• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újrakezdés 54 literben

Az jó, akkor vízfrissítésnél hasznos segítség a vödörrel ide-oda:Dcsak ne a kerti csapról hozza:LOL::ROFLMAO:Félretéve a tréfát lőj egy képet az alsó feliről én meg Photoshop-al átalakítom.Ha bejön akkor adok egy teljes leírást hozzá és akár Te is megtudod csinálni.
Ha legközelebb leemelem, akkor fotózok. De olyan ritkán van, mert lusta vagyok :D Befér a kezem a gyári nyíláson fent, csak a legvégső esetben pakolom le róla szűrőt :D :D :D
(De előre is köszi a segítséget)
 
Változások az elmúlt hónapban: elvették minden időmet a galaxy növendékek pátyolgatása, de lassan visszatérek a nagy akvához. Próbaképpen nyomtattam egy sziklás hátteret, nekem tetszik. 1 hete elkezdtem napi bontásban adagolni a ProFitot, és kapott egy új OSRAM Lumilux T8 15W/865 csövet is. A színe jó, a fénye erősebb. Erősen gondolkozom egy egyedi tető építésén plexiből. Nem csak a fény tuningolása miatt, hanem hogy végre normális oldalra kerüljön a szűrés, nem kellene ennyire visszafojtani. Vagy ebből kibelezni a régit teljesen, mert így nem nagyon van hely, ahová a plusz ledszalagokat beillesszem, úgy, hogy ne érjenek a vízbe.A növények keresése folyamatban: ki szeretném cserélni az átokhínárt valami szebbre. A következő héten meglátom a Gödi vizinövény kertészetet, meglátom, mit találok ott, ami a csekély 30 cm magasságot nem növi túl.
 

Attachments

  • IMG_20170313_220335.jpg
    IMG_20170313_220335.jpg
    214.1 KB · Megtekintések: 0
Egyedi tető plexiből? Ha ragaszkodsz a tetőhöz, akkor én a helyedben a meglévőt tuningolnám fel led szalaggal, ha pedig nem ragaszkodsz hozzá, akkor plexi tető helyett egy jó kis lámpát tennék fölé abból a pénzből.
Az átokhínár helyett növény, ami nem éri el a vízfelszínt? Talán nincs is. Rendszeresen nyírni kell, és akkor nem fekszik fel. Esetleg próbáld ki a rotalát, hm-et ? De ezeket is vágni kell...
 
Egyedi tető plexiből? Ha ragaszkodsz a tetőhöz, akkor én a helyedben a meglévőt tuningolnám fel led szalaggal, ha pedig nem ragaszkodsz hozzá, akkor plexi tető helyett egy jó kis lámpát tennék fölé abból a pénzből.
Az átokhínár helyett növény, ami nem éri el a vízfelszínt? Talán nincs is. Rendszeresen nyírni kell, és akkor nem fekszik fel. Esetleg próbáld ki a rotalát, hm-et ? De ezeket is vágni kell...
Ragaszkodnom kell a zárt tetőhöz és nem csak a világítás miatt gondolkozom a cserén, tuningon. Apósom ezermester, van otthon egy csomó plexi lap, különböző méretekben, abból össze lehetne hozni valamit. De elég homályos még az elképzelés. Növényben meg inkább háttéri növényeket keresek. Egyértelmű, hogy nyírni kell majd, de pl. hiába tetszik a fodros vízikalász, nem tehetem bele, mert nem lesz szép.
 
Apósom ezermester, van otthon egy csomó plexi lap, különböző méretekben, abból össze lehetne hozni valamit.
Jah értem, úgy könnyű...:)
Amiket említettem növények, azok háttérbe (is) tökéletesek! Illetve az összes stem, úgyhogy van választék;)
Galaxy-k cseperednek? Mennyit sikerült belőlük "maradásra" bírni?
 
Galaxy-k cseperednek? Mennyit sikerült belőlük "maradásra" bírni?
Nem az igazi. Túúúúúl aprók. Eleinte JBL tapot őröltem nekik porrá, most áttértem a Tetra VipanBabyre. Kb 30-40 darab van, a legnagyobbak 3 hetesek, a legkisebbek ma keltek ki. A kicsik közül azért hullanak, mert nem esznek, a nagyoknak pedig valami mozgásszervi bajuk lett. Nem jöttem rá, hogy mi. Így kivettem a szülőktől a mohát, egy darabig nem veszek ki új ikrát. Meglátom ebből mennyi éri el a felnőtt kort. A mellékelt videón az elöl lévő, szakaszos mozgású homályos folt egy ilyen, "sérült" halacska. Kifogni nem tudom őket, mert akkor a többit lapítom szét.
https://drive.google.com/open?id=0B1b7xCM70LYVVldzRmNiRlh3UHM
 
Nem az igazi. Túúúúúl aprók. Eleinte JBL tapot őröltem nekik porrá, most áttértem a Tetra VipanBabyre. Kb 30-40 darab van, a legnagyobbak 3 hetesek, a legkisebbek ma keltek ki. A kicsik közül azért hullanak, mert nem esznek, a nagyoknak pedig valami mozgásszervi bajuk lett. Nem jöttem rá, hogy mi. Így kivettem a szülőktől a mohát, egy darabig nem veszek ki új ikrát. Meglátom ebből mennyi éri el a felnőtt kort. A mellékelt videón az elöl lévő, szakaszos mozgású homályos folt egy ilyen, "sérült" halacska. Kifogni nem tudom őket, mert akkor a többit lapítom szét.
https://drive.google.com/open?id=0B1b7xCM70LYVVldzRmNiRlh3UHM
Ügyes! Ki kell kukázni a selejtjét, aztán egy kis csapat lesz belőle. Gondolom egy alomból valók voltak a szülők is, azért fordult elő ilyen sérült hal. Jó anyáskodást felettük! (annak örülhetsz, hogy éjszaka nem kell felkelni miattuk :wacky::yawn:)
 
Nem az igazi. Túúúúúl aprók. Eleinte JBL tapot őröltem nekik porrá, most áttértem a Tetra VipanBabyre. Kb 30-40 darab van, a legnagyobbak 3 hetesek, a legkisebbek ma keltek ki. A kicsik közül azért hullanak, mert nem esznek, a nagyoknak pedig valami mozgásszervi bajuk lett. Nem jöttem rá, hogy mi. Így kivettem a szülőktől a mohát, egy darabig nem veszek ki új ikrát. Meglátom ebből mennyi éri el a felnőtt kort. A mellékelt videón az elöl lévő, szakaszos mozgású homályos folt egy ilyen, "sérült" halacska. Kifogni nem tudom őket, mert akkor a többit lapítom szét.
Kissé beltenyészet, de jó lesz az. Szelektáld ami nem életképes, így is marad jó pár.
 
Tegnap ellátogattam a gödi vízinövény kertészetbe. Nem volt túl sok növényük éppen, ami volt, és tetszett, az mind hatalmasra nő, de azért sikerült párat választani. Bekerült pár szál Limnophila aquatica, Ceratopteris, lobelia, hidrocotile, microsorum. Hogy melyik melyik, fogalmam sincs (ha lesz időm, ráguglizok, most örültem, hogy elültettem őket) Maradt még növény, azt ültetőtálba teszem, berakom a nevelőaksiba, és ha végre felszabadul, akkor berendezem csak garnisnak. Jól megmetszettem a karácsony mohát, majd egy maroknyi jött ki belőle és a füvem is szépen nő, elkezdett terülni, remélem annak is jót tesz majd a tápozás. Tényleg már csak annak a csillagbigyónak kéne megtáltosodni legelöl, de az oto-k valamiért folyton azon mókolnak és "összetörik" (gyanítom a lehulló kaját szedik ki onnan, pedig már külön figyelek, hogy ne oda hulljon le)IMG_20170319_191854.jpg
 

Attachments

  • IMG_20170319_191854.jpg
    IMG_20170319_191854.jpg
    174.3 KB · Megtekintések: 1
A Helferi abszolút low tech kompatibilis. Elméletileg a talaj pH-jára hisztisebb, de manadoban pl. működnie kell.
 
Nem akarom szétoffolni a naplót, de ha nincs co2, akkor esélytelen? Fény egyébknét lenne, de ha megküldöm akkor gyorsan hiányosak lesznek a többiek :unsure:

Úgy tűnik a fénycső csere és a Profito adagolása megállította a pusztulást. Mondanám, hogy stagnál, de mintha a talaj alól újabb növénykék szeretnének kibújni. Mondom, mintha....
 
Back
Oldal tetejére