• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gift at the end of the day (ajándék a nap végén)

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Kénytelen voltam újraindítani a régi kis akimat, mivel kicsit karambolos lett az üveg. Az új elrendezésnél az volt a fő cél, hogy ne csak etetésnél lehessen 10 garninál többet látni. Valamint szerettem volna kipróbálni egy szendvics talajt, amiről már régebben olvastam, most indításnál kéznél volt hozzá minden.
Szóval az aki adatai:
Név:Gift at the end of the day (ajándék a nap végén)
Méret: 38x21,5x25cm 20,4liter.
Szűrés: Eheim liberty 2041 570l/ó akasztós szűrő.
Világítás: Osram dulux s 9w 4000K x2 napi 7 óra
Tápozás:GA mikró, makró, Easycarbo
Aljazat: Vizkultúrás agyaggolyó, tőzeg, kavics 0,5-1 cm nagyságú.
Dekor: Kissebb sziklák kb 3 kg.
Növények: Riccia Fluitans kőre kötözve, Hemiantus micranthemoides, Micranthenum umbrosum
Lakók: Neocaridina heteropoda kb 40db

Indítás után:
PA097639.JPG


20 nappal később:
PA287653.JPG
 
Jól néz ki grat. Halakat nem tervezel bele, nekem hiányoznak belőle
 
Tetszetős elrendezés! A ricciat a beszívócsonkra azért nem kellett felkötözni :D
 
Gratula hozzá! Azért látom maradt a garniknak hely, ahova elbújhatnak a fény elől ha akarnak. :) Tehát mindenki akarata érvényesül. Mégegyszer grat.
 
Tomi, ez nagyon baba!
Tuti a garnélák imádni fogják, de nekem is hiányoznak a halak. Sajna az akasztós szűrő beszívója kicsit zavaró :-(

De nagy taps Neked! :clap: :clap: :clap:
 
Nekem is nagyon bejön az elrendezés! :clap:
A kavicsokra nézek fura szemmel, nekem nem nagyon illenek oda, de ha a növények eltakarják akkor teljesen mindegy!
Grat. mégegyszer! ;)
 
Köszi skacok! :D
Halak nehéz ügy, nettó 15 literélettér de ugye ebben vannak a rákok, a garnikat én szeretném szelektálni, csapat 6 egyednél kezdődik... Ötlet?
A szűrő élőben nem annyira zavaró, de ez van és lesz is egy jó darabig, végzi a dolgát.
Bízom benne, hogy magukra találnak a növények és eltakarják a kavicsot, elég siralmas állapotban ajándékba kaptam őket halkaja mellé.
Egy ráadás fotó:
PA287655.JPG
 
Sziasztok!

Először is gratula! Azért sokkal nagyobbnak hittem, mint amekkora, le a kalappal!
Lenne egy kérdésem a technikával kapcsolatban: a Liberty 2041 mennyire kavar nagy vihart az akiban? Mennyire tudom levenni a teljesítményt, hogy ivadék és frissen elengedett garnélalárva se gyengüljön le a küzdelemtől? Én egy 10l-es, egy 18-as akihoz szeretnék venni libertyt, egyenlőre még csak garnéla és ivadék neveldének, de később mindkettő akiból szeretnék növényest, és nem akarnék túl kicsit venni...
Véleményt előre is köszönöm!
És mégegyszer drakula, nekem nagon bejön :thumbup:

phoximus
 
phoximus said:
Sziasztok!

Először is gratula! Azért sokkal nagyobbnak hittem, mint amekkora, le a kalappal!
Lenne egy kérdésem a technikával kapcsolatban: a Liberty 2041 mennyire kavar nagy vihart az akiban? Mennyire tudom levenni a teljesítményt, hogy ivadék és frissen elengedett garnélalárva se gyengüljön le a küzdelemtől? Én egy 10l-es, egy 18-as akihoz szeretnék venni libertyt, egyenlőre még csak garnéla és ivadék neveldének, de később mindkettő akiból szeretnék növényest, és nem akarnék túl kicsit venni...
Véleményt előre is köszönöm!
És mégegyszer drakula, nekem nagon bejön :thumbup:

phoximus
Nincs vihar, nálam teljes gázon megy egyenletes erőteljes áramlás van az akiban, a szűrővel szemben levő sarokban dobom be az algatabit kb az aki hosz 2/3-án ér a talajra. De ha széndioxidot is szeretnél majd a későbbi akvához akkor nem ajánlom mivel elég erőteljesen mozgatja a felszínt.
 
Halkérdés megoldódott, tegnap szétkaptam a nagy akit, és volt pár ivadék citrom és császárlazac most itt a piciben lapítanak átmenetileg.
PA317667.JPG

PA317676.JPG
 
Nagyon tetszik az egész. Tök jó a két nagy kő és az apró kavicsok is. Végre nem az unalomig ismert Amazonia + valami japán kő párosítás. Szerintem ezekhez a növényekhez nem kell tőzeg és agyaggolyó táptalaj, de te tudod. :clap:
 
Alakulóban van a gyep, megjelent némi pont alga, de nem bánom, hogy egy kicsit antikolják a köveket. A bekerült halivadékok közül kettő elpusztult, egy citrom és egy császárlazac az utóbbi még szikzacskós volt. A többiek jól vannak, és már tolonganak az etetésnél.
PB087733.JPG

Elnézést kérek kicsit szmötyis az üveg, de mata előtt vagyok.
 
Igazán hangulatos ki aki:) Lájkolom!
Kicsit hamarabb rendezed be és nem kéne régi kép HAC-ra:)
 
Köszi skacok!
aziim said:
Kicsit hamarabb rendezed be és nem kéne régi kép HAC-ra:)
Reggel nézegettem a régi 25-ös képeit hmm kicsit hiányzik az őserdő.
 
Back
Oldal tetejére