• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Path of Progress

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Az akvárium július 23-án indult, a tényleges indítást ITT TALÁLJÁTOK!

Mivel az After the Storm megérett a bontásra, valami újba vágok bele, valami kövesbe, valami gyepesbe. Ma összeválogattam hozzá a köveket, Frodo lesz. A főbb darabokat valamennyire összerendeztem meg mellé bezsákoltam jó sok kicsit (majd a képeken látszik).

A terv két nagy hegyoldal, sokféle gyepnövénnyel vegyesen meg apró bokrokkal. Hátul talán stemek, talán nem, majd a végleges scape dönti el a végleges növényesítést.

Lassan elkezdem bontani a másikat, pár apró növényt megmenekítek belőle, ami talán jó lesz ide is, aztán elkezdek talajjal legózni, úgy azért mégis jobban látszik, mit akarok.

Cím később lesz, de azért remélhetőleg nem csak a versenynevezésnél, mint legutóbb :)

_MG_9029.jpg

_MG_9030.jpg

_MG_9031.jpg

Ami biztos:

Akvárium és bútor:
100x45x45 Green Aqua Opti-White akvárium (200L)
100x45x80 Green Aqua laminált bútor

Világítás:
Giesemann Matrix II 4x39W (3db Sylvania 6500K + 1db Sylvania Grolux)

Szűrés:
Eheim 2080 Professionel 3 1200XL
8l ADA Bio Rio
2l Seachem Matrix
250ml Seachem Purigen

Sterilizátor:
Twinstar 2 Nano Plus

CO2:
5kg palack
ADA Clear Parts Set
GreenWorks üveg buborékszámláló
DIY külső reaktor

Aljzat:
ADA Power Sand 'M'
ADA aljzatadalékok
ADA Amazonia
ADA Colorado Sand

Hardscape:
Frodo kő
 
Utoljára módosított:
Ma idaig jutottam. Most inkabb hagyom es holnap friss szemmel folytatom.
Mennyire végleges a scape? Csak azért kérdezem, mert ha a talajnak egy részét ki kell szedned, amazoniát, kavicsot, homokot szétválogatnod, akkor máris beállhatsz CsipkeTomikának:)
Mit terveztél bele? Elől valami alacsony gyepet, hátul meg stemeket, esetleg valami acicularis/vivipara függönyt? Fa lesz benne, vagy ez tisztán köves scape lesz?
 
Mennyire végleges a scape? Csak azért kérdezem, mert ha a talajnak egy részét ki kell szedned, amazoniát, kavicsot, homokot szétválogatnod, akkor máris beállhatsz CsipkeTomikának:)
Mit terveztél bele? Elől valami alacsony gyepet, hátul meg stemeket, esetleg valami acicularis/vivipara függönyt? Fa lesz benne, vagy ez tisztán köves scape lesz?
95%-os, úgyhogy nem fogok csipkézni :) növények főleg gyepfélék meg pár bokor: elatine, hc, crenata, parvula, acicularis, bonsai, gratiola.

Ezeket hoztam, nem biztos, hogy minden belekerül, még alakul. A baloldali követ akarom feljebb emelni, de a talaj nem túl segítőkész, pedig kéne nyernem 2-3 centit, hogy ne egyforma magas legyen a két oldal.
 
Én is valami hasonló scape-et tervezek a következő layout-ra (de ösvény tuti nem lesz, széthordják a sáskák :D ). Ez a zsákos frodó kő nagyon szép, talán még jobban tetszik mint a seiryu.
Mennyire keményíti a vizet?

(Mondjuk a 240-esembe kell ebből egy köves scape-het legalább 15-20 kiló és akkor még nem mondtam sokat. Hajjaj...)
 
Én is valami hasonló scape-et tervezek a következő layout-ra (de ösvény tuti nem lesz, széthordják a sáskák :D ). Ez a zsákos frodó kő nagyon szép, talán még jobban tetszik mint a seiryu.
Mennyire keményíti a vizet?

(Mondjuk a 240-esembe kell ebből egy köves scape-het legalább 15-20 kiló és akkor még nem mondtam sokat. Hajjaj...)
Ez 200 liter es kb 25-30kg (35ot hoztam haza es maradt belole)

Talan nem kemenyit jobban mint a seiryu, azt figyeltuk meg a bolti akvariumnal. Majd mericskelek mert engem is erdekel.
 
Beültetve :) Feltöltés csak holnap (RO-ról közvetlenül 6-8 óra, nem akarok éjjel idegeskedni, hogy valahol valami nem jó, az előző indításnál elég volt). Addig folpackkal a tetején gyönyörködöm benne. Tegnap még nagyon nem voltam meggyőzve a saját munkámról, hiába mondtátok sokan, hogy ez most ütős, de mostanra megbarátkoztam vele, sőt, kezdek beleszeretni. Remélem, sikerült elég változatossá tennem egy iwagumihoz képest, hogy én magam ne unjam meg hamar.

A nappali mintha megnőtt volna :) Ennyiből már biztos, hogy jó volt elengedni a dzsungelt.

_MG_9036.jpg

Akvárium és bútor:
100x45x45 Green Aqua Opti-White akvárium (200L)
100x45x80 Green Aqua laminált bútor

Világítás:
Giesemann Matrix II 4x39W (3db Sylvania 6500K + 1db Sylvania Grolux)

Szűrés:
Eheim 2080 Professionel 3 1200XL
8l ADA Bio Rio
2l Seachem Matrix
250ml Seachem Purigen

Sterilizátor:
Twinstar 2 Nano Plus

CO2:
5kg palack
ADA Clear Parts Set
GreenWorks üveg buborékszámláló
DIY külső reaktor

Aljzat:
ADA Power Sand 'M'
ADA aljzatadalékok
ADA Amazonia
ADA Amazonia Powder

Hardscape:
Frodo kő
ADA La Plata Sand
ADA Aqua Gravel

Növények:
Hemianthus Callitrichoides Cuba
Marsilea crenata
Elatine hydropiper
Crepidomanes cf. malabaricum
Eleocharis parvula mini
Eleocharis acicularis
Rotala Bonsai
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére