• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Jopet

Kertész bálvány
45x30x30, ez az akvárium fogja váltani a 45-ös kockámat.
Fejemben megvolt a "pontos" terv, válogattam hozzá 10 kg Dragon Stone-t. Nem kell mind, de hagytam egy kis legó-lehetőséget.

(Ide jön majd később a cserélhető naplókép)

IMG_0080-1.jpg
 
Utoljára módosított:
Összeraktam az elképzelést, meglepően gyorsan összeállt. Majd elkezdtem kiegészíteni és egyből egy másik kép lett belőle :) Így ment ez egy órán át, nagyon élveztem, hogy ilyen kis méretben és könnyű kövekkel mennyire gyorsan megy ez.
Több értékelhető scape is volt a gyors legózásban, de úgysem fogok tudni dönteni :) A legutolsót most ízlelgettem még egy picit, és egyre jobban hajlok arra, hogy emellett tartsak ki. Ebben többen megerősítettek - néhány pálinka után ;) - nagyrabecsült kollégák bár ők a többit nem látták, hiszen nem fotóztam le őket. Ezért meg is dorgáltak, így ezt most pótoltam az aktuális elrendezésen.

IMG_9737-1.jpg

Ezt legfeljebb csak azért tervezem elvetni, mert eredetileg nagyobb növényeket is terveztem (már amennyire egy anubias nana petite annak számít :rolleyes:) és ez a kép nagyon-nagyon kevés növényt kíván.

Az indítás még el fog húzódni egy darabig (pár hétig), amíg utolérem magam. Ha nem is pontosan ez a legó marad addig, valami hasonló lesz, ez biztos.
Azért osztottam meg veletek a fotót, mert néhány dologban tanácsot kérnék.

1. Milyen (színű) talajt használjak? Nagyon kevés növény lesz ültetve. (ami most bent van az JBL Aquabasis, mert valami barnával akartam látni és abból csak ez volt itthon). Garnélák lesznek az akváriumban, de mivel legfeljebb CRS minőség, nem hiszem hogy nagy jelentősége lenne a talajválasztásnak a színen kívül. Vagy mégis?
2. A hátsó sarkokon emeljek-e talajjal + kiegészítő kövekkel? (ennyi talajom volt csak a legózáshoz, ezért nem tudtam még kipróbálni) Ha igen, mennyire?

Utóbbira azért gondoltam csak, mert a baloldali tükröződés így nem igazán adja..
 
45x30x30, ez az akvárium fogja váltani a 45-ös kockámat.
Fejemben megvolt a "pontos" terv, válogattam hozzá 10 kg Dragon Stone-t. Nem kell mind, de hagytam egy kis legó-lehetőséget.

(Ide jön majd később a cserélhető naplókép)
Azt hiszem,maradok a fujinál,úgyhogy ha szűknek érzed a dragon készleted,szívesen adok a készleteimből! :)
Megy már a legózás?
Kép?:rolleyes:
Szerk.:nekem nem jön be a kép.. o_O
 
Milyen növényeket tervezel bele?
Hát ezzel az elrendezéssel nem sok lehetőségem van :) Moha, HC meg talán egy két tő beférne még ebből-abból (marsilea stb.), de aztán ennyi. Ezért nem tudom még hogy marad-e ez. Lehet, picit kisebb tájrészletet ragadok meg, hogy mehessen bele nagyobb növény. Volt olyan elrendezés is, de most egy darabig nem bántom, majd ha élesedik a helyzet. Addig csak a talajt kellene kitárgyalnunk.
 
Hát ezzel az elrendezéssel nem sok lehetőségem van :) Moha, HC meg talán egy két tő beférne még ebből-abból (marsilea stb.), de aztán ennyi. Ezért nem tudom még hogy marad-e ez. Lehet, picit kisebb tájrészletet ragadok meg, hogy mehessen bele nagyobb növény. Volt olyan elrendezés is, de most egy darabig nem bántom, majd ha élesedik a helyzet. Addig csak a talajt kellene kitárgyalnunk.
Szerintem érdemes valamilyen normálisabb agyagos talajt megcélozni,ha CRS a terv.Stabilabb lesz a helyzet vízügyileg..
Valahol akarsz kihagyni talajt,hogy látszódjon?
 
Nem tudom még hogy fog-e látszódni a talaj, de mivel mindenképp kell vennem, teljesen mindegy mit veszek. ADA-tól a Malaya és Africana játszik, a garnélás talajokat meg nem ismerem, ezért várom a tanácsokat.
Nem Manadora gondoltam, ha ez nem lett volna egyértelmű :) Dekorhomokot is elvetném egyelőre, később majd meglátjuk. De hát mennyi kellhet belőle, ha úgy alakul, 2 dl? :D
 
nem hiszem hogy nagy jelentősége lenne a talajválasztásnak a színen kívül. Vagy mégis?
Ezért kérdeztem,hogy marad e ki valahol talaj,mert ha nem látszik,akkor lényegtelen a színe. :)
Egyszer az egyik üvegemben volt malaya,de nekem eléggé mállott,iszaposodott,annyira nem jött be.Abból a szempontból jobb,hogy nem ugranak meg az elején annyira a növények.Meg talán a víz paramétereket is kicsit máshogy alakítja.Garnis talajokat passzolom,eddig nem volt szerencsém egyhez sem,most fogom kipróbálni az új akvánál az aquatuc nature garnis talaját.
 
Továbbra is nagyon tetszetős, kár hogy a bal oldali út nem látszik. Africana powder nagyon jól menne hozzá!
A növényválasztás tényleg nehéz ügy. Ez így csupaszon mutat a legjobban!
 
Ha egy kezdő véleménye is számít, én is inkább az Afircana-t választanám. :p Nagyon jól mutat a kövekkel. :)
 
Összeraktam az elképzelést, meglepően gyorsan összeállt. Majd elkezdtem kiegészíteni és egyből egy másik kép lett belőle :) Így ment ez egy órán át, nagyon élveztem, hogy ilyen kis méretben és könnyű kövekkel mennyire gyorsan megy ez.
Több értékelhető scape is volt a gyors legózásban, de úgysem fogok tudni dönteni :) A legutolsót most ízlelgettem még egy picit, és egyre jobban hajlok arra, hogy emellett tartsak ki. Ebben többen megerősítettek - néhány pálinka után ;) - nagyrabecsült kollégák bár ők a többit nem látták, hiszen nem fotóztam le őket. Ezért meg is dorgáltak, így ezt most pótoltam az aktuális elrendezésen.

View attachment 17825

Ezt legfeljebb csak azért tervezem elvetni, mert eredetileg nagyobb növényeket is terveztem (már amennyire egy anubias nana petite annak számít :rolleyes:) és ez a kép nagyon-nagyon kevés növényt kíván.

Az indítás még el fog húzódni egy darabig (pár hétig), amíg utolérem magam. Ha nem is pontosan ez a legó marad addig, valami hasonló lesz, ez biztos.
Azért osztottam meg veletek a fotót, mert néhány dologban tanácsot kérnék.

1. Milyen (színű) talajt használjak? Nagyon kevés növény lesz ültetve. (ami most bent van az JBL Aquabasis, mert valami barnával akartam látni és abból csak ez volt itthon). Garnélák lesznek az akváriumban, de mivel legfeljebb CRS minőség, nem hiszem hogy nagy jelentősége lenne a talajválasztásnak a színen kívül. Vagy mégis?
2. A hátsó sarkokon emeljek-e talajjal + kiegészítő kövekkel? (ennyi talajom volt csak a legózáshoz, ezért nem tudtam még kipróbálni) Ha igen, mennyire?

Utóbbira azért gondoltam csak, mert a baloldali tükröződés így nem igazán adja..
Ezz nagyon ott van!
 
Ez szenzációs lett, pedig szándékosan aludtam rá egyet, hogy ne legyek " túláradó" , de ez a berendezés a jelenlegi izlésemnek tökéletesen megfelel. Az elrendezésen túl a kövek mintája is szuper, nem a hagyományos lyukacsos megjelenésű. Úgy látom a mélységet próbáltad fokozni az erősebb hátsó megvilágítassal és a domború talajjal, esetleg még lehetne az objektív gyújtótávolságán is állítani a cél érdekében ( talán 18-20 mm között ). Valóban indíthatnád az akit a hardscape versenyen, kis törmelékkel kiegészítve, ezeket oda is helyezve, ahol megtörnék az első négy kő egyvonalúságát.
Egy szó, mint száz: véletlenül nem eladó? :):)
Ui. Nagyon megérdemled magadtól ezt a scapet, sokat vagy a fórumon, sokat foglalkoztál a témával, sokat segítettél másoknak, ki kellett ennek jönnie.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére