• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twilight on the Mount Seiryu

Ramen

Kertész szaki
Technikai adatok:

Akvárium:
54l, (60x30x30)

Talaj:
JBL növénytáptalaj (2,5l)
ADA Aqua Soil Amazónia általános talaj (9l)

Szűrés:
Eheim Professionel 3 2075 (1250 l/h, ami 23x-os megforgatás)
3 csomag substrat pro, 1 csomag biomech
+ Seachem Purigen

Világítás:
Hagen Glo HO 2x24W
2db Osram 865-ös cső van benne

CO2 rendszer:
5kg messer palack
Papilon reduktor
Aqua Medic mágnesszelep
Green Aqua Buborékszámláló
AM 1000 reaktor
Tetratec viszafolyásgátló szelep
Green Aqua CO2 Drop Checker
Green Aqua CO2 indikátor oldat

Fűtés:
SERA 50W

Tápozás:
EI szerint
Green Aqua Növény wellnes csomag

Dekoráció:
15kg Seiryu kő

Egyéb kellékek:
ADA Bacter Ball
Easy Life Fosfo
ADA hőmérő ( 6mm, átlátszó)
Papilon hajlított olló
JBL Power Clean tisztító oldat

Növények:
Előtér:
Glossostigma elatinoides
Kövek tövében:
Echinodorus tenellus
Hátul kétoldalt:
Eleocharis parvula vs Lilaeopsis brasiliensis, vagy mind a kettő
Középen hátul:
HM vagy valami más apró levelű stem növény, ami szépen megbokrosodik és formázható. (Ajánlatokat szívesen fogadok)
Esetleg ide kerül a Lilaeopsis brasiliensis.

Az aki remélhetőleg jövő héten indul majd. :)
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Felbizgattad a fantáziámat, görgetek, görgetek erre sehol egy kép. :twisted:
De jónak ígérkezik a technika és növények megvannak hozzá.
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Te jó ég, 1250l/h 54 literbe? Napok óta azon morfondírozok, hogy nem-e lesz sok nekem a 950l/h a 72 lityóhoz. Nos, nem. Ki is egészítettem az aláírásomat.. :)
Képekre én is vártam. Ígéretesnek tűnik a dolog.
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Gabcsika said:
Te jó ég, 1250l/h 54 literbe? Napok óta azon morfondírozok, hogy nem-e lesz sok nekem a 950l/h a 72 lityóhoz. Nos, nem. Ki is egészítettem az aláírásomat.. :)
Képekre én is vártam. Ígéretesnek tűnik a dolog.

Biza, szűrésből sosem elég.
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Képpel még nem tudok szolgálni, de már nem kell sokat várni. ;)

Gabcsika said:
Te jó ég, 1250l/h 54 literbe? Napok óta azon morfondírozok, hogy nem-e lesz sok nekem a 950l/h a 72 lityóhoz. Nos, nem. Ki is egészítettem az aláírásomat.. :)
Képekre én is vártam. Ígéretesnek tűnik a dolog.

Én is soknak gondoltam az elején; de április óta megy még mellette egy 900l/h-s koralia is :twisted: . A narrow miatt muszáj volt (ritkítani kellett volna, de az általam elképzelt összkép miatt az nem jöhetett szóba), eléggé lefogja az áramlást.
Nyugodt szívvel megveheted a 950l/h-s szűrőt hozzá. ;)
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Gabcsika said:
Te jó ég, 1250l/h 54 literbe? Napok óta azon morfondírozok, hogy nem-e lesz sok nekem a 950l/h a 72 lityóhoz. Nos, nem. Ki is egészítettem az aláírásomat.. :)
Képekre én is vártam. Ígéretesnek tűnik a dolog.

Ramen said:
Én is soknak gondoltam az elején; de április óta megy még mellette egy 900l/h-s koralia is :twisted: . A narrow miatt muszáj volt (ritkítani kellett volna, de az általam elképzelt összkép miatt az nem jöhetett szóba), eléggé lefogja az áramlást.
Nyugodt szívvel megveheted a 950l/h-s szűrőt hozzá. ;)

Ramen, fél (egy) éve még azon gondolkodtál, hogyan tudod fojtani, nehogy sok legyen.... :twisted:
Istvan.fazekas-nál 1650 l/h megy 54 literbe (~30x), enyhe "szellő", de tényleg.
Indításkor- kevés növénnyel- soknak tűnhet, de később annyira le tudják fogni az áramlást, hogy csak na :)
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Várjuk májszter! ;) Én is kerestem a képeket nagyban, akárcsak Dani, de sehol... :eh:
 
Re: Twilight on the seiryu mount

atti76 said:
Ramen, fél (egy) éve még azon gondolkodtál, hogyan tudod fojtani, nehogy sok legyen.... :twisted:
Istvan.fazekas-nál 1650 l/h megy 54 literbe (~30x), enyhe "szellő", de tényleg.
Indításkor- kevés növénnyel- soknak tűnhet, de később annyira le tudják fogni az áramlást, hogy csak na :)

Bizony bizony. Jól emlékszel Attila! :)
Akkor (1250l/h-val) szegény halak és garnélák csak mentek körbe körbe az áramlással. De most a 2150l/h éppen megfelelő.
Ma megérkezett a szállítmány első fele Törökbálintról, míg a másik majd jövő héten jön a növényekkel.

stevo said:
Várjuk májszter! ;) Én is kerestem a képeket nagyban, akárcsak Dani, de sehol... :eh:

ui.: Holnap teszek fel képet is... :cool:
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Tegnapi ígéretemhez híven, elkezdem csepegtetni apránként a képeket is. :D



Az egész történet kb. 2 héttel ezelőtt történt az előrendeléssel.... Majd tegnap előtt vagyis hétfőn a rendelés kibővítésével.
Kicsit szemtelen voltam, mert megnehezítettem a fiúk dolgát. Küldtem egy emailt (amihez csatoltam egy képet, hogy ahhoz hasonló elrendezést szeretnék megvalósítani és az aki méretéhez tudnának-e nekem valami hasonló köveket küldeni)
Majd néhány órával a rendelés leadása után jött az email, hogy sikerült a kövek összeválogatása.
Ezek után következett az órák visszaszámlálása egészen addig, míg csöngetett a GLS futára. Nem is telt el sok idő, máris szike volt a kezembe és bontogattam a dobozokat. :D

Nem tudom mennyi időbe telhetett kikutatni őket, de szinte egy az egyben olyanok mint amilyeneket elképzeltem. :thumbup:
Köszi Fiúk :wave:
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Most KOMOLYAN húzod előttünk a mézes madzagot??????? ;)
Ne totojázz már, toljad a képeket, vazze!!! :cool: :lol:
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Cecska said:
Most KOMOLYAN húzod előttünk a mézes madzagot??????? ;)
Ne totojázz már, toljad a képeket, vazze!!! :cool: :lol:

Tibi szépen megfogalmaztad amit én is akartam mondani. ;)
 
Re: Twilight on the seiryu mount

inadsz said:
Cecska said:
Most KOMOLYAN húzod előttünk a mézes madzagot??????? ;)
Ne totojázz már, toljad a képeket, vazze!!! :cool: :lol:

Tibi szépen megfogalmaztad amit én is akartam mondani. ;)

De izgatottaknak tetszenek lenni. :D
Valóban húzom kicsit, de így nem olyan egyszerű mint egy éve, mikor minden új volt és üres. A hardscape-et csak majd a jelenlegi szétszedése után tudom véglegesíteni. Addig is reménykedek, hogy a vízfelszín alatt marad a fő kő teteje. :)

Csak azért, hogy lehulljon a lepel az előző képről. ;)

(Régóta fájt már egyre a fogam)
 
Re: Twilight on the seiryu mount

Ezen én is gondolkodtam. Mert ugye a 2075-ös csőméretéhez a 17es illene. De Viktor és az ADA ajánlása meggyőzött.
Ha a galériában megfelel, nálam is meg kell felelnie. Átmeneti idommal lesz leszűkítve a lilly pipe előtt.
 
Végre eljött ez a nap is, hetek óta erre vártam. :) Sikerült berendezni az akit. Jelenleg a szűrő egy vödörrel üzemel, hogy ha holnap megérkeznek a növények gond nélkül elkezdődhessen az ültetés.

Nem húzom tovább az idegeiteket, most jöjjenek a képek.





Az előtérben glosso lesz, a kövek tövében tenellus, hátul parvulla és brasiliensis.
 
Tiszteletem Ramen mester!! :thumbup:
Tetszik az elrendezés, de volna egy kérdésem, hogy az árnyékos oldalra mit fogsz ültetni vagy csak a képen árnyékos(mert ilyen árnyékos helyen nem igen terem meg semmi)!?
S a parvula látszódni fog a sziklák mögül??, brasiliensis jó hátra, de a tenellus is szépen mutatna!!!
 
Cecska said:
Tiszteletem Ramen mester!! :thumbup:
Tetszik az elrendezés, de volna egy kérdésem, hogy az árnyékos oldalra mit fogsz ültetni vagy csak a képen árnyékos(mert ilyen árnyékos helyen nem igen terem meg semmi)!?

Micsoda megszólítás :) De ki is érdemeltem?
Ha a fő kőnél lévőre gondolsz, akkor szerintem nem lesz baj. A képen sokkal árnyékosabbnak tűnik, mint a valóságban.

Cecska said:
S a parvula látszódni fog a sziklák mögül??, brasiliensis jó hátra, de a tenellus is szépen mutatna!!!

A sziklák mögött elég erőteljesen megemeltem a talaj, annak érdekében, hogy a 2 nagyobb kő között látszódjon. A brasiliensis pedig a parvulla közé akarom tűzdelni, hogy természetesebb hatást érjek el. Sajnos nem jutottam sehol eleocharis accicularishoz így marad a brasiliensis.
 
Szerintem a tenellust hagyd leghátulra, mivel az említett növények bármelyikén bőven túl fog nőni.

Sent from my E15i using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére