• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Online akvárium installáció

Levinen

Kertész szaki
A tegnapi napon, azaz 2009.05.08.-án, a Green Aqua team megrendezte az első, spontán akvárium összerakást online-ban. Ezt az eseményt Nigro blogján lehetett folyamatosan nyomon kisérni, video chat formájában. Nem lett túl nagydobra verve, mert inkább próba jellege volt, de aki folyamatosan figyelemmel kíséri az eseményeket, az nem maradt le. Én úgy érzem, hogy megint egy új dimenzió nyílt ezzel a nagyon jó ötlettel és a jövő képét is előre vetíti. Egy szó, mint száz, nem annyira figyeltünk a szakmaiságra, inkább egy jópofa estét szereztünk nektek, ill. magunknak.
Ebben a topicban mindenki leírhatja, mit gondol erről a dologról, lehet értékelni a látottakat, ötleteket, tanácsokat is várunk! ;)
 
Levinen said:
A tegnapi napon, azaz 2009.05.08.-án, a Green Aqua team megrendezte az első, spontán akvárium összerakást online-ban. Ezt az eseményt Nigro blogján lehetett folyamatosan nyomon kisérni, video chat formájában. Nem lett túl nagydobra verve, mert inkább próba jellege volt, de aki folyamatosan figyelemmel kíséri az eseményeket, az nem maradt le. Én úgy érzem, hogy megint egy új dimenzió nyílt ezzel a nagyon jó ötlettel és a jövő képét is előre vetíti. Egy szó, mint száz, nem annyira figyeltünk a szakmaiságra, inkább egy jópofa estét szereztünk nektek, ill. magunknak.
Ebben a topicban mindenki leírhatja, mit gondol erről a dologról, lehet értékelni a látottakat, ötleteket, tanácsokat is várunk! ;)

Az online közvetítés az utolsó pillanatban jött mint ötlet. Kicsit kapkodós volt, kicsit szervezetlen, de a miénk. :D Örülök hogy itt voltatok Levi, Balázs (keymaker), Ati (Nigro) és természetesen mindenkinek köszönet aki online követett minket.

Természetesen a Nano fejlődéséről a következő hetekben, hónapokban is fogtok hallani.

Tegnap az utolsó kérdésekre már nem tudtam válaszolni így most pótolom:

Az akvárium paraméterei:

Akvárium: ADA Cube Garden Mini M (20 liter)
Világítás: Jelenleg 2 Arcadia Arc Pod 11Watt, későbbiekben egy ADA Solar Mini M lámpára cseréljük (jelenleg úton van)
Talaj: ADA Power Sand Spec S, ADA Aqua Soil Amazonia, ADA Nile Sand
Dekor: ADA Dark Iron wood
Szűrő: EHEIM Ecco Pro 130-as, ADA Átlátszó csövezés. Az esőztetők helyett üveg ki és befolyók lesznek alkalmazva.
CO2: Aqua Medic 0.5kg palack, Papillon Reduktor, Aqua Medic Mágnesszelep, ADA visszafolyásgátló, ADA Buborékszámláló, Nano diffúzor, ADA átlátszó CO2 cső, ADA Drop Checker
Tápozás: Az első 2 hétben ADA Brighty K

Szűrő indításhoz ADA Bacter Ball-t használtunk a szűrőben. Illetve a talajban (ADA Power Sand Special) levő Bacter 100 keveréket

Növények: Taxiphyllum barbieri (Vesicularia), Pogostemon Heliferi, Didiplis diandra, Ludwigia arcuata, Urticularia graminifolia, Hemianthus callitrichoides "Cuba", Eleocharis parvula, Rotala sp. green, Microsorum pteropus "Narrow"

A gyönyörű Tropica növények miatt külön köszönet webshop link moderálva-nek (Veréb Gábornak).
 
Gratulálok srácok nagyon jó műsor volt,igaz én a végére bealudtam :oops: De remélem lesz folytatás!
 
Valóban remek ötlet volt Viktortól, hogy ha már összedobunk egy nano akit, miért ne tehetnénk élőben?
A technikai nehézségek lekűzdésében nélküle nem nagyon mentünk volna sokra. A tegnap összerakott ADA nano-ról készült cikket a következő Akváriummagazinban olvashatjátok. Az akvárium fejlődéséről pedig folyamatosan beszámolunk.
Íme néhány fotó, a tegnapról:

21.jpg


43.jpg


52.jpg


12.jpg


:twisted:
 
még 1x köszönjük a műsort srácok. Remek ötlet volt.
Na de most visszatérhetünk a Narrow-hoz . :)

üdv
art.
 
A narrow-ról Levi szeretne egy hat órás monológot csinálni. Összeírta a tudnivalókat. 8 órás lett, de kihúztam pár kevésbé lényeges dolgot :D
(Éjfél körül kezdené...)
 
az éjfélből három óra lesz... :D nekem is nagyon tetszett ide is leírom. Jó hogy az adatok kikerültek... ADAtok hehe ~~pff :D
 
Back
Oldal tetejére