• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vékony hártya a víz felszínén - "Surface scum"

Hali!

Tényleg a legegyszerűbb a felszín erősebb fodroztatása, ilyenkor még a kialakulni akaró hártya is feladja a harcot.

Nekem élesztős cuccnál sem jön elő, vízcsere után sem, de ha esetleg ki is akarna alakulni a hullámok miatt nem tud.
 
Nálam úgy fodrozódik a felszín,hogy az borzasztó.És a vízcsere előtti pár napban jobban,mert párolog az aki,néha csobog a víz.Nyílván tudom,hogy ez nem jó co2 szempontból,ezért vissza szoktam nyomni az esőztetőt,annyira,hogy még jól mozogjon a felszín.Ennek ellenére van hártya.
 
Ma 16.00-kor felkapcsolódott a pilács és dobtam egy hátast.Eltűnt a hártya a víz felszínéről,egyik napról a másikra :eh:
Nem csináltam,nem változtattam semmit.Most légy okos Domokos! :eh:
Ja és az esőztető alig fodrozza a felszínt,kb. 2 cm van a felszín alatt.
 
Tévedtem! :sick: :shifty: :silent:
Így utólag ha belegondolok,bizony változtattam és nem is kicsit.Key mester tanácsára /Staghorn/ kitoltam a CO2 beoldásának az idejét.
Már reggel 07.00-kor elkezdem az eddigi 12.00 helyett.
 
Anno nekem is segített a co2 hamarabbi indítása, de mostanra ott tartok hogy reggel 5-kor indul a co2(150bpm) és a világítás 14 órakor kapcsol be és még mindig jelen van a hártya szerintem ez egy kicsit durva egy 36 literes akváriumra lassan annyi bubi van az akvában mint egy felrázott szódás flakonban. :)
A tápozásom napi 2-2 ml szóval nem nagyon értem mi lehet a gond :( . Esetleg valakinek lenne valami ötlete?
 
pitya said:
Anno nekem is segített a co2 hamarabbi indítása, de mostanra ott tartok hogy reggel 5-kor indul a co2(150bpm) és a világítás 14 órakor kapcsol be és még mindig jelen van a hártya szerintem ez egy kicsit durva egy 36 literes akváriumra lassan annyi bubi van az akvában mint egy felrázott szódás flakonban. :)
A tápozásom napi 2-2 ml szóval nem nagyon értem mi lehet a gond :( . Esetleg valakinek lenne valami ötlete?

150 bpm elég soknak hangzik egy 36 L-es akváriumba, de valójában ez a számok nem számítanak semmit, szerintem javítanod kellene a beoldáson, vagy állítanod kellene az esőztetőn. Nekem is ezt tanácsolták, mihelyt változtattam ezeken a dolgokon feleannyi co2 beoldás szükséges a kitűzött 30 ppm-re.
 
A Föld napján, központilag felülről elrendelt áramszünet után mindmáig küzdök a víz hártyásodásával. Ez a vékony féle hártya.
Ezek után most már látszik, hogy nem csak a tápanyag adagolással lehet előidézni a hártyásodást, hanem pl. a szűrő leállásával.
Mivel a szűrő az áramszünet miatt 1 órát le volt állva, a baktériumok egyensúlya megbomlott. Már aznap este jelentkezett a hártyásodás.

Ui: Meg mondom őszintén, jobb lett volna ha az egyénekre bízzák ki és mit kapcsol ki és nem folyton alattvaló barmoknak tekintik az embereket, akik maguktól nem érnek fel ésszel dolgokat. Mert így aztán sikerül épp az ellenkezőjét elérjék. Egyrészt megmutatták számomra, hogy védekeznem kell a baromságaik ellen. Be kell szerezni egy szünetmentes tápot is, aminek töltésével összességében mégtöbb áramot fogok fogyasztani a jövőben, illetve az akkukkal is több felesleges selejt terméket fogok létrehozni.
 
Hali!

Én pont ezért nem kapcsoltam ki semmit, ezt pótolom az év 364 napján.Nem 1 óráig kell a földet védeni...

Sok embert behülyítenek ezzel a "......napja " szokással, ez trendi.Várom mikor lesz a "csináltassunk üvegszemet nap". :)

Egyébként még midig azt vallom, hogy megfelelő felszíni fodrodóztatással nem tud kialakulni a hártya, annak ellenére, hogy tibicuk írta, hogy nála az erős hullámok ellenére van.
Vagy nálam már viharos állapotok vannak?
 
SZIasztok! Nekem eddig zárt akvám volt, nem rég világítás fejlesztés miatt nyitottá vált..ezzel együtt megjelent a hártya a vízfelszínen, ezért beállítottam az esőztetőt, hogy jobban fodrozódjon a felszín, és feljebb tekertem a CO2-t, mert így több gáz szökik el...de semmi javulás, kivéve hogy azóta habosodik a víz :shock:
Egy gondolat: nem lehet, hogy a nyitottá válás óta a levegőböl bekerűlt por miatt alakúlt ez ki?
 
Víznek nincs rossz szaga?
Mennyi vizet cserélsz hetente?
Más válltozás nem volt mostanában?(pl;több kaja,más táp,más vízkezelő...)
Nekem egy vízkezelőtöl habosodot a víz amit egy multiban vettem!
Szerintem terhelt lehet a vized!
Miután több vizet cseréltem az akimban(40l helyett 80l-t)
nálam megszűnt a habosodás!

Jani.
 
Jani 614 said:
Víznek nincs rossz szaga?
Mennyi vizet cserélsz hetente?
Más válltozás nem volt mostanában?(pl;több kaja,más táp,más vízkezelő...)
Nekem egy vízkezelőtöl habosodot a víz amit egy multiban vettem!
Szerintem terhelt lehet a vized!
Miután több vizet cseréltem az akimban(40l helyett 80l-t)
nálam megszűnt a habosodás!

Jani.
40l vizet szoktam cserélni, akkor 3 napig minden ok, aztán el kezd habosodni....vízkezelőt nem használok. Amire rá tudnám fogni az hogy a valizneriák meg lettek nyírva és több levél is bebarnult és elvált a tőröl,szóval nincs jó állapotban,emellett at elodea is elég ramaty állapotban van, rohad egy két tő. lehet ez a baj?
 
Minde olyan anyagot ami terheli a vizet(halkaja,bomló levelek)ki kell szedni belőle rendszeresen!
Vízcserénél aljzatszívózd le rendesen!

Jani.
 
Back
Oldal tetejére