• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

375 liter Low Tech

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Beteszem ide a "magas homlokot" ahogy az egyik fórumtárs nevezte. :p
Szerettem ebben a formájában, jó volt esténkét nézegetni.

Indítva: 2008.dec.21.
Méret: 375 liter 100X50X75cm
Növények: Anubias barteri var. Nana, Callitriche hamulata, Ceratophyllum demersum, Ceratopteris thalictroidees, Cryptocoryne wendtii, Higrophila polysperma, Microsorum pteropus, Vallisneria americana, Valisneria spiralis.
Halak: Gyrinocheilus aymonieri, Epalzeorhynchus sp, Balanticheilus melanopterus, Corydoras aeneus, Hyphessobrycon pulchripinnis, Nematobrycon palmeri, Megalamphodus megalapterus.
Világítás: 11X 18 Watt T8 9 óra
Szűrés: Hydor Crystal 3 Duo R10 900L/h, AquaEl Fan 3 700 L/h
Tápozás: Mg táp a kavics alá sera floradepont.
Dekor: Akácfa ágak és tuskók, bazalt kövek, homok.
Aljzat: kavics 2-7 mm

Pár kép:
Első hét.
401376.jpg

6 hónappal később.
401372.jpg

HAC
401374.jpg

Halacsok.
401375.jpg

401373.jpg
 
Költözik, csak nem tudom mikor. Ekkora behemótot nem lehet egyben vinni, meg már egy kicsit meg is untam.
 
Még mindig egyben van, igaz már áznak az új ágak.
Ha a sógor is úgy akarja, akkor talán a hét végén kész lesz a lámpatartóm és kezdődhet a móka.
 
Szuper, de hogy fért el a 11db T8-as cső a tetőben? Amúgy csodálatos. Én mostanság tervezem majd átalakítani az egyik 260l-esem a kalászhalaimnak, esetleg ehez valami ötleted nincs? A világításom az elég gyengécske 3*18W T8.
Milyen növényeket tudnál ajánlani? A szőlőtőkéim már áznak, majd jövőre talán jó is lesz és akkor kezdhetek gondolkodni. Hátterem az van már benne sajnos, de majd idomulok hozzá.
 
weresgyufa said:
Szuper, de hogy fért el a 11db T8-as cső a tetőben? Amúgy csodálatos. Én mostanság tervezem majd átalakítani az egyik 260l-esem a kalászhalaimnak, esetleg ehez valami ötleted nincs? A világításom az elég gyengécske 3*18W T8.
Milyen növényeket tudnál ajánlani? A szőlőtőkéim már áznak, majd jövőre talán jó is lesz és akkor kezdhetek gondolkodni. Hátterem az van már benne sajnos, de majd idomulok hozzá.
Szia,
A csövek foglalattal együtt közel 4centisek az akvárium 50centi széles a többi matek. A tetőről itt https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=10&t=148&start=20 olvashatsz, de jelenleg ugyanennél az akváriumnál 8x18wal világítok. Növényt http://www.greenaqua.hu/noveny.html?lightdemand=34 ezek közül mazsolázz. A fénytuningal csak óvatosan, az áram nem játék, co2 nélkül könnyen algásodás lesz a vége.
 
Back
Oldal tetejére