• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újrakezdés 54 literben

A gyári tetőket (54L -es 60x30x30x)70%-ban Philips T8 15w 10000K-el adják. A 18000K szerintem nem volt túl jó választás,de ez csak az én véleményem. Ha Led szalagban gondolkodsz tudok tippet adni. Több helyen lett tesztelve, bevált.
 
A gyári tetőket (54L -es 60x30x30x)70%-ban Philips T8 15w 10000K-el adják. A 18000K szerintem nem volt túl jó választás,de ez csak az én véleményem. Ha Led szalagban gondolkodsz tudok tippet adni. Több helyen lett tesztelve, bevált.
Tudom, hogy nem volt jó választás, de elkövettem azt a hibát, hogy hallgattam az eladóra. A hétvégén visszacseréltem a gyárira és meggondolom az átszerelését is. A led is szóba jöhet, te milyet használsz?
 
01.12. Beköltözött 4 db törpe szívóharcsa. Túl vannak a stresszen, most már jól érzik magukat és a vasfa kinézetén érezhető a jelenlétük. Bírom, ahogy fel-le úszkálnak. Ők a legnagyobbak az akvába, így már nem tűnik olyan üresnek.
01.22.Visszacseréltem a régi fénycsövet, hát, nekem sokkal jobban tetszik ezzel a sárgás fénnyel. 5 napja van bent és a békalencse is kezd magához térni. Szóval nagy baj nem lehet vele, így mielőtt újat veszek, megfontolom, hogyan tovább.
A hétvégén elég sokat leragadtam a "képernyő" elé. Az már tuti, hogy az egyik neon pusztult el, a többieknél teljes a létszám. Figyeltem a galaxykat, és nagyon megy náluk az udvarlás. A hím mindig a nőstény elé úszik és rezegteti magát, miközben gyönyörű színben pompázik. Szeretik a nagy moha-bokrot, amit betettem a garnélák miatt (akik rá se hederítenek) bele-bele bújnak. Elolvastam Nigro blogját a szaporításukról, gondolkozom, hogy megpróbálkozom vele. De ahhoz be kellene szereznem egy másik szűrőt, fűtőt, stb. Így addig a természetre bízom a dolgot, meglátjuk mi lesz...
01.24. Ma vízcserénél tüzetesebben megnéztem a leszívott vizet (nem könnyű zöld vödörben, be kell szereznem egy fehéret) a sok mulm közt egyszer csak egy szempárra bukkantam :happy: Baba-halam van! Olyan picur, 3-4 napos lehet, mert már úszik, de nagyon örültem neki. Sajnos épp el kell utazni, apósra hagyom 3 napra az akvát (cidrizek rendesen, minden automata, a kaja előre kiporciózva, de mégis...) így 1 babáért nem tudok neveldét összedobni, visszaengedtem hát a moha közepébe, hátha túléli. Sajnos a falánk zöld neonok miatt nem sok esélyt adok neki :cry: De! Legalább tudom, hogy menne a dolog, így ha megvan minden, akkor a legközelebbi párt kiveszem és meglátjuk mi lesz belőlük.
 
Három nap miatt nem kell aggódni. Csak nézzen rá 1x naponta, hogy megy-e minden.Leszedted a mohát a kövekről, vagy van belőle 10 egyforma ???
 
Leszedted a mohát a kövekről, vagy van belőle 10 egyforma ???

Rengeteg mohám van! ;) Karácsony moha a vasfán, jávai 3 kicsi és egy nagy kövön (ezt le fogom szedni, mert vastag lett) és még egy bokor: kerámiagyűrűn átfűztem, hogy lent maradjon, felül lazán összekötöttem és lebeg a teteje. Mintha bokor lenne. Van még kb. ugyanennyi egy műanyag tárolóban, az várja a másik akvárium beüzemelését. Kőből 2 van bent üresen, az a garnélák etetője, de úgyis elhordják, szóval mindegy
A fa mögött a hínár előtt, az a nagy bokor:
 

Attachments

  • IMG_20170116.jpg
    IMG_20170116.jpg
    142.9 KB · Megtekintések: 2
Gyarapodtunk 1 tő Echinodorus Hadi Red Pearl (milyen fellengzős név :cool:) és 1 adag Pogostemon helferivel. Van egy növényes kívánságlistám, ez utóbbi azon szerepelt. Ebben a hónapban meglátogatom a gödi kertészetet, ha lesz végre időm és megnézem, mi van listáról. Beni csapvizes/keményvizes listájából válogattam, de egyenlőre még nem sok sikerrel a beszerzést illetően. Szűkös a keret, sok minden kell még fejleszteni. A vízi hortenzia elkezdte ledobálni az alsó leveleit, így elég kopasz. Az a tippem, hogy azok a levelek nem kapnak elég fény...
Most így néz ki:
 

Attachments

  • IMG_20170206_202833.jpg
    IMG_20170206_202833.jpg
    141.2 KB · Megtekintések: 2
Utoljára módosított:
Jó tipp, ez a gyári tetők átka. Én elég gyorsan átalakítottam T5 csövekre,de akkor meg az jött, hogy nyáron nagyon melegített és elkezdte előhozni az algákat is.:banghead: Megemelni szépen nehéz eset. Nagy, idomtalan ami még elmenne,de nem lehet tőle metszeni, takarítani,stb.:mad: A kép viszont szép és fejlődnek a növényeid is.:)
 
Jó tipp, ez a gyári tetők átka. Én elég gyorsan átalakítottam T5 csövekre,de akkor meg az jött, hogy nyáron nagyon melegített és elkezdte előhozni az algákat is.:banghead: Megemelni szépen nehéz eset. Nagy, idomtalan ami még elmenne,de nem lehet tőle metszeni, takarítani,stb.:mad: A kép viszont szép és fejlődnek a növényeid is.:)
Köszönöm! :) A tető marad. Biztonságosabb mindenkinek. A háznál található egyéb állatok, a néha előforduló keresztgyerekek, csélcsap após, szökős Amanók, hoppárés halak (néha a galaxyk és az Otok megőrülnek és csobbannak) miatt. Így nyugodt a lelkem :D Vagy gyártatok egyedi tetőt, vagy ez lesz átszerelve, ennek még keresem a lehetőségeit ismerősök körében
 
Az indokok erthetoek. De mi az a cselcsap? Proballtam behelyettesiteni hatha elirtad, de nem jovok ra mit jelent. Pedig mar kezdtem belenyugodni, hogy az osszes magyar szot ismerem.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Az indokok erthetoek. De mi az a cselcsap? Proballtam behelyettesiteni hatha elirtad, de nem jovok ra mit jelent. Pedig mar kezdtem belenyugodni, hogy az osszes magyar szot ismerem.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
:ROFLMAO::D Heves megyébe így mondják, ha valaki megbízhatatlan, szeleburdi, komolytalan. :p
 
Oh. Szegeny aposod. Gondolom nem kovet teged itt a forumon.[emoji3]

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Neeeeem :D :D :D Szeretem egyébként, csupa jóindulat, de nem bír a fenekén megülni, mindenbe belekap, eszébe jut valami, viharzik a ház egyik helységéből a másikba. 2 perc múlva már máshol, mást csinál, feledve, hogy hova indult.
 
viharzik a ház egyik helységéből a másikba
Az jó, akkor vízfrissítésnél hasznos segítség a vödörrel ide-oda:Dcsak ne a kerti csapról hozza:LOL::ROFLMAO:Félretéve a tréfát lőj egy képet az alsó feliről én meg Photoshop-al átalakítom.Ha bejön akkor adok egy teljes leírást hozzá és akár Te is megtudod csinálni.
 
Back
Oldal tetejére