• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld szőr

DuruczK

Főkertész
Nem találtam ilyen topicot ezért nyitok egyet.
3 különböző akváriumomban teljesen eltérő feltételek között is megjelent ez a fajta alga, kaparáson kívül nem tudom mit lehet vele kezdeni.
Ez a régi akvárium, kicsi táp, gyenge fény, elégséges szűrés. ezen kívül megjelent egy vitorlás nevelőben is táp nélkül még gyengébb fénnyel, és most az új akvában is tápozással rendes szűréssel és erős fénnyel.plüss.jpg

Ha nem terjeszkedne és nőne rá mindenre még jól is tudna kinézni, a képet amin láttam az istenért sem találom, viszont csak azért hogy kipróbáljam nem szeretnék bealgásítani mindent egy másik akvában. Ha valaki vállalkozó szellemű és megpróbálná valami dekorra ránöveszteni van egy kissebb adag kiszáradva üvegről lekaparva.(gondoltam megpróbálom bezöldíteni vele a vizet egy esetleges amano nevelőnek de kis gúglizás után kiderült hogy nem igazán életképes sós vízben az édesvízi alga)IMG_20171021_154437.jpg
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert egy ideje küzdök a zöld szőr algával.
Az akvárium 64 literes idén májusban indítottam. Az általános talaj az ada africana táptalaj az tropica. A szűrő az egy OASE Biomaster 250-es megtömve s.matrixal és matrix troppal plusz perlon és puri. A világítás az egy Ada aquasky 601-es napi 8 órában. Co2 nagynyomású difivel beoldva. Vízcsere heti 50% ro vízzel visszasózva 120-as tdsre. A tápozás napi Green Aqua Micro meg macro 4-4 ml carbo napi 3-ml. Mi lehet a probléma?
Egy pár kép az akváriumomról!
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=806IMG_20171107_114604.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=163IMG_20171107_114613.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=182IMG_20171107_114621.jpg
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.Zoli
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert egy ideje küzdök a zöld szőr algával.
Az akvárium 64 literes idén májusban indítottam. Az általános talaj az ada africana táptalaj az tropica. A szűrő az egy OASE Biomaster 250-es megtömve s.matrixal és matrix troppal plusz perlon és puri. A világítás az egy Ada aquasky 601-es napi 8 órában. Co2 nagynyomású difivel beoldva. Vízcsere heti 50% ro vízzel visszasózva 120-as tdsre. A tápozás napi Green Aqua Micro meg macro 4-4 ml carbo napi 3-ml. Mi lehet a probléma?
Egy pár kép az akváriumomról!
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=806IMG_20171107_114604.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=163IMG_20171107_114613.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=182IMG_20171107_114621.jpg
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.Zoli
Igy a kepek alapjan nagyon szep kis akinak tünik, alig latni a zöld szört is....
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert egy ideje küzdök a zöld szőr algával.
Az akvárium 64 literes idén májusban indítottam. Az általános talaj az ada africana táptalaj az tropica. A szűrő az egy OASE Biomaster 250-es megtömve s.matrixal és matrix troppal plusz perlon és puri. A világítás az egy Ada aquasky 601-es napi 8 órában. Co2 nagynyomású difivel beoldva. Vízcsere heti 50% ro vízzel visszasózva 120-as tdsre. A tápozás napi Green Aqua Micro meg macro 4-4 ml carbo napi 3-ml. Mi lehet a probléma?
Egy pár kép az akváriumomról!
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=806IMG_20171107_114604.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=163IMG_20171107_114613.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=182IMG_20171107_114621.jpg
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.Zoli
Mikor indul a CO2 es kapcsol ki?
Egyenletes a CO2 elosztasod? Mertel CO2 szintet mostanaban? Tapanyagszinteket? (NO3, PO4, K)
 
Mikor indul a CO2 es kapcsol ki?
Egyenletes a CO2 elosztasod? Mertel CO2 szintet mostanaban? Tapanyagszinteket? (NO3, PO4, K)
A co 11-kor indul és 21:30-kor kapcsol ki. Mire a lámpa felkapcsol már lime zöld dc. Sajna tesztem nincs így nem tudok mérni semmit. Ha veszek teszt csíkot az jó lenne?
 
A co 11-kor indul és 21:30-kor kapcsol ki. Mire a lámpa felkapcsol már lime zöld dc. Sajna tesztem nincs így nem tudok mérni semmit. Ha veszek teszt csíkot az jó lenne?
Mikor indul a vilagitasod?
En a tesztcsikokban nem annyira bizom, de persze kezdetnek megteszi,ha tudsz vele foszfatot, nitratot merni, csak, hogy tudd, hogyan allsz.
 
Mikor indul a vilagitasod?
En a tesztcsikokban nem annyira bizom, de persze kezdetnek megteszi,ha tudsz vele foszfatot, nitratot merni, csak, hogy tudd, hogyan allsz.
A világítás 14-től 22-ig megy.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A világítás 14-től 22-ig megy.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Ez igy nem tünik rossznak, raadasul a növenyeid is nagyon szepek, furcsa, hogy zöld szörtöl szenvedsz megis, esetleg a CO2 elosztasaval lehet baj, bar nem feltetelezem, eleg szep kis akvat dobtal össze.
 
Ez igy nem tünik rossznak, raadasul a növenyeid is nagyon szepek, furcsa, hogy zöld szörtöl szenvedsz megis, esetleg a CO2 elosztasaval lehet baj, bar nem feltetelezem, eleg szep kis akvat dobtal össze.
Köszönöm! Sajna nem tudom miért. Veszek tesztet aztán meglátjuk mi lessz.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Sziasztok!
Két hete indítottam egy nano akit 30l.
Zöld szőr alga kezd el szaporodni elég rendesen. Tud valaki segíteni mit tegyek ellene?
Dennerle scapers light 24w van felette napi nyolc órában megy a világítás.
Vízcserék három naponta 30%, öt hat naponta 50%.
Tápozok
Green Aqua Micro Macro 1.5ml naponta
Easy carbo 1.5ml naponta.
Vízsterilizáló twinstar M5
Co2 tropica system 60 ( flakonos) a használati utasítás napi 100 ml ír 30l es nanora.
Olvastam hogy lehet emelni kellene a co2 és a tápozást is vagy nem tudom mit kellene. Tudom hogy a flakonos co2 nem igazán jó de most erre volt keret.
 
sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek zöld szőr ügyben:
azt írja a Green Aqua alga tájékoztató, hogy ezt az algát egyenetlen co2 szint okozza.
de mi a helyzet akkor, ha a co2 szint rendben van? palackos co2 rendszer, am1000 reaktor megbuherálva, folyamatosan lime zöld dc....
mi lehet szerintetek még az ok, ami ezt az algát okozza?
köszönöm!
 
sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek zöld szőr ügyben:
azt írja a Green Aqua alga tájékoztató, hogy ezt az algát egyenetlen co2 szint okozza.
de mi a helyzet akkor, ha a co2 szint rendben van? palackos co2 rendszer, am1000 reaktor megbuherálva, folyamatosan lime zöld dc....
mi lehet szerintetek még az ok, ami ezt az algát okozza?
köszönöm!

Szia!

A tájékoztató is írja, hogy a szőr típusú algákat okozhatja tápanyaghiány (jellemzően a nitrát hiánya) és/vagy túl sok világítás.
Nálam fényerő csökkentés, nitrát adagolása a macron kívül megoldotta. Azért algaevő csapat sem árt, hogy lerágja a meglévő bundát a levelekről.
Ha beáll az egyensúly, utána szépen fokozatosan vissza lehet emelni a fényerőt, de lehet, hogy a megemelt fény mellé több tápot fognak kérni a gazok!
 
köszönöm, akkor valószínüleg tápanyaghiány lesz...
jelenleg profitóval tápozok, a flakonon található 10ml/100 l szerint, viszont itt a fórumon többen jól lehúzták a profitót...
lehet, nekem sem ezt kellene használnom... te mivel tápozol?
 
köszönöm, akkor valószínüleg tápanyaghiány lesz...
jelenleg profitóval tápozok, a flakonon található 10ml/100 l szerint, viszont itt a fórumon többen jól lehúzták a profitót...
lehet, nekem sem ezt kellene használnom... te mivel tápozol?

Akkr itt lesz a kutya elásva... Profito alapvetően nem high-tech tápozásra való. Káliumon kívül nem tartalmaz semmi macro elemet.
CO2 beoldás mellett rendesen kell etetni a növényeket micro és macro elelmekkel is. Nálad a nitrát és a foszfát per pillanat egyáltalán nem kerül be a rendszerbe.
Mindenképp válts a Profitoról teljes körű tápozásra, többféle jó táp kapható, én a Green Aqua Micro-macrot használom, bevált.

A fényerőt csökkentsd, a Profitot ne add már addig se, amíg nem váltasz a teljes tápra. (ne rontsuk tovább az amúgy is markáns macro táp hiányt) Ha megvan az új táp, először csak a macrot adagolnám - mondjuk egy hétig, utána fokozatosan kis mennyiséggel kezdve, majd emelve adnám hozzá a microt is.
 
Akkr itt lesz a kutya elásva... Profito alapvetően nem high-tech tápozásra való. Káliumon kívül nem tartalmaz semmi macro elemet.
CO2 beoldás mellett rendesen kell etetni a növényeket micro és macro elelmekkel is. Nálad a nitrát és a foszfát per pillanat egyáltalán nem kerül be a rendszerbe.
Mindenképp válts a Profitoról teljes körű tápozásra, többféle jó táp kapható, én a Green Aqua Micro-macrot használom, bevált.

A fényerőt csökkentsd, a Profitot ne add már addig se, amíg nem váltasz a teljes tápra. (ne rontsuk tovább az amúgy is markáns macro táp hiányt) Ha megvan az új táp, először csak a macrot adagolnám - mondjuk egy hétig, utána fokozatosan kis mennyiséggel kezdve, majd emelve adnám hozzá a microt is.
köszönöm szépen!
mi a véleményed a tropical fish tápokról?
 
Back
Oldal tetejére