• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zebra

Sam Carter

Kertész szaki
A tegnapi nappal végre véglegesen lezártam a kis 30 literes történetet, nemigen lett jó vége, a növényeket érte valami, amitől sorra döglődni kezdtek, mai napig nem tudom mi lelte őket. Így beruháztam egy nagyobba, na dehát ez sem kezdődött döcögésmentesen. Megrendeltem az egyedi méretű akit, hát mire kész lett, kiderült hogy az ancikák sikeresen párosodtam s éppen aznap merészkedtek elő a gyerekek,amikor hazahoztam, nabumm akkor várok pár hetet, aki a polcra fel. Eltelt két hét, már nagyon viszketett a tenyerem, közben kezdtem beszerezni a növényeket, a helyi egyik halasnál épp akció volt úgyhogy ráharaptam, beszereztem pár cserép növényt, így akkor már nem volt mese kellett a többi is, belekezdtem a kő és fadekor vadászatba is. Kb 20 cserépnyi növény gyűlt össze, így már nekieshettem a dolognak.
Mindez történet múlt pénteken. Rászántam az időt, szétkaptam a 30ast kiszedegettem a használható növényeket és persze az élővilágot. Szépen mindenki bekerült a vödrébe. S elkezdtem beépíteni az újat,táptalaj, talaj dekor, és a növények kötözése, ültetése, aztán a felengedés, közben nézegettem minden rendben van-e, az első 20 literig nem volt gond, hanem aztán...mikor minden kész lett kb 4 órás munka után, látom ám h a bal hátsó saroknál mintha víz lenne...és hát igen, eresztett... nem kívánom senkinek ezt átélni amit én akkor. Egyből hívom az eladót mondom mivan, hát hát hozza be megcsináltatjuk, dehát mondom jó lenne minél hamarabb mert mindenki vödörben van. Így sikerült szerdára megegyeznünk. Mit kell mondjak a növényeknek nem tett jót a hetes majd kéthetes vödrös mizéria.
Tegnap nekiestem hát újra a berendezésnek, eddig semmi gond remélhetőleg nem is lesz.
Rossz indítás után már csak jó lehet. A régi víz egy jó részét sikerült felhasználni, így ma már betettem az élővilágot is.

Pár adat:
Low technek gondolom
Aki: 58,5 liter bruttó, 65x30x30
Világitás kb 25w hidegfehér ledes 6500k,készül a hozzátartozó kb 40w-os szintén ledes,Apunak kiadva a feladat :D
Szűrés: JBL Cristalprofi 700l/h
Talaj:manado, jbl florapol
Dekor: tölgyfa, egyéb fa, valamilyen csikos kövek, innen a név
Növények: microsoriumfélék, crypto félék,karácsonymoha, hidrocotile japan, nymphoides taiwan, parvula
a növények egy részéért köszönet Luigi13-nak
Tápozás: easy carbo, tropical plant grow
Állatok: sziámi harcihal pár, ancistrus pár, endler guppy hímek kb 13, maláj csigák, csigaevő csigák

És akkor pár kép(bocs a minőségért,régi masina, néhány kép még az első berendezés, nem volt kedvem másodszor is dokumentálni)

Hardscape
DSCN1673_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN1678_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ültetés után:
DSCN1683_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Feltöltés után:
DSCN1698_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy naposan
DSCN1706_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Persze a súlyozókövek majd lekerülnek.
Mára láttam valami nyálka vagy algakezdeményt az ágakon, nyomtam bele algaölőt, de a guppik és a csigák is nekiestek a dolognak :) A növények kezdenek helyrerázódni, bár páron látni sárgult leveleket. A jó hír h semmi nem jött fel, s a víz is tiszta.
Ja ez itt a reklám helye megkockáztatom :) Átépítés közben kiderült hogy nem 20 ancistrus baba van hanem kb 120...ebből kifolyólag amint nőnek kicsit lehet vinni őket :D

Hát talán ennyi, várom a véleményeket. :)
 
Ez ma a negyedik nap, eddig rendben minden, létezik hogy a parvula elkezdett terjedni? Néhány csomó mellet van pár szál s nem rémlik h lett volna.
 
Jó kis dzsungel lesz ebből nemsokára.A két sarokban a cryprokra nagyon vigyázz mert hatalmasra képes nőni.A parvula már nyugodtan nőhet.
 
A bal oldali crypto még tőled van,3 leveles volt anno :) a nagyranövőket elvben hátra raktam ha minden igaz, előre a kissebb termetüeket gondoltam, remélem nem keveredtek meg. Kíváncsi vagyok milyen lesz a gyep, vagy lesz-e, amúgy a tapolcai patak tele van parvulával, szép nagyok. :)
 
Az aki lassan egy hetes, a növényeken mintha látnék feljődést, de lehet h csak nagyon akarom látni :D
Az áramlattal nem vagyok megelégedve, szűrőtakarítás lesz, ha akkor sem jó lehet kellene egy vízpumpa pluszba.

Ma bekerült néhány kolibrihal, hát eszméletlenek, hogy mutogatják magukat s a guppikat is egy csoportba húzzák, irtó helyesek. :)
Kaptam pluszba még egy fekete neont meg egy valami más duplacsíkosat annak a nevét jó lenne megtudni.

Pár kép, bocsánat tabletes. Vacsora :)
94518217image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
837081951image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Fent középen látszik a duplacsíkos jószág ha valaki tudna egy nevet mondani rá megköszönném. Kb 3cm, vöröses sárga has-hátúszók és átlátszó farok. Nannostomus marginatusra tippelek.
 
Utoljára módosított:
Fent középen látszik a duplacsíkos jószág ha valaki tudna egy nevet mondani rá megköszönném. Kb 3cm, vöröses sárga has-hátúszók és átlátszó farok. Nannostomus marginatusra tippelek.
Mi is erre tippelünk, mert nekünk is van egy 20 fős csapatunk és nagyon bírjuk őket!
 
Köszi, akkor nagy valószínűséggel az lesz. Egy bónusz volt a többihez, de aranyos mikor egy helyben lebeg :) a többiekkel jól elvan nem tűnik magányosnak
 
Tegnap sikeresen beszereztem a Green Aqua Micro Macro tápokat, Luigi13 által, mégegyszer hálás köszönet érte! Hiába na, vannak még lovagias férfiak :)
Már tegnap kapott is, osztottam szoroztam, Easy carbo mellett, napi 1,5 ml-t kalkuláltam ki.
Nemsoká érkezik az új világítás, kb 45 wattos hiegfehér ledes megoldás, a bruttó kb 58 literre.
Remélem beindulnak a növények, mert az eddigi próbálkozások katasztrofálisan végződtek.
 
Ma végre megérkezett az új világítás! :D kb 45watt hidegfehér led
Sajna elfelejtetten apunak mondani hogy oldalt vannak a csövek, így egy kissé át kellett szerkeszteni az eredeti tartórészt de így is megfelel a célnak.

DSCN1720_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sajnos a mai nap elpusztult az én gyönyörű betta hímem. Több napja furán kedvtelenül viselkedett, ma délutánra feladta szegény, fogalmam sincs mi baja lehett. Semmi külső nyom, a többi halnak nincs baja. Először azt hittem hogy depressziós vettem is mellé még 2 nőstényt,(az eddigi rejtélyes mód eltűnt) de valószínű hogy valami egyéb baja volt. Több mint egy éve volt nálam. RIP :(
 
Sajnos a mai nap elpusztult az én gyönyörű betta hímem. Több napja furán kedvtelenül viselkedett, ma délutánra feladta szegény, fogalmam sincs mi baja lehett. Semmi külső nyom, a többi halnak nincs baja. Először azt hittem hogy depressziós vettem is mellé még 2 nőstényt,(az eddigi rejtélyes mód eltűnt) de valószínű hogy valami egyéb baja volt. Több mint egy éve volt nálam. RIP :(
Sajnáljuk!
Már a csütörtöki képen is olyan fura volt, mintha feküdt volna a talajon.
 
Köszönöm, igen már egy hete úgy nem igazán találta a helyét, először azt hittem megint a szokásos durci, többször volt ilyen h csak bújkált pár napig utána felélénkült, de tegnap már az esőztetőre feküdt annyira nem volt ereje felmenni a felszínre. Sajnálom szegényt igazi egyéniség volt.
 
Úgy látszik engem sem kerül ez az alga, pedig bíztam benne. Már a kezdetektől adtam a vízhez kis algaölőt, de múlthéten elfelejtettem, utána gondoltam nem is kell már mert eddig semmi nem volt,tévedtem...
Megjelent a barna alga az üvegen, némi zöld cérna a másik akvából betett gömbmohán, s az anubiason is felélénkültek az ecset maradványai. tegnap leszedegettem amit tudtam, a két utóbbi nem vészes, de a barna zavar, "koszolja" az üveget.
Mit lehet tenni ellene? Már most kapott algaölőt szokásosan, meg van két oto bent.
 
Két nap híján egy hónapos az aki. Látszik hogy beindultak a növények, ki gyorsabban ki lassabban. A mikrók növesztik szépen az új leveleket, a cryptók stb bokrosodnak, a parvula jól belehúzott de most mintha stagnálna. Gondolom co2-val még jobban menne. Algagond minimálisnak mondható, pár hal öngyilkos lett, 2 beteg, a többiek jól vannak.
Csatlakozom a Green Aqua Micro Macro táp favorizálókhoz, tényleg megérte, láthatóan haladás van. Még1x köszönet érte Ati-nak :)
20150814.6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Új a kis drága :) Opál, mert olyan opálos a szine, még eléggé "baba" az uszonyai nem olyan szép fejlettek, viszont igen szép árnyalatú, nyugodt természetű, most tanul a lányoknak pózolni de még nem sok sikerrel :D
 
Back
Oldal tetejére