• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Zöldfülű társas- ponylazacos low-tech 250l-es

feteke

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Tulajdonképpen az egészről a gyerek tehet........
1-2 éve kezdődött amikor a kisfiam kitalálta, hogy szeretne egy kis cuki akváriumot halakkal a szobájába.
Apa akinek fogalma sem volt semmiről -legalàbb is a gyerekkori guppikinyírós időszakra màr nem emlékezett- eszetlenül elment az első helyre és vett egy kis 30 l körüli gyàri szettet mert nagyon szorította a beigért névnapi hatàridő. Mondvàn kis aki kis gond......nagy butus... Ennyi.
Szerencsére van egy barátom aki már látott üvegmedencét közelebbről is, felhomályosított. Persze utólag....Nem baj nincs mit tenni ez van ebből kell kihozni a "csodát". Lényeg az volt hogy a kisfiam nagyon boldog volt, és én is. Aztán én màr nagyon nem......mindenki tudja miért, jöttek a gondok, csőstűl.....
Kezdeti nehézségeken döcögősen de àtbillenve, szenvedősen, hol visszacsúszva elindultam a rögös úton. Feleségemmel kötött alku következtében ( ha életben tartod ezt a kicsit lehet nagyobb is :) ) "engedélyt kaptam" egy nagyobb víztartàly elindítâsàra :)

Ennek a megtervezési fàzisàban tartok valahol, hol a rózsaszín köd fàtyolàban hol pedig Dante legmélyebb poklàban. Mindenesetre màr a bútorra vàrok. :)

Tehàt a paraméterek és puszta adatok:
Aki:bruttó 250 liter 100x50x50,
aquamorf 3d hàttér (tudom mumus, algàsodik, kezelhetetlen stb. de nagyon tetszik, éppen ezért kivehetô opcióval csinálom)
Szűrő: atman cf1000 (1350l/h)
de a vizmozgàs miatt a nyomóágat a háttér mögé tenném ês a szívóàgat ugyabba a sarokba csak a háttér elé.
Fény: 38w (4110 lumen) led tudom nagyon karcsú. :(((
Fütő: 300w
Légpumpa : 210l/ h ( csak éjszakára)
Növények:
jbl aquabasis tàptalajon+ apró gyöngykavics a tetején ,criptot anubiast, ludviga repenst, bacopàt szeretnék összesn kb. 50-60 tővel.
Természetesen kiegészîtő folyékony tàpozàssal.
Halak: pontylazacok, ancik,
Mi a véleményetek ezzel a bénàcska fénnyel stb-stb. el merjek indulni? Vagy eleve kudarcra vagyok ítélve?
Kérlek ne kiméljetek, de az erre elkülönített erőforràsaim a vége felé jàrnak.....illetve mindenképp egyenlőre a low tech vonalban gondolkodom.
Köszönöm előre is.
 
Üdv a fórumon
A világításod valóban nem sok de a led technikában nem vagyok otthon.Szerintem a lednek még kikel forrnia magát de ez az én véleményem. Nem értem ezt a nyomóág elhelyezést hogyakarod és miért a háttér mögé rakni.A szűrésed is elég karcsúnak tűnik. A tízszeres vízforgatásra kell törekedni ahhoz hogy, ne legyen sok gondod az algákkal.:)
 
Üdv a fórumon
A világításod valóban nem sok de a led technikában nem vagyok otthon.Szerintem a lednek még kikel forrnia magát de ez az én véleményem. Nem értem ezt a nyomóág elhelyezést hogyakarod és miért a háttér mögé rakni.A szűrésed is elég karcsúnak tűnik. A tízszeres vízforgatásra kell törekedni ahhoz hogy, ne legyen sok gondod az algákkal.:)

Üdv és köszönöm a véleményed :)
A bal hátsó sarokba tenném a nyomóágat amely a víz szintjéhez képest merőlegesen (állítva) beállított esőztető lyukas cső irányított vízsugarának megfelelően a jobb hátsó oldala felé nyomná a vizet, tehát megmozgatná a háttér mögötti "pangó" vízterületet és jobb oldalon nyomná ki a háttér mögül. A szívóágat a bal hátsó részre tenném (csak a háttér elé), hogy meg legyen az áramlás.....
 
A világításod 1 db 54W-os T5-ös csőnek felel meg, tehát kb semmire sem elég, ráadásul 50 cm magas akváriumban eleve nagyon necces a led. Mindenképp kéne legalább ugyanennyit, vagy inkább kétszer ennyit mellétenni, mert ezzel sajnos mindössze néhány növényfajt fogsz tudni tartani, a kinézetek közül szerintem csak a cryptók és anubiasok lesznek jók. :(
A szűrésed jó lesz, FELTÉVE, ha raksz mellé még egy ugyanolyan szűrőt, és mindkettőt megtöltöd minőségi anyaggal. ;) Magában kevéske lesz. A ki és befolyó ág elhelyezését nem értem, hogy miért ez a terv... Így látatlanban azt mondanám, hogy a háttér mögött tiszta ecsetalga lesz minden az erős áramlástól, elöl meg lesz minden más fajta, mert nem lesz semmi áramlás.
 
A világításod 1 db 54W-os T5-ös csőnek felel meg, tehát kb semmire sem elég, ráadásul 50 cm magas akváriumban eleve nagyon necces a led. Mindenképp kéne legalább ugyanennyit, vagy inkább kétszer ennyit mellétenni, mert ezzel sajnos mindössze néhány növényfajt fogsz tudni tartani, a kinézetek közül szerintem csak a cryptók és anubiasok lesznek jók. :(
A szűrésed jó lesz, FELTÉVE, ha raksz mellé még egy ugyanolyan szűrőt, és mindkettőt megtöltöd minőségi anyaggal. ;) Magában kevéske lesz. A ki és befolyó ág elhelyezését nem értem, hogy miért ez a terv... Így látatlanban azt mondanám, hogy a háttér mögött tiszta ecsetalga lesz minden az erős áramlástól, elöl meg lesz minden más fajta, mert nem lesz semmi áramlás.
Köszönöm a segítséget, és a véleményedet :), nem mondom hogy felvillanyozódtam :(

Most már értem, de szerintem jobban jársz ha úgy beleragasztod a hátteret szilikonnal hogy, ne menjen a háta mögé a víz így maximum az algásodással lesz gondod a háttéren de azt könnyű megoldani egy kis fogkefézéssel.
A ki és befolyó ágakat meg helyezd el az egyik oldalon és így meg lesz a körforgás. Olvasd el a következő topikot.
A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Igen olvastam az ajánlott topikot, azért is gondoltam, hogy egy oldalra teszem a ki és befolyó ágat de egyiket a háttér mögé.....beragasztással csak az a bajom, hogy nem "véglegesíteném" az akit. Sajnos látom mindent nem lehet......:)
 
A világításod 1 db 54W-os T5-ös csőnek felel meg, tehát kb semmire sem elég, ráadásul 50 cm magas akváriumban eleve nagyon necces a led. Mindenképp kéne legalább ugyanennyit, vagy inkább kétszer ennyit mellétenni, mert ezzel sajnos mindössze néhány növényfajt fogsz tudni tartani, a kinézetek közül szerintem csak a cryptók és anubiasok lesznek jók. :(
A szűrésed jó lesz, FELTÉVE, ha raksz mellé még egy ugyanolyan szűrőt, és mindkettőt megtöltöd minőségi anyaggal. ;) Magában kevéske lesz. A ki és befolyó ág elhelyezését nem értem, hogy miért ez a terv... Így látatlanban azt mondanám, hogy a háttér mögött tiszta ecsetalga lesz minden az erős áramlástól, elöl meg lesz minden más fajta, mert nem lesz semmi áramlás.

Aludtam rá egyet és villàmgyorsan vettem még hozzà 4900 lument :), így összesen 9000 lumen van bruttó 250 l -re ami 36 lumen/ liter . remélem ez elégnek bizonyul a " könnyű" növényeknek.
A bútoros jómunkàsember módjàra megint
àthajított mint sz@rt a palànkon, és ma estére sem szàllította le a bútort..... Ez volt a harmadik időpontmódosítàs.....full hülyének néz mondjuk az is vagyok:), hogy vele csinàltatom... De legalàbb olcsóbb lesz min. 20-25%- kal mert minden egyes csúszàskor lefele nyomtam az àrat. Szegény növények 1 hete próbàljàk àtvészelni, van akinek nem sikerült, és belepusztult az asztalos megbízhatatlansàgàba :(
Holnap elméletileg érkezik úgyhogy megpróbàlom összerakni a zöldfülűt....:)
 
Aludtam rá egyet és villàmgyorsan vettem még hozzà 4900 lument :), így összesen 9000 lumen van bruttó 250 l -re ami 36 lumen/ liter . remélem ez elégnek bizonyul a " könnyű" növényeknek.
A bútoros jómunkàsember módjàra megint
àthajított mint sz@rt a palànkon, és ma estére sem szàllította le a bútort..... Ez volt a harmadik időpontmódosítàs.....full hülyének néz mondjuk az is vagyok:), hogy vele csinàltatom... De legalàbb olcsóbb lesz min. 20-25%- kal mert minden egyes csúszàskor lefele nyomtam az àrat. Szegény növények 1 hete próbàljàk àtvészelni, van akinek nem sikerült, és belepusztult az asztalos megbízhatatlansàgàba :(
Holnap elméletileg érkezik úgyhogy megpróbàlom összerakni a zöldfülűt....:)
36 lm/l már viszonylag jónak mondható low-tech-hez. Nálam hasonló arány van, és szerencsére ezzel már van mozgástere az embernek a növényekkel! (y)
Ha Tatabánya felé jársz, szólj, adok ezt-azt szívesen, bár nem tudom, hová valósi vagy, mert sajnos nincs az adatlapodon kitöltve...
 
36 lm/l már viszonylag jónak mondható low-tech-hez. Nálam hasonló arány van, és szerencsére ezzel már van mozgástere az embernek a növényekkel! (y)
Ha Tatabánya felé jársz, szólj, adok ezt-azt szívesen, bár nem tudom, hová valósi vagy, mert sajnos nincs az adatlapodon kitöltve...
Nagyon köszönöm :) a nagyfaluban lakom, de igen sokat jàrom az orszâgot, 1-2 havonta Tatabànyàn is megfordulok...
A szűréssel kapcsolatban: Véleményed szerint egy belső nagyobb szűrő érne valamit, szàmottevően ràsegíthetne a flow- ra?
 
Nagyon köszönöm :) a nagyfaluban lakom, de igen sokat jàrom az orszâgot, 1-2 havonta Tatabànyàn is megfordulok...
A szűréssel kapcsolatban: Véleményed szerint egy belső nagyobb szűrő érne valamit, szàmottevően ràsegíthetne a flow- ra?
A belső szűrők nagy vízforgatással, azonban nagyon kicsi szűrőfelülettel rendelkeznek, magyarul összeszedik mechanikailag a trutyit, de nem bontják le. Gyorsan koszolódnak, sokszor kell takarítani. Vannak hatalmas belső szűrők, amikre ezek nem igazak (Juwel Bioflow, Aquatlantis Biobox, Ferplast Bluwave), de egy növényesben nem biztos, hogy jól mutatnak (Nekem van egy juwel bioflowom, adták az akváriumhoz).
Nemrég volt Nálunk találkozó, úgyhogy most nincs növényem, de decemberben megint tartunk majd egy helyi összeröffenést, amin vödörszámra osztogatjuk a növényeket. Ha tudsz, majd gyere el. ;)
 
A belső szűrők nagy vízforgatással, azonban nagyon kicsi szűrőfelülettel rendelkeznek, magyarul összeszedik mechanikailag a trutyit, de nem bontják le. Gyorsan koszolódnak, sokszor kell takarítani. Vannak hatalmas belső szűrők, amikre ezek nem igazak (Juwel Bioflow, Aquatlantis Biobox, Ferplast Bluwave), de egy növényesben nem biztos, hogy jól mutatnak (Nekem van egy juwel bioflowom, adták az akváriumhoz).
Nemrég volt Nálunk találkozó, úgyhogy most nincs növényem, de decemberben megint tartunk majd egy helyi összeröffenést, amin vödörszámra osztogatjuk a növényeket. Ha tudsz, majd gyere el. ;)
Köszönöm de tele lettem......:) ez azt jelenti hogy ma hajnalra "beröffentölődött" és összeàlítottam/tuk az edénykét.
Tegnap este nagy nehezen megérkezett a bútor, így az 1 hete senyvedő nővények kedvéért ( no meg a gyermeki türelmetlenségem miatt) nekiálltunk. Hajnali fél négyre màr fel is szívta a vízet a halovàny szűrő. Ennek ellenére viszonylag fitt vagyok 3 óra alvàs utàn. Alig vàrom hogy este hazaérjek és làthassam :)
Viszont lélekben előre készülök az algára :)) vajon melyik zsàkbamacskàt kapom? :)
 
Szia nekem tetszik jó lett.(y) Feltöltheted jobban az akvát hogy, ne legyen ekkora üres rész főleg ha nem lágy a vized mert mindig vízköves lesz. Berakom neked a képet egyszerű.
IMG_20141031_202005981_HDR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Barnapl post: 222711 said:
Szia nekem tetszik jó lett.(y) Feltöltheted jobban az akvát hogy, ne legyen ekkora üres rész főleg ha nem lágy a vized mert mindig vízköves lesz. Berakom neked a képet egyszerű.
IMG_20141031_202005981_HDR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Tyûû, kôszi a figyelmessèget :) épp most olvasgattam, hogy lehet bb code-dal bepakolászni a képet... Igen fel akarom tölteni a tetö alsó pereméig, de ma kapok 120 liter bejàratott vizet, azzal pòtolom. Szerinted mikor érdemes elkezdeni hozzá a tàpozást?
 
Én az első naptól tápoztam de csak kb. a felét az előírt menyiségnek és fokozatosan emeltem a harmadik hétvégére teljes kapacitással ment.
 
Kattogok tovâbbra is a szűrésen. Jelenleg az alàbbi "gyàri" cucc van benne:
Alsó tàlca: biolabda
Felső tàlca: làvakő felette fél kiló aktívszén és perlonvatta.
Mire érdemes cserélnem? Köszönöm a segítséget.
 
A belső szűrők nagy vízforgatással, azonban nagyon kicsi szűrőfelülettel rendelkeznek, magyarul összeszedik mechanikailag a trutyit, de nem bontják le. Gyorsan koszolódnak, sokszor kell takarítani. Vannak hatalmas belső szűrők, amikre ezek nem igazak (Juwel Bioflow, Aquatlantis Biobox, Ferplast Bluwave), de egy növényesben nem biztos, hogy jól mutatnak (Nekem van egy juwel bioflowom, adták az akváriumhoz).
Nemrég volt Nálunk találkozó, úgyhogy most nincs növényem, de decemberben megint tartunk majd egy helyi összeröffenést, amin vödörszámra osztogatjuk a növényeket. Ha tudsz, majd gyere el. ;)

Ismét aludtam rà és tanàcsotok alapjàn vettem hozzà még egy 1000l/h külső szürőt aminek van felszínszívó funkciója is. (Sajnos csak kínai fért bele jelenleg a keretbe.) Làthatóan megindult a flow. A hozzà adott töltet nagyon karcsú volt mennyiségben is. Pàr bioballt kaptam az alsó részre, középre sima keràmiagyűrű, tetejére aktívszén. Minden tàlcàt perlon szerű különböző vastagsàgú cucc borîtott. Az aktívszenet kicseréltem siporax-ra.
Van itthon tàblàs szűrőszivacsom érdemes lenne kicserélni/ kitölteni/ megtömni a szűrőt?
 
Ismét aludtam rà és tanàcsotok alapjàn vettem hozzà még egy 1000l/h külső szürőt aminek van felszínszívó funkciója is. (Sajnos csak kínai fért bele jelenleg a keretbe.) Làthatóan megindult a flow. A hozzà adott töltet nagyon karcsú volt mennyiségben is. Pàr bioballt kaptam az alsó részre, középre sima keràmiagyűrű, tetejére aktívszén. Minden tàlcàt perlon szerű különböző vastagsàgú cucc borîtott. Az aktívszenet kicseréltem siporax-ra.
Van itthon tàblàs szűrőszivacsom érdemes lenne kicserélni/ kitölteni/ megtömni a szűrőt?
Igen, érdemes lenne. Ha jól értelmezem, akkor 3 tálca van a szűrőben. Az alsóban legyen félig kerámiagyűrű, majd szabj rá egy szivacsot, a fölső kettőbe meg menjen biológiai cucc, de ne a bioball, annak a kukába a helye. Legfelülre tegyél csak perlont.
 
Igen, érdemes lenne. Ha jól értelmezem, akkor 3 tálca van a szűrőben. Az alsóban legyen félig kerámiagyűrű, majd szabj rá egy szivacsot, a fölső kettőbe meg menjen biológiai cucc, de ne a bioball, annak a kukába a helye. Legfelülre tegyél csak perlont.
Ok.Így tettem. Kivàgtam a bioball- t. Helyette egyenlőre sajàt megmunkàlàsú :) làvakővzúzalék került, amit egy nagy porozus tömbből aprítottam. :)
A munkaàllomàs:


A késztermék :) :
Szerencsére elég porozus volt a tömbtömb és kivàlogattam a megfelelő méretűeket így az àtmosàsnàl szinte alig jött le vöröses lé.
l
IMG_20141104_184413526_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Majd a perlonok helyére beszabtam az alsó kosàrba a keràmiagyűrű fölé egy 5 cm vastag szellősebb szivacsot, a màsodik rekeszbe pedig a làvakő került, a tetejére vékonyabb sűrűbb szivacs, az utolsóba ment a siporax tetején perlonnal.


A màsik külsőt is szétkaptam, de nem mertem kivenni az alsó rekeszből a bioball-t mert màr elkezdett 1 hét utàn beérni a cucc.
Vàrjak a cserével (egyenlőre làvakő menne helyette) az első szűrőtisztítàsig vagy mehet előbb? Előre is köszönöm.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére