• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vékony hártya a víz felszínén - "Surface scum"

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! A durva hártyát sikerült megszüntetnem,viszont van egy olyan problémám,hogy éjszaka teljesen habos lesz a víz felszíne.Azért nem értem a jelenséget,mert nappal semmi jele nincs,viszont minden reggel "halászással" kell kezdenem(papírtörlővel leszedem és azután semmi nyoma),amit már nagyon kezdek unni,másrészt meg azt mutatja,hogy valami nincs rendben az akival. :?
Jelenlegi tápozásom:
2ml/nap ADA Brighty-K
2ml/nap ADA Brighty Step 2
1ml/nap Easy carbo
CO2: ~80 bubi/perc diffúzorral beoldva(saját tapasztalat alapján ez az ideális szint.)
Előre is köszi!
 
hectorvti said:
Scar said:
hectorvti said:
Nálam nem hártya jelent meg hanem fehér hab, ez mitől van, olvasgattam a fórumot de nem találtam ezzel foglalkozó témát! Ez is azt jelenti, hogy a növények nem kapnak meg minden tápanyagot?

Nekem indításnál a manado miatt habzott az aki vagy 3 napig, aztán ültetés elötti talajegyengetéskor rengeteg bubi felszállt, elültettem a növényeket, kapott egy vízcserét, azóta semmi.. Próbáld meg hátha segít egy vízcsere, mondjuk egy 20-30%. (most 5 napos az aki, már két napja nincs hab)

Lehet a manado miatt. BlackOut-al indítottam napi 50% vízcsere mellett, a második héten is cseréltem 2 naponta kb. 20-30%-ot, szóval a vízcserék rendszeresen megvannak, ezért nem értem a habosodást, amit tudtam leszedtem a tetejéről, most kíváncsi vagyok, hogy előjön-e. Hártyát nem látok a víz tetején, csak fehér hab jelenik meg.

Érdekes , az utóbbi időben nekem is habosodik a vizem. Halvány filmréteg eddig is kialakult pár napra a vízcserék után, de ilyen eddig nem volt. Amikor vizet cserélek akkor 1-2 napig minden oké, majd egyre több buborék keletkezeik a vízen . Ha leszedem akkor másnapra már megint van, de ha lecserélem a vizet akkor ,mint írtam 2 napig bírja. Nem változtattam semmin, nem tudom mi lehet a baj. Valami ötelet?
 
Blasio, Hectorvti!
Ez csak egy minden tudományos alapot nélkülöző felmérés, de nektek van pogostemon helferi az akvában?
 
DomeSL said:
Blasio, Hectorvi!
Ez csak egy minden tudományos alapot nélkülöző felmérés, de nektek van pogostemon helferi az akvában?

Nekem van és surface scum-om is van. Ez mit jelent? :)
 
inadsz said:
DomeSL said:
Blasio, Hectorvi!
Ez csak egy minden tudományos alapot nélkülöző felmérés, de nektek van pogostemon helferi az akvában?

Nekem van és surface scum-om is van. Ez mit jelent? :)


Lehet hogy semmit. Csináljunk egy kis felmérést.
Nekem lett surface scum-om amikor lett pogostemonom, és eltünt 1 hétre rá, hogy kivettem a pogostemonokat.
A nanom-ból nem szedtem ki a pogostemont és habzik is rendesen.
Csak abból nem akarom kivenni, mert olyan szép. (Remélem egyszer ti is megnézhetitek. :))
 
DomeSL said:
inadsz said:
DomeSL said:
Blasio, Hectorvi!
Ez csak egy minden tudományos alapot nélkülöző felmérés, de nektek van pogostemon helferi az akvában?

Nekem van és surface scum-om is van. Ez mit jelent? :)


Lehet hogy semmit. Csináljunk egy kis felmérést.

Jah, de valami összefüggés csak van, gondolom akkor nem tetted volna föl a kérdést, vagy még korai a válasz? :) Blasio akijában van helferi, azt írja a naplóknál.
 
Viktor!

Szeretnénk ide egy szavazós lehetőséget.

1. SC van és Helferi is van.
2. SC van Helferi nincs.
3. SC nincs Helferi van.
4. Egyik sincs.

Köszi.
 
Ha előre tudnám, akkor nem kérdeztem volna, hanem mondtam volna.

inadsz said:
Jah, de valami összefüggés csak van, gondolom akkor nem tetted volna föl a kérdést, vagy még korai a válasz? :) Blasio akijában van helferi, azt írja a naplóknál.
 
Mintha régebben arról lett volna szó, hogy a növények is csinálhatják ha nem érzik magukat teljesen jól.
Nekem nincs ilyen növényem, de a szűrőaksi tetején van hártya, az akiban viszont nincs.
 
Időközben eszembe jutott, hogy a legutóbbi vízcserénél kivettem a külső szűrőből az aktívszenes párnát, amit ugye sokan semminek néznek. Lehet mégis ért valamit? Vagy mégse? Kicsit bizonytalan vagyok.. :)
 
DomeSL said:
Blasio, Hectorvti!
Ez csak egy minden tudományos alapot nélkülöző felmérés, de nektek van pogostemon helferi az akvában?

Nekem nincs Pogostemon Helferim és már nincs is habom, de egy vékony filmrétegem van, vízcsere után 2 napig semmi aztán lassan előjön. Tápot rendszeresen adagolok, co2-t is, szóval nem tudom mért vannak ezek a hiánytünetek. Látom nem lesz könnyű megfejteni ezt a dolgot :p
 
Nekem is van az akváriumban pogostemon helferi, és tegnap ültettem új töveket is.
Nekem is habosodik a víz teteje, igaz amióta nyitottá tettem az akvát és növeltem a fényerőt csak azóta észleltem. Vékony hártya van és volt korábban is. Co2 egyenlőre csak élesztős megoldás diffúzoros beoldással.
Kiváncsi vagyok hogy lehet összefüggés a pogostemon helferi és a habosodás között.
 
Bár egyre inkább bebeszélem magamnak ,hogy esetleg az aktívszén segíthet..Valamelyikőtöknek van ez a szűrőjében?
 
Nekem is van hártya a víz tetjén.Az aki 7 hónapos,azóta .Úgy döntöttem,nem foglalkozok vele,van,hát van.Én is raktam be szenet,mintha eltűnt volna.De lehet,csak a -nemérdekel- miatt volt így.Aztán megint volt és van.A szén már nincs benn.Nekem viszont van helferim.Volt egy idő,mikor habosodott is.Nem tudom,lehet hogy ez teljesen téves,de én a kno3-nak tulajdonítottam,akkoriban külön adagoltam.
 
Nekem van pogo az akiban és nincs hártya a vízfelszinen, de van aktívszenem a szűrőben
 
A hártyásodásra nem hinném, hogy megoldást kínálnak a kémiai szűrőközegek. Sem a Carbon, sem a Seachem Purigen. Ez más jellegű probléma ami több dolog miatt lehet. A neten is fellelhető pár probléma ezekből néhány:
Új akvárium indításnál, új növény telepítésnél, nem megfelelő haleleség (fagyasztott stb), protein problémák (növények vagy eleség), nem elégséges szűrés és/vagy vízfelszín mozgatás, nem megfelelő tápozás, CO2 problémák élesztős co2

Megoldásként a következőkről olvasni:

Tüneti kezelés:
Vízcserék, papírtörlővel való felitatás, oxigén bejuttatása ami széttöri a réteget esténként

Végleges megldás:
Nagyobb áramoltatás változtatni az esőztetőn vagy áramoltató beiktatása, skimmer

Termékek ami ilyenre specializálódott:
Pl az ADA Clear Float terméke

Ezek az olajos rétegre vonatkoznak. Bár nem fáj ha van és inkább optikai hatású, érdemes kezelni és megszüntetni, mert elzárja az oxigéncsere útját. A vízbe nehezen lép be az oxigén a vízből ki pedig a CO2. Könnyen oxigénhiányos állapotokat csinálhat.
 
Nekem csak akkor van amikor megy a CO2, mielőtt elindul, és miután leáll szépen lassan eltűnik. Vízcsere után 2-3 nappal nekem is visszajön, már nem zavar, mert nem tudok mit csinálni. Majd megoldódik.
 
Back
Oldal tetejére