• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

boviz

Kertész szaki
Ebből szeretnék egy majdnem "gondozásmentes" akváriumot kreálni buja növényzettel és halakkal.

< KÉP helye, ha lesz jogom hozzá feltöltöm >

Vízmennyiség 130 liter, vízmélység 43 cm

Világítás: T8-as 90 cm-es 30 W-os csövek reflektorral
- 10 óra/nap
- Osram 965 Biolux, 1600 lm
- Sylvania Aquastar, 1700 lm
- 6 óra/nap
- Osram 880 Lumilux Skywhite, 2350 lm
- Osram 840 Lumilux Cool White, 2400 lm

Halak:
- Pleco, gurámi, sziámi algaevők, botiák
- kábé 40-45 cm lenne, ha libasorba állítanám őket

Növények:
- Anubias (nana?) (úszkálnak)
- Tócsagaz
- Microsorum
- Csavart levelű valiznéria
- Echinodorus
- Valami barnás lányzsás levelű
- Békalencse

Alga:
- fonál alga, fóleg az Anubias gyökerei közt, de lassan növekszik
- pont alga, kevés, de lassan növekszik. Ez annyira nem zavar, mert a fadarabokon olyan, mintha fűcsomó lenne.

Tápoldat:
- JBL Ferrolon Fe + mikro tápanyagok hetente kb 5 ml.

Szűrés:
- JBL Crytal Profi 250 (700 l/óra, de most kábé harmadával megy)

Hőmérséklet:
- 30°C-t mutat a folyadékkristályos hőmérő, de szerintem csal. Infrás mérővel mérve 25°C
 
Utoljára módosított:
Kiderült, hogy nem 10 órát világítottam a Bioluxal és az Aquastarral, hanem 12-őt. :(
Levettem 9, iletve 4,5 órára a világítás időket és a fonál alga mennyiség jelentősen lecsökkent.
 
Szia,
Egy arany és most egy hete egy kék-márvány. Még kicsik viszonylag, 5 centisek.
Öt arannyal indítottunk, de az egyik kinyírta a másik négyet. Nagyon nem az van, amit a gurámikról a legtöbb helyen írnak, hogy békések. Az arany mindig kergeti a kéket, ha bemerészkedik a látóterébe, de az olyan fürge és bátor, hogy nem nagyon tud ártani neki, csak fárasztja. Még nem látszik a nemük eléggé.
Ha sűrűbb lesz a növényzet, akkor remélem, javulni fog a helyzet.
Neked is vannak?
 
Olvastam, a KH-GH-PH topikot és nagyon beparáztam, hogy lehet, hogy nekem is szikes a vizem. Rohantam tesztért.
KH:18, GH:28, úgyhogy megnyugodtam. Csak kemény. Nagyon.
 
Ebből szeretnék egy majdnem "gondozásmentes" akváriumot kreálni buja növényzettel és halakkal.

< KÉP helye, ha lesz jogom hozzá feltöltöm >

Vízmennyiség 130 liter, vízmélység 43 cm

Világítás: T8-as 90 cm-es 30 W-os csövek reflektorral
- 10 óra/nap
- Osram 965 Biolux, 1600 lm
- Sylvania Aquastar, 1700 lm
- 6 óra/nap
- Osram 880 Lumilux Skywhite, 2350 lm
- Osram 840 Lumilux Cool White, 2400 lm

Halak:
- Pleco, gurámi, sziámi algaevők, botiák
- kábé 40-45 cm lenne, ha libasorba állítanám őket

Növények:
- Anubias (nana?) (úszkálnak)
- Tócsagaz
- Microsorum
- Csavart levelű valiznéria
- Echinodorus
- Valami barnás lányzsás levelű
- Békalencse

Alga:
- fonál alga, fóleg az Anubias gyökerei közt, de lassan növekszik
- pont alga, kevés, de lassan növekszik. Ez annyira nem zavar, mert a fadarabokon olyan, mintha fűcsomó lenne.

Tápoldat:
- JBL Ferrolon Fe + mikro tápanyagok hetente kb 5 ml.

Szűrés:
- JBL Crytal Profi 250 (700 l/óra, de most kábé harmadával megy)

Hőmérséklet:
- 30°C-t mutat a folyadékkristályos hőmérő, de szerintem csal. Infrás mérővel mérve 25°C

Szerintem a kép nem jog kérdése. Nekem az első hozzászólástól lehet.
De kiváncsan várom a fejleményeket.
 
Bemértem a régi tíz éves sera csepptesztjeimet. Annyit tököltem az oldatokkal, az egész ebédlőasztal olyan volt, mint egy kémia labor. Az NO3 tönkrement, de a PO4 és az Fe jók. Mivel sikerült KNO3-mat is vennem elkezdtem komolyabban tápozni. EI szerint számoltam ki az oldatot. A Kálium szulfátomról kiderült, hogy az Kálium poliszulfid, ami mérgező a víziekre, úgyhogy az meg a megsemmisítőbe (gyógyszertár). JBL Ferrolon-t adagolok mikró tápként, abban lehet kálium is pluszban. Foszfátot nem kell, mert a csapvízben van 1-2mg alapból.

És láss csodát, egyetlen tápos naptól a Hygrophila corymbosa elkezdett bubizni teljes fénynél. Nem is gondoltam, hogy ez low-tech akiban is jelentkezik. Végre látom valami eredményét több hetes agyalásomnak, meg itteni olvasgatásnak. :)
Várom az algákat.
 
Szerintem a kép nem jog kérdése. Nekem az első hozzászólástól lehet.
De kiváncsan várom a fejleményeket.
Igazad van, köszönöm. Én bénáztam, mert a szövegszerkesztő rész kép gombjával próbáltam. A vicc az, hogy tudnom kellett volna, mert máshol egy tök ugyanilyen XenForo fórumot üzemeltetek, de mégsem jutott eszembe, hogy a fájl feltöltése gombbal kell. Kicsit félrevezető.
 
IMG_20160213_200118.jpg
Van ilyen algám, de egész normálisan néz ki a fán. Ez ecset vagy zöld szőr?
IMG_20160213_195910.jpg
 
Utoljára módosított:
Szerintem cladophora alga, ami a gömbmoha "anyaga". Szerintem kimondottan jól néz ki, de Nálam kipusztult, egyszerűen nem tudok algát tartani... :)
Van hozzá tehetséged.
Ez jó hír, nem tudom honnan jött. Akkor csak azt hívjuk algának, ami csúnya.
 
A kvarchomok aljzatomból buborékok szállak fel. Nyilván dolgoznak benne bacik, remélem azért, de normális ez?
 
Szerintem csak telepítést követően tömörödik és kidolgozódik a bent rekedt levegő.
Kihagytam az elejém azt a lényeges információt, hogy nem új telepítés az aljzat. Látom a frontüvegnél is a buborékokat szaporodni.
 
Tápozok, mérek, de nem EI, hanem igény szerint. Nitrit nulla, pedig tegnap a talajt is megbolygattam, erre a nitrát mintha megugrott volna, de ezt még egy következő napi méréssel igazolnom kell, hogy valóban attól volt-e.

Ahogy már a fenti fotóikon is látszik, sikerült lerögzítenem a Najas guadalupensis (guadalupai tüskéshínár) és a Ceratophyllum demersum (tózsagaz) növényeket sikerült végre lerögzítenem úgy, hogy belefűztem a szálaikat a szűrőből kiszedett kerámiagyűrűkbe. A Najas két hét alatt a gyökereit is a talajba fúrta és irtózatosan vastagabb a szára, annyira megnőtt, hogy már elhajlik a felszínen. Nem kezdtek el kopaszodni alulról a leültetés után sem. A megnövekedett nitrát, kálium és vas szint megtette hatását. A tócsagaz küzd a kerámia gyűrűvel, hogy felemelje a talajról a levelei felhajtóerejével. :)
A vastól a barnás lándzsás növény elkezdte vörösebbre venni az új levelei színét, így talán sikerül is beazonosítanom, Echinodorus 'Rubin Narrow Leaf'-nek gondolom.

A vitorlás plekóm kitúrásától úgy védem meg a friss ültetéseket, hogy elé teszek egy nagyobb kavicsot.

Tegnap kaptam Blyxa Japonica-t, szép nagy többszörös töveket gyökerestül. Utánaolvastam, hogy mit szeret, lágy víz, CO2. Hát itt egyik se lesz, úgyhogy 90%-ra veszem, hogy kihal, de hátha. Négy növény is bubizik, még a Blyxa is ereget párat. A Najas több helyen is ereszt mini buborékokat a felszín közelében, gyakorlatilag folyamatosan áramlik belőle egy összefüggő buborékfolyam csík.

Most annyira beállt minden, hogy nincsen teendőm. Csak álltam az akvárium előtt és törtem a fejem, hogy mit kéne csinálni vele. Aztán úgy döntöttem, hogy most semmit, mert működik. :) Itt a két liter Mátrix a polcon, de nincs szívem megbolygatni a szűrőt, hogy kicseréljem a szivacsokat rá. Egyáltalán minek, ha azzal is működik. Majd ha több halat akarok, kelleni fog.
 
Back
Oldal tetejére