• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sedona

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
Ha tehetitek, egyszer látogassatok el a Arizona-i sivatagok egyik elbűvölő városkájába, Sedonába és környékére (Red Rocks).

A hely a vörös színű szikláiról, hegyeiről híres. A zöld növényzet és vörös kövek kombinációja azóta emlékeztet a napsütötte sivatagi kirándulási élményekre.
Ezt a képet kb. 8 éve készítettem, még 35 mm-es fényképezőgéppel (good old times):

sedonaold.jpg


Előrebocsátom, hogy a hardscape és növények kiválasztásakor sok tudományos tervezés nem állt a háttérben, december 29-én 1-2 üveg bor elfogyasztása után dobtuk össze a stockholmi unokatesómmal.

Itt tehát a 9 napos állapot lesz látható, a HC-t és Glosso-t (nem látható még, olyan pici) ma ültettem be. Nos, az akvárium képei:

sedonagarden01day0.jpg


sedonagarden02day0.jpg


sedonagarden03day9b.jpg


sedonagarden04day9.jpg


sedonagarden05day9b.jpg


sedonagarden07day9.jpg


Amint alább is látjátok, a technikában nem nagyon kötöttem kompromisszumokat ;).
(Aki pontosan ugyanezeket az összetevőket használná, kb. 400e Ft. végköltséggel számoljon... :( )

TECHNIKA / DEKORÁCIÓ:
- ADA Cube Garden Mini M 20 literes akvárium.
- ADA Solar Mini M lámpa. 5,11 WPG = erős megvilágítás. Időkapcsolón 16:00-23:00-ig (7 óra).
- ADA Aqua Soil Africana általános növénytalaj - 2*3 liter.
- Tropica növény táptalaj - kb. 1 liter.
- ADA Bacter Ball aljzat-baktériumkultúra gömbök a Tropica aljzatba nyomva.
- ADA Dragon - Ohko kő - 3 db. (kb. 5-6 kg.)
- Cal Aqua Nano üveg ki- és befolyócső.
- ADA hőmérő - 5mm-es akváriumüveghez, átlátszó
- Eheim Professionel 2222 külső szűrő - 500 lph. 25x-ös megforgatás óránként.
- Átlátszó szűrőcsövek, Eheim 12/16 duplacsap a könnyű takaríthatósághoz és feltöltéshez.
- Eheim perlonvatta, szivacs, Eheim Substrat Pro biológiai szűrőanyag a gyári töltetből, 1 liter.
- ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag, 0,6 liter
- ADA NA Carbon - aktívszén szűrőanyag, kb. 0,4 liter
- Hydor ETH 200W külső fűtő (12/16-os csőméret), 26 fokra állítva.
- 2 kg-os CO2 palack
- Papillon nyomáscsökkentő szelep (reduktor).
- Aqua Medic mágnesszelep. Digitális időkapcsolóval naponta 07:00-22:45-ig.
- GreenWorks CO2 visszafolyásgátló szelep.
- Green Aqua buborékszámláló - kék. Kb. 120 bpm.
- ADA CO2 tartósteszt (drop checker)
- Green Aqua CO2 indikátor oldat (az ADA nem tetszett, túl sápadt). Lime-zöld.
- GreenWorks CO2 cső - kb. 1 méter a CO2-höz, kb. 1 méter a levegőztetőhöz.
- Külső kerámia CO2 diffúzor. Műanyag gagyi, jól működik, jól porlaszt.
- Schego Prima légpumpa jelenleg szüneteltetve, a szűrőcsőre szerelt Eheim 12/16 T-csatlakozóba epokit gyantával beöntött porlasztókövön keresztül old be. Eredetileg időkapcsolón 20:00-07:00 között volt.
- GreenWorks CO2 tűszelep a levegőztetés beállításához.
- ADA CO2 visszafolyásgátló szelep a levegőcsőre. 2 db.

HALAK / GARNÉLÁK:
- 3 db. Otocinclus Affinis.
- 7 db. Kalászhal - Iriatherina Werneri
- 9 db. Otocinclus Affinis
- A későbbiekben még kb. 10-20 CRS kerül be...

kalaszhal.jpg



NÖVÉNYEK:
- Lilaeopsis Brasiliensis - 3 tő
- Hydrocotyle verticillata - 1 tő
- Hemianthus Callitrichoides "Cuba" - 1 tő
- Glossostigma Elitanoides - 1 tő
- Echinodorus Tenellus - 2 tő
- Anubias Barteri var. Nana (kisebb kövekre kötözve és a talajra téve).
- Microsorum pteropus 'Windelov' (szintén kövekre kötözve).
- Vesicularia dubyana "Christmas" - karácsonyi moha - 2 doboz, kavicsokra kötözve, a kövek közé benyomva.

TÁPOZÁS / KARBANTARTÁS:
- Első héten napi vízcsere (csapvízzel), Easy Life FFM vízkezelővel, jelenleg kétnapi 50% vízcsere. Jelenleg heti 1 db. 50%-os csere.
- Vízcsere után 2 csepp ADA Green Bacter baktériumkultúra
- Napi 1 ml Easy Carbo.
- Napi 1-1 nyomás Green Aqua Macro illetve Micro (vízcsere után azonnal a duplája, első feltöltéskor a triplája volt).
- Napi 10-12 csepp KH2PO4 porból kevert oldat a foszfát-szint emeléshez és a zöld pontalga megakadályozásához.
- Napi 4 csepp ADA ECA - vas utánpótlás - tesztüzemben.
- Napi 4 csepp ADA Phyton Git - tesztüzemben.
- Az ADA NA Carbon-t max. 1,5 hónapig tervezem bennehagyni a szűrőben, utána cserélem. - Nem cseréltem, nincs szükség rá.
- Kellékek: Papillon csipesz - hajlított végű, ADA Do!Aqua egyenes csipesz - S, ADA Do!Aqua hajlított olló - S, Papillon egyenes olló, GreenWorks talaj egyengető.

FOTÓK:
Canon EOS 450D, Canon EFS IS 17-55 fix 2.8-as objektív. ;)

Utolsó állapot (a PFK-ban megjelent interjúhoz készült kép):


Fotók a 6., a 9. és a 10. oldalon
 
Nem rossz :) Már most is jó ránézni, később meg csak jobb lesz.

Nem mintha gonoszkodni akarnék, de szerintem kihagytál egy növényt, a jobb oldalt lévőt konkrétan. Microsorum windelow ugye?
 
Szóhoz se tudok jutni!
Nagyon bejön !
És ez a részletes leírás,,, csillagos ötös!
 
Az akváriumot 1-2 napja láttam amikor Balázs mutatta. Kicsit noszogatni kellett, hogy feltegye pedig baromi jó. Egy tökéletes példa, hogy lehet jó kis meleg hangulatú akváriumot csinálni.
Kedvem lenne bedobni egy koktélt. Tisztára a nyár jut eszembe róla. :p

De B! Hogy a pékbe jött ki neked ez az összeg? Belekalkuláltad a tanuló utat az összes eddigi akváriumoddal együtt? Plusz Don Pedró mexikói dedikált dél amerikai akvakertészt aki naponta jön és áldást mond rá a karbantartási időszak végén?

Reálisan kb 300-350 ezer ha minden top. De akkor minden Ferrari.
Efelett max úgy tudnám elképzelni a költség növelést, ha sokkal nagyobb akváriumhoz való technikákat vásárolsz.

Persze mindez semmit sem von le a gyönyörűsűgből. Gratu. :thumbup: Nagyon jó ránézni és a fotók is pazarul sikerültek.
Igazgatói dícséret hozhatod az ellenőrződ. :thumbup:
 
Hát vegyes érzéseim vannak ezzel az akival kapcsolatban, annyira nagyon nem tetszik, de szép. Látszik hogy két üveg bor után csináltátok :twisted: Az aki és a növények szépek, de a hardscape nem igazán jön be.
ez csak az én véleményem. Most akkor ez az az aki amit 2szer berendeztél már a gyűjtött kövekkel, vagy egy teljesen másik? (Két nano egy házban? Megőrültél"...,"majd, ha nyugdíjas leszek" Gondolom vagy ugyanaz vagy máshol van vagy már nyugdíjba mentél :D)

Ha ez az akkor remélem ezzel több sikered lesz mint a másik kettő berendezéssel. :thumbup:
 
340 130HUF remélem mindent bele számoltam +üveg ki és befolyó valamint a kő. Tényleg sikerült elkölteni cirka 400 000 HUF-t az akira. Bár én személy szerint a "nagy" Keymakertől ennél messzemenően többet vártam. Eszembe jutott egy "fotós mondás" hiába van jó felszerelésed ha nem tudsz vele mit kezdeni... hmmmmm :twisted: A képek amúgy jók ;)
 
Nekem bejön a hardscape, tetszik, hogy az aki méretéhez képest nagy köveket használtál, amik kitöltik a teret az aki oldaláig. Apróság, de jó az is, hogy a jobb oldali kő egy kicsit kilóg a vízből. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz bedúsulva.

Amúgy a pingvint nem kellett volna kivenned. ;)
 
Köszi Luna, valóban kifelejtettem. Pótoltam.

Köszi kovka76 !

V, az összeg jó, összeadás. ;) Ha hozzászámolnám a tanulópénzt ( :evil: ), akkor kb. 650e vagy fölötte lenne... Kb. ennyit lehet hosszú távon spórolni, ha valaki komolyan gondolja és nem gagyizza be a dolgokat előre...

Dani, teljes mértékben megértelek. Én sem vagyok maradéktalanul elégedett a hardcape-el, a növények növekedése után picit talán lehet javítani, de nem lesz ez versenyaki...

oRphEus, köszi, a kövek méretválasztását én is bírom, a kilógást is bírom - ebben főleg azt, hogy nem az aki közepén, hanem egy sarokban lóg ki... De az aránnyal továbbra sem vagyok teljes mértékben elégedett. Ellentétben pl. ezzel az 5 perc alatt összerakott demo akival. Igaz, hogy nagyobb, de valahogy lehet érezni, hogy működik a kompozíció:

4176824553_c784a852ab.jpg

Ami pedig az előző Hanko köves vállalkozást illeti: nos azt tönkrevágta a tévé. :oops: Az úgy volt, hogy kb. 1.5 hónapig nem cseréltem vizet, a tápozás is abbamaradt - "az idő maximális hiányának okából kifolyólag". A fénykorában valahogy így nézett ki:

hanko01.jpg


hanko02.jpg


Azt azért lehet látni, hogy ennek a design-ja jobban ki van találva... :) Ehhez képest a Sedona olyan retro.....
 
Nagyon tetszik! Hihetetlenül egyedi látványt nyújtanak ezek a kövek!Nagyon kíváncsi leszek a növények alakulására!
Csak így tovább :clap:
 
Na Hanko köves aki iszonyat bejön, a nagy dragonos aki is. A sedona jobb oldala nagyon bejön de a bal valahogy nem.
Na mindegy, a kedvenc akijaim közé sajnos nem fog tartozni, de szép :) a Hanko köves viszont igen :) Meg a Rush is :)

Ha jól tudom akkor a fénykora a Hankonak az újrarendezés után volt vagy még az berendezés utáni állapot?
 
No ideje volt! :) Már gondolkodtam hogy Keymaker csak elméletben akvarizál vagy vannak neki akváriumai is. :)
De tényleg hogy-hogy nem osztottad meg velünk ezeket? Vagy úgy vagy vele ahogy én is sokszor, hogy mindig halogatom halogatom a bemutatást, mert valami soha nem tetszik az akin?
Egyébként a Hanko köves valóbban jobban átgondolt koncepció, de a másik is aranyos a maga egyszerűségével. :thumbup: Gratula!
 
Nekem alapjaiban véve tetszik az aki sőt, a jobb oldala határozottan bejön. Viszont a bal oldalával nem vagyok kibékülve. A jobb oldali, növények közt megbúvó, de mégis meghatározó hegyes sziklák mellett, a bal oldali teltebb színű "bumszli kocka" szerintem borítja a kompozíciót mind színharmóniájában, mind egyensúlyában. Én vagy kicserélném valami szolídabb, kecsesebb darabra vagy még az is lehet, hogy nem is tennék a helyére semmit, hanem inkább az Anubiasok között és körül spékelném meg pár kisebb, hegyesebb darabbal. A növényválasztás határozottan tetszik! Biztos vagyok benne, hogy buja, de mégis tudatos, természetes benyomást fog kelteni a későbbiek során az elhelyezésük.

Egyszóval tetszik, csak az a "kocka" tűnne el onnan ;)

17-55 f2.8?.....hmmmm :clap: Az IS-t lefelejtetted, pedig 1-2 üveg bor után, akváriumfotózásnál nagy segítség még az f2.8 mellett is :lol:
 
Hát én annyit láttam a történésekből, hogy az aki az aquascaping vonalán indult. nem volt rá idő le is pusztult. aki nem tudja ez a kis aki Balázs kislányának a szobájában van.
És bár a Hanko köves átgondolt, az utóbbi sokkal jobban passzol egy kislány szobájához ;)

Bár nekem lett volna anno ilyen csoda a szobámban. A csajok egymásnak adták volna a kilincset. Így kénytelen voltam más trükkökhöz folyamodni :lol:
 
Key: "az idő maximális hiányának okából kifolyólag" kezdetű mondatod olvasásakor majdnem kiesett a kezemből a sör :D Én amikor először megláttam a Hankos akváriumot növények nélkül, olyan érzés fogott el ami addig még sosem. Tönkretette a tévé? Ájájájáj ne csináld már :( Adok egy címet, telepítsd át oda a tányért, kétszer annyit fizetek az előfizetésért mint amennyi a UPC-s szerződésedben van, csak könyörgöm szedd össze magad és ossz meg róla több képet :D Ezzel az akváriummal kapcsolatban pedig osztom a többiek véleményét, minden hozzászólásban van egy kis igazság, én mindenesetre örülnék neki ha most hirtelen itt teremne az én akváriumállványomon! :D Csak így tovább!
 
N-dee said:
Egyszóval tetszik, csak az a "kocka" tűnne el onnan ;)
Fura dolog ez a kompozíció. Miután a jobb oldali főkő bekerült, mellé a középső hegyes, nos, utána a rendelkezésre álló összes hegyes követ ide-oda pakoltam, hogy valahogy a főkő jobbra húzását egyensúlyozzam úgy, hogy közben az A-B-C arányt megtartom.

Nos, jelentem, ez nem sikerült a rendelkezésre álló "hegyes" kőanyaggal.

Ezért döntöttem úgy, hogy marad a lapos. A kövek ismeretében ez még a "legkisebb rossz" döntés volt. Ebben az iszonyúan szűk térben egyszerűen nem volt lehetőségem egy demo akihoz hasonló kompozíció kialakítására, egyszerűen túl kicsi a 20 liter az Ohko-Dragon kőnek. Mire érvényesülne a kifele dőlés és az ebből fakadó feszültség arra már ott az oldallap ;). Nem kizárt, hogy egyszer még szétbombázom, de most örülök, hogy élek és egyáltalán a vízcserékre van időm.

N-dee said:
17-55 f2.8?.....hmmmm :clap: Az IS-t lefelejtetted, pedig 1-2 üveg bor után, akváriumfotózásnál nagy segítség még az f2.8 mellett is :lol:
Ok, pótoltam az IS-t. ;) Valóban jó szolgálatot tett... :D

outro said:
No ideje volt! :) Már gondolkodtam hogy Keymaker csak elméletben akvarizál vagy vannak neki akváriumai is. :)
De tényleg hogy-hogy nem osztottad meg velünk ezeket?
Nagyon egyszerű oka volt: az október-december komplett ámokfutás volt szakmai fronton. Mondjuk úgy, hogy néha hazamentem aludni is.

viktorlantos said:
És bár a Hanko köves átgondolt, az utóbbi sokkal jobban passzol egy kislány szobájához ;)
Fura dolog ez a hangulati elem. Azt kell mondanom, hogy még soha (!) nem volt ott - azon a helyen olyan akvárium, amire élőben ilyen jó érzés lett volna ránézni. A fene tudja miért. Nem a hardscaping miatt, az biztos. Pedig volt ott legalább... Mennyi is? ... Hat-hét különböző módon berendezett 20 literes aki. A hanko design-os volt, de valamiért nem volt jó ránézni.

Ugyanez a bajom a homályos (alacsony megvilágítású) low tech akikkal és egyes fenyegető hangulatú sötétbarna-szürke-sötétzöld dzsungelakikkal. Lehet, hogy műalkotásnak vagy "van akváriumom" felkiáltással kitűnők, de hetekig-hónapokig nézegetni???

spawn85 said:
Key: "az idő maximális hiányának okából kifolyólag" kezdetű mondatod olvasásakor majdnem kiesett a kezemből a sör :D

Hehe, egészségedre !

spawn85 said:
Én amikor először megláttam a Hankos akváriumot növények nélkül, olyan érzés fogott el ami addig még sosem. Tönkretette a tévé? Ájájájáj ne csináld már :( Adok egy címet, telepítsd át oda a tányért, kétszer annyit fizetek az előfizetésért mint amennyi a UPC-s szerződésedben van, csak könyörgöm szedd össze magad és ossz meg róla több képet :D
:D Félre vagyok értve, én SOHA nem nézek tévét! Csak csinálom. De azt agyba-főbe. ;)

spawn85 said:
Ezzel az akváriummal kapcsolatban pedig osztom a többiek véleményét, minden hozzászólásban van egy kis igazság, én mindenesetre örülnék neki ha most hirtelen itt teremne az én akváriumállványomon! :D Csak így tovább!
Köszi !!!
 
Hmm.. Gratulálok! Ismét szép! :clap: És nagyon tetszik a neve is :thumbup: :mrgreen:
Nekem a Dragonok nagy favoritok... szép! Kiváncsian várom az alakulását!
 
Labirintkopoltyus said:
(...)én személy szerint a "nagy" Keymakertől ennél messzemenően többet vártam. Eszembe jutott egy "fotós mondás" hiába van jó felszerelésed ha nem tudsz vele mit kezdeni... hmmmmm :twisted:
Most látom csak Labirint, hogy írtál ;) Szóval a ráfordított összeg nem ennek a kompozíciónak szól, hanem ennek a kompozíciónak és mindazoknak, amelyek ezután jönnek... Az akvarisztikát azonban - gyakorlatilag minden más dologgal együtt amiért rajongok - nem tudom pénzben mérni. (V mondott a minap egy jó példát, lekoccolták a kocsiját hátulról és csak a csomagtartó javítása került ennyibe... Miről beszélünk akkor?) Egy olyan setup-ot akartam összerakni, amelyet "csak" használnom kell, és nem azon törni a fejem, hogy min változtassak a technikában. Hanem azon, hogy mi legyen benne és hogyan legyen berendezve.

Ez az Sedona setup viszont nem a nagyközönségnek, hanem ez alkalommal kifejezetten a lányomnak készült, 0 ráfordítással, mivel baromi ciki volt a sok hónapig elhanyagolt aki látványa a szobában, jöttek a vendégek ( :wave: ), és valamit gyorsan csinálni kellett. :)

P.S.: Megkérhetlek, hogy ne szólíts "nagy"-nak? ;) Baromi ciki. :oops:

Arizona said:
Hmm.. Gratulálok! Ismét szép! :clap: És nagyon tetszik a neve is :thumbup: :mrgreen:
Nekem a Dragonok nagy favoritok... szép! Kiváncsian várom az alakulását!
Köszi! Tudtam már amikor elneveztem, hogy neked tetszeni fog. ;) Arizona a világ legjobb helye, Svédország mellett.
 
Gratulálok!!
Gyönyörű az aki, micsoda emelkedése van az aljzatnak , számomra a növény választás első ránézésre furi , de másodikra-harmadikra elképesztő!!
Újra egy mesteri alkotás!! :clap:
 
Egyszóval tetszik, csak az a "kocka" tűnne el onnan ;)

Hát a természet fura, ott nem szokott leni nem odaillő dolog?
Kocka ide-kocka oda ez így is lehet szép!
 
Back
Oldal tetejére