• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Variáció gyepre

JBalint

Tapasztalt kertész
talaj:
JBL AquaBasis Plus növény táptalaj - 5 liter
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter

Növények :
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés
sessiliflora

Világítás: 5600k-s Philps fénycső T8-as a fényereje 800 valamennyi :D

Egy Eheim belsőszűrő a pontos nevét majd később leírom de azt tudom hogy 150l-hez való.

Az akvárium méretei: 75*40*35
 
Utoljára módosított moderátor által:
Egy Eheim belsőszűrő a pontos nevét majd később leírom de azt tudom hogy 150l-hez való.

Az lehet kevés lesz egy ekkora akihoz, ha tényleg szép tiszta vizet akarsz s sok növényt, nekem a 30 literesben van egy 150l-eshez való külső szűrő és még azt is meg kell toldani egy belső szűrővel hogy rendes legyen a szűrés... le is akarom majd cserélni egy nagyobbra.
 
Ahogy a kolléga írja, a belső szűrő nagyon kevés lesz ide, a másik gond pedig a világítással lesz, ennyi fénnyel a parvula nem sokáig fogja húzni, szerintem életben sem marad, nemhogy gyep legyen belőle. Ha garnélákat szeretnél akkor pedig a guppit szerintem felejtsd el, szét fogja stresszelni őket.
 
Stimmt, maximum endler guppi-t, azokkal elvannak, méretbeli különbség sem nagy, nekem is együtt vannak.
 
Az lehet kevés lesz egy ekkora akihoz, ha tényleg szép tiszta vizet akarsz s sok növényt, nekem a 30 literesben van egy 150l-eshez való külső szűrő és még azt is meg kell toldani egy belső szűrővel hogy rendes legyen a szűrés... le is akarom majd cserélni egy nagyobbra.
Elnéztem hupsz mert 300l/h ás az jó nem ? a világítás csak ideiglenes a jövőhónapba fejlesztésre kerül!
 
A 300l/h nagyon kevés ehhez a mérethez. A világítást nem értem, hány db van ebből a fénycsőből és hány wattos darabja?
 
1 db van 36w-os de 120 nak felel meg az van a dobozára írva tudtok olyan olcsóbb külsőszűrőt ami jó nekem ?
 
Nem értem, mit jelent, hogy 120W-nak felel meg, a T8 egy nagyon elavult technológia, a 36ot kell nézni rajta. Neked legalább 0,8W/liter fény kéne a parvulához, tehát erre mondjuk egy 4x24W-os Quad lámpát tennék.
 
AZ lemaradt hogy ez kompakt fénycső úgy hogy ez az én számolásom szerinte 80-90 w-os a teljesítménye
 
AZ lemaradt hogy ez kompakt fénycső úgy hogy ez az én számolásom szerinte 80-90 w-os a teljesítménye
Azt kell nézni, hogy mekkora teljesítményt ad le, nem azt hogy mekkorának felel meg, mivel a régi izzókhoz hasonlítják őket.Más, belsőszűrő az borzasztó kevés lesz.Az a 150liter az a halas akvákhoz se jó viszonyítási alap, nemhogy növényeshez.Muszály lesz beszerezned a külső szűrőt, vagy csinálni egyet.
 
Na most az egészet nem értem, most T8 vagy kompakt? De amúgy a lényeg, hogy amit felettem is írnak, hogy a konkrét leadott teljesítmény érdekes, nem az, hogy "minek felel meg", az csak annyit jelent, hogy amikor ez új szabvány volt és energiatakarékosnak számított, a korábbi szabványok erejéhez hasonlították.
 
Mindettől függetlenül a szűrésed egyelőre nagyobb gondnak tűnik, ebből algabumm lesz. A fényhez még lehetne más növényeket válogatni, amik bírják ilyen kevés fénynél is.
 
Akkor a világítás dolgot hagyuk ma jött meg a micro-macro táp és
Easy Carbo - a folyékony CO2
 
Szűrőt meg nézhetsz használtan az aukciós oldalakon is, én is onnan szereztem. :) de itt is van a fórumon.
Azt mondják a tőlem okosabbak, hogy a bruttó akva térfogat kb 10x szűrése már jó :)
Azthiszem GA oldalán van egy lista, ott menézheted melyik lenne jó neked. :)
 
Szűrőt meg nézhetsz használtan az aukciós oldalakon is, én is onnan szereztem. :) de itt is van a fórumon.
Azt mondják a tőlem okosabbak, hogy a bruttó akva térfogat kb 10x szűrése már jó :)
Azthiszem GA oldalán van egy lista, ott menézheted melyik lenne jó neked. :)
Köszönöm a válaszodat már kutakodok a netedn ! :D
 
Mindenképp az Eheimet ajánlanám, jobb a benne lévő biológiai töltet és maga a szűrő is megbízhatóbb.
 
Back
Oldal tetejére