• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wabi labdás instant-akvárium, 20l

letsgodisco

Szakértő
Szakértő
Egy kis kísérlet, két emers wabi ladba és néhány láva-kő meg homok segítségével összepakoltam egy igazi 20 perces akváriumot --- elsősorban azért, hogy kiderítsem, hogy a wabi labdák és a beléjük ültetett, eddig emersen nevelkedett növények hogyan viselkednek víz alatt.

A technika halálosan egyszerű:
opti-white akvárium - 20 liter, 36x22x26 cm most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua
Wave Niagara akasztós szűrő 300 l/h most csak 6 190,00 Ft - Green Aqua (SubstratProval feljavítva)
Wave Cosmos 13W Nano lámpa most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua
ennyike :)

A setuphoz egy kis La Plata Sand-et és némi lávakövet használtam, meg egy ágat, ami lekerekítette a dolgokat középen.
A fentiekből álló "hardscape"-re rábiggyesztettem egy wabi labdát jobbról, egyet balról (@ozzy kollegával mostanában csináltunk egy párat), nyomtam egy kis fissidens-t a tövükbe, és ennyi volt az egész :))

A lámpa 5 órát megy naponta (egy nagyon világos szobában van az egész, bár közvetlen napfényt nem kap, azért elég sok fény éri).

A harmadik napon beköltözött 3 red albino guppi, amiből az egyik azonnal kiugrott sajnos, meg már a telepítéskor ment bele egy pár RC, rajtuk kívül még pár csiga alkotja az élővilágot.

Képek a 9. napon, vízcsere még nem volt (a tápozást a labdába gyúrt, félbetört ADA Multi Bottom - általános táprudak most csak 6 900,00 Ft - Green Aqua jelentik):

tumblr_n96b3pWNyr1rfc73zo1_1280.jpg


tumblr_n96b3pWNyr1rfc73zo3_1280.jpg
 
Szia!
Nagyon tetszenek a tiedhez hasonló kisméretű akváriumok amik nincsenek túlbonyolítva.
Lehet tudni mi lett a további sorsa a tiédnek?
 
Back
Oldal tetejére