• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Weathertop

extrudalt

Főkertész
Sziasztok!
Eljott az ido, h elinditsam az uj akva naplojat. Eloszor is az adatok, mert tortent nemi valtozas az elozohoz kepest:
Akvarium: ADA 90-P /90x45x45/
Vilagitas: Ati Sunpower 6x39
Szures: Maradt a ket Eheim 2075 uveg ki es befolyokkal,
Toltet: Full Bio kozeg /Bio-Rio, Matrix, Substrat Pro/ plus 2x100gr Seachem Purigen
Hutes: Van A/C de plusban ha kell fenn van egy venti is az oldalan
Talaj: ADA Power Sand L 2liter, ra kerultek a szokasos porok / PenacW, PenacP, Tourmaline BC, Clear Super, Bacter 100/
ADA Amazonia
Dekor: Black lava
Tap: Hazi keverek
ADAlekok: Green Gain, Eca, Phyton-Git, Green Bacter. Persze ezek csak akkor, ha kellenek
CO2: 20 LB palack Aquatek Regulator, DIY reactorral beoldva
Novenyek:
eleocharis parvula
 
Sziasztok!
Eljott az ido, h elinditsam az uj akva naplojat. Eloszor is az adatok, mert tortent nemi valtozas az elozohoz kepest:
Akvarium: ADA 90-P /90x45x45/
Vilagitas: Ati Sunpower 6x39
Szures: Maradt a ket Eheim 2075 uveg ki es befolyokkal,
Toltet: Full Bio kozeg /Bio-Rio, Matrix, Substrat Pro/ plus 2x100gr Seachem Purigen
Hutes: Van A/C de plusban ha kell fenn van egy venti is az oldalan
Talaj: ADA Power Sand L 2liter, ra kerultek a szokasos porok / PenacW, PenacP, Tourmaline BC, Clear Super, Bacter 100/
ADA Amazonia
Dekor: Black lava
Tap: Hazi keverek
ADAlekok: Green Gain, Eca, Phyton-Git, Green Bacter. Persze ezek csak akkor, ha kellenek
CO2: 20 LB palack Aquatek Regulator, DIY reactorral beoldva
Novenyek:
eleocharis parvula
Nagyon szep szett, gondos osszeallitas. Hajra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Jo lesz ez!Csak azt nem értem,hogy sokan a könnyen karbantartható akikat építenek,én meg direkt keresem a nehezen karbantartható scapeket!Valami nem stimmel velem?:ROFLMAO::D:confused:
:D Az idei verseny akva egy par hete lett szetszedve, eleget voltam abban konyekig, most kell valami pihi
 
Igaz en nem vagyok iwagumi szaki,kb4 éve építettem utoljára,de a bal oldalt is beépítenem,na nem olyan hangsúlyosan de ez így túl kevés!
 
Nagy iwagumi szakik azert szolhatnak, ha valamit kellene javitani @matrai @rollreich @Jopet es sokan masok akiknek a neve most nem jut eszembe :)
Még szerkesztheted az előző hozzászólásod a nevem kihagyásával, főleg ilyen illusztris társaságban említve azt, úgy látszik néha kicsit sokat beszélek és ezt összkevered a hozzáértéssel. :) Azért elmondom a véleményem. A kövek borzasztóan tetszenek, színük textúrájuk csoda. Az egész kép az akváriumhoz mérten egy kicsit kicsi nekem, nem tölti ki teljesen azt, ezt szerintem most csak a nagy mélységű fotó okozza, erre majd figyelni érdemes. A főkő alsó részén van egy szabályosnak tűnő derékszög, azt majd árnyékolnám, takarnám. A főkő két oldalán lévő mellékkövek magasságát kevésbé hoznám egy szintbe, a két csúcsot összekötő vonal lejtsen még jobban. Ha én növényesíteném elatin hidropipert választanám, két okból is: vékonyan terül nem takar majd túl sokat, nagyon ritkán kell metszeni, ha kell egyáltalán. Ezek után egy szóval: tetszik.:)
 
Utoljára módosított:
Igaz en nem vagyok iwagumi szaki,kb4 éve építettem utoljára,de a bal oldalt is beépítenem,na nem olyan hangsúlyosan de ez így túl kevés!
Igazabol nem is akarom beepiteni azt a reszt, max meg par aprobb reszletre gondoltam miutan be lesz novenyesitve
 
Még szerkeztheted az előző hozzászólásod a nevem kihagyásával, főleg ilyen illusztris társaságban említve azt, úgy látszik néha kicsit sokat beszélek és ezt összkevered a hozzáértéssel. :) Azért elmondom a véleményem. A kövek borzasztóan tetszenek, színük textúrájuk csoda. Az egész kép az akváriumhoz mérten egy kicsit kicsi nekem, nem tölti ki teljesen azt, ezt szerintem most csak a nagy mélységű fotó okozza, erre majd figyelni érdemes. A főkő alsó részén van egy szabályosnak tűnő derékszög, azt majd árnyékolnám, takarnám. A főkő két oldalán lévő mellékkövek magasságát kevésbé hoznám egy szintbe, a két csúcsot összekötő vonal lejtsen még jobban. Ha én növényesíteném elatin hidropipert választanám, két okból is: vékonyan terül nem takar majd túl sokat, nagyon ritkán kell metszeni, ha kell egyáltalán. Ezek után egy szóval: tetszik.:)
Erre gondoltam en is, h tul egymagassagban vannak a support kovek, legalabbis a kepen a valosagban ennyire nem latszik, de ezt majd megvaltoztatom. koszi
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A nevem említését és a véleményét illetően egyaránt. Az én gondolataim:
Nekem túl szimmetrikus a kép, még ha el is van tolva jobbra. A baloldalt kicsit kinyújtanám úgy, hogy a 3 kő (2 kicsi és a nagy mellékkő) távolságát arányosan növelném. Vagyis a baloldali kicsit akár 5-6 centivel, a mellette levőt kicsit kicsit kevesebbel és a nagy mellékkövet 1-2 centivel "balrább" hoznám. Ez utóbbi mehetne akár mélyebben is a talajba, hogy se a csúcsa, se a talajjal való találkozása ne legyen egy magasságban a jobboldali nagy kőével. A főkő alatti kisebb kő is jöhetne előrébb picit, ezt majd a többi kő végleges pozíciójához kellene benézni.
A kompozíció alakja, a kövek textúrája és elhelyezésük, irányuk tetszik (y)
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A nevem említését és a véleményét illetően egyaránt. Az én gondolataim:
Nekem túl szimmetrikus a kép, még ha el is van tolva jobbra. A baloldalt kicsit kinyújtanám úgy, hogy a 3 kő (2 kicsi és a nagy mellékkő) távolságát arányosan növelném. Vagyis a baloldali kicsit akár 5-6 centivel, a mellette levőt kicsit kicsit kevesebbel és a nagy mellékkövet 1-2 centivel "balrább" hoznám. Ez utóbbi mehetne akár mélyebben is a talajba, hogy se a csúcsa, se a talajjal való találkozása ne legyen egy magasságban a jobboldali nagy kőével. A főkő alatti kisebb kő is jöhetne előrébb picit, ezt majd a többi kő végleges pozíciójához kellene benézni.
A kompozíció alakja, a kövek textúrája és elhelyezésük, irányuk tetszik (y)
Ha arreb tolom azt a 3kovet azt csak balrabb gondolnad vagy kicsit elorebb is? Meg ha arrebb tolom azt a bal oldali support kovet akkor a helyere tegyek meg valamit? Vagy csak talaj es mehet a noveny?
 
Ezt így nehéz :) Látni kellene. Meg nem tudom, milyen alakja van a főkő baloldalának - ami most takarásban van - mert ugye így az is jobban előbukkanna. Lehet jobb is lenne, ha fű lenne a két kő között, de az is lehet, hogy jobb lenne ha továbbra is kicsit takarásban maradna. :)
Ez csak egy ötlet volt részemről, nem is biztos hogy jól mutatna. Ha gondolod, próbáld ki az eltologatást, hogy egyáltalán tetszik-e az úgy kapott alakzat. A kérdéseid amúgy jók, de te magad jobban fogod látni rájuk a választ.

Szerk: és hogy hű is maradjak magamhoz (meg nem is) :happy: azt javaslom, hogy - mivel monokultúrás lesz és így nem lesz lehetőséged növényekkel kiegészíteni fókuszpontokat stb. - aludj párat a hardscape-re és addig ne növényesítsd be, amíg teljesen elégedett nem vagy. Beletörődni egy későn felfedezett hibába, vagy víz alatt túrni nehezebb, ezt most ismét megtapasztaltam :D
 
Utoljára módosított:
Ezt így nehéz :) Látni kellene. Meg nem tudom, milyen alakja van a főkő baloldalának - ami most takarásban van - mert ugye így az is jobban előbukkanna. Lehet jobb is lenne, ha fű lenne a két kő között, de az is lehet, hogy jobb lenne ha továbbra is kicsit takarásban maradna. :)
Ez csak egy ötlet volt részemről, nem is biztos hogy jól mutatna. Ha gondolod, próbáld ki az eltologatást, hogy egyáltalán tetszik-e az úgy kapott alakzat. A kérdéseid amúgy jók, de te magad jobban fogod látni rájuk a választ.

Szerk: és hogy hű is maradjak magamhoz (meg nem is) :happy: azt javaslom, hogy - mivel monokultúrás lesz és így nem lesz lehetőséged növényekkel kiegészíteni fókuszpontokat stb. - aludj párat a hardscape-re és addig ne növényesítsd be, amíg teljesen elégedett nem vagy. Beletörődni egy későn felfedezett hibába, vagy víz alatt túrni nehezebb, ezt most ismét megtapasztaltam :D
Igazabol en elegedett voltam :D azert kerdeztelek titeket, de mostmar, h szoltatok h egyvonalban van sokminden mostmar az en szemem is szurja. A novenyek meg csak hetvege korul jonnek meg, idom meg van.
 
Kuchinak és nekem egyértelműen kedveztél a kiegészítésekkel, most a berendezés sokkal jobban kitölti a teret. Jól áll neki a 24 mm is, persze majd a feltöltés még nyom rajta egy kicsit. Jopet igényét, a szimmetria megtörését nem érzem kielégítve, inkább erősödött az. :)
 
Utoljára módosított:
Kuchinak és nekem egyértelműen kedveztél a kiegészítésekkel, most a berendezés sokkal jobban kitölti a teret. Jól áll neki a 24 mm is, persze majd a feltöltés még nyom rajta egy kicsit. Jopet igényét, a szimmetria megtörését nem érzem kielégítve, inkább erősödött az. :)
Igy hatarozottabban jobban tetszik, mint elotte, de a szimmetriaval nem tudtam mit kezdeni tul melyen vannak a fokovek a mozgatashoz.
 
Back
Oldal tetejére