipróbáljam 0,5W/l világításnál történik-e valami látványos? Tudom a porlasztó brutál izléstelen ide, de csak próbának van benn.
A megszüntetés alatt álló nagyból raktam át még néhány szál bacopát és 10 garnélát. Összesen vannak most 20-an, de ahogy nézem hamarosan komoly szaporulat lesz.
Kezdeném a nagyot is lassan, de a növények amik még megmaradtak a kutyának nem kellenek. Türelemre intem magam.

Köszönöm, hogy elolvastad. Algamentest mindenkinek!
DSC_0169_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0170_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Kicsit több, mint 1 hónappal vagyunk túl az induláson. A világítás gyengének bizonyult. Bár volt növekedés, de ahogy @Barnapl jelezte a gyep nem biztos, hogy az évszázad növekedést hozza majd. Nos lehet, hogy igaza lesz, de azért teszek még egy próbát. Kicseréltem a világítást egy Wave zen artist 20W-ra. A színe nagyon tetszik. Pár órája kapcsoltam be, erre mit látok? A bacopa bubizik. Full manuálban készítettem egy fotót. Nem tuningoltam a fotókon ez élőben is így néz ki.
Remélem beváltja a lámpion a hozzá fűzött reményeket és megindul a gyep is.
DSC_0173.jpg
 
Egy valami most jutott eszembe. És ez a szűrővel kapcsolatos. Tetszik, mert tényleg compact, de a tisztítása nem egy leányálom. Azonkívül a képződő biofilm leszakadó darabkái képesek eltömíteni a kifolyó vékony nyílásait. Ezzel kezdeni kell valamit alighanem, mert 2 naponta lehet levenni az esőztetőt és kimosni. Odabent minden tiszta, a csövek is. Kifúrni egyelőre nem szeretném, mert ha elrontom drága hozzá minden, mint a veszedelem. Rápróbálom a JBL esőztetőjét meglátjuk menni fog-e.
 
Elkövettem egy hibát. Illetve többet is, de a lényeg azon van, hogy nem takartam be elég vastagon a növénytáptalajt a talajjal. A dennerle garnélás talajából nem lehet hosszútávon is fentartható lejtőt képezni, mert omlik, folyik. Főleg ha néhány amano garnéla rá is segít az állandó kapálással. Egyre jobban opálosodott a víz. Nem volt fenntartható állapot a mostani, így nem maradt más, mindenki kifelé, talajemelés. Maradt még tropicás aljzatom, meg műanyag lapocskáim a tégelyekről. A főkövet sikerült visszatennem, de a jobb oldali kisebbet nem. Akárhogy igazítottam nem tetszik. Akkor tetszett, most nem. Majd kitalálom. Vagy lekalapálom a kis követ az üvegig. Vagy kiveszem. Növényeket szortíroztam és és visszaraktam. Most megint kristálytiszta a víz.
Hoztam egy kis képet. Ha a nagyban megerősödik a stau akkor az új hajtások kerülnek a kövek elé.
Érdekes, hogy a garnéláknak nagyon tetszett a környezet, mert míg a régi aksiban gyakorlatilag nem szaporodtak, itt nem volt olyan anya amelyik ne lett volna petés.

Szóval most megint tépett állapotban van kb, mint 2 hónappal ezelőtt, de lesz ez még szép. :)
DSC_0175.jpg



Az eheim Aquacompact viszont nagyon szépen teszi a dolgát. A tisztítása továbbra sem lesz a kedvenvem, de ezzel együtt ügyes kis szerkezet. Nem bántam meg, hogy megvettem. Mégiscsak van benne majd 1 liter biológiai szűrő. a surface scum eddig elkerült.
 
Szia!
Co2-öt most nem adagolsz? Képen nem látom az eszközeit.

Nincs most benne Co2, mert a nagyban buborékozik. Elágaztatni nem akartam a kimeneteket, mert ahhoz megint venni kellett volna ezt azt és a nagy berendezése után már nem fért semmi a keretbe. Kipróbálom, hogy az eddigi tápozással és némileg emelt carboval mit mutatnak a növények. Egyszóval vissza a lowtech vonalra.
 
Köszi az infót! Nem rég szereztem egy 18l-es nano eheim szettet ezért kérdeztem.;)
Növénylistát tudnál írni? Low-ban gondolkodom megint.:ROFLMAO:
 
1,5 tégely monte carlo, bacopa, hydrocotyle verticillata, ludwigia repens. Én nem bántam meg, hogy elindítottam ezt a nanot. Tanulásnak tökéletes volt nekem. És ha azt a nyomorult jobb oldali kavicsot is sikerült úgy raknom, hogy legyen valami formája akkor még tetszetős is lesz az elrendezés. Lehet nem bírom ki és a most arréb húzok mindent. :facepalm:
 
Gyakorlatilag mintha behúztam volna a kéziféket. Ha nincs Co2, fejlődés sincs szinte. Tényleg le lehet lassítani ezzel minden növényt. Viszont low tech nano-nak tökéletes. Nagyon bírom a Wave 20w-os lámpáját. Persze a fekete háttér miatt is, de könnyű fotózni.
Volt egy kis nyírás, meg talajt is rendezték az amanok, de most nem nyúltam hozzá komolyabban. A garnélák szaporodnak, mindenki jól érzi magát.

DSC_0894_kicsi.jpg
 
Gyakorlatilag mintha behúztam volna a kéziféket. Ha nincs Co2, fejlődés sincs szinte. Tényleg le lehet lassítani ezzel minden növényt. Viszont low tech nano-nak tökéletes. Nagyon bírom a Wave 20w-os lámpáját. Persze a fekete háttér miatt is, de könnyű fotózni.
Volt egy kis nyírás, meg talajt is rendezték az amanok, de most nem nyúltam hozzá komolyabban. A garnélák szaporodnak, mindenki jól érzi magát.

DSC_0894_kicsi.jpg
Nekem így low al is tetszik.
Szép.
 
Gyakorlatilag mintha behúztam volna a kéziféket. Ha nincs Co2, fejlődés sincs szinte. Tényleg le lehet lassítani ezzel minden növényt. Viszont low tech nano-nak tökéletes. Nagyon bírom a Wave 20w-os lámpáját. Persze a fekete háttér miatt is, de könnyű fotózni.
Volt egy kis nyírás, meg talajt is rendezték az amanok, de most nem nyúltam hozzá komolyabban. A garnélák szaporodnak, mindenki jól érzi magát.

Szépen beindult az akid és gyönyörűen látszik a jó szűrő hatása! Nálam sem ment el ez a méret belsővel (y)
 
Back
Oldal tetejére