• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Witch gate

Piga

Legenda
Üdv mindenkinek!

Már rég óta halogatom egy napló indítását,de most megteszem.Magáról a scapéről nem volt előre tervezett elképzelésem.
Törökbálinton a GAban Inadsz Dani adta az ötletet,hogy vasfából és lávakőből építsek.
Az akva normál üveg nem opti 40*30*30cm.A szűrés Eheim 2073 full substrat pro töltettel.A világítás az egy 30wattos karos led lámpa 6000-6500kelvin körül.A co2 nagynyomású rendszer egy Neo difivel beoldva.Nagyon bevált ez a kis akril apróság.Szépen porlaszt és strapabíró ami nem egy hátrány.:)

Táptalajnak a Denerle 9-1 keverékét választottam.Erre jött rá fekete Tropicás talaj.Dekorációnak használtam még némi Ada Laplanta Sandot.
A felhasznált növények: Parvula mini,Eleocharis acicularis,Eriocaulon polaris,Fissidens mini,HC,Ranunculus inunratus
Az élőlények: egy 7-8fős razbóra csapat,2db Amano garnéla,3db sziámi algaevő,10-15db válogatott Crs garnéla ami szinte csak fehér.
Ami a tápozást illeti a Green Aqua Macro-micro tápokat választottam amit carboval egészítek ki.
Előzetesnek ennyit írnék.Folyt.köv..
 
Eddig csak telóval fotoztam az akit,mert nem gondoltam,hogy naplózni fogom.:rolleyes:
Az építés után így néz ki az alap.
DSC_0634.JPG
DSC_0639.JPG
Az építmény teteje kilóg a vízből így emers részt is ki tudok alakítani.A köveket és a vasfákat fbs-sel ragasztottam össze.
 
Utoljára módosított:
A növények ültetése elég egyszerű volt annak ellenére,hogy nem volt előre tervezett kompozíció.A mohákat pillanat ragasztóval rögzítettem.Az acicularis a teljes beültetés után 4nappal lett csak beültetve és addig feltöltés nélkül üzemelt az aki lefoliázva.
bocsi,de ez a pár fotó még telos

DSC_0644.JPG

DSC_0645.JPG
Bent az összes növény.Mára ez már lényegesen megváltozott.Szépen beindult minden növény a zselével és cserepek egyaránt.Az első héten heti 3x50%vizet cseréltem RO vízzel amit visszasóztam.
A második héten kétszer cseréltem utána heti egyszer.A második héten megjelent az egész akiban egy hosszúkás barna kissé nyálkás külsejű alga és némi ciano.Ezek két három vízcsere után teljesen eltűntek.
 
Utoljára módosított:
Eddig csak telóval fotoztam az akit,mert nem gondoltam,hogy naplózni fogom.:rolleyes:
Az építés után így néz ki az alap.
View attachment 38781
View attachment 38782
Az építmény teteje kilóg a vízből így emers részt is ki tudok alakítani.A köveket és a vasfákat fbs-sel ragasztottam össze.
Ezekről a fákról a Necromancer jut eszembe a Diablo-ból... Hát igen, régen nagyon kocka voltam. Baba lett!(y)
 
Egy pár napot csúsztam a vízcserével,de semmi gond.A növények lassan mindenhol elfoglalják helyüket.
Egy kicsit megnyestem a parvulát is mert már nagyon visszakunkorodott.Jelenleg az üveg lilyn van csak alga:)
Löttem pér fotót karbantartáskor mostmár fényképezővel.Még van mit gyakorolni..
IMG_5891.JPG


IMG_5892.JPG


IMG_5893.JPG


IMG_5894.JPG
 
Szép estét mindenkinek!

Lőttem pár friss fotót az élőlényekről is.Jópofa kis razbórák nagyon szeretem őket a nanoimban.A Crs garnélák is állandó lakók lettek már nemzedékek óta.:)
A sziámi algaevők szépen teljesítettek,de elkezdtek nőni így a nagy akiban takaríthatnak tovább ha lesz mit.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


5.jpg


6.jpg
 
Elképesztően jól néz ki gratula.
Jól értem, hogy FBS-el ragasztottad össze a köveket/fákat azaz szilikonnal? Nekem az levált a vasfáról miután megszívta magát vízzel és összedőlt az építményem. Kb 1 hónapra a vízfeltöltéstől.
Láttunk teljese képet víz nélkül majd vízzel ültetés után nem sokkal. De látszik az újabb képeken, hogy ez az akvárium több hónapos. Felrakhatnál egy teljes képet, mert nagyon látványos lehet az egész együtt.
 
Elképesztően jól néz ki gratula.
Jól értem, hogy FBS-el ragasztottad össze a köveket/fákat azaz szilikonnal? Nekem az levált a vasfáról miután megszívta magát vízzel és összedőlt az építményem. Kb 1 hónapra a vízfeltöltéstől.
Láttunk teljese képet víz nélkül majd vízzel ültetés után nem sokkal. De látszik az újabb képeken, hogy ez az akvárium több hónapos. Felrakhatnál egy teljes képet, mert nagyon látványos lehet az egész együtt.
Köszi szépen.Én még szárazon összeragasztom a dekorokat.Nem áztatta vagy nedvesítettem be semmit.Másnapra faján meg is szárad.Addig lehet még egy kicsit a scapet izlelgetni.:)
Lassan két hónapos az aki..teljes fotó?..rajta leszek:cool::)
 

Köszi szépen.Én még szárazon összeragasztom a dekorokat.Nem áztatta vagy nedvesítettem be semmit.Másnapra faján meg is szárad.Addig lehet még egy kicsit a scapet izlelgetni.:)
Lassan két hónapos az aki..teljes fotó?..rajta leszek:cool::)
Félreértesz, én is szárazon ragasztottam. Majd amikor feltöltöttem vízzel a fa ami elvileg megváltozik víz hatására elengedte az fbs-t. Nem károgni akarok, csak keresnék valami más megoldást ha legközelebb ilyet csinálok.
 
Félreértesz, én is szárazon ragasztottam. Majd amikor feltöltöttem vízzel a fa ami elvileg megváltozik víz hatására elengedte az fbs-t. Nem károgni akarok, csak keresnék valami más megoldást ha legközelebb ilyet csinálok.
Szélvédő ragasztó... höhö:cigar: Komolyra fordítva a szót az FBS meg kellett volna tapadjon, lehet keveset használtál, vagy nem FBS-t haználtál csak szilikont?
 
Szélvédő ragasztó... höhö:cigar: Komolyra fordítva a szót az FBS meg kellett volna tapadjon, lehet keveset használtál, vagy nem FBS-t haználtál csak szilikont?

Azért gondold végig: sziklához ragasztasz FBS-el egy egész almát. Tuti megfogja és meg is köt, de meddig? Vagy egy papirzsepit......
Átültetve a jelen esetre a vasfa a víz hatására kitágul, deformálódik nem nagyon de változik. Biztos, hogy utána is köt. De az is biztos, hogy ez a fajta változás kihatással van a tapadására. Simán lehet ha dupla annyi FBS-t rakok akkor fennmarad. Az biztos, hogy én még egyszer nem próbálkozom vele.

Van itthon szélvédő ragasztó. :D Bár nem tudom milyen mérgeket ereszt el. @keymaker -t már hónapok óta meg akarom kérdezni, hogy a 2017-es verseny akváriumát mivel ragasztotta össze. Azt tudom, hogy szobrász ragasztóval...na de pontosabban. Hát akkor nem halogatom és meg is kérdezem.
 
Félreértesz, én is szárazon ragasztottam. Majd amikor feltöltöttem vízzel a fa ami elvileg megváltozik víz hatására elengedte az fbs-t. Nem károgni akarok, csak keresnék valami más megoldást ha legközelebb ilyet csinálok.
Semmi gond csak lazán ;):)
Az én vasfáim már hasznáva voltak.Esetleg ez lehet a gond nálad?Nálam még bírja.
 
Azért gondold végig: sziklához ragasztasz FBS-el egy egész almát. Tuti megfogja és meg is köt, de meddig? Vagy egy papirzsepit......
Átültetve a jelen esetre a vasfa a víz hatására kitágul, deformálódik nem nagyon de változik. Biztos, hogy utána is köt. De az is biztos, hogy ez a fajta változás kihatással van a tapadására. Simán lehet ha dupla annyi FBS-t rakok akkor fennmarad. Az biztos, hogy én még egyszer nem próbálkozom vele.

Van itthon szélvédő ragasztó. :D Bár nem tudom milyen mérgeket ereszt el. @keymaker -t már hónapok óta meg akarom kérdezni, hogy a 2017-es verseny akváriumát mivel ragasztotta össze. Azt tudom, hogy szobrász ragasztóval...na de pontosabban. Hát akkor nem halogatom és meg is kérdezem.
Teljesen érthető a felvetésed a ragasztással kapcsolatban.Valamennyit puhul a fa rostja és még pluszba a ragasztó alatt is vizes ahogy a fa megszívta magát.
 
Azért gondold végig: sziklához ragasztasz FBS-el egy egész almát. Tuti megfogja és meg is köt, de meddig? Vagy egy papirzsepit......
Átültetve a jelen esetre a vasfa a víz hatására kitágul, deformálódik nem nagyon de változik. Biztos, hogy utána is köt. De az is biztos, hogy ez a fajta változás kihatással van a tapadására. Simán lehet ha dupla annyi FBS-t rakok akkor fennmarad. Az biztos, hogy én még egyszer nem próbálkozom vele.

Van itthon szélvédő ragasztó. :D Bár nem tudom milyen mérgeket ereszt el. @keymaker -t már hónapok óta meg akarom kérdezni, hogy a 2017-es verseny akváriumát mivel ragasztotta össze. Azt tudom, hogy szobrász ragasztóval...na de pontosabban. Hát akkor nem halogatom és meg is kérdezem.

Nem igazán akarok bele károgni, de ha nem bízol a ragasztókban, akkor van egy másik megoldás is. Pl. ha sűríteni akarsz egy vastag ágat több kicsivel, akkor egy kis barkácsolással meg tudod oldani, úgy hogy fúrsz kisebb lyukakat mint maga a vékony ágak, hogy szoros legyen. És ha már megszívta magát vizel , ki sem tudod szedni, még nem szárad ki. A kövekben szintén úgy, csak oda egy gyémánt fúró vagy egy vídia kell.
És ha azonos vastagságú ágat akarsz bele toldani , akkor meg kell csapolni (ékelni), ahogyan a bútorokat szokták. Igaz hogy a ragasztás gyorsabb, de ha hozzá számoljuk a száradási időt is, nem hinném. A csapolással, nem kell száradási időt várni , rögtön vízbe rakhatod, és még forgatni is tudsz az ágakon ha nem felel meg az irány.
 
Utoljára módosított:
Piszok hangulatos gratula. Kedvenc növényeimmel díszítetted az előteret. Azért egy denevér szempár világíthatna a barlangba. :D
 
Üdv Mindenkinek!

Kimaradt pár napja a vízcsere és ezzel együtt a mohák nyírása is. Ennek ellenére nem érzem még soknak őket.
Szép felhősek és pont kitöltik a helyet. Az Erioceulon pompásan érzi magát láthatólag és már két három bimbó is nőt ki belőle.
Esti kikapcsként le szoktam ülni az aki elé és hagyom magam elveszni minden részletében.


12.jpg


13.jpg


14.jpg


15.1.jpg


16.jpg


17.jpg
jó éjt..:)
 
Back
Oldal tetejére