• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Szent Vid 25liter nano

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
A 375literes akváriumomnál kérdeztétek páran mi az ott lenn a sarokban, ezen felbuzdulva bemutatom nektek 25literes nanómat.
Eredetileg nem akartam még egy akváriumot, gyermekoromban volt egyszerre öt is, de leredukáltam egyre. Saját elhatározás volt, egyszerűen a csajok, buli, haverok háromszögbe nem nagyon fért bele több akvárium fenntartása.
Míg egy tavaszi kirándulás alkalmával nagyon megmozgatta a fantáziámat pár kő, amiből pár darabot hoztam is haza, hátha jó lesz a nagy aki újraindításánál. Mivel elég gyanúsnak tűntek, sav hatására enyhe pezsgés különböző zárványok stb.. gondoltam tesztelem kicsit. Különösebben nem terveztem hosszútávra, leporoltam egy 25 literes kis akvát, kis kavics, homok és a kövek, világítás 18W 6500K energiatak égő, vízmozgatásra pedig egy Dophin kis szivattyú kb. 250 l/ó, co2 élesztős egy porlaszókővel. Magasabb rendű élőlényt nem akartam bele csak pár növényt, had lássam, mire jutnak. Cladophra, Cryptocoryne, Eleocaris, Linaeopsis, Microsorium,Hygrophila,Vallisneria,Ceratopteris,Hc, jávai moha került bele. Pár kisebb tő mindegyikből. A teszt jól sikerült, a növények nőttek, mint a gomba, kivéve a Hc (azt hiszem, hogy kicsit melege volt a nyáron) ecset, pont, szakáll alga itt-ott. A kövek jól vizsgáztak nem nagymértékben változtattak a víz paraméterein bár ehhez a heti 50% vízcserék mellet nagy esély nem volt, kicsit barnás elszíneződés itt-ott előfordult rajtuk, de ettől természetesebb hatásúak lettek. (nem alga) Kicsit aggódtam a barna elszíneződés és az ecset alga miatt lehet magasszilikáttartalom miatt, de a Cryptocoryne szép egészséges leveleket hozott, így ha van is kioldódó szilikát nem veszélyes, vagy a vízcserék megoldják. A kövek alkalmasnak találtattak.
Már azon gondolkodtam szétkapom, amikor kaptam pár garnélát, azt hiszem ekkor dőlt el, hogy két akváriumom lesz, a nagyban esélytelenek a garnélák a halakkal szemben.
A garnélák miatt erősítettem a nulla szűrésen, kapott az akva egy Eheim liberty 2041 570l/ó akasztós szűrőt, aktív szén és perlon vatta töltettel. Közben lecseréltem a világítást is túl kékes hideg volt nekem az energiatak pilács kapott az akva két Osram dulux s 9w 4000K lámpást.
Ez így döcögött idén január végéig, a koncepció teljes hiánya, valamint nem ekkora akváriumba való növények használata, átláthatatlan dzsungelt eredményezett, úgy döntöttem szétkapom.
Az akvárium neve a kövek származási helyét viseli, Velem fölé magasodik a hegytetőre épített Szent vid kápolna, innen a név.
333811.jpg

A környék szép, inspiráló.
333812.jpg

333813.jpg

333814.jpg

Kicsit próbáltam valami hasonló hangulatot teremteni a kövek elhelyezésével, de nem akartam fát inkább a növényekkel akartam erdős hegyoldal benyomást kelteni. A kövek alá kavics került 3-5mm átmérőjű, homok az előtérbe. Növények tekintetében Riccia Fluitans kőre kötözve, jávai moha, Samolus Floribundus, Microsorrium Pteropus, Higrophila polyspema, Anubias,Barteri var.Nana, Ludwigia Grandulosa-ra esett a választás. Íme, egy kép a jelenből frissen nyírva eldöntitek mennyire sikerült.
333816.jpg


További képek:http://picasaweb.google.hu/SiposTamas1.0/25LiterNanoSztVid#
 
Hát ez igazán szép lett!!
Főleg a sorozat,ahogy fejlődik a kis drága.
 
Nagyon szép, érdekes kis akvárium.
Gratulálok!
A "kis szentek" biztosan jól érzik benne magukat. :)
Teljesen túrázós hangulatom lett a képsorozattól!
 
Nagyon tetszik, jó lehet élőben látni a nagyot mellette meg a kicsit :) Gratu :thumbup:
 
Köszi skacok!
Tényleg örülök hogy tetszik.
Úgy érzem érdemes volt rászánni magam erre a bejegyzésre. :thumbup:
 
Szeretnék én is beállni a gratulálók sorába! Igazán jó példája ez az akvárium a kiváló látásmódnak és kreatívitásnak!!!

Nagyon tetszik! :clap: :clap: :clap:
 
Gratulálok az akváriumodhoz tényleg nagyon hangulatos lett. A falevelek nagyon feldobják, igazi őszi erdő hangulatot adnak az akváriumnak.
Nekem is sikerült szednem ott pár kavicsot! :D
Nem is gondoltam hogy ilyen jól mutathatnak egy kisebb akiban. Nagyon tetszik.
 
Nagyon tetszik, grat! A kövek csúcs szuperek
pár apró halacska biztos szuperul érezné magát :cool:
 
Köszi skacok! :oops: Nem hittem, hogy ennyi pozitív reakció lesz.
Vale said:
pár apró halacska biztos szuperul érezné magát :cool:

Jelenleg kb 30-40db különböző méretű garnéla van az akiban van nyüzsi rendesen halak nélkül is.
 
Tomi,én is gratulálok az akváriumodhoz!De.
Tényleg a Szent Vid hegyről gyűjtötted a köveket?Tudtad hogy a Szent Vid hegy Velem községgel és négy másik szomszédos településsel (Bozsok, Cák, Kőszegdoroszló, Kőszegszerdahely ) együtt a a Kőszegi Tájvédelmi körzethez tartozik? Tudtad,hogy a tájvédelmi körzetben az ilyen gyűjtögetés természetkárosításnak minősül?

Nem kötözködni akarok,csak szeretném mindenki figyelmét felhívni,hogy alaposan tájékozódjon,hogy honnan gyűjtögeti az akváriumhoz való alapanyagot.Tájvédelmi körzetben egy-két kő zsebre vágása is 100-200eFt max.büntetéssel díjazható cselekedet.Hagyjunk valamit az ükunokáknak is..... :(
 
Tomi szép az aksid, de a zsotyi által kiszabott büntit a folyószámlámra utald át. :)

Mivel a bcs. tárgyát el kell koboznunk, a köveket is postázd! :)

/kellene a pico versenyre/ :oops:
 
zsotyi said:
Tomi,én is gratulálok az akváriumodhoz!De.
Tényleg a Szent Vid hegyről gyűjtötted a köveket?Tudtad hogy a Szent Vid hegy Velem községgel és négy másik szomszédos településsel (Bozsok, Cák, Kőszegdoroszló, Kőszegszerdahely ) együtt a a Kőszegi Tájvédelmi körzethez tartozik? Tudtad,hogy a tájvédelmi körzetben az ilyen gyűjtögetés természetkárosításnak minősül?

Nem kötözködni akarok,csak szeretném mindenki figyelmét felhívni,hogy alaposan tájékozódjon,hogy honnan gyűjtögeti az akváriumhoz való alapanyagot.Tájvédelmi körzetben egy-két kő zsebre vágása is 100-200eFt max.büntetéssel díjazható cselekedet.Hagyjunk valamit az ükunokáknak is..... :(
A kövek nem a hegyről vannak, Velem határában egy építkezésen árok ásás közben kerültek elő. ;)
 
Tomi, tényleg eredeti kompozíciót sikerült létrehoznod, tetszik, hogy függőlegesen építkezel! Gratula.
 
Ahhoz képest mennyire "titkoltad" a kicsikét igen nagyot ütött. Nálam teljesen hozta a fás hegyoldal feelinget, megint egyet kell értsek Key-jel, nekem is tetszik ez a függőleges építkezési módszer. Gratulálok hozzá. Egy élmény lehet ezek előtt az akváriumok előtt lazulni.
 
Back
Oldal tetejére