• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízteszt - szolgáltatás

viktorlantos

Alapító
Admin
Korábban hírlevélben beszámoltunk róla, hogy hozott akvárium vízből a boltban tesztekkel meg tudjuk nézni a különböző paramétereket.
Néhányan már éltek a lehetőséggel. Örömmel jelentem, hogy a csepptesztes méréseket fotóméteres mérésekkel is kiegészítettük.

A fotométeres mérés gyors és sokkal pontosabb mint a hagyományos csepegtetős tesztek. Ráadásul sok olyan paramétert is lehet nézni, ami növényes szempontból különösen érdekes lehet. Táp hangolások miatt stb.

Jelenleg a következő fotométeres teszteket tudjuk elvégezni a boltban:

pH 4.5-8
Nitrit (NO2)
Nitrát (NO3)
KH
GH
Klór (Cl)
Kálium (K) (!)
Foszfát (PO4)
Vas (Fe)

A mérések pontosak, gyorsak, emberi tévedést teljesen kizárják és nincs szívás a színek beazonosításával. ;)
A listában nem szereplő paramétereket hagyományos csepptesztes módszerrel mérjük.
 
atti76 said:
Gondolom Hanna márkájú a készülék. Ha igen, melyik sorozat?

Az elv hasonló, mint amit ők használnak, de nem Hanna. Épp most mértem végig vele B nagy akiját. :angel: :thumbup:
 
atti76 said:
Esetleg AB?

Milyen értékek lettek? Gondolok itt pl. EI mellett a foszfátra.

De kis kiváncsi vagy! Nehogy idő előtt nyugdíjba vonulj :lol:
Nincsenek titkok, bár ebben a pillanatban te tudod meg másodjára, mert még a többiekkel sem tudtam megosztani az eredményeket.

Az eredmények előtt azt tudni kell, hogy nem tápozzuk szénné ezt az akváriumot. Green Aqua Mikro Makro megy gyári vagy kicsit kevesebb adagolással. Kb 10-12 nyomás naponta. Easy Carbo 10 ml. Heti 1 vízcsere 30%.

Tegnap volt egy nagy dekor mata rajta és mintha B. dobott volna egy kis foszfátot az akiba a hétvégi fotózás előtt. De ezt nem tudom 100% vissszaigazolni.

És akkor a paraméterek:
Víz hőmérséklet: 23.8 Celsius
KH: 4 dGH
pH: 6.4 mg/l
GH: 5 dGH
NO2: 0 mg/l
NO3: 20 mg/l
PO4: 0.7mg/l
Fe: 1.4mg/l
K: 20+ mg/l
 
Az új hozzászólás okán most olvastam csak vissza alaposan...

viktorlantos said:
Az eredmények előtt azt tudni kell, hogy nem tápozzuk szénné ezt az akváriumot. Green Aqua Mikro Makro megy gyári vagy kicsit kevesebb adagolással. Kb 10-12 nyomás naponta. Easy Carbo 10 ml. Heti 1 vízcsere 30%.

Tehát szénné tápozzátok :D (ha még így van). 1,5 szörös tápozás megy (ha a nyomást millire gondolod)...
Ui. az adagolási útmutató szerint kb. 7-7 ml-t kellene adagolni a fenti vízcsere függvényében :ugeek:
Na...
:)
 
atti76 said:
Az új hozzászólás okán most olvastam csak vissza alaposan...

viktorlantos said:
Az eredmények előtt azt tudni kell, hogy nem tápozzuk szénné ezt az akváriumot. Green Aqua Mikro Makro megy gyári vagy kicsit kevesebb adagolással. Kb 10-12 nyomás naponta. Easy Carbo 10 ml. Heti 1 vízcsere 30%.

Tehát szénné tápozzátok :D (ha még így van). 1,5 szörös tápozás megy (ha a nyomást millire gondolod)...
Ui. az adagolási útmutató szerint kb. 7-7 ml-t kellene adagolni a fenti vízcsere függvényében :ugeek:
Na...
:)

Ha szigorral nézzük, akkor igazad van. De rugalmasan kezeljük a tápozást. Pl. egy ereje teljében lévő akiba bátrabban tápozunk, mint egy leskalpolt stresszes növényesbe. Valahol 30, 50, 2x30 2x50 csere megy stb. De a lényeg, hogy egészséges legyen minden. ;)
 
viktorlantos said:
Ha szigorral nézzük, akkor igazad van. De rugalmasan kezeljük a tápozást. Pl. egy ereje teljében lévő akiba bátrabban tápozunk, mint egy leskalpolt stresszes növényesbe. Valahol 30, 50, 2x30 2x50 csere megy stb. De a lényeg, hogy egészséges legyen minden. ;)

Így igaz. Én sem a "nagykönyv" szerint nyomatom. Tápozás kb. naponta (ha hétvégére nem felejtem el előre betápozni...), vízcsere 6-10 naponta, amikor eszembe jut. :)
Egy kicsattanó akival elkövethetők kisebb-nagyobb trehányságok.

ON
 
Sziasztok!

Több segítő hozzászólás hatására döntöttem úgy hogy vinnék be hozzátok vízmintát és nitrát-foszfát értékeket szeretnék méretni.Mert azt mondták a hozzáértők hogy a nitrát-foszfát arányom eltolódott és ettől algásodtam.Ennek a végére szeretnék járni és áttérni a mikro-makro-carbora. Adagolásukat ennek függvényében beállítani és átbeszélni Veletek.Jövő héten kedden mennék be hozzátok.Kérdés : mennyi vízmintát kell vinnem a méréshez és mennyibe kerül??
 
Köszi Nigro!Kedden viszem a vízmintát és akkor át tudjuk beszélni a tápozást is!Jó hétvégét :thumbup:
 
Mai naptól 2 új paramétert is mérünk fotométerrel. Így a teljes lista a következő.

pH 4.5-8
Nitrit (NO2)
Nitrát (NO3)
KH
GH
Klór (Cl)
Kálium (K) (!)
Foszfát (PO4)
Vas (Fe)
Magnézium (Mg)
Oxigén (O2)


A fotométeres teszteken kívül mérünk Ammóniát és COD tartalmat (kémiai oxigénigény, a víz szervesanyag-tartalmát jelenti) is természetesen.
 
Ha nem egyből hozzátok viszem a vizet akkor vajon van létjogosultsága az O2 mérésnek? :roll:
 
Kicsit régi a legutolsó hozzászólás, ezért kérdezném, hogy még végeztek víztesztet? Ha igen, az ára változott vagy még mindig 300 Ft?
 
hszilvia said:
Kicsit régi a legutolsó hozzászólás, ezért kérdezném, hogy még végeztek víztesztet? Ha igen, az ára változott vagy még mindig 300 Ft?

Még végeznek tesztet igen. Az áráról nem tudok nyilatkozni.
 
Sziasztok,
érdeklődni szeretnék, hogy a szolgáltatás elérhető-e még (a GA weblapon nem találtam) és mik a feltételek? Pl. mikor érdemes a vizet levenni, vízcsere előtt, vagy után, befolyásolja-e a mérést, hogy milyen palackban viszem (pl. asványvízes palack?), stb. Mennyi idő az átfutási idő? Miket érdemes/releváns megnézni, milyen esetben? (Igazi FAQ kérdések :) )
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy Sera Ph testnél milyen színűnek kell lennie a mért víznek?? Mert sajnos elhagytam az útmutató papírt!!:S:S Köszi előre is.
 
Back
Oldal tetejére