• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Téglavörös színű lerakódás

Gary

Új regisztrált
Sziasztok!
Az egyik kollégámnak szeretnék segíteni, mert igen tanácstalan. Hátha Ti belefutottatok már ilyesmibe. Vas megyei település, ...hát nem kell ecstelnem milyen a vízminőség, hiszen már Patzu is említette. De itt olyan problémák léptek fel, amit még én sem ismerek és még látni sem láttam.

Az illető elmondása szerint a vízcserénél nincs semmi probléma, ...de a rákövetkező egy-két nap után beszürkül a víz és akvárium felső szélén ilyen halvány téglavöröses lerakódások vannak. A halakat is akkor látja benne tisztán ha odaúsznak a front üveghez.

Nemigazán tudok neki mit tanácsolni, bár gondolkodtam a dolgon. Lehet hogy bomlástermék van a vízben, lehet hogy sok vas tartalom és az csapodik ki ennyire. Segítene neki erősebb flow vagy szellőztetés? Esetleg ne etesse a halakat 2 napig? Vagy valamilyen vízkezelő szer?

Mivelhogy nem tudok elmenni a kollégához, ezért valamilyen tanácsot adhatnátok.

Az elmondása szerint senki sem iszik a faluban abból a vízből. Lehet hogy nem kellene akvarisztikáznia?

Várom a segítőkész hozzászólásokat! Ha esetleg nem reagálnék rá (mert du.-tán dolgozom), akkor este mindenképp megnézem mit írtatok.

Üdv:
Gary
 
Szia, egy fénykép sokat segítene.
Ha a vízzel van a baj esetleg meg lehet próbálkozni azzal, hogy vesz egy vízszűrőtartályt és megtömi aktívszénnel. Ezen keresztül folyatva tölti fel az akváriumot (minél lassabban áramoltassa át a vizet).
Ha a szűrőbe rak egy kémiai szűrő anyagot (Seachem Purigen pl.) az is sokat segíthet.

Legjobb megoldást persze egy RO berendezés jelentené.
 
Gary said:
Az elmondása szerint senki sem iszik a faluban abból a vízből. Lehet hogy nem kellene akvarisztikáznia?

Ahogy mondod. Nem kellene akvarisztikáznia olyan vízben amiből senki sem iszik :!:
Miből gondolja a barátod, hogyha az embereknek nem jó akkor az jó lesz a halaknak :?: :thumbdown: :crazy:
Ismereteim szerint ez a színeződés a víz túlzott vastartalmára utal. Hasonló jelenség figyelhető meg a kert öntözésénél is, ha a kút amiből öntöznek "vasas." Egyebekben lehet vastalanítóval próbálkozni. Kapható az erre szakosodott üzletekben.

...aki holtig tanul
 
Nagy valószínűséggel a túlzott vastartalom lehet. Erre utal a vízcsere utáni gyors ködölés és a kicsapódás is. Viszont ez szinte biztos, hogy egészségtelen az akvárium élővilága számára ilyen mennyiségben.

Spec szűrővel ahogy Zbacsi is írta talán lehet próbálkozni, de az extrém terhelés miatt elképzelhető, hogy nem jár sok sikerrel. Ha működk is a szűrés, ilyen terhelés mellett a karbantartási időszakok is gyakoriak lesznek. Szűrőanyagok stb..
De mérnie kellene vas szintet az akváriumban.
 
Köszönöm hogy hozzászoltatok a témához, tolmácsolom a kollégának a dolgokat amiket írtatok. Aztán vagy lemond az akváriumról vagy mindíg hozza majd a vízet az aksiba máshonnan.

Üdv.
Gary
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Pont most tanultunk erről a jelenségről. A víz Vas- és mangántartaloma többnyire ártalmatlan, de rozsdabarna csapadékként (pl. Fe(OH)3) kiválik, ezáltal zavarossá teszi a vizet, dugulást okozhat, esztétikailag is kifogásolható.
 
Az egész növényezést evvel a problémával kezdtem én is.
Azóta is ezt a vizet használom, és nincs különösebb gondom. Az akváriumomba a kezdeti "normális" algásodáson kívül, nem okozott az elvasasodott víz ilyen irányú problémát.
A víz az akiban kristálytiszta és nincs lerakódás sem.
Két dolgot teszek ennek érdekében, és ,hogy ez segít vagy sem, azt nem tudom.
Az egyik, hogy műanyag hordóban pihentetem a vizet egyik vízcserétől a másikig.(1 hét)És csak ezt használom.
Vízelőkészítőt használok.
A hordó fala minden héten vöröses lesz, amit feltöltéskor tisztára súrolok.
Hát, hogy ez a megoldás vagy sem, azt nem tudom, de nálam működik.
 
Back
Oldal tetejére