• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

250 L-es akvárium-terv

Status
Not open for further replies.

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
Sziasztok!

Lassan kezd összeállni a kép a tervezett 250 L-es akváriumommal kapcsolatban. Úgy gondoltam leírom ide az eddigi terveimet a technikáról, berendezésről, a várható költségekkel együtt, hátha kapok néhány hasznos ötletet vagy véleményt. (Az összegek kerekített, és némely esetben becsült összegek. Amit lehet próbálok itthonról beszerezni, már ha ésszerű áron elérhető.) Ha pedig meglesz az akvárium szeretném bemutatni a telepítés folyamatát is.

- Akvárium: 250 L ~ 30.000 Ft. 100*50*50 -es paraméterekkel. Eredetileg 200 L-eset terveztem 100*40*50 -est, de aztán arra jutottam, hogy 50-es alapterületen több lehetőségem lenne, komolyabb mélység-hatást lehet kelteni, stb.

- Világítás: Blau Lumina Slimline T5HO 6*39 W ~ 80.000 Ft. Eredetileg Dymax-ben gondolkodtam, (amit megelégedéssel használok a mostani kisebb akváriumomhoz ;)) de annak nem elég jók egy ilyen nagy akváriumhoz a reflektorai, és a 4*39 W is kevés lenne 250 L-hez. Mivel sajnos itthon nem nagyon találtam 6*39 W-osat elfogadható áron, így egy angol webshopból érkezne a spanyol Blau Aquaristic cég armatúrája. Jó cuccnak tűnik, aktív hűtéssel, kettesével kapcsolható fénycsövekkel. http://www.onlinepetsupplies.uk.com/p/7 ... x-39w.html

- Fénycsövek: 6*39 W T5HO 6500 K ~ 8000 Ft.

- Szűrő 1: Eheim Pro 3 2073, 1050 l/h ~ 46.000 Ft.

- Szűrő 2: JBL CristalProfi e1500, 1500 l/h ~ Már megvan.

- CO2: Papillon cuccok 5 kg-os palackkal ~ Már megvan.

- Aljzat: Seachem Flourite Aquarium Substrate ~ 30.000 (?) Erről különösen érdekelne a véleményetek, ugyanis több fajtája van különböző táptartalommal. Szintén Angliából érkezne. http://www.seachem.com/Products/Gravel.html

- Táptalaj: Tropica Plant Substrate ~ 6000 Ft. – Már ha egyáltalán kell ez a Seachem talaj alá?

- Fűtés: Hydor ETH 200 W külső inline fűtő ~ 8000 Ft. Szintén Angliából.

- Kövek ~ 15.000 Az indiai megkövesedett fa nagyon tetszik, de ez még nincs eldöntve. :)

- Fa dekoráció ~ 10.000

- Növények, halak, garnélák ~ 20.000


Összesen ez kb. 250.000 Ft, de néhány durva becslés is van benne. Érdekelne, hogy mi a véleményetek; elsősorban a technikáról illetve a Seachem talajokról. És persze ha valamire tudtok gazdaságosabb megoldást, vagy beszerzési forrást ne fogjátok vissza magatokat. :)
 
Szia Orpheus

Nekem teszik a felszerelés, szerintem így alapból megfelelő. A Seachem termékekről szerintem itt nem sok tapasztalatot fogsz hallani, de az AGA akváriumok jelentős részénél használják, és ahogy látható, nagy sikerekkel. Ott találsz is példákat az alkalmazására. Bár ekkora invesztálásnál nem hiszem, hogy nagyon mellé tudnál nyúlni. ;) De a Greenaquának biztos lesz valami jobb ötlete! :D

Üdv
 
Az AGA jó ötlet, azt megnézem, köszi.

A Seachemmel kapcsolatban nem is annyira tapasztalatokra gondoltam, inkább véleményre az összetételéről. Elég részletesen fel vannak ugyanis tüntetve a benne található tápanyagok, de mind az 5 fajta talajnak más az összetétele.

http://www.seachem.com/Products/product ... urite.html

http://www.seachem.com/Products/product ... Black.html

http://www.seachem.com/Products/product ... eDark.html

http://www.seachem.com/Products/product ... teRed.html

http://www.seachem.com/Products/product ... xSand.html
 
oRphEus said:
Lassan kezd összeállni a kép a tervezett 250 L-es akváriumommal kapcsolatban.
A tervek nagyon jól néznek ki, úgy látom összességében minden adott, hogy egy remek növényest rakjál össze. Azt nyilván te is tudod, hogy a néhány helyen az anyagi meggondolások miatt kompromisszumokra kényszerülsz a technika és anyagok kiválasztásában, de ez így rendben is van - amíg tudod, hogy kompromisszumokat kötsz.

oRphEus said:
- Akvárium: 250 L ~ 30.000 Ft. 100*50*50 -es paraméterekkel. Eredetileg 200 L-eset terveztem 100*40*50 -est, de aztán arra jutottam, hogy 50-es alapterületen több lehetőségem lenne, komolyabb mélység-hatást lehet kelteni, stb.
A mélység növelésének akkor van jelentősége, amikor fákat és növényeket helyezel az akváriumban. Ha nem akarod a nagyobb darabokat túl közel hozni az előlaphoz (ami nem mutatna jól), akkor valóban szükség van erre. A jól átgondolt növényes akváriumok ezért általában négyzetes oldallappal rendelkeznek. A 100 cm-es szélesség azonban nem standard méret. Ez azt is jelenti, hogy a legtöbb armatúra nem pontosan illeszkedik hozzá, kisebb, mint az aki. Ez az első esztétikai kompromisszum ;). Az általad kiválasztott armatúra pl. 92.4 cm hosszú, ez egy 90cm-es aki fölött mutat jól. Én 90 cm-es opti-white-ot vennék, de ez több mint háromszorosa árban. :( Vagy valami normális (értsd: nem standard) üvegből készült akváriumot. A jó hír az, hogy ha a rosszabb minőséget választod, az sem fog zavarni, mert nincs viszonyítási alapod. :)

oRphEus said:
- Világítás: Blau Lumina Slimline T5HO 6*39 W
Erre nem tudok semmit írni, nem ismerem.

oRphEus said:
- Fénycsövek: 6*39 W T5HO 6500 K
A 6500K nekem nagyon sárga, valahol 8000K körül felel meg az én ízlésemnek... A 3.5 WPG az jó cél.

oRphEus said:
- Szűrő 1: Eheim Pro 3 2073, 1050 l/h
Profi. A JBL-el együttes megforgatás is.

oRphEus said:
- CO2: Papillon cuccok 5 kg-os palackkal ~ Már megvan.
A Papillon visszacsapó szelep trágya sajnos. A buborékszámláló szintúgy. :( A többi nagyon rendben van.

oRphEus said:
- Aljzat: Seachem Flourite Aquarium Substrate ~ 30.000 (?) Erről különösen érdekelne a véleményetek, ugyanis több fajtája van különböző táptartalommal.
A véleményem (sokakkal együtt) rendkívül rossz. A talaj minősége messze elmarad az egyeduralkodó ADA talajoktól. Koszos, tápanyagokban nem elég gazdag, a PH-t nem csökkenti. Nézd meg ezeket a képeket és olvasd el a véleményeket, ha nem hiszel nekem. 1 - 2 - 3, stb. stb.

oRphEus said:
- Táptalaj: Tropica Plant Substrate ~ 6000 Ft. – Már ha egyáltalán kell ez a Seachem talaj alá?
Táptalaj mindig kell! Még ADA alá is.

oRphEus said:
- Fűtés: Hydor ETH 200 W külső inline fűtő ~ 8000 Ft. Szintén Angliából.
A Hydor ETH fűtők nagyon profik! A kövekre és fákra ugyanez elmondható ;)

Levinen said:
A Seachem termékekről (...) a Greenaquának biztos lesz valami jobb ötlete! :D
A Green Aqua már nagyon régen végiggondolta, hogy miért nem akar Seachem termékeket forgalmazni, az, hogy ennél jobb ötlet kell, nem egy mai gondolat. ;)
...és írtam egy disclaimer-t az aláírásomba, kérlek olvassátok el, mert komolyan gondolom. :) A lényeg, hogy nem azért szólom le a Seachem-et, mert nincs nekünk, hanem azért szólom le, mert nem tartom jónak - és azért nem forgalmazzuk.
 
oRphEus,
Nálam a nagy akiban Sera táptalaj van az Amazonia alatt. Sajnos akkor még nem volt lehetőségem mást venni. De azt gondolom nagy akváriumnál a táptalaj jó döntés lehet. Nálam a 240-be 27Kg Aljzat ment és kb 8kg táptalaj.

A mélyebb akikkal csak 1 gondom van. Hogy ezt a teret be is kell világítani. Ha sima ráültethető T5-ös lámpákat használsz és nem pakolod tele a tetejét csövekkel akkor lesznek olyan területek ahol gyengén vagy nem olyan szépen fejlődnek a növényeid. Például egy középre helyezett lámpatest esetén az előtered nem fejlődik majd és a stemjeid hátul sem lesznek olyan szépek.

Egy belógatott fém halogén más mert ott a 40-50cm-es magasságból kellően tudja szórni a fényt. Szóval ezt gondold meg mert később lehet sokba lesz ez a kis extra mélység.

Növények, halak garnélák témakört szerintem vékonyan számoltad... lehet meglévő növényekből építkezel, de nálam magyar termesztőtől származó induló készletem kb 40 ezer volt a nagy akiba.... ha Tropica lett volna minimum a duplája olyan növénymennyiségben. De ha szerényebb bozótot is tervezel, inkább a 30-40-es határt tartanám reálisnak.
 
Tegnap én is pont nézegettem a UKAPS-on egy akváriumot, abban is egy Seachem talaj volt. Igazat kell adjak Keymaker kollégának (mint az esetek 98%-ában). Eszméletlenül koszos az a talaj. Rettenet időbe telhet kimosni, és mindamellett tényleg nem sokan használják. Én személy szerint inkább nem válogatnám be. A többi tetszett. Kíváncsi vagyok arra a lámpára is nagyon. Sok sikert az akváriumhoz.
 
Azt még elfelejtettem írni, hogy bárhonnan is hozatsz európából talajt egy ilyen akváriumhoz 30-40Kg talaj szállítási költsége nem kevés.
Nálam 50 Euro volt korábban Németektől helyi postás csomag kövekkel és talajjal 38kg-os csomag. Ha még így is megéri behozatni és szeretnéd az persze más, de gondolom egy 15 ezres postaköltség azért nem elhanyagolható. Pedig Anglia más zónába esik így szerintem ennél több is lesz.
 
Sziasztok!

Köszönöm az észrevételeket!

key: Az akvárium méretével kapcsolatban nem érzem úgy, hogy egy 90 cm-es armatúra egy 100 cm-es akvárium fölött "esztétikai kompromisszumot" jelentene. Arányosan így nézne ki a dolog:

Aksik_front_V2.jpg

Opti White mindezen költségek mellett sajna már biztos nem fér bele, de a jobb minőségű üvegnek utánanézek.


Ami inkább érdekesebb az Viktor felvetése, miszerint nem biztos, hogy a 100*50 cm-es teret be tudja rendesen világítani a 6*39 W T5. Oldalról így nézne ki a dolog 3 variációban: 100*50*50, 90*45*45, 100*40*50.

Aksik_oldalrl_V2.jpg

Ezt még átgondolom, de elméletileg nem kellene, hogy ezzel probléma legyen. Viktor, ha jól tudom Neked pl. csak 4 fénycső vagy a 40 centi felett, így 6 fénycsőnek 50 cm felett elégnek kell(ene) lennie... (?)

A kiválasztott világításról egyébként találtam még némi infót meg néhány képet (és videót). A tavalyi Interzoo-n készültek. Egész pofás cucc. :)

http://www.korallenriff.de/artikel/699_ ... istic.html

Egy tengeris kolléga jelezte, hogy magyar forgalmazója is van, szóval a héten ha minden jól megy élőben is szemrevételezem, mert így virtuálisan megfelelőnek tűnik (bár állítólag a reflektorai elég kicsik - a vékony design hátránya...).

A Seachem talajjal kapcsolatban azt hiszem meggyőztetek. Annál is inkább, mert nincs olyan sok különbség az ADA és a Seachem között, hogy megérje kockáztatni, illetve Viktor postaköltséges felvetésén is elgondolkodtam. (Egyébként kissé fura, hogy a webshop "Shipping Calculator"-a szerint 20 font lenne ha 9 kg-ot rendelek, de ha 200 kg-ot, akkor is... :? )

A növények, halak, garnélák témakört pedig valóban a meglévő alapokból szeretném felépíteni, azért számoltam kevesebbet. ;)

[OFF: Egyébként miért nem tudom törölni az előző, véletlenül beidézett hozzászólásomat..?]
 
oRphEus,

a világítással kapcsolatos félelmeim még mindig nem szűntek meg. az 50-es rajzodon jól látszik mi az amitól tartok. a csöveid refkettorai sem tudják majd beszórni a területet elöl és hátul. Fény lesz, de nem annyi amennyire szükséged lenne.

Nálam 4 cső van, de középen egy hűtőborda. emiatt a 2-2 cső középen kicsit el van távolítva egymástól. de 2-2 cső folött a refi úgy van hajlítva is hogy kicsit nagyobb legyen a szórása. ettől függetlenül pl Arcadia lámpáknál szabvány méretekre tervezik ezeket a T5-ös függesztékeseket. Szóval hogy le tudja fedni az akit.

ezen a képen jól látszik:

OT2%20main%20shot.jpg


3304129504_4e549e7cb9.jpg

Ami talán egy következő problémát is felvet az az hogy nálad hogy lehet, hogy 6 cső elfér ilyen kis helyen.... Csak úgy, ha kispórpolják a hűtést. Így viszont lehet gondjaid lesznek a hővel amit termel a cucc. Mert ezek ilyen aki méretre már keményen tolják a hőt.

Még mindig azt mondom, ha teheted inkább szabvány mélységet keress, mert később esetleg több fejfájást is okoz majd ez a pár cm.
 
viktorlantos said:
Ami talán egy következő problémát is felvet az az hogy nálad hogy lehet, hogy 6 cső elfér ilyen kis helyen.... Csak úgy, ha kispórpolják a hűtést. Így viszont lehet gondjaid lesznek a hővel amit termel a cucc. Mert ezek ilyen aki méretre már keményen tolják a hőt. Még mindig azt mondom, ha teheted inkább szabvány mélységet keress, mert később esetleg több fejfájást is okoz majd ez a pár cm.

Nem spórolják ki, hanem aktív hűtéssel szerelik; két fénycsőre jut egy ventilátor. Itt látszik:

6329_resized640.jpg

A csövek pedig így férnek el, illetve ilyenek a reflektorai:

image3231pequenobm7.jpg

image3232pequenocz7.jpg
 
oksi.

viszont jól látszik a fotón hogy minden fénycső saját kis reflektorral bír. ez annyiból nem szerencsés hogy nem szórja szélességében. csak szinte függőlegesen.
 
viktorlantos said:
oksi.

viszont jól látszik a fotón hogy minden fénycső saját kis reflektorral bír. ez annyiból nem szerencsés hogy nem szórja szélességében. csak szinte függőlegesen.

Igen, sajnos ez a hátránya megvan az armatúrának - a vékony design ára... Ezért gondolkodom még épített világításban is. Össze lehetne rakni egy teljesen az akváriumra szabott világítást, profi reflektorokkal, de mivel mindenképpen nyitott akváriumot akarok ez nem lenne egyszerű. Vagy igen komoly esztétikai kompromisszumokkal járna...
 
oRphEus Ez a világítás olyan mint egy szolárium :D:D:D... nagyon ígéretes az akva a tervek alapján (Főleg a technika érdekel, a világítás, mert szerintem azt a legnehezebb kiválasztani és beszerezni is. Álltalában drága, vagy olcsó de akkor igénytelen és csúnya :S ...) ;) ;) ;)
 
Lassan, de biztosan halad a 250 literes projectem is: ma megérkezett a világítás Németországból. Időközben azonban utánajártam itthon és külföldi fórumokon is a témának, és végül nem a Blau Lumina 6x39 W-os armatúrájára esett a választásom, hanem a német ATI Aquaristic cég Sunpower 6x39 Wattos lámpájára. A cég elsősorban tengeriseknek gyárt jó minőségű világítást - a konkurenciához és a lámpák minőségéhez képest igen kedvező áron - de természetesen a lámpáik édesvízi akváriumhoz is használhatók. Nekem pedig pont ilyenre volt szükségem. Itthon a beszerzése hosszadalmas és drága lett volna, úgyhogy körülnéztem külföldi webshopokban. Számtalan angol, német, spanyol, portugál, osztrák és lengyel tengeris bolt kínálata közül végül egy német cégtől rendeltem meg. A lámpa ára itt felfüggesztéssel 285 euró volt, plusz 40 euró szállítás. Az euró árfolyama pont kedvező volt, így összességében 87.000 Ft-ért vehettem meg. Fénycsövek nélkül persze. Pénteken adták fel, és ma (illetve ahogy nézem már tegnap) este már boldogan bontogattam a szőnyegen ülve, mint anno a kalózos legót a karácsonyfa alatt. :D

Igényes kidolgozású alumínium lámpatest, az aktív hűtésről két gumicsavarral szerelt 6 cm-es ventilátor gondoskodik. A reflektorai és a fénycsöveket védő plexilemez igen pofinak tűnik, amint beszerzem a fénycsöveket tesztelem és teszek fel arról is képet.

IM000010Res.jpg

(Mivel a fotó nem lett valami jó, illusztrálásképpen linkelek néhányat mástól: http://www.reefbuilders.com/2009/02/06/ ... y-cameras/
http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?p=161993

Úgy tűnik a technika beszerzésének legnehezebb része ezzel kipipálva. A szűrés is megvan már, egy Eheim Pro 3 2073-as és egy JBL CristalProfi e1500 áll készen bevetésre. :)

IM000017Res.jpg


A következő lépés az akváriumbútor és - mivel a lámpa csak függeszthető - a lámpa tartószerkezetének megtervezése lesz.
 
Most tartok a fénycsövek kiválasztásánál. Gyorsan összedobtam az alábbi táblázatot, hogy átlássam a lehetőségeimet.

Ti mit gondoltok, melyik lenne a nyerő kombináció?

fnycsvk2.jpg
 
Szia!

Ekkora fényerőnél szerintem minden színtartományban elegendőt sugároznak a csövek a növényeid számára, így én a full 6500K-re szavaznék. Teljesen felesleges variálni őket és így a színvisszaadás is egész jó lesz. Nálam az otthoni és a bolti akváriumban is csak Osram Lumilux 865-ös csövek mennek és teljesen meg vagyok velük elégedve.
 
Hali!

Egyetértek N-dee-vel, komolyan mondom mióta lecseréltem a növényes Sylvania grolux-ot egy sima Osram 880-as csőre, minden jobban nő és nincs annyi alga./igaz ez nem 6500 Kelvines hanem értelemszerűen 8000-es de sztem az is jó lenne ha 6500-as lenne./
 
Nem rossz. Kiváncsian várom a további híreket.

Nálam most telik le az 1 év és ilyen Osram 860-as váltja a 4 Arcadia Plant Pro-t a nagy aki fölött.
 
Köszi az észrevételeket. Végül elmentem a boltba (http://webshop link moderálva/tungsram/, ajánlom mindenkinek!) és csak ott döntöttem el, hogy melyik legyen. Az eladó nagyon készséges volt, és megmutatta mindhárom fénycsövet működés közben. Úgy döntöttem 3 db 6500 K-es és 3 db 8000 K-es fénycsövet vásárolok (a 10000 K-es Sylvania Aquastarnak elég lilás fénye volt, így az kimaradt). Ma ki is próbáltam a cuccot, következzenek a képek (a színekhez nem nyúltam, csak méretre vágtam őket) :


Ezt már mutattam, még korábban a kibontás után készült. A tetején látszik az aktív hűtésért felelős két ventilátor. A korábban kinézett spanyol Blau Lumina armatúra ugyan 3 ventivel is rendelkezett, de pl. 2 fénycsövenként külön vezetékkel volt szerelve. Itt szerencsére nem így oldották meg, csak egy (jó hosszú) vezeték jön ki az armatúrából, ami a végén a fekete dobozban válik szét két vezetékre. Egy függesztett lámpánál pedig számít, hogy hány vezetéket kell elrejteni.

IM000010Res.jpg


Ez már a fénycsövek beszerelése. Bár itt talán annyira nem látszik, de a reflektorokban borotválkozni lehetne. ;)

res_800_IM000011.jpg


A lámpa működés közben. Jól kivehető a különbség a 6500 és a 8000 K-es fénycsövek között (na ki tudja melyik-melyik..? ;))

res_800_IM000014.jpg

res_800_IM000016.jpg

Itt látszik a reflektorok kialakítása; profi! :)

res_800_IM000022.jpg


A fények fokozatos indításával sem lesz gond. A fénycsövek - ha nem akarjuk mind a 6-ot üzemeltetni - még két variációban kapcsolhatók:

Két fénycső (arányosan elosztva a 2. és 5.):

res_800_IM00006.jpg

Négy fénycső (szintén arányosan az 1., 3., 4., és a 6.):

res_800_IM00003.jpg



Nem bírtam megállni, hogy ne tegyem fel a már meglévő 91 literes aksim fölé. :) Persze jóval túllógott a szélén, és a teljesítmény is más, de azért lőttem két képet összehasonlításnak. Van bőven különbség a megvilágítás erejében. Pl. jobb-hátul az Ammania Gracilis levelei között, vagy elöl a HM bokron...

res_800_IM000027.jpg
res_800_IM000030.jpg


Végül egymás mellé fektettem a két lámpát: a bal oldalon látható az új ATI Sunpower 6x39 Wattos armatúra 6500 és 8000 K-es fénycsövekkel, míg a jobb oldalon a régi Dymax 4x24 Wattos armatúra 3 db 6500 K-es és egy 8500 K-es fénycsővel. (Ez utóbbi Sylvania Gro-Lux, érdekes, hogy annak ellenére, hogy a színhőmérséklete közel azonos a 8000 K-es Skywhite csövekkel mégis mennyire más színe van. Ha jól gondolom a spektrális eloszlásban lehet komoly különbség.) Bár tény, hogy az ATI-ban újak a fénycsövek és a plexilap is tisztább, de azért szembetűnő a különbség a két armatúra reflektorai között. Pl. a Dymax esetében a két oldalsó fénycsőből nagyon sok fény kárba vész, mert nem elég széles a refi.

res_800_IM000037.jpg


Összességében eddig nagyon meg vagyok elégedve a lámpával. A fénye nagyon komoly, a reflektorok profik, a súlya nem vészes, a két beépített ventilátor szerencsére nem hangos, és elég könnyen szabályozható. És mindemellett szép designal rendelkezik. Német, úgyhogy a minőségre valószínűleg nem lesz panaszom, de ezt még nem akarom elkiabálni. :) Fő felhasználóitól, a tengerisektől is elég jó kritikákat kapott a külföldi fórumokon, külön kiemelve ár/érték arányát. Tény, hogy jóval drágább, mint a kínai lámpák, de egyrészt ott nem nagyon van 6x39 W-os, csak 4x39 W-os armatúra, másrészt aki rá tud szánni közel 90.000 (fénycsövekkel közel 100.000 Ft-ot) annak csak ajánlani tudom. Ha azt mondjátok, hogy sok a 100.000 Ft, akkor javaslom nézzétek meg, hogy mennyibe kerül a többi gyártó (pl. Arcadia, Aqua Medic, Aqua Connect, stb.) vagy az igazán neves gyártók (pl. Giesemann, Fauna Marin, TEK, Korallen Zucht stb.) hasonló teljesítményű világítóteste. Már ha egyáltalán gyárt hasonló teljesítményűt...
 
Tök jó kis post. Gratulálok a lámpához én is nézegettem már korábban főleg a vastagsága miatt.

A fent említett gyártókon kiválóan lehet látni a különböző árlépcsők eredményeit. Ahogy a Dymax-ot hasonlítottad a mostanihoz, legalább úgy tudnám hasonlítani a jelenlegi Arcadia lámpámat az Ati-hoz.

És hol van még egy Giesemann? Vagy az ADA. Pont ezek az apróságok amiket kiemeltél a két lámpa között az a dolog ami minden ilyen drágább lámpánál előfordul a nála egy szinttel lejjebb lévő lámpához képest. Aki hajlandó ezeket a kis finomságokat megfizetni egy nagyon jó lámpát kap végül.

Ár/érték arányban egyébként nagyon jó választás és jobb mint a német lett volna. Használat közbeni tapasztalatokra kiváncsi leszek majd.
Pl. hogy a csövek extra hőtermelését hogy viszi majd el a 2 venti ami nem igazán a csövekről hivatott elszipkázni a meleget.

Viszont az extra 2 csővel borzalmas fényáradat lesz :lol:

Lassan összeáll a szett. Mi lesz az akiban?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére