• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új Twinstar LED

viktorlantos

Alapító
Admin
Az Interzoon megnéztük, de a túlzott termék dömping miatt túl sok időt nem töltöttünk vele. Egy korai prototípus volt kint a lámpából.

Valahol az Aquasky és az Opnova előnyeit igyekszik egy lámpában kedvezőbb áron megoldani.
Kicsit az a bajom, hogy mintha elkéstek volna ezzel.

Csak a margón jegyezném meg, hogy mióta az ADA 4 éve megcsinálta az Aquasky lámpáit egy sor cég másolja őket. Innovációt a másolóktól nem nagyon látunk. És cseppet sem akarnak vagy tudnak jobbak lenni mint amiről másolnak ez a második hiba.

Hát valahol ez a lámpa is kicsit ilyen élményeket adott amikor kézbe vettük a kiállításon. Jó jó, de már láttuk. Csak most más a színe, az anyagminősége a színhőmérséklete.

Aquaskyhoz képest talán gyengébb volt. A lábak picit olcsóbbnak érződtek és talán a ház is. Érződik rajta hogy árban be akartak kúszni egy picit olcsóbb szegmensbe.

Ha már elérhető lesz azért kipróbáljuk mi is.

13443322_1009559129125309_1090845704250622968_o.jpg

13415613_1009559035791985_6221148306698859786_o.jpg

13403918_1009559109125311_3196317967434992241_o.jpg
 
Nekem tetszik, és a fő bajom az aquasky-al a színhőmérséklet. Lehet, hogy a japók ezt beállították, és így a tuti, de ennek a fénye sokkal szebb. HA már gyengébb is akkor az nem jó, de szép kis kertet neveltek alatta, már ha ez alatt késült.
Erről sem tudni, hogy programozható-e a bekapcsolás? Dimmelhető?
Kína tele van LED lámpákkal és mindegyiken ott van legalább a manuális + és - gombok. Nem ártana, hogy ha úgy kapcsolna be, hogy a fényerő lassan kúszik fel 100%-ra és fordítva. Én nem gondolnám, hogy a 2016-ban ez extra kéne legyen!
 
Most már nézegetjük/teszteljük egy ideje ezeket a lámpákat.

Talán elmondható, hogy fényben rendesen alatta van pl az Aquasky 601-hez képest.
A szín spektrum szemnek nyugtatóbb.

Nálunk 2 prototípus van, ahol a lábak valami fura okból nem futnak szépen az üveg mentén. Meghajlott a plexi az úton? Nem tudom. Szerintem konstrukciós hiba.

A kevesebb fény könnyebb üzemeltetést jelent, de nem is mennek annyira alatta a növények. Állítólag jön majd egy erősebb széria is.
Valamiért nekem az ugrott be, hogy Dave Chow nem szeret sokat karbantartani és hozzá igazították a lámpát :) :)

A héten amikor fent fotóztam messziről megnéztem a fenti akvárium sort és egész jól látszik mi a szitu. Telós kép, de azért átjön.

Balról jobbra:

Twinstar LED, ADA Aquasky 602, Aquasky 601 és ADA Solar

Az első képen is látszik mennyire eltérő, de a következő oldalsó fotón ez még jobban lejön.

IMG_3935.JPG

Persze sötét zöld a moha. De a Solar alatti sem egy fényes telepítés.

IMG_3949.JPG

Ezért elővettem a korábbi fotót amit az alsó szinten a kész akváriumokon néztünk

Aquasky Moon ami erősebb mint az Aquasky 601 (közel olyan mint a 602) mellett olyan volt mintha 2 fénycső kiment volna :)

SkypePhoto_20160815_10_23_17.jpg

A másik akváriumra felrakva Aquasky Moon és Twinstar LED.
A gyepen látszik nagyon mennyire kevés a TS. A lombkorona közel van a fényhez ott ezért becsapós, de valójában az árnyékok és az akvárium felső 1/3-a is elég árulkodó a fényviszonyok miatt.

twinstar-vs-aquaskymoon.jpg

Per pill kivárunk. Egy upaqua pro P led-nek most jó konkurencia ez a fény, de olyan vivid élő akváriumokat ami a boltban van ezzel a fénnyel nem lehet nevelni.
Árban alig van alatta az Aquasky 601-nek. Építési minőségben kb a fele (se) viszont a szín visszaadás kellemes.

Az Aquasky mellé nem fér be. Az ADA LED már 4 éves de még mindig bitang az erős fényes növényezéshez. A GA az Aquasky LED-et ajnánlja. Ahogyan én is :)

A következő a Solar RGB vs Aquasky lesz :)
 
Back
Oldal tetejére