• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa WabIroda

Nem is tudom. Egy áron vehetem 970, 1218 és 1450 lumenes izzót. De 15 centiről a 15 centi átmérőjű tálat az 1450 lumen nem fogja "kiégetni"??? :nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting:
Nekem szintén 1450lm-es világítja a wabi-m, de 25cm magasról. Fényerőben mondjuk még talán el tudnék képzelni többet, de persze nem kevés, így is elég.
Viszont közelebbről már lehet melegítene. Nem tudsz esetleg emelni a lámpán (egy ~10cm-t)?
 
Nekem szintén 1450lm-es világítja a wabi-m, de 25cm magasról. Fényerőben mondjuk még talán el tudnék képzelni többet, de persze nem kevés, így is elég.
Viszont közelebbről már lehet melegítene. Nem tudsz esetleg emelni a lámpán (egy ~10cm-t)?
Sajna nem. Megtaláltam a képeket a lámpáról és a korábbi tálról, erről lenne szó.
14503353464_3d9f285621.jpg20140625303 by von_dorlat, auf Flickr
14481595156_9610f142e3.jpg20140625302 by von_dorlat, auf Flickr
 
Én a helyedben kipróbálnám 1450lm-essel, aztán ha melegíti a wabi-t, akkor a lámpa alá tennék valami kisebb emelvényt (mondjuk műanyag doboz, vagy ilyesmi).
 
Én a helyedben kipróbálnám 1450lm-essel, aztán ha melegíti a wabi-t, akkor a lámpa alá tennék valami kisebb emelvényt (mondjuk műanyag doboz, vagy ilyesmi).
Végül jön majd egy 1450 lumenes csavart, és egy szép opál burás gömb 1055 lumenes "izzó". Ma megrendeltem, valamikor jövő hét közepén ideérnek és meglátjuk.
 
Végül jön majd egy 1450 lumenes csavart, és egy szép opál burás gömb 1055 lumenes "izzó". Ma megrendeltem, valamikor jövő hét közepén ideérnek és meglátjuk.
Néhány napig 1450 lumennel világítottam meg a két tálat, és az asztalomat, az irodát, és az ablakokon keresztül az utcát, de miután megperzselt az utca túl oldalán lévő fa kérgét, inkább váltottam a "kisebbre". :cool:
Tényleg erős volt a az izzó, 8 órán keresztül zavarta a szemem.
Az öblösebb tálamról le kellett dörgölni a vízkövet, sajnos a szélen lévő növényeket meg is égettem az ecettel. Mindegy az üveg tiszta, most már ioncserélt vízzel spriccelek, majd helyrerázódnak a növények is. Az akvárium újra nyírásra érett, nemsokára jön az utánpótlás. :)
 
Szinte tegnap írtam ide utoljára. :ROFLMAO::banghead:
Ha esetleg olvassa még valaki ezt a naplót: megtámadtam 30%-os sósavval az üveget, mert van rajta egy csúnya csík, ami fehéren fénylik a led lámpa alatt. Jelentem semmi hatása nem volt a sósavnak. :arghh: Van ötletetek???
33206860305_f41a36b0fa_c.jpgWP_20170226_002 by von_dorlat, auf Flickr32824372900_0bea76c61d_c.jpgWP_20170226_001 by von_dorlat, auf Flickr
 
Ha nem pezsgett, akkor az nem kalcium... Pont tegnap vízkőtelenítettem egy olyan akváriumot, amiből lassan elpárolgott az összes víz, így félmagasságtól lefele egybefüggően tejfehér volt. Az 5%-os oldat leszedte. Nem lehet, hogy az a korábbi szivacsos vízkőledörzsölések okozta opálos felületi sérülés? Az pont így néz ki.
 
Ha nem pezsgett, akkor az nem kalcium... Pont tegnap vízkőtelenítettem egy olyan akváriumot, amiből lassan elpárolgott az összes víz, így félmagasságtól lefele egybefüggően tejfehér volt. Az 5%-os oldat leszedte. Nem lehet, hogy az a korábbi szivacsos vízkőledörzsölések okozta opálos felületi sérülés? Az pont így néz ki.
Jó kérdés. Én nem sikáltam, de már nem mai darab. Nem tudom. Az biztos, hogy néhány éve, amikor akváriumként üzemelt, vízzel töltve nem látszott semmi. Ami fura, hogy a sarkoknál lefelé "hajlik" a csík. Ott nem vízszintes.
Viszont ha jól tippelsz, akkor esélytelen bármit tennem.
 
Jó kérdés. Én nem sikáltam, de már nem mai darab. Nem tudom. Az biztos, hogy néhány éve, amikor akváriumként üzemelt, vízzel töltve nem látszott semmi. Ami fura, hogy a sarkoknál lefelé "hajlik" a csík. Ott nem vízszintes.
Viszont ha jól tippelsz, akkor esélytelen bármit tennem.
Nézd meg nappali fénynél kicsit tüzetesebben. Emeld fel és és mozgasd,közben érje jól természetes fény. Ha szivárvány színű foltokat is találsz a fehér csík mentén(alatt,fölött) akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Erre mondják ,hogy kicsapódik az üvegből a szóda.Lehetetlen leszedni.
 
Szerk.: két bajom van a mostani felállással: 1, a fentről még nem, de szemből már nagyon is zavaró csík az üvegen, amit savval nem sikerült eltűnteni, 2, mindenki, aki belép az irodába, gyakorlatilag szemben találja magát a wabival és nekiáll keresni valamilyen állatot, majd nem érti, állat nélkül mi is ez az egész. ha lesz energiám, vagy felengedem vízzel és kap egy akasztós szűrőt, vagy átteszem egy fekete kerek tálba. Még nem döntöttem melyik megoldás mellett döntök.

33992102215_9631a7aa10_c.jpgIMG_20170412_123342 by von_dorlat, auf Flickr
33179193713_b1b05854eb_c.jpgIMG_20170412_123338 by von_dorlat, auf Flickr
33950511536_86ae0fc162_c.jpgIMG_20170412_123326 by von_dorlat, auf Flickr
 
Utoljára módosított:
Szerk.: két bajom van a mostani felállással: 1, a fentről még nem, de szemből már nagyon is zavaró csík az üvegen, amit savval nem sikerült eltűnteni, 2, mindenki, aki belép az irodába, gyakorlatilag szemben találja magát a wabival és nekiáll keresni valamilyen állatot, majd nem érti, állat nélkül mi is ez az egész. ha lesz energiám, vagy felengedem vízzel és kap egy akasztós szűrőt, vagy átteszem egy fekete kerek tálba. Még nem döntöttem melyik megoldás mellett döntök.

View attachment 29324IMG_20170412_123342 by von_dorlat, auf Flickr
View attachment 29325IMG_20170412_123338 by von_dorlat, auf Flickr
View attachment 29326IMG_20170412_123326 by von_dorlat, auf Flickr
Aki keresi benne az állatot, annak adj a kezébe egy zsebtükröt:sneaky:. Ha nagyon kell van egy 3cm zöld műanyag békám, ültesd a kőre(y). Nekem bejön, így is frankó. Ha már átrakod akkor nézz neki valami T.gazdaságos üveget.
 
Szép tál, de szerintem üvegben jobban mutat.
A feleségeü is ezt mondta. Reggel bevittem a tálat, ő jött a gyerekekkel délután. Rábézett a mostani felállásra, a tálra a másik lámpával és egyértelműen leszavazta azt a kerek tálat. [emoji2]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
A feleségeü is ezt mondta. Reggel bevittem a tálat, ő jött a gyerekekkel délután. Rábézett a mostani felállásra, a tálra a másik lámpával és egyértelműen leszavazta azt a kerek tálat. [emoji2]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Jobb az üveg, valahogy mutatósabb. Nekem a T... gazdaságos 179 ft volt !!!! De vettem egy másikat is amit most kezdtem pár napja.IMG_1330.JPG Ez 300 ft volt. Bocsi fos a kép.
 
A led lámpa miatt valószínűleg maradnék az akvárium formánál. Lecserélném a "csíkos" üveget.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
A T.....-ban lehet venni üveg téglalap alakú cuccokat, vagy nézz körül virágboltokban esetleg Szopi vagy Paktikus. Jó egy sima ragasztott kis aki is csak a ragasztás ront az összképen. Szebb egy gyári üveg tuti találni fogsz, méretben árban normálisat.
 
Szerk.: két bajom van a mostani felállással: 1, a fentről még nem, de szemből már nagyon is zavaró csík az üvegen, amit savval nem sikerült eltűnteni, 2, mindenki, aki belép az irodába, gyakorlatilag szemben találja magát a wabival és nekiáll keresni valamilyen állatot, majd nem érti, állat nélkül mi is ez az egész. ha lesz energiám, vagy felengedem vízzel és kap egy akasztós szűrőt, vagy átteszem egy fekete kerek tálba. Még nem döntöttem melyik megoldás mellett döntök.

View attachment 29324IMG_20170412_123342 by von_dorlat, auf Flickr
View attachment 29325IMG_20170412_123338 by von_dorlat, auf Flickr
View attachment 29326IMG_20170412_123326 by von_dorlat, auf Flickr

Minek rá a szűrő? Ha jól látom, még halat sem teszel bele. Szűrő nélkül még jobban is nézne ki.
 
Back
Oldal tetejére